Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

ÖNEMLİ: Rahmetli TUĞPER' in 02.02.2010 tarihli Duruşması'na Katılım !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere çok sevdiğimiz arkadaşımız Tuğper Haktan UZEL' i, 18 Ekim 2008 gecesi Bağdat Caddesi sahilyolunda, bir otomobilin de karıştığı acı bir trafik kazasında kaybetmiştik.

http://www.motosiklet.net/forum/onla...el-tugper.html

Beyaz renkli VW Jetta marka otomobiliyle, kazanın ardından olay yerinden kaçan araç sürücüsü, daha sonra ihbar üzerine polis tarafından yakalanarak cezaevine konmuştu.

2 ay yatan sanık, 2. duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmişti.

Olayın ardından 1 seneden fazla zaman geçmesine rağmen, geride kalan duruşmalarda yapılması gereken birçok şey yapılmadı ve yargı süreci oldukça yavaş ilerliyor.
    İşin bir başka boyutuysa, olayda bazı ihmal ve usulsüzlükler olduğuna dair şüphelerin oluşması. Bunlar da zaten mahkemeye sunulmuştur.

22.10.2009 tarihinde yapılan son duruşmada açıklanan raporda, araçlar üzerinde yapılan inceleme sonucunda, Tuğper'in motosikletinin arka tekerleğinin sağ tarafındaki beyaz boya izinin, sanığın kullandığı araçtan alınan boya örneğiyle fiziksel olarak uyuştuğu tespiti tutanaklara geçmiştir. Ancak davalı taraf, bu boya izinin başka bir beyaz araca ait olabileceği teorisiyle daha kapsamlı bir laboratuvar araştırması talebinde bulunmuştur.

Ayrıca mahkeme tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne, kaza gecesine ait Mobese kayıtlarına dair bir kez daha yazı yazılmıştır.

Son duruşmada başımıza bir de hoş olmayan olay gelmişti hatırlarsanız :
    Sanırım mahkemede açıklanan raporun gerginliğinin de etkisiyle, sanığın babası olan şahsın mahkeme görüldüğü esnada eşim Yeşim'in üzerine yürümesi ve benim de eşimi savunmak adına buna aynı şekilde müdahale etmem sonucu kısa süreli bir gerginlik yaşamıştık. Sanki beyefendinin mekanına gelmişizcesine bir edayla, "Efendi gibi geldiniz efendi gibi gidin!" şeklindeki terbiyesizce ve yersiz çıkışı anlamak pek mümkün değil maalesef.
    Umarım "Davalı" tarafın hiç de yakışık almayan bu tip nahoş hareketlerine bir daha maruz kalmayız.
    Biz yine de efendiliğimizi bozmayarak bu tip tahriklere kapılmamaktan yanayız ve "Davacı" sıfatında olmamıza, ciğerimiz yanmasına, ayrıca hayata gencecik veda etmiş pırlanta gibi bir rahmetlinin yakınları olmamıza rağmen, acımızı içimize gömüp adalet sarayındaki her duruşmada bize yakışan duruşu ve sükunetimizi sergilemeye devam edeceğiz.

EVET ARKADAŞLAR,
    YASAL VE DEMOKRATİK HAKLARIMIZ ÇERÇEVESİNDE, TÜM BU YAŞANANLARA KARŞIN TEPKİSİZ KALMAYACAĞIMIZI GÖSTERMEK VE BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLDUĞUMUZU GÖSTEREREK SESİMİZİ DUYURMAK ADINA, BU SEFERKİ DURUŞMADA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE KALABALIK OLARAK RAHMETLİ TUĞPER'İN ACILI AİLESİNE DESTEĞİMİZİ LÜTFEN ESİRGEMEYELİM!

TARİH : 2 ŞUBAT 2010 Salı
    SAAT : 13:30
    YER : Kadıköy Adliyesi - 5. Asliye Mahkemesi

Kadıköy Adliyesi, Bahariye Caddesi' nin yukarısında, sonuna doğru.
    Kadıköy Halk Eğitim Merkezi' nin bitişiği.
    Boğadan yukarı Bahariye' ye doğru;Tramvay yolunu takip ederek de ulaşabilirsiniz.

Mesaja Ek: Arkadaşlar buluşup toplu olarak gitmek adına Buluşma Detayları aşağıdadır :

SAAT : 12:45 / Adliyeye Hareket : 13:00
    BULUŞMA NOKTASI : Kadıköy'de Fenerbahçe Stadı'nın yan tarafında kalan, eskiden Salı Pazarı'nın kurulduğu boş alan.

Krokide gösterilen mavi hat, Avrupa yönünden geliş istikametini göstermektedir :
    1. Boğaziçi köprüsünden çıkıp hiçbir yere sapmadan yolun sonuna kadar gidip, Fenerbahçe Stadı'nın yayından Bağdat Caddesi'ne kıvrılıyorsunuz ve Stadın önünden geçtikten sonra ilk sağa girip, ışıklardan tekrar sağ istikamete devam ediyorsunuz. Böylece Stadın etrafından dolaşıp arkasına geçmiş oluyorsunuz. Sağ koldan devam ettiğiniz sürece buluşma noktasını görmemeniz mümkün değil.

Burada buluşup Tuğper'in fotoğrafının olduğu yaka kartları dağıtıldıktan sonra, saat 13:00 (5 dk. opsiyon) hareket ile Yoğurtçu Parkı-Bahariye Caddesi istikametinden Adliye'nin önüne gidilecektir.

KROKİ:

DETAYLI HARİTA İÇİN LİNK :

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...19248&t=h&z=16

*** ÖNEMLİ ***

Arkadaşlar, unutmayalımki bizim o gün orada bulunma amacımız;
    Kaybettiğimiz çok sevdiğimiz bir kardeşimizi unutmadığımızı, Tuğper gibi 2 teker sevdalılarının yalnız ve sahipsiz olmadığını olmadığını anlatmak ve adaletin takipçisi olduğumuzu herkese göstermektir.
    Bu nedenle buluştuğumuz dakikadan ayrılıncaya kadar, temsil ettiğimiz kitleyi en iyi şekilde temsil etmek ve trafikdeki motosiklet kullanıcıları hakkındaki ön yargıları, "serseri motorcu" şeklindeki imajı kırmaktır. Dolayısıyla herşeyimiz nizami olmalıdır; lütfen aşağıdaki noktalara özellikle dikkat edelim :

1- Katılacak tüm arkadaşlarımızın kaskları olmalıdır. Lütfen korumasız gelmeyelim.
    2- Yol boyunca taşkınlık, ara gaz verme, gürültü ve toplumu rahatsız edici her tip hareketten kaçınılacaktır.
    3- Unutmayınki davalı tarafın yakınları da orada olacaktır. Efendiliğimizi ve soğukkanlılığımızı her türlü tahrik vs. durumda korumakla yükümlüyüz.
    4- Grup sürüşü esnasında fermuar düzeni uygulanacaktır, grup lideri takip edilecek, kimse kimseyi geçmeyecek ve trafikte tek şerit kullanılacaktır.
    5- Protesto ve yas anlamında, mümkünse siyah-koyu renk ağırlıklı giyim tercih edilebilir.

Tüm katılımcı arkadaşlara destekleri ve duyarlılıkları için şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Katılım önemli arkadaşlar, lütfen o gün elimizden geldiğince orada olmaya çalışalım.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    allah kolaylık versin dualarımız sizinle...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hadi bakalim motosiklet.net her gun bas bas bagiriyorsunuz kimse bizi fark etmiyor yollara oluyoruz diye. Buyrun size acik davetiye. Her sey yasal ve hukukuna gore ve yine magdurlar ayni. Belki hakim ellerinde kasklari ile gelen ciddi bir kalabaligi gorunce , bu magduriyetin hicte kucumsenmeyecek boyutta oldugunu gorur.Yasa vicdana gore degil kitaba gore uygulanir tabiki. Ama en azindan kazaya neden veren sahis ve ailesi yaptigi hatadan bir ders cikarir belki.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalim motosiklet.net her gun bas bas bagiriyorsunuz kimse bizi fark etmiyor yollara oluyoruz diye. Buyrun size acik davetiye. Her sey yasal ve hukukuna gore ve yine magdurlar ayni. Belki hakim ellerinde kasklari ile gelen ciddi bir kalabaligi gorunce , bu magduriyetin hicte kucumsenmeyecek boyutta oldugunu gorur.Yasa vicdana gore degil kitaba gore uygulanir tabiki. Ama en azindan kazaya neden veren sahis ve ailesi yaptigi hatadan bir ders cikarir belki.
    yüzde yüz katılıyorum sıze ama iş saatı olması işte bızım gıbılerın katılımını engelliyecek

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ders çıkaracaklarını pek sanmıyorum ama en azından yalnız olmadığımızı Tuğper'in ve onun gibi mağdurların sahipsiz olmadıklarını görmüş olacaklar ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:35 ----------

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüzde yüz katılıyorum sıze ama iş saatı olması işte bızım gıbılerın katılımını engelliyecek
    Evet iş saatine denk geliyor ama yakında olanlar en azından bir yarım saatliğine uğrasalar bile kafi. Çalışmayanlar zaten gelebilir isterlerse.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha öncede gelmiştim...
    yine o gün orda sizinleyim...

+1...

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha öncede gelmiştim...
    yine o gün orda sizinleyim...

+1...
    Sağolasın Ayberk

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    çalışma saati olduğu için gelemeyeceğim..önceki başlığı da takip ediyordum ve çok istiyordum gelmeyi aslında

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    istanbulda olsam kaçırmazdım gerçekten de birlik beraberlik açısından çok önemli bir katılım ve olay adelet yerini bulacaktır ayrıca
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere çok sevdiğimiz arkadaşımız Tuğper Haktan UZEL' i, 18 Ekim 2008 gecesi Bağdat Caddesi sahilyolunda, bir otomobilin de karıştığı acı bir trafik kazasında kaybetmiştik.

http://www.motosiklet.net/forum/onla...el-tugper.html

Beyaz renkli VW Jetta marka otomobiliyle, kazanın ardından olay yerinden kaçan araç sürücüsü, daha sonra ihbar üzerine polis tarafından yakalanarak cezaevine konmuştu.

2 ay yatan sanık, 2. duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmişti.

Olayın ardından 1 seneden fazla zaman geçmesine rağmen, geride kalan duruşmalarda yapılması gereken birçok şey yapılmadı ve yargı süreci oldukça yavaş ilerliyor.
    İşin bir başka boyutuysa, olayda bazı ihmal ve usulsüzlükler olduğuna dair şüphelerin oluşması. Bunlar da zaten mahkemeye sunulmuştur.

22.10.2009 tarihinde yapılan son duruşmada açıklanan raporda, araçlar üzerinde yapılan inceleme sonucunda, Tuğper'in motosikletinin arka tekerleğinin sağ tarafındaki beyaz boya izinin, sanığın kullandığı araçtan alınan boya örneğiyle fiziksel olarak uyuştuğu tespiti tutanaklara geçmiştir. Ancak davalı taraf, bu boya izinin başka bir beyaz araca ait olabileceği teorisiyle daha kapsamlı bir laboratuvar araştırması talebinde bulunmuştur.

Ayrıca mahkeme tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne, kaza gecesine ait Mobese kayıtlarına dair bir kez daha yazı yazılmıştır.

Son duruşmada başımıza bir de hoş olmayan olay gelmişti hatırlarsanız :
    Sanırım mahkemede açıklanan raporun gerginliğinin de etkisiyle, sanığın babası olan şahsın mahkeme görüldüğü esnada eşim Yeşim'in üzerine yürümesi ve benim de eşimi savunmak adına buna aynı şekilde müdahale etmem sonucu kısa süreli bir gerginlik yaşamıştık. Sanki beyefendinin mekanına gelmişizcesine bir edayla, "Efendi gibi geldiniz efendi gibi gidin!" şeklindeki terbiyesizce ve yersiz çıkışı anlamak pek mümkün değil maalesef.
    Umarım "Davalı" tarafın hiç de yakışık almayan bu tip nahoş hareketlerine bir daha maruz kalmayız.
    Biz yine de efendiliğimizi bozmayarak bu tip tahriklere kapılmamaktan yanayız ve "Davacı" sıfatında olmamıza, ciğerimiz yanmasına, ayrıca hayata gencecik veda etmiş pırlanta gibi bir rahmetlinin yakınları olmamıza rağmen, acımızı içimize gömüp adalet sarayındaki her duruşmada bize yakışan duruşu ve sükunetimizi sergilemeye devam edeceğiz.

EVET ARKADAŞLAR,
    YASAL VE DEMOKRATİK HAKLARIMIZ ÇERÇEVESİNDE, TÜM BU YAŞANANLARA KARŞIN TEPKİSİZ KALMAYACAĞIMIZI GÖSTERMEK VE BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLDUĞUMUZU GÖSTEREREK SESİMİZİ DUYURMAK ADINA, BU SEFERKİ DURUŞMADA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE KALABALIK OLARAK RAHMETLİ TUĞPER'İN ACILI AİLESİNE DESTEĞİMİZİ LÜTFEN ESİRGEMEYELİM!

TARİH : 2 ŞUBAT 2010 Salı
    SAAT : 13:30
    YER : Kadıköy Adliyesi - 5. Asliye Mahkemesi

Kadıköy Adliyesi, Bahariye Caddesi' nin yukarısında, sonuna doğru.
    Kadıköy Halk Eğitim Merkezi' nin bitişiği.
    Boğadan yukarı Bahariye' ye doğru;Tramvay yolunu takip ederek de ulaşabilirsiniz.
    güncel tutalım duruşma günü orda olucam büyük ihtimal
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    önceki başlığıda takp ettim yazılanları okudum,üzüldüm,ayrı bir ilde olduğum için sadece buradan size destek olabiliyorum vaktim zamanım boldur ama mesafe uzun,umarım orada kalabalık katılımcı sayısına erişirsiniz,bugun sana yarın banadır birbirimize destek olmalıyız,emre abi demek istiyorum...olgunluğunuz taktire şayandır hele ki son duruşmadaki muhabetten sonra!
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Cem Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende gelicem

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    izmir de olacağımdan katılamayacağım ama kalbim sizlerle.. GÜNCEL...
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    beyaz passatlıyı tanımak ısterdim?insallah adalet yerini bulur.daha cok genc olmeden motorlar farkedılsın.bu ne biçim bi iş anlamadım.beyaz boya labratuara gıdecekmiş cok sacma ama mahkeme işi uzatıyor anladıgım kadarıyla cok uzuldum arkadaslar...

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen hem gencecik bir canı al hemde adalet isteyenlerin üzerine yürü

utanmazlığın yüzsüzlüğün alası

edit: istanbulda olsam gelmek için elimden geleni yapardım lakin denizli istanbul arası çok uzak

Geleceklere de, uzakta olup gelme şansı olmayıp, iyi dileklerini ve desteklerini esirgemeyen arkadaşlara da çok teşekkürler.

kadiRR_delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orda olmayı gerçekten çok isterdim. Eğer iş durumumu ayarlayabilirsem gelicem. Tuğper benim için gerçekten çok değerli bir dosttu.. öyle üzülüyoruzki tüm arkadaşları olarak.. hala inanamıyorum.. inşallah gelebilirim.. sizleride bu mücadelenizden dolayı gerçekten canı gönülden tebrik ediyorum..

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Umarım güzel havadisler yazılır bu başlık altına. Gönlüm sizlerle.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Tuğper kardeşimi rahmet'le anıyorum ...

zaman ne çabuk geçiyor ilk duruşmadan bu yana epey zaman geçmiş.

Emre'cim her ne kadar diger duruşmalara gelemesemde yakından takip ediyorum eğer işyerimden bir süreliğinede olsa kaçabilirsem yanınızda olacağım ve inanıyorumki adalet yerini bulacaktır ...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler