Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alpera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f
    emre slm msn eklermısın biraz yardımın gerekebılır.alper_ege@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Arkadalar çok sevdiğim 600F imi sattım ve yerine CBF1000 aldım. 600F in tadı halan damağımda ama CBF1000 in torku mükkemel
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hayırlı olsun diyelim...cbf 1000 varmıydı yoksa yenimi aldın... yeniyse onada hayırlı olsun diyelim.. Allah kaza bela vermesin

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alpera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre slm msn eklermısın biraz yardımın gerekebılır.alper_ege@hotmail.com
    Ekledim Alper.

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadalar çok sevdiğim 600F imi sattım ve yerine CBF1000 aldım. 600F in tadı halan damağımda ama CBF1000 in torku mükkemel
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin İnşallah.
    600F ile kıyaslanınca bir değerlendirme yapmak gerekirse neler söylersin mesela?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullan zaten vardı böyle bi niyet galiba yanlış hatırlamıyorsam.
    izlenim ve fotoğraflarını bekliyoruz...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    cbr 600 f
    bluebox_85@hotmail.com eklemek isteyen arkadaşlar varsa tanışmaktan memnun olurum
    bu arada emre abi sen gaz yağını nerden alıyordun abi ben birtürlü bulamıyorum
    motorun bakımlarını yaptırdım gittim cumartesi lastiklerinide taktırdım bugün güneş yüzüme güldu sabah korktğum bi rivar vardı oraya bugün 0 titremeyle gürdim yata bildiğim kadar yattım lastikler gerçekten güzelmiş tavsiye ederim

Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bluebox_85@hotmail.com eklemek isteyen arkadaşlar varsa tanışmaktan memnun olurum
    bu arada emre abi sen gaz yağını nerden alıyordun abi ben birtürlü bulamıyorum
    motorun bakımlarını yaptırdım gittim cumartesi lastiklerinide taktırdım bugün güneş yüzüme güldu sabah korktğum bi rivar vardı oraya bugün 0 titremeyle gürdim yata bildiğim kadar yattım lastikler gerçekten güzelmiş tavsiye ederim
    Ben Bostancı minibüs yolu üzerindeki Shell benzincisinin karşısındaki bir soba dükkanından alıyorum. Cadde üzerinde, vitrinde altta kocaman "Gazyağı Bulunur" yazıyor zaten.

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Selamlar,

Honda CBR 600F almayı düşünüyorum.
    Bu motoru kullanmış veya kullanan arkadaşlar düşüncelerini benimle paylaşırsa sevinirim.
    ------------------------
    Motor normal ve agresif kullanımda 100km de kaç lt. benzin yakıyor? yada kmde kaç kuruş yakıyor?
    ---------------------
    2005 ile 2008 modeller arasında fark varmı?
    -----------------------
    sanırım 6000km de bir bakıma giriyormuş, bakım ücreti nekadar?
    -----------------
    Max. kaç km hıza çıkabiliyor?
    -----------------------
    eklemek istediginiz başka görüşleride alabilrim.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Sanırım topic e şöle bi göz atarsanız sorduğunuz bütün soruların cevabını bulabilirsiniz.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bu motoru kullanmış veya kullanan arkadaşlar düşüncelerini benimle paylaşırsa sevinirim.
    ------------------------
    Motor normal ve agresif kullanımda 100km de kaç lt. benzin yakıyor? yada kmde kaç kuruş yakıyor?
    ---------------------
    -----------------------
    -----------------
    -----------------------

aslında arkadaşların dediği gibi topikte tüm bu soruların cevabı var ama kısaca hatırlayalım

agresif kullanımda 9 litreleri yakar affetmez ama 260 km/h gibi süratlere çıkar.
    2008 modeli yoktur türkiyede çok az 2007 model var onların da bir kısmı aslında 2006 modeldir.
    bakım ücreti diye bişey yoktur çünkü her bakımda yapılacak işlemler farklıdır. 5-6 bin de bir yağ değiştirsen yaklaşık 90 tlye mal olur, 2 yağ değişiminde bir de filtre değiştirirsen 50 lira daha sıkışmış demektir içine.
    hava filtresi alırsan 100 küsür lira verirsin buji alsan da aşağı yukarı aynı rakam gider.
    daha ağır bakımlar baya ileriki kilometrelerde olur onlar hakkında bilgim yok.

genel olarak harika bi makinedir. sorunsuzdur ama motosiklet tecrüben zayıfsa tavsiye etmem...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Bilgilendirme için tşk.
    sahibinden.com da birkaçtane 2008 model ilan mevcut o yüzden sordum.
    Soda Ayran Cool

Bilgilendirme için tşk.
    sahibinden.com da birkaçtane 2008 model ilan mevcut o yüzden sordum.
    2001-2007 arası tüm 600F ler teknik olarak aynıdır, sadece boya-desen farkı vardır. Ancak son üretilen kasası 2006 modeldir ve tek tük 2007 haricinde 2007-2008 olarak gözüken ilanlar trafiğe geç çıkmış araçlardır.

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2001-2007 arası tüm 600F ler teknik olarak aynıdır, sadece boya-desen farkı vardır. Ancak son üretilen kasası 2006 modeldir ve tek tük 2007 haricinde 2007-2008 olarak gözüken ilanlar trafiğe geç çıkmış araçlardır.
    Sen olmasan şu topic ne olurdu çok merak ediyorum
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Selamlar,

------------------------
    ---------------------
    -----------------------
    -----------------
    -----------------------
    Motor tecrüben var ise tavsiye edebileceğim bir makine...

- 100 km de ne yaktığı senin kullanmana bağlı.. dakikada 4-5 bin devirle kullanmak ile dakikada 9-10 devirde kullanmak arasında yakıt iki katına çıkar çünkü..
    - renk dışında çok büyük bir fark yok... yanılıyorsam bu bilgiyi düzeltin arkadaşlar
    - bakım konusunda nereye bakım yaptırdığına bağlı.. servisine götürsün zinciri gaz yağıyla temizleyip tekrar yağlamaya bile para alırlar.. hava filtresi için 100 tl yazmışlar ama bu rakambana çok uçuk geldi.. ben K&N performans hava filtresi taktım 100 TL. ve bir ömür kullanıyorsun tekrar değiştirmiyorsun.. Yağı suyu işçiliği ortalama 75-100 arasıdır..
    - benim motor 270 km/saat görmüş bir makine. Benikinci sahibiyim ben 250 km/saat hızı gördüm çünkü yol bitti

sert kullanmam, şehir içinde kullanımı rahat olsun beni racing gibi yormasın, gaza asıldığımda gücü hissedeyim, uzayıp gideyim diyoran tabiki 600f..

Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen olmasan şu topic ne olurdu çok merak ediyorum
    Hiç kaçırmam, hızır gibi yetişirim hemennn

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Slm Beyler
    K&N hava filitresi kullanan arkadaşlara;Ben bu filitreyle birlikte yakıt sarfiyatının arttığını duydum.Sizce fark varmı?Yeni yeni kullanmaya alışıyorum vede bana kullandığım normal flitre ile de fazla yakmaya başladı gibi geliyor.Çünkü; İlk aldığımda 50 tl ile depoyu full leyip 240-250 km civarında gidiyordum.En son 60 tl(yaklaşık 16,5 lt)benzin aldım ve 185 km de rezerv yandı.Ne diyosunuz?

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kaçırmam, hızır gibi yetişirim hemennn
    Senin motoru ben alcam ha unutma
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Arkadaşlar üzülerek motorumu değiştirdiğimi söylemek zorundayım ama 600F imi şimdiden özledim o bir başkaydı
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Beyler
    K&N hava filitresi kullanan arkadaşlara;Ben bu filitreyle birlikte yakıt sarfiyatının arttığını duydum.Sizce fark varmı?Yeni yeni kullanmaya alışıyorum vede bana kullandığım normal flitre ile de fazla yakmaya başladı gibi geliyor.Çünkü; İlk aldığımda 50 tl ile depoyu full leyip 240-250 km civarında gidiyordum.En son 60 tl(yaklaşık 16,5 lt)benzin aldım ve 185 km de rezerv yandı.Ne diyosunuz?
    Ben de K&N kullanıyorum Kemal, belki çok azıcık bir oynama olabilir ama öyle aman aman bir artış olmaz.
    Benzin tüketimini etkileyen birçok faktör var tabi, havanın sıcaklığı, lastiklerin havası, yoldaki rüzgar durumu ve en önemlisi senin kullanım tarzın.
    Bir de ilk aldığın ve en son bu hesaplamayı yaptığın zaman arasında benzine kaç kere zam geldi; bunu da hesapladın mı?

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motoru ben alcam ha unutma
    Kısmet Ertekin'im.

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    [QUOTE=dreamdark;1996721]Ben de K&N kullanıyorum Kemal, belki çok azıcık bir oynama olabilir ama öyle aman aman bir artış olmaz.
    Benzin tüketimini etkileyen birçok faktör var tabi, havanın sıcaklığı, lastiklerin havası, yoldaki rüzgar durumu ve en önemlisi senin kullanım tarzın.
    Bir de ilk aldığın ve en son bu hesaplamayı yaptığın zaman arasında benzine kaç kere zam geldi; bunu da hesapladın mı?

Emre ben dönüşte Harem t214 arafına gidip E5 den geri döndüm.Tam garaja girerken Yine rezerv yandı.(214 KM)Yani direkt devirle alakalı diyorum ben.Çünkü bu gün sen 2. vitesle giderken ben arkandan 4 le geliyodum caddede.Dönüşte de E5 de 6. vites,5000 rpm.
    Yine görüşelim.Arayı açmadanBen yine işten kaçınca tabii

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler