Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 600 F4i (2005 model)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gayet açık sorum.Bildiğin titreşim yani gidonda 5000 devir gibi başlıyor.
    Arkadaşlar benim motorda da rölantide başlayan ince bir zırıltı var sanki radyatöre yakın bir yerden geliyor hatta radyatör hortumunu elle sıktıgınızda da benzer bir ses geliyor bu durumla karşılasan var mı, boşta dahil geliyor....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı erkolali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkes özgür gidin alın 40-50 bin km. mak. görün ebenizin a...............kusura bakmayın bizim orda da böyle derler.
    ali nispet yapar gibi algilama ama 67bindeki motoruyla sorunsuz gazlayan gezen emrah simdi salak mi olmus oluyor bu km modelde motora binerek benim motorumla ayni yil bende 65bindeyim 52binde motoru gknden aldigimda forumdan ilkanin 2006siyla gazladigimizda motorum fark aciyordu kaldiki tum bakimlari incik cincik mutluhan motoru ve musteri kabuldeki eski elemanla eski dostlar hep usta basi bakardi motoruna gknde selimdeki eski2006 fi ayni sekilde geciyordu motorda sadece k&n hava filtresi ve eski devil magnum egzoz var modlu vs hicbirseyi yok baska ben memnunum her anlamda yillik 58 lira vergi oduyorum (10plaka) gergi sesi disinda hic bir sikintim yok yag yag filtresi (her4bin) radyator ve fren sivilari (senede1) vs alet edevatim oldugundan kendim degisiyorum sadece 55binde egsantirik zinciri paletleri ve eskiyen ayar tutmayan simler mutluhanda degisti o kadar

anlatmak istedigim kullandigin her arac icin gecerli olacak sey ne kadar bakarsan kullandigin bindigin alette o kadar sana bakar
    Anlamsiz paralar isteyip kmsi dusuk motor temizdir diye bir kaide ile bakmayacaksin kmsi yuksek eski bir model motor cok daha iyi olabilir
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    67000 oldum ve bircok modelli makinadan temizdir motorum.
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlatmaya çalıştığım şu,o 20binde diye alınanlarda aslında 40-50binde hatta belkide 60-70binde.40binde bitecekse bu alet kapatsınlar fabrikayı. sıfırını 30dan satıp 40bin km ömrü olan bir aleti satın alan bir tane adam çıkmaz.Sıfır alıp o kmleri sadece yağ vs değiştirerek gören arkadaşlarım var.ama bizde 40-50binde motor bitti gözüyle bakılınca, satacak adam 50bine geldiyse motor sanayide 50tl verip 35bine indiriyor.alan adamda 35binde sanıyor oda 15bin km bindi farzet oda satarken 35bine düşürdü vs.kısır döndü devam ediyor.
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    67.000km ne dirki bakınız linkteki motora 100bin daha gider gibi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33312882/detay
    Buradaki adam 104bin yapmis temiz bir bakimlarina devam edilerek 100bin daha binilebilir muhtemelen 120binde debriyaj tasi kontrolu ve eksantrik zinciri paletleri ve yag pompasi kontrolu yapilir ve devam edilir fiyat konusu tartisilabilir tabii

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Arkadaşlar benim motorda da rölantide başlayan ince bir zırıltı var sanki radyatöre yakın bir yerden geliyor hatta radyatör hortumunu elle sıktıgınızda da benzer bir ses geliyor bu durumla karşılasan var mı, boşta dahil geliyor....
    Motor kacbinde zincirdende yapmayabaslamis olabilir gergi gazi cekip biraktiginda kendini bariz belli eder ama rolantide de ses duyuyorsan egsantirik zinciride omrunu doldurmus olabilir motoru sikistirarak kulandiginda artarsa ses giderek kesinlikle zincir diyebilirim ama hortumla baglantiliysa ses kelepcelerine bir bak sikinca bosa cikan uc bir yerlere degiyorsa ondanda olabilir
    bir diger dusuncem ise su devirdaim pompasi motorun sol tarafinda asagi dogrudur alternatorun altinda sagini solunu iyice dinlemen gerekecektir net sonuc icin
    gursus bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadşlar bana ses değeri insani boyutlarda olan bir egzoz lazım var mı satmak isteyen tercihen akrapoviç olsun,benim egzoz çok fazla sesli rahatsız oluyorum artık.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Öncelikle tüm dostlarımın bayramını kutlarım .

Uzun süredir koşturmalardan foruma giremiyordum. Fakat gecenin bu saatinde girip, foruma renk katmak adına paylaşım yapmak istedim. Eskisi gibi motosikletimle fazla gezemiyorum maalesef. Bir çok aksesuarı bile takamadık henüz . Fakat ileride ki günlerden yaklaşan bakımla beraber hepsinin taktıracağım . Orjinal 600F jant şeriti, gömme ön sinyaller, orjinal çamurluk, k&n hava filtresi, rizoma manetler, orjinal karter koruma takılacak olan ürünler. Xenon filan da almıştım fakat onu taktırmayabilirim. Daha sonra gerekli paylaşımları yapacağım.

Saygılarımla.
    tr_select, wolrath, Unique693 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yeni kasanın en çok frenlemesini sevdim. Aşırı derecede kontrollü... Kristal göstergeler iğrenç ötesi. Devir saati analog olsa imiş tadından yenmezdi... Dutaci çakması gibi durmuş

alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gayet açık sorum.Bildiğin titreşim yani gidonda 5000 devir gibi başlıyor.
    Bendeki titreşim gidonda değil, genel anlamda motorda. Uzun yolda 5000devir 100km/h ile sabit giderken mesela. Hızlanıpta devir arttığı zaman ses kesiliyo, Diğer viteslerde sabit 5000 yapmadığım için farketmiyorum. Aynı ses vites boşta 5000 devirde de başlıyor. Sadece gidonda titreşim varsa disklerini kontrol et bi, durduğunda aşırı ısınma var mı?
    Düne ait ne varsa, dünde kaldı cancağızım.
    Bügün yeni şeyler söylemek lazım.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı alisoylu38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki titreşim gidonda değil, genel anlamda motorda. Uzun yolda 5000devir 100km/h ile sabit giderken mesela. Hızlanıpta devir arttığı zaman ses kesiliyo, Diğer viteslerde sabit 5000 yapmadığım için farketmiyorum. Aynı ses vites boşta 5000 devirde de başlıyor. Sadece gidonda titreşim varsa disklerini kontrol et bi, durduğunda aşırı ısınma var mı?
    Benimki sadece gidonda hocam.Ön balatalar falan yeni değişmiş bakıyorum arasıra ısınma olmuyor.Olduğu yerde elle dönüyor.Yüksek süratlerdede birşey yok.Ama hafif bir boşluk var gibi ön takımda ondan yaparmı acaba ?
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali nispet yapar gibi algilama ama 67bindeki motoruyla sorunsuz gazlayan gezen emrah simdi salak mi olmus oluyor bu km modelde motora binerek benim motorumla ayni yil bende 65bindeyim 52binde motoru gknden aldigimda forumdan ilkanin 2006siyla gazladigimizda motorum fark aciyordu kaldiki tum bakimlari incik cincik mutluhan motoru ve musteri kabuldeki eski elemanla eski dostlar hep usta basi bakardi motoruna gknde selimdeki eski2006 fi ayni sekilde geciyordu motorda sadece k&n hava filtresi ve eski devil magnum egzoz var modlu vs hicbirseyi yok baska ben memnunum her anlamda yillik 58 lira vergi oduyorum (10plaka) gergi sesi disinda hic bir sikintim yok yag yag filtresi (her4bin) radyator ve fren sivilari (senede1) vs alet edevatim oldugundan kendim degisiyorum sadece 55binde egsantirik zinciri paletleri ve eskiyen ayar tutmayan simler mutluhanda degisti o kadar

anlatmak istedigim kullandigin her arac icin gecerli olacak sey ne kadar bakarsan kullandigin bindigin alette o kadar sana bakar
    Anlamsiz paralar isteyip kmsi dusuk motor temizdir diye bir kaide ile bakmayacaksin kmsi yuksek eski bir model motor cok daha iyi olabilir

Buradaki adam 104bin yapmis temiz bir bakimlarina devam edilerek 100bin daha binilebilir muhtemelen 120binde debriyaj tasi kontrolu ve eksantrik zinciri paletleri ve yag pompasi kontrolu yapilir ve devam edilir fiyat konusu tartisilabilir tabii

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Motor kacbinde zincirdende yapmayabaslamis olabilir gergi gazi cekip biraktiginda kendini bariz belli eder ama rolantide de ses duyuyorsan egsantirik zinciride omrunu doldurmus olabilir motoru sikistirarak kulandiginda artarsa ses giderek kesinlikle zincir diyebilirim ama hortumla baglantiliysa ses kelepcelerine bir bak sikinca bosa cikan uc bir yerlere degiyorsa ondanda olabilir
    bir diger dusuncem ise su devirdaim pompasi motorun sol tarafinda asagi dogrudur alternatorun altinda sagini solunu iyice dinlemen gerekecektir net sonuc icin
    ilkay ilgi ve alakan için tesekkur ederim
    motor 25002 km. de şuan için zincirim bana da bol gibi geliyor egzantrikten geldiğini sanmıyorum olmazsa sol karenajı söküp kontrol edecegim

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    @SonpoL sürekli fotoğraflarına bakar olduk (= uzun bir zamandır sürdürdüğüm fotoğraf koymama kararımı artık bir rafa kaldırsam fena olmayacak gibi

arkadaşlar geçtiğimiz hafta sonu ve dün gece aniden yola çıkma kararı ile 2 ayrı gezim oldu gerisini fotoğraflar anlatsın size (=

ilk rotamız aşağıdaki gibi ve forumdan Raphae1 nickli arkadaşımız ile yaptığımız kamp rotası

toplam 100km gidiş rotası dönüşte selimiyeden otobanı kullanarak 2. köprü üzerinden geldik 20 km uzattı yolu fazlasıyla rüzgarlı olduğunu söyleyebilirim

evden çıkmadan önceki durum (=

görkem paşayı evin önünde beklerken ve benim pantolon içerisinde yanarak donla geziyormuş izlenimi vermem....

silivride mangal mazemeleri vs almaya migrosta duruyoruz yol üzerinde

ardından dinlenmeye çekilen ben kız arkadaşım motora yeni bir artçı olması nedeni ile motor haricinde onuda kontrol etmem gerekiyor ve sürüşü inanılmaz yorucu yapabiliyor

hep yatacak değildik hazır onlar alışverişte bende biraz eğleneyim dedim boş boş bekçilik nereye kadar

gazlamaya hazırım panpa (=

görkemin 2 dakka içerisinde kurduğu hazır çadırı ve sonrasında benle maytap geçmesi

ve eve dönüş (=

bu arada belirteyim gidiş dönüş toplam 230 240 km civarı yol yaptım ve depo ful bir şekilde çıktığım yolculuk sonrasında motoru orta şekerli bir şekilde kullandım yani ne ekonomik nede sürekli üst devirlerde benzinliğe girdiğimde motor 299,7 km kat etmişti full depodan sonra (yük ağırlığından bahsedecek olursak dönüşte görkemde bende hep arkadan gelmek istedik farlar ağırlık nedeni ile yukarı baktığından ) konuya dönecek olursak giderken 80 90 gittik dönüşte 100 120 geldik ve bu yakıt yüklü bir motor için gayet iyi tek kişi sadece sırt çantası olduğunu düşünürsek sakin ve yavaş kullanımla 350km'ye kadar uzatabilirim sanırım mesafeyi
    birde benzinliğe girdiğimde deponun içindeki benzin motor dik halde iken neredeyse yok denilecek şekildeydi en dipte tortu şeklinde düşünebilirsiniz

buda dün ansızın verdiğim kararla köye bir ziyaret

gidiş dönüş eskihisar - topçular feribotlarını saymazsak 130 km yol yapmışım

karnımızı doyurmak lazımki non-stop gidebilelim

feribota kadar olan yolculuk biraz sıkıcıydı ama sonrasında yalovadan bursa yoluna döndüğümde zevkli hale geldi hem havanın biraz daha soğuması ve dürdaneler rampasının bol virajlı keyifle geçen yolu

artık dinlenme zamanı tabii sadece kendisine köy sohbeti bitmek bilmez...

köyün yolunu her ne kadar sevsemde mıcırları olmasa daha zevkli olabilirmiş

feribota binen ıslanabilir tabii bu güneşli havada önden çarpan sert dalga sağolsun biraz yıkandık daha sonrasında arkadaki motorcu arkadaş ile motorları silmeye koyulduk tabii

uzun uzun yazamadım şimdilik kısaca bu kadar

ek olarak alicim benim zincirden kastım egsantirik zinciriydi
    bu kısım motorda sağ tarafta devirdaim pompası sol tarafta
    wolrath, orhanyor ve alisoylu38 bunu beğendiler.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bi fotorafta benden gelsin Efsaneler kilometrelerle ölmez :D

Uploaded with ImageShack.us
    fesmer17 ve alisoylu38 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    2005/2006/2007 600F'lerde Abs var mı ?

Motosikleti
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005/2006/2007 600F'lerde Abs var mı ?

maalesef yok kardeş

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    maalesef yok kardeş
    Cevap için teşekkür ederim. Sonradan takılabilme imkanı var mı ?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    elbette paraya kıydığın sürece herşey mümkün

kampana frenler dısc'e cevrılır,
    tel jantlar dubleks'e çevrilir,
    süpersport sporturıng'e cevrılır,

Paraya kıyıldığı sürece pekçok şey mümkün...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Merhabalar.Dün düzce akçakocaya gittim, mıcırlı bir yola girdim.Motosiklet olduğu yerde devrildi. Sanırım önceden bir işlem görmüş grenaj ve sol grenaj orta bağlantı noktasının olduğu yere macun çekmişler bende yan yatırınca orası patladı.Şimdi bana sol grenaj sticker lazım.Nerden temin edebilirim ?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum stıcher olarak işin zor bulamassın,
    yaptırırsın oturmaz veya yamuk oturur,

adam akıllı bır boyacı bulmalısın,
    oda parca basına 250,,300 lira para istiyorlar,,,

arkadaşın sağ grenajı var kazalı çıkma olarak ilgilenen olursa yardımcı olurum,,,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cbr-600f-grenaj,600f-karenaj,cbr-600-grenaj,cbr-600-gogus-grenaj-119671295/detay/

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hocam öyle kırık yok grenajda.Sadece sürtmüş sanırım önceden oraya macunlayıp boyayıp stickerlamıslar.Devrilince motor zeminde taşlı, ordaki macun patladı.Bildiğim iyi usta var sticker lazım.sökücez macunlayıp boyayıp sticker yapıştırıcaz.
    wolrath bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    gecmıs olsun okan.
    vaktı zamanında clıo rs ımın tamponunu canavarla yaptırmıstım.0ından daha ıyı olmustu.yaptırdıktan sonra anlasılmaz ;)
    Unique693 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmıs olsun okan.
    vaktı zamanında clıo rs ımın tamponunu canavarla yaptırmıstım.0ından daha ıyı olmustu.yaptırdıktan sonra anlasılmaz ;)
    Sağol abi. Aynen dediğin gibi hiç belli değildi.Yatınca oldugu yerde patladı macun çıktı ortaya.Şimdi sticker bulmam lazım
    HONDA

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arkadaşlar 2005-06 model arası 600f arıyorum.Forumda satmayı düşünen var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler