Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faturanın sağ altındaki "GP ile" ne demektir?
    KDV dahil toplam gibi bir şey mi?
    Yağ hocam. Direkt çalışanına sordum. O toplam olarak gördüğün rakam; gp yağ, 2 filtre ve işçilik fiyatının toplamı. Diğer yağların yanında toplam rakamlar var. 270, 290, 305 ve sonra olarak gp yağ ile olanı da 325

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Anlaşılan, "GP" diye bir yağ varmış. Yamalube kullanmıyorlar mı artık ?

Anlaşılan, "GP" diye bir yağ varmış. Yamalube kullanmıyorlar mı artık ?
    Kullanıyorlar. Zaten bu gp yağı da yamalube;

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Goo. arattırdım.
    Yanına Yamalube koymadım. Cahillik başa bela.

Goo. arattırdım.
    Yanına Yamalube koymadım. Cahillik başa bela.
    estağf.

Merto54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125 / Yamaha X-Max 250 ABS
    5 Ekim 2017 Perşembe itibariyle ben de Xmax kullanıcıları kervanına katıldım. 250 ABS modelini kullanıyorum. 2 gündür motosikletten inmedim,böyle konfor yok.
    NeXuSs ve aLoneman bunu beğendiler.

moner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Herkese iyi haftalar.
    Benim motorda bir sıkıntı var. Uzun zamandır servis falan çözemedi.
    Virajlarda tam yatmışken motor içe doğru dalma yapıyor. Sanki lastikler kayıyo da düşecekmişim gibi. Lastik havalarından dediler ayarladılar ama olmadı. Hem virajda dalıyor hem de düz giderken yalpalama yapıyor.
    Sonra direksiyon çok sıkı ondan dediler birazcık gevşettiler.
    İlk zaman düzeldi gibi oldu ama yine başladı. Hatta geçen perşembe 60 ın üzerinde giderken birşeyden dolayı ellerimi bıraktım direksiyon öyle bir rezonansa girmeye başladı ki az kaldı takla atacaktım. Yavaştan titremeye başlıyor eğer tutmazsan titreme hızla artıyor. Şimdi serviste. Burçlardan olabilir diyorlar.
    Sürekli ondan olabilir bundan olabilir diye uğraşıp duruyorlar ama bir sonuç yok.

Başına hiç böyle birşey gelen oldu mu? Geldiyse nasıl çözdüler?
    Öyle kötü birşey ki doğru düzgün viraj yapamıyorum her an düşecekmiş gibi motor. daha nisan ayında sıfır aldım ama neredeyse motoru satacağım. Çok can sıkıcı bir durum.
    Yamaha X-MAX 250 IRON MAX

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Alıntı moner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi haftalar.
    Benim motorda bir sıkıntı var. Uzun zamandır servis falan çözemedi.
    Virajlarda tam yatmışken motor içe doğru dalma yapıyor. Sanki lastikler kayıyo da düşecekmişim gibi. Lastik havalarından dediler ayarladılar ama olmadı. Hem virajda dalıyor hem de düz giderken yalpalama yapıyor.
    Sonra direksiyon çok sıkı ondan dediler birazcık gevşettiler.
    İlk zaman düzeldi gibi oldu ama yine başladı. Hatta geçen perşembe 60 ın üzerinde giderken birşeyden dolayı ellerimi bıraktım direksiyon öyle bir rezonansa girmeye başladı ki az kaldı takla atacaktım. Yavaştan titremeye başlıyor eğer tutmazsan titreme hızla artıyor. Şimdi serviste. Burçlardan olabilir diyorlar.
    Sürekli ondan olabilir bundan olabilir diye uğraşıp duruyorlar ama bir sonuç yok.

Başına hiç böyle birşey gelen oldu mu? Geldiyse nasıl çözdüler?
    Öyle kötü birşey ki doğru düzgün viraj yapamıyorum her an düşecekmiş gibi motor. daha nisan ayında sıfır aldım ama neredeyse motoru satacağım. Çok can sıkıcı bir durum.
    direksiyondaki topuzları çıkarıp elcik koruma taktığımda bendede bir rezonans oldu. topuzlar varken hiç sıkıntı yoktu. yalnız virajda dalma olayını ne topuzla nede elcik korumayla hiç yaşamadım. gayet güzel yatıyor virajda. yalnız yatma miktarı diğer motorlar gibi değil tabiiki. scooter kadar.
    Honda NC750D

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    çantanız varsa ondan kaynaklı olabilir. çıkartıp bir deneyin derim.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı moner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi haftalar.
    Benim motorda bir sıkıntı var... daha nisan ayında sıfır aldım ama neredeyse motoru satacağım. Çok can sıkıcı bir durum.
    Servis kayıtlarınız duruyorsa aynı arızadan 3 kere işlem kesin iade sebebidir, mahkeme yolu ile paranızı geri alabilirsiniz..
    Mahkemeye gitmeden halledelim diye avukat bir yoklasın belki uzlaşmaya gidebilirler. Ya da sizin motorun yerine yenisini isteyebilirsiniz..

Merhaba, dün motorumun ön çamurluk boyalı parçası kırıldı. Bugün yetkili servislerden fiyat aldığımda ön çamurluk parçası için 304 TL ve motorum abs'li olduğu için tek bir ABS sticker'ı için 38 TL fiyat verildi.

Açıkcası biraz pahalı, bu tür parçaları çıkma bulabileceğim bir yöntem mevcut mudur?

Teşekkürler.

orhaninki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    Nasıl bir operasyon bilgi verirseniz bizde sorunu çözmüş oluruz

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar Yamaha FZ6'mla yeni kasa X-Max takas etmek istiyorum. Düşünen olursa yazabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9289094/detay/

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis kayıtlarınız duruyorsa aynı arızadan 3 kere işlem kesin iade sebebidir, mahkeme yolu ile paranızı geri alabilirsiniz..
    Mahkemeye gitmeden halledelim diye avukat bir yoklasın belki uzlaşmaya gidebilirler. Ya da sizin motorun yerine yenisini isteyebilirsiniz..
    Servise gittiğimde hiç servis kaydı yapmıyorlar ki.
    İşlemi yapıp gönderiyorlar. Motoru teslim aldıklarına dair bile belge vermiyorlar. Yetkili servis olmasına rağmen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantanız varsa ondan kaynaklı olabilir. çıkartıp bir deneyin derim.
    Arkada 46 lt çanta var ama zaten süratli olmadığımdan çantanın fazla bir rüzgar direncine maruz kalmadığını ve fazla etkisi olmayacağını düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar. İron 2015 model 2.el 9bin km de aldım. İlk aldığımda 2 hafta hiç bir sorun yaşamadım. İvmelenmesi. Büyüklüğüne rağmen ara sokak kaldırımdan giderken sorun yaşamıyorum. Oturduğunda makam aracı gibi koltuğu var çok rahat. Çin işi scooter kullandığım için frenler abs devreye hiç girmedi. Abs nin nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum anlayacağınız. Amortisörler yine çine kıyasla çok iyi. 2 teker üstünde ne kadar mükemmelini bekleyebiliriz. Ancak arnavut caddelerden birkez geçtim ve bu son oldu. Böbrek taşı düşürür gece farları ilk tecrübe ettiğimde verdiğim parayı hak etti dedim çünkü tek göz ile önünü çok iyi aydınlatıyor. Ve 4 tekerler bu motoru ciddiye alıyor çünkü sol şerit benim korna çalmayın der gibi iron max..! 100km hız üstünde rüzgar çok fena rahatsız edip kaskı tokatlıyor. Ancak Gayet memnunum. Ancak bazen marşa basarken ekran sönüyor ve tekrar marşa basarken çalışıyor. Bugün de güneş panele vuruyor diyemi bilemedim marşa uzun basmama rağmen ateşleme olmadı. 2. Denememde çalıştı. Arada bir marşa basarken tak diye ses geliyor. Bu sorun mudur acaba? 2.sorum egzos gaz verince ateş böceği gibi ötmeye başlıyor elimi gazdan çektiğimde ses gidiyor.
    Kazasız belasız sürüşler. Teşekkürler.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Alıntı azrailo498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100km hız üstünde rüzgar çok fena rahatsız edip kaskı tokatlıyor.
    orjinal camı ile kullanınca rahatsız ediyor evet. ama çok abartılı değil. tur camı ile 10 numara

ekran gitti marş basmadı filan durumları için aküyü bi kontrol ettirseniz iyi olur. malum akü biterse yol biter
    gaza yüklendiğinizde ses gelir egzostan. stabil tuttuğunuzda ses neredeyse hiç kalmaz diyebilirim. uzun yolda balaklava ve kask içinde ses neredeyse hiç duymuyorum.
    Honda NC750D

Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal camı ile kullanınca rahatsız ediyor evet. ama çok abartılı değil. tur camı ile 10 numara

ekran gitti marş basmadı filan durumları için aküyü bi kontrol ettirseniz iyi olur. malum akü biterse yol biter
    gaza yüklendiğinizde ses gelir egzostan. stabil tuttuğunuzda ses neredeyse hiç kalmaz diyebilirim. uzun yolda balaklava ve kask içinde ses neredeyse hiç duymuyorum.
    Bunlara ek olarak; Panik fren durumunda abs devreye girdiği zaman maneti iter. Manetlerde titreme olursa, lan ne oluyoruz! düşüncesine girme :D

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    merhaba
    benim motor 2 gündür stop etmeye başladı , 8 bin km de , düşük hızlarda 15-20 gibi e5 te aralardan geçerken birden stop ediyor , daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu ?

Aloneman ve nexuss teşekkürler cevap için. 10bin bakımına gidecem. Motor mükemmel. Durduran hareket halinde soru soran çok. Karizması çok güzel. Ama biraz da bana dikkat eden yok.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nexuss birşey soracağım.
    Sanırım sen tur camı kullanıyorsun. Ben de düşünüyorum ama aklıma takılan sorular var. Tur camı kafa silkelemesi yapıyor mu? Motorun ön tarafında sallama yapıyor mu yani? Bir de cam kirlendiğinde ya da yağmurlu havada görüşünü engelliyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler