Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    40 bin bence cok degil eger duzgun kullanilmissa benim kendi makinam dun 65bini devirdi bu ay debriyaj balatalari ile yag degisimi yapicam balatalarim bitmeye yaklastilar aynen yola devam sonra bir sikintimda yok millet yurt disinda sizin baktiginiz kmlerdeki motorlara citir diye bakiyorlar daha bu km hastaligini birakmadigi surecede km geri almalar dusuk kmlerdekilerin fazla fazla fiyat vermeleri vs bitmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 600 F4i (2005 model)
    40 bin sizin gibi bilinçli bir kullanıcı için cok olmayabilir fakat ülkemizde motosiklet kültürünün gelişmemiş oldugu, bakımlara riayet edilmediği detayı ile irdelenirse yüksek bir rakam hele hele böyle yüksek devir çeviren makinalarda zamanında değişmeyen yag, v.b. sebepler ile elinde son kalana cok büyük masraflar açmaktadır, yine bizim ülkemiz için söylüyorum yüksek km. sorun değil ise neden km. 35-40 bini geçen mak. insanlar ellerinden cıkartmaya çalışırlar bunu da düşünmekte fayda vardır.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Bunun bir kisminda haklisiniz belki ama tume varmakta pek cok motorcuya saygisizlik olur bu konuda
    Surekli olarak motoruyla olan biri en kotu ihtimal ile senede 10bin km yapiyor zaten ben bile bu senenin yarisindan fazla sehir disindaydim ama sadece sene basindan bu yana 7bin km yaptim cevremdeki bazi insanlar makinalarina ne kadar temiz bakarlarsa baksinlar sadece satamayacam korkusundan ellerinden cikartiyorlar motosikletlerini sadece bu yuzden deli gibi para kirmaya calisan makinaya demedigini birakmayan cok insan var

soyle bir durumda var kimi modeller cok naziktir kawasakinin bazi modelleri bakmlarini 1 km aksatmaya gelmezken kimileri kmsaatini cok rahat devirebilecek cigere sahip veya yamahada honda vs bakimlari duzgun yapildiktan sonra her makina alinabilir mesela 30 40 binde daha sim ayari icin ust kapagini makina acilmis damgasi yiyecek diye dokundurmayan insa da hatali hem dengesiz hemde daha dusuk performansta calistirip makinanin omrunden yersin buyuk makinalarda genelde 30 kucuklerde 60binde debriyaj tasi kontoru ve gerekiyorsa degisimi yapilir mesela modele gore degisiklik gosterebilir bu dedigim ama kim yapiyor acaba
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istediğin kadar canını almaya çalış 40binde alete hiçbişe yapamazsın en fazlası egzantrik değişir...sizler bilinçlenmedikçe bu piyasada km ler hiçbir zaman gerçekleri yansıtmayacak.bi söz var biraz argodur kusura bakmayın ama böyle g... böyle ya... derler bizim orda....2005 model aleti 40bin fazla diyorsan motora bahçede dolaşmak için biniyorsun heralde..o 40bin bile orjinal değildir ;) çünkü millet bunu hakediyor..
    < iLk@yy >, seigen ve SEÇ bunu beğendiler.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar 2006 model 40bin motor almayın bakın ne güzel 2005 model 20 25 binde makinalar var alın onları içiniz rahat etsin.

Yazan= Benjamin Button .
    < iLk@yy > bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 600 F4i (2005 model)
    arkadaşlar herkes özgür gidin alın 40-50 bin km. mak. görün ebenizin a...............kusura bakmayın bizim orda da böyle derler.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    67000 oldum ve bircok modelli makinadan temizdir motorum.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar 15 bin verene benim motoru (2006 model ) daha 350 km motorumu satacağım,,,

km orjjınali ile değişmiştir...,
    Kaportada Çizik dahi yoktur Orjınalı ıle değişmiştir,
    depoda bir damla eksik benzin yoktur orjınal petrolde full'letilmiştir,
    ExTReMa bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erkolali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkes özgür gidin alın 40-50 bin km. mak. görün ebenizin a...............kusura bakmayın bizim orda da böyle derler.
    benim anlatmaya çalıştığım şu,o 20binde diye alınanlarda aslında 40-50binde hatta belkide 60-70binde.40binde bitecekse bu alet kapatsınlar fabrikayı. sıfırını 30dan satıp 40bin km ömrü olan bir aleti satın alan bir tane adam çıkmaz.Sıfır alıp o kmleri sadece yağ vs değiştirerek gören arkadaşlarım var.ama bizde 40-50binde motor bitti gözüyle bakılınca, satacak adam 50bine geldiyse motor sanayide 50tl verip 35bine indiriyor.alan adamda 35binde sanıyor oda 15bin km bindi farzet oda satarken 35bine düşürdü vs.kısır döndü devam ediyor.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Önceki sayfada birşey sormuştum ama gözden kaçmış sanırım, 5000 devir civarında bir titreşim var sizin 600 f lerinizde böyle bir titreşim var mı ?

Birkaç foto atayım

tr_select bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Merhaba, bir konu hakkında sizlere danışmak isterim 600F kullanıcıları.

Evlilik vs arifesinden sonra GSR600 veya 600F var aklımda. Şehir içi ve yazın uzun yol yapmak için kullanıcağım. Haliyle artçıda olucak. Naked ile biraz daha rahat ediceğimi düşünüyorum şehir içi. ama 600f'de aklımı kurcalamıyor değil.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bir konu hakkında sizlere danışmak isterim 600F kullanıcıları.

Evlilik vs arifesinden sonra GSR600 veya 600F var aklımda. Şehir içi ve yazın uzun yol yapmak için kullanıcağım. Haliyle artçıda olucak. Naked ile biraz daha rahat ediceğimi düşünüyorum şehir içi. ama 600f'de aklımı kurcalamıyor değil.
    Benimde aklımda soru işaretlerim vardı.Gt250 r ı olan bir arkadaşım vardı uzun yolculuklarda dayanamazdı ağrıdan motosikletleri değişirdik.600 F ile tek marşta boluya geldim.Hiçbir ağrı sızı hissetmedim.Arkadaki artçı içinde iyi geldi bana.
    HONDA

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum bende evlılık sonrası satmayı düşünenlerdenim aslında :(
    artçı ile uzun yol çokta rahat olmuyor,
    tamam RR 'dan daha rahattır F,
    Fakat bir artçı (bAYAN,,eŞ,,Sevgili vs) ile uzun yol çekilmiyor,
    Daha çok V STROM,,,TRANSALP,, vs türevleri daha yatkın,
    zaten olurda satarsam TAKAS'lı olarak satarım,,,

Tabi karar sizin...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    67000 oldum ve bircok modelli makinadan temizdir motorum.
    67.000km ne dirki bakınız linkteki motora 100bin daha gider gibi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33312882/detay
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Vstrom veya transalp tarzım hiç değil açıkcası. Ya naked olmalı ya SS

F veya gsr uzun yolda yormuyor. Artçı olarak iki motordada uzun yolculuklar yaptım. Hyo ilede uzun yolculuklar yaptım. Oturuş tarzı tam bir SS olduğu için haliyle bel felç oluyor 100+km sonra. Ortalama her 100'de çiş-sigara-su-benzin vs vs garip bahaneler ile mola vermek gerek Yoksa geçen 3 gün boyunca ağrılarla uyanmak muhtemel. Gsr cadde motoru. İstanbul trafiğinde çok çok iyi gidiyor. Kışın bile RR'da pişerken yazın kavurucu sıcağında anca fan açıyor gsr.

Bakalım hayat bizlere neler göstericek.

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Evlenince bende neyaparim bu motoru diye gecen gun dusundumde, sanirim arabanin yanina bir maxi scooter alirim ekonomik, trafikte rahat, artci icin zaten muazzam ve iki kask girebilecek sekilde koltuk alti bagaj vs vs uzar gider yada kawa z800

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Valla 3 sayfadır soruyorum yukardada sordum yine cevap yok

alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okan bende de var aynı sıkıntı, egzantirikten geldiğini düşünüyorum.
    Unique693 bunu beğendi.
    Düne ait ne varsa, dünde kaldı cancağızım.
    Bügün yeni şeyler söylemek lazım.

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum soru biraz eksik olduğu için cevap gelmesi gecikiyor.
    Şöyleki : 5000 devir il 7000 devir arasında gelen öncesi ve sonrasında duyulmayan bir zırıltı var ise eğer sorun egzantirik gerginden kaynaklanır.
    youtube ''cbr 600f cct'' yazarsan sorunları ve çözümleriyle herşeyi daha ayrıntılı görebilirsin..
    Bu arada bu egzantrik gergi sorunu cbr 600f lerde kronik bir sorundur her motorda olmasada çoğunluğunda görülür..
    Yanlışım varsa arkadaşlarda hem beni hemde seni aydınlatırlar..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı fesmer17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum soru biraz eksik olduğu için cevap gelmesi gecikiyor.
    Şöyleki : 5000 devir il 7000 devir arasında gelen öncesi ve sonrasında duyulmayan bir zırıltı var ise eğer sorun egzantirik gerginden kaynaklanır.
    youtube ''cbr 600f cct'' yazarsan sorunları ve çözümleriyle herşeyi daha ayrıntılı görebilirsin..
    Bu arada bu egzantrik gergi sorunu cbr 600f lerde kronik bir sorundur her motorda olmasada çoğunluğunda görülür..
    Yanlışım varsa arkadaşlarda hem beni hemde seni aydınlatırlar..
    Hocam gayet açık sorum.Bildiğin titreşim yani gidonda 5000 devir gibi başlıyor.
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler