Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tayfun motor Birol usta ilk yağ değişimini yaptı 738 km'de. Biraz vites yükseltebilirim artık 1000 km'de de kısıtlama kalkar biraz daha rahatlarım.
    https://i.hizliresim.com/nOZG4M.jpg
    https://i.hizliresim.com/D7pka3.jpg
    O birol abi yazı getirmiş belli.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Bugün bende aldım arkadaşlar 10km kullanıp otorparka çektim bi aksilikten dolayı ruhsat plaka salı gününe kaldı ilk izlenimim çok keyifli eşşekten inip ata binmiş gibi oldum başlarda frenler iyi tutmuyormuş sanırım adamın dediğine göre yinede iyi şuan ayrıca kalkışta arka teker attı bi kere gazı fazla açtım sanırım
    oktaymotor bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Norton772 Motosikletiniz çok güzel görünüyor, sanki 600cc gibi güle güle kullanın. Ben de yarın teslim alacağım, ufaktan heyecan yapmaya başladım. 5.motosikletimi alacağım, 11 yıldır yine de her motorda heyecan oluyormuş demek ki.
    Teşekkürler, benim motorda gidon yükseltme var ve biraz daha heybetli görünüyor galiba bu şekilde. Çanta da büyük olunca

oktaymotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa lx150- YAMAHA 1100DRAGSTAR-CBR1000RR
    Norton772 Motosikletiniz çok güzel görünüyor, sanki 600cc gibi güle güle kullanın. Ben de yarın teslim alacağım, ufaktan heyecan yapmaya başladım. 5.motosikletimi alacağım, 11 yıldır yine de her motorda heyecan oluyormuş demek ki.
    hayırlı olsun güle güle gullanın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    O zaman kaliteli tam sentetik bir yağ koysak ve 2500'lerde yağ değişmesek bakıma da en geç 500 km önceden 4500, 9500 v.b. gibi km'lerde gelsek sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum, doğru mudur Oktay bey.(Bu arada NS150'de ben de her 2500'de yağ değişiyordum, bunda daha iyi yağ ile ara yağ değişimi yapmasan nolur diyorum da ondan sordum)
    Hiç bişey olmaz , ben tam sentetik yağ orjinal yağ filtresiyle 10 bin kmde değiştirdim mt07 nin yağını , biadil filtre yarı sentetik yağıda 4 binde değiştim . Şimdi tekrar tam sentetik yağ , orjinal filtre kullandım. 10 bin binersem değiştirmeden binerim.

Motosikleti
    MT-07
    Yarı sentetik Motul 5100 koysanda bişey olmaz. 5000km rahat gidersin. Benim değiştirmek için düşüncem rodaj yağı değiştikten sonra bile içinde çapak mapak kalmışsa ne olur ne olmaz, gömleği çizmesin die değiştirmek yağı. Sadece titizlik. Ha yarın değiştirir miyim bilmiyorum? Tamamen sabahki ruh halime bağlı

Alıntı oktaymotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle gullanın
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    MT-07
    Ha bide benim motor 4000rpm deyken şöyle bir gaz yememe gibi bir boşluk yapıyor. 1sn falan bir aksaklık yapıp ondan sonra gazı yiyor. 2-3 gündür dikkatimi çekiyor bu olay.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı sentetik Motul 5100 koysanda bişey olmaz. 5000km rahat gidersin. Benim değiştirmek için düşüncem rodaj yağı değiştikten sonra bile içinde çapak mapak kalmışsa ne olur ne olmaz, gömleği çizmesin die değiştirmek yağı. Sadece titizlik. Ha yarın değiştirir miyim bilmiyorum? Tamamen sabahki ruh halime bağlı
    Yok ben de zaten 5000 km sonrasi için düşünüyorum, sanırım 2500'de ben de bir ara yağ değişimi yaparım. Ama 5000'den sonra rodaj tam anlamıyla biteceği için ondan sonra önceki motorum gibi her 2500'de kendim yağ alıp değişim yapmak istemiyorum artık, adam gibi kaliteli yağ alırım (motul v.s.) götürüp serviste bakımını yaptırırım diyorum. Önceki motorda 17.600 km boyunca her 2500'de ara yağ değişimi de yapmıştım ama aldığım yağ da motul filan değildi açıkçası. Yaş ilerleyince bazen sıkıcı gelebiliyor bu işler, Dominarla iyi yağ ve daha uzun km yapayım istiyorum.

Norton772, ben de gidon yükseltme alacağım ama ilk 500'den sonra takarım, rodajı tamamen orjinal haliyle yapayım istiyorum alışmak için. Önceki motorda da öyle yapmıştım. 5000 bakımında taktırmıştım ön camı gidon yükseltmeyi de 2000 km sonra filan. Bunda da hepsini rodaj bakımında taktıracağım sanırım.
    Hatta bugün arka bakım sehpası da aldım, hem zincir yağlamak, hem de yağ kontrolüydü veya kışın soğuk günlerde yatırmak için filan. Orta sehpa olsa iyiydi, o parayı padock için vermiş oldum.

yarın bi kavuşalım da laci'ye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ha bide benim motor 4000rpm deyken şöyle bir gaz yememe gibi bir boşluk yapıyor. 1sn falan bir aksaklık yapıp ondan sonra gazı yiyor. 2-3 gündür dikkatimi çekiyor bu olay.
    Bujilerle ilgili olabilir , benim motoru bakıma soktum bujiler hava filtresi vs değişti . Daha önce hiç başıma gelmemişti 3. Viteste 2 kez dediğin olay geldi başıma, saniyelik kendini tutup bırakıyor . Allah ın hakkı 3 dür deyip 3. Yü bekliyorum 😊

Motosikleti
    MT-07
    İşte benim motoru sıfır aldım. Bir rodaj yağı değişti.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendede 3 kere oldu.Anlam veremedim.Üçündede benzinim azdı ona yordum.Hayırlısı bakalım.Pompa v.s çıkmasında başımıza.

Motosikleti
    MT-07
    Benim Depo doluydu. %90 civarı. Bilemiyorum bakıyorum. Yarın gene test ederim.

Motosikleti
    O değilde bunun aynalar zangır zangır sallanıyor gerçi fazla bir titreşim hissetmedim ben motorda 60 ın üstüne çıkmadım ama apachemden az titreşimi apachemin aynalarda böyle titreşim olmuyodu

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde bunun aynalar zangır zangır sallanıyor gerçi fazla bir titreşim hissetmedim ben motorda 60 ın üstüne çıkmadım ama apachemden az titreşimi apachemin aynalarda böyle titreşim olmuyodu
    evet aynalar test motorunda da dikkatimi çekmişti 4-5bin devirde başlıyor titremeye. Gaz açınca arkama bakmam diye avutuyotum kendimi :D
    ozan1991 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    MT-07
    120'den sonra arkadaki arabayı çift görüyorsunuz. Aksini iddia eden yalan söylemiş olur

Ha bu arada dandik lastiklerinden dolayı ön arka ABS'yi bugün bende devreye soktum. Mal bir motorcu kardeş sayesinde. İyiki varmış dedirtti
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar bunda yedek depo varmı deponun tamamınımı kullanıyoruz

Motosikleti
    MT-07
    Enjeksiyonlu motorlarda yedek depo muhabbeti yok. Tamamını kullanıyorsun.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim 130 dan sonra 30 metre görüş alanımdakiler çift değil.Ondan sonrasıda bulanık görünüyor.150 den sonra ayna yok gibi sadece yansımalar var.

Az önce sürüşe çıktım.Şiddetli rüzgarda var.Aslında kararsızdım ama çıkmış bulundum geri dönmedim.Red line sokmadan 167 km hızı geçemedim.8 bin deviride geçemedim.

Dönüşde tüm vitesleri redline soktum.Sonuç aynı son vitesde 8 bin deviri geçemedim.Bunda rüzgarında etkisi var mutlaka.Motor 160km hemen çıkıyor.Yol olsun hızlanayım diye birşey yok.150 km hız ile 7 derecelik rampayı tırmandım.

167 km hıza çıkınca motorun üzerinde nasıl dururum soru işareti vardı.Naked olmasına rağmen gidiş ve gelişte çok rahatsız etmedi.

Motosikleti
    MT-07
    Bizim burada yazlık mevsimi açıldı. Herkes yollarda. Maalesef basabilecek durumumuz olmuyor ama 150’ye gelince rpm limit ışığı göz kırpıyor. Malum arkadaşlar yolda sol şeritten 70km/sa ile gidiyor. Tırlar arabalar yerine kornaya basıyor yeter artık sola geç die. Sorsanız babasının yolu ve vergileri sadece onlar ödüyor. Ondan dolayı biraz sıkıntılı. 160km/sa hızı görmek imkansız. En sevdiklerim de yabancı plakalı Türkler. Yaşadıkları ülkelerde hayatta yapmayacakları şaklabanlıkları maalesef kendi ülkelerinde yapıp herkesi tehlikeye atıyorlar. Ayı memleket değiştirse ayı olmaya devam ediyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (1 üye ve 10 misafir)