Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    evet, bu motorlar az yakıyor
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Evet Emre aynen öyle yapıcam,yani sezon başı değiştiririm hepsini.Biraz daha binerim bu şekilde.Sonra arka fren balatasını da değiştiricem zaten.
    Birde bu aralar yollarda pek fazla motor görmüyorum(600f) ama sahibinden. com takip ediyorum da satılık motorların çoğunda pilot sport lastik var.Yani epey kullanılıyor gibi geldi bana ki zaten Buzmotorda da kullanım tarzıma göre bunu önerdiler.

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Benzin rekoru bende sanırım,siz motorları baya cimri hale getirmişsiniz Otoban kullanımı Full depo 110 +/- 5-10 km(rezerv dahil) bitirdim defalarca ne kadar yakıyor hesaplayabilcek biri varmı uzun zamandır benzin hesabı yapmadığımdan unutmuşum :D
    www.grafela.com | bilişim & tasarım & fotoğraf

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Emre aynen öyle yapıcam,yani sezon başı değiştiririm hepsini.Biraz daha binerim bu şekilde.Sonra arka fren balatasını da değiştiricem zaten.
    Birde bu aralar yollarda pek fazla motor görmüyorum(600f) ama sahibinden. com takip ediyorum da satılık motorların çoğunda pilot sport lastik var.Yani epey kullanılıyor gibi geldi bana ki zaten Buzmotorda da kullanım tarzıma göre bunu önerdiler.
    Bildiğim kadarıyla fabrika çıkışı olarak 600F' lerin üzerinde gelen lastikti zaten Pilot Sport; ondan bu kadar fazla görüyor olabilirsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:18 ----------

Alıntı one adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin rekoru bende sanırım,siz motorları baya cimri hale getirmişsiniz Otoban kullanımı Full depo 110 +/- 5-10 km(rezerv dahil) bitirdim defalarca ne kadar yakıyor hesaplayabilcek biri varmı uzun zamandır benzin hesabı yapmadığımdan unutmuşum :D
    5 gün önce full ledim depoyu ve İzmit-Derince tarafına gaz açtım otobandan, giderken genelde dip gazdım, ama dönüşte yağmura yakalanmam ve kuvvetli rüzgar nedeniyle 180' i geçemedim. 175 km. yol yaptım ve rezerv göstergesi yanıp sönmeye başladı. Yani Ortalama 200 km. diyelim bir depoyla rezervle beraber.

Motosikleti
    600f
    emre bu arada zincir fark ettimi,eski haliyle şimdi arasında fark varmı?

Hem zincirin değişmesi, hem de iridyum bujilerin takılmasıyla motorun gidişi daha stabil ve gaz yeme-hızlanmaları daha seri hale geldi. 0-260 arası fark etti, artık çok daha çabuk çıkıyorum o sürate. Ancak o gün haftasou olması nedeniyle trafik yoğunluğundan dolayı top speed deneme şansım olmadı bir türlü, 265'den yukarı çıkamadım maalesef. Daha gideri vardı, merak ediyorum açıkcası.

Motosikleti
    600f
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem zincirin değişmesi, hem de iridyum bujilerin takılmasıyla motorun gidişi daha stabil ve gaz yeme-hızlanmaları daha seri hale geldi. 0-260 arası fark etti, artık çok daha çabuk çıkıyorum o sürate. Ancak o gün haftasou olması nedeniyle trafik yoğunluğundan dolayı top speed deneme şansım olmadı bir türlü, 265'den yukarı çıkamadım maalesef. Daha gideri vardı, merak ediyorum açıkcası.
    Top speed denediğinde buraya yazarsan sevinirim merak ettim,standart dişlilerle vaktin olduğunda birde 100-250 süresi ölçebilirmisin.hoş bunda bir çok etken + yada - olacaktır ama yinede kaba taslak bişeyler anlaşılır.Biz küçülttüğümüz ön dişlinin bize neler kaybettirip/kazandırdığını gerçekten merak ediyoruzda

Tabiiki, uygun şartlar oluştuğunda vakit bulabildiğim takdirde tüm değerlendirmeleri yapmak istiyorum zaten. Hatta bir depoüstü kamera aparatı da bulabilirsem o aralar, kayıt yapma şansım da olabilir.

headers

dreamdark amacım seninde dediğn gibi performansa yönelik headers bulabilirsem diğer işlemleride yapmak istiyorum aslında maalesef headers bulamadığım için uygulamadan çok bunları aramakla geçiyor zamanım
    LEKELERE DÜŞMAN ÇAMAŞIRA DOST

Anladım, haklısın. Belki yapmışsındır ama, araştırmadıysan "Two Brothers" Türkiye distribütörünü bulup görüş bence, belki bir sonuca ulaşmanda faydası olur.

Motosikleti
    600f
    Emre depo üstü kamera aparatları var nette satılan ve 40 lira civarındaydı sanırım alıp kullanabilirsin gayet kullanışlılar.küçük birfotograf makinasyla çok kolay çekim yapabilirsin,handycam kullanırsan motorun üzerine yatamazsın 240-250 den sonra

Aynen dediğin gibi yapacağım sanırım.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    e36 kasa bende ona hastayım.
    ama satıyorum yeter artık sıkmaya başladı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:36 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi kasa arkadaşım. e-46 ysa bayılıyorum da
    ama satıyorum yeter artık sıkmaya başladı.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar bu soğuklar nereye kadar gidicek bilen varmı? motorumu aldım üstüne binemiyorum

Önümüzdeki hafta da soğuk ve yağışlı görünüyor. Çok fena biliyorum ama sıkıcan biraz daha dişini mecburen.
    Biz geçen Ctesi yağmur yokken çıktık Yeşim'le ama, gerçekten çok kırıcı bir soğuk vardı. Mecbur kalmadıkça binilmez bu havada motora.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    şubat sonunda furara gelicez arkadaşlarla istanbula ankaradan. hava durumuna bağlı olarak motorlarla gelmeyi de düşünüyoruz. olmadı arabaya doluşup gelicez. gerçi alışveriş yapacağımız için arabayla gelmek daha mantıklı gibi.
    burda da hava hem soğuk hem yağışlı, lastikler bitik :( motora binmek herhalde ciddi bi müddet fantaziden başka bişey değil :(
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Aman diyorum, Ankara-İstanbul 400km.. Atlayın arabaya sıcak sıcak gelin bence de.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu soğuklar nereye kadar gidicek bilen varmı? motorumu aldım üstüne binemiyorum
    nisana kadar sürer artık herhalde...
    yağmur olmasa bile acayip rüzgar ve soğuk var...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki hafta da soğuk ve yağışlı görünüyor. Çok fena biliyorum ama sıkıcan biraz daha dişini mecburen.
    Biz geçen Ctesi yağmur yokken çıktık Yeşim'le ama, gerçekten çok kırıcı bir soğuk vardı. Mecbur kalmadıkça binilmez bu havada motora.
    Evet bende kızarkadaşımla birlikte ilk aldığım gün binmiştim 2-3 gündür ikimizde iyi diiliz sanırım ufaktan bi soğuk çarptı bizi.

Buradan da duyurayım,

Katılabilecek her arkadaşın desteğini bekliyoruz :

http://www.motosiklet.net/forum/etki...a-katilim.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler