Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı wurtz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 CBR 250'mi satıp 2015 X-Max 250 ABS alarak bölüme katılmış bulunmaktayım. İlk sorum plastik aksamlarla ilgili. Güneşten zarar görmemesi için herhangi bir ürün kullanıyor musunuz? Şöyle bir ürün buldum kullanılmasının fayda/zararları neler olabilir?

http://www.hepsiburada.com/mafra-tampon-koruyucu-ve-parlatici-faspoiler-p-OTVR26
    Motorunuz hayırlı uğurlu olsun. Sorduğunuz ürünü hiç kullanmadım. Ben genelde oto iç plastik aksamda kullanılan silikon bazlı bakım sütlerinden kullanıyorum.

Çünkü oto iç kısmında kullanılan bakım ürünleri genelde hiçbir aşındırıcı vs malzeme içermiyor ve plastik aksamı da parlatıp güzel besliyor.

Sorduğunuz ürünün de büyük ihtimalle hiçbir zararı yoktur plastik aksama ama ben yinede boyasız olan mat siyah kısımlara sıkmazdım.

YERUÇAĞI arkadaş daha bir bakım ürünü paylaşmıştı geçenlerde Xmax inde kullandığı. İsterseniz o ürüne de bir bakın derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yamaha Xcity250 için arka lastiğe ihtiyacım var. Ne yazık ki Izmir deki yetkili servisler lastik satmıyor, değiştirmiyor. Hepsi tırt çıktı. Istanbul"daki buz motor gibi bu işi düzgün yapacak bir yer varmı Izmir de. Lastiğe fitil atıp Istanbul"a dönene kadar idare ederim. Fakat fitil işine pek güvenmiyorum.

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Xcity250 için arka lastiğe ihtiyacım var. Ne yazık ki Izmir deki yetkili servisler lastik satmıyor, değiştirmiyor. Hepsi tırt çıktı. Istanbul"daki buz motor gibi bu işi düzgün yapacak bir yer varmı Izmir de. Lastiğe fitil atıp Istanbul"a dönene kadar idare ederim. Fakat fitil işine pek güvenmiyorum.
    Hocam motolastik.com merkezi izmirde. R25ime diablo rosso II setini oradan aldım ve telefon görüşmemizde Köksal Bey çok ilgili biriydi.

Birkaç kişiden daha olumlu yorumlar duydum. Bir uğrayın derim. Sitesinde İzmir adresleri mevcut.
    oguzhansan bunu beğendi.

Sissy barın arkasında bulunan yuvarlak Yamaha logosu düşmüş veya sökülmüş. Çok çirkin duruyor. Bulabileceğim bir yer var mı?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motolastik.com merkezi izmirde. R25ime diablo rosso II setini oradan aldım ve telefon görüşmemizde Köksal Bey çok ilgili biriydi.

Birkaç kişiden daha olumlu yorumlar duydum. Bir uğrayın derim. Sitesinde İzmir adresleri mevcut.
    Verdiğin bilgi için teşekkür ederim. Bugün gidip Michelin City grip taktırdım. Çok düzgün bir yer. Herkese tavsiye ederim.
    SuleymanE bunu beğendi.

Zirve de bıraktım.

Hocam naaapptin 148 km yokus assagi yolu nerde buldun
    espresso bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı danger_fou adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam naaapptin 148 km yokus assagi yolu nerde buldun
    gaza dokunmadan rüzgar etkisiyle motor salına salına gitmiştir.

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaza dokunmadan rüzgar etkisiyle motor salına salına gitmiştir.
    yok la iterek götürüyorum

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok la iterek götürüyorum
    pcx alsaydın keşke daha az yakardı.
    espresso bunu beğendi.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Arkadaşlar az evvel itibariyle 10 günlük İstanbul,Dedeağaç,Selanik,Halkidiki,Thassos,İstanb ul turumuzu bitirdik ve evimize döndük. Toplam 1884 km yol yapmışım ve bu benim için çok büyük bi rakam Ben ve eşim tabii ki full ekipmanımızla, sırt çantası ,sele altı ,50 lt topcase toplam 200 kg civarında yük vardı xmax in üstünde.Toplam 152 TL + 67 € yakıt almışım ve yarım depoya yakın benzinim var.Yunanistan'da benzin 1,5 € ya yakın bu arada.Bu seyahatle ilgili sormak istedikleriniz varsa seve seve yardımcı olurum. Herkese tavsiye ederim
    Tekeriniz düz bassın.
    espresso ve inancalper bunu beğendiler.

Ya arkadaşlar şunu bir açıklığa kavuşturalım. Valla bilerek kasmıyorum bu muhabbeti. Bilerek denesem başaramam bu değerleri. Benim el gaz ayarım agresif değil. Bu son değeri de tesadüf fark ettim. Rutin bakıma gittiğimde serviste bakarken gördüm. Zaten usta da rekor sende dedi. Onun gördüğü en az değer 2.8'miş.

Sürüşümü merak edenler varsa da youtube kutup öküzü yazıp videolara bakabilir. Kağnı gibi süren biri değilim yani

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    selamlar arkadaşlar ,
    telefon tutacağı almak istiyorum , malum yamaha dünya para istiyor ,
    cama yapıştırılanlardan deneyen oldu mu ? alıp ön cama , iki gösterge arasına yerleştirmeyi düşünüyorum ,

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Merhaba,
    Motorun suyunu değiştirmek istiyorum, havasının alınması gerekiyormuş fakat biryerde değiştirme videosunu bulamadım. Firen hidrolik yağlarını değiştirmiş biri olarak bunu da yapabileceğimi düşünüyorum, bu işi daha önce yapmış birisi bana video veya döküman veya tarif edebilir mi?
    Teşekkürler.
    Motor: X-MAX 250 2013 ABS'li model.

Motosikleti

Hey maşşallah, hakkaten güzel değer yakalamışsın. Şehir içi dur kalk trafikte bu değerler imkansız tabi ama uzun yolda ve yol şartları uygunsa olabilir.

Bu arada sanırım sana geçenlerde mudanyadan bursaya dönüşte rast gelmiş olabilirim hocam, beyaz xmaxli kask kameralı bir arkadaş vardı bilmem sen miydin, solundan geçerken dıt yapıp selam verdiydim mudanya çıkışında

Ortalamaya inanmayan arkadaşlara şöyle bir örnek vereyim. Benzinli arabamla uludağa çıkarken ortalamam 6,1 lt ydi. Dönüşte ortalamam ise 3,6lt. Gidilen mesafe aynı ama yakılan yakıt yol şartlarına göre değişebilir.

Haaa biri çıkar da xmax250 si ile 5bin km ortalamasını 2,6 lt paylaşırsa işte ona inanmam, inanamam

Arkadaşlar Merhaba

http://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/onguard-8018-beast-zincirli-kilit-180x12mm-P193451372

http://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/onguard-kilit-8016-motor-ve-bisiklet-kilidi-110cm-x-14mm-P143898165

Bu iki kilit arasındayım arkadaşlar , aslında 14 mm olan daha güvenli hem kilidini disk kilidi olarak da kullanabilirmusuz. Ama kısa mı olur onu bilemedim . Diğeri 180 cm ve 122 acaba ince mi olur ? Kullanan varsa bu iki üründen birini bana diyeceği bir şey var mıdır ?

İkinci sorum haftasonu topcase taktımdım 39 L ama sırt dayama mınderini almadım . 200 tl çok geldi sünger için kendim bişey bulabilir miyim oraya dedim . Aama nerden nasıl bilemiyorum var mıdır fikri önerisi olan o minderi kendimiz yapabilir miyiz yada muadil bir fikir verebilecek olan var mıdır ?

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar az evvel itibariyle 10 günlük İstanbul,Dedeağaç,Selanik,Halkidiki,Thassos,İstanb ul turumuzu bitirdik ve evimize döndük. Toplam 1884 km yol yapmışım ve bu benim için çok büyük bi rakam Ben ve eşim tabii ki full ekipmanımızla, sırt çantası ,sele altı ,50 lt topcase toplam 200 kg civarında yük vardı xmax in üstünde.Toplam 152 TL + 67 € yakıt almışım ve yarım depoya yakın benzinim var.Yunanistan'da benzin 1,5 € ya yakın bu arada.Bu seyahatle ilgili sormak istedikleriniz varsa seve seve yardımcı olurum. Herkese tavsiye ederim
    Tekeriniz düz bassın.
    Dostum güzel bir gezi olmuş. Bir blog açıp yaşadıklarını ve tecrübelerini resimlerle birlikte paylaşabilirsin. Benim de merak ettiğim bir rota. Özellikle Yunanistan'dan feribotla İtalya'ya geçen gezginlerin yazıları ilgimi çekiyor ve heyecanlandırıyor. Ama tabiki seninki de ilginç olmuştur.

Sorum ise daha önce maksimum ne kadar uzaklıkta bir geziye çıktığın. Yani fazla motor tecrübesi olmadan da bu rotayı tamamlamakta sıkıntı yaşar mıyım? Günde kaç saat motor kullanarak bu geziyi tamamladın? Bu gezi sürecinde x max'inle ilgili herhangi bir olumsuz durum oluştu mu, yada sana sıkıntı yaratacak herhangi bir durum oldu mu? Motorun uzun yol performansıyla ilgili bilgi verebilir misin?

Hey maşşallah, hakkaten güzel değer yakalamışsın. Şehir içi dur kalk trafikte bu değerler imkansız tabi ama uzun yolda ve yol şartları uygunsa olabilir.

Bu arada sanırım sana geçenlerde mudanyadan bursaya dönüşte rast gelmiş olabilirim hocam, beyaz xmaxli kask kameralı bir arkadaş vardı bilmem sen miydin, solundan geçerken dıt yapıp selam verdiydim mudanya çıkışında

Ortalamaya inanmayan arkadaşlara şöyle bir örnek vereyim. Benzinli arabamla uludağa çıkarken ortalamam 6,1 lt ydi. Dönüşte ortalamam ise 3,6lt. Gidilen mesafe aynı ama yakılan yakıt yol şartlarına göre değişebilir.

Haaa biri çıkar da xmax250 si ile 5bin km ortalamasını 2,6 lt paylaşırsa işte ona inanmam, inanamam
    Bu sen misin yoksa?

Motosikleti
    Aha, kameraya yakalanmışım evet benim hocam (54 plakalı xmax)

Aha, kameraya yakalanmışım evet benim hocam (54 plakalı xmax)
    50 metre ileride bankamatik için durmuştum o gün

Biraz geride bi' kamyon vardı. Açıkta kalan demirleri taşıyordu. Onun yanından geçerken nasıl tedirgin oldum anlatamam. Bir tanesi düşse direkt saplanır bir yerine insanın. Polis bunları nasıl görmüyor deli oluyorum yaa. O bölge organize olduğundan yerlerde defalarca metal parçası görüyorum. Direkt lastik patlatmaya davetiye çıkarıyorlar. Bu arada dikiz aynasında da sen varsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler