Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın ben 400 ü örnek verdim ama arada öyle ahım şahım farkta yok

sizin 700 e yaptırdığınız zaman xmax 400 de 1000 tl falandı,,bu fiyatı ikisininde aynı şeyleri değiştiğini varsayarak söyledim
    mesela xmax 250 de fren balataları iyidir değişmek gerekmez,,xmax 400 de balatalar bitmiştir değişmek gerekir tabiki exta balata değişimi olursa bakım fiyatıda ona göre yüksek olacaktır bunu baz almadan ortalama fiyatı söyledim

doların fiyatından ötürü şuandaki durum farklı

xmax 250 nin kayış 270 tl ,xmax 400 kayışı 400 tl,,yani 130 tl daha ucuz

birde xmax 250 de 2 adet filtre var xmax 400 de 3 adet var,,filtrelerin fiyatları ikisindede aynı,xmax 250 - 400 farketmiyor tanesi 85 tl

yani xmax 250 ye 1 filtre daha az takılacağı için 85 tl avanta oluyor,xmax 400 de yağ filtresi var 250 de yağ filtresi yok ,yağ filtresinin 35 tl fiyatı var,, 130 kayıştan 85 filtreden 35 tl de yağ filtresinden düşelim toplamda xmax 250 nin 20 bin bakımında 250 tl gibi bir avantası oluyor,,yağ,buji varyatör bağaları gibi diğer herşey hemen hemen aynı fiyat onları saymıyorum

ama yinede xmax 250 nin 20 bin bakımıda 1000 tl nin üstünde ,,arada çok bir fark yok demek istiyorum,,hesap ortada ,,sadece 250 tl daha ucuz,bilemedin en fazla 300 tl

xmax 400 de yağ filitresi olduğundan bakım aralıkları 5000 de bir
    xmax 250 de yağ filtresi olmadığından ötürü bakım aralıkları 3000 de bir

yani xmax 250 de 20 bin bakımına kadar servise 7 defa gidip öpülüyorsunuz
    xmax 400 de 4 defa öpülüyorsunuz

bakım işçilik fiyatları 250-400 farketmiyor ikiside aynı sadece 400 de bir adet hava filtresi ve bir adet yağ filtresi parası fazladan veriyorsunuz,okadar ,,onuda 2 bakımda bir değişiyorlar zaten

uzun vadede mantıken bakarsak 400 ün bakım aralığı daha uzun olduğundan yağ parası ve değişme işçilik ücreti yönünden daha hesaplıya geliyor,,

çünkü xmax 250 de sık sık ve xmax 400 e nazaran 3 defa daha fazla bakıma gidildiğinden hem işçilik hemde yağ değişiminden ötürü daha fazla para ödüyorsunuz

3 defa fazladan değişilen yağ parası bile 250 tl yapıyor,,buna işçilik dahil değil

bide bu yönden bakmak lazım

birde xmax 250 nin 20 bin bakımda standart değişecek parçalarını ve fiyatlarını aşağıya yazdım,,sadece parçalar bile 700 tl nin üstünde,,birde buna işçilik eklendiğini hesaplarsak 1000 tl yi geçecektir

270 kayış
    120 bagalar
    80 yağ
    30 şanzıman yağı
    170 hava filtreleri
    30 buji
    30 tl temizlik spreyi yağ tapası pulu vs sarf malzemesi
    murat yamaha tuna yı aradım karbon ayarı için 50 lira dediler dedim bizim kaynakçı murat 40 lira vermiş o çok ağladı dediler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Dr.Pulley baga hakkındaki tartışmalarda benim de tuzum olsun.
    Dr.Pulley baga taktırmıştım. İstanbul-İzmir-İstanbul turundan sonra biraz fikir sahibi oldum. 11 gr. Dr.Pulley ile aldığım sonuçlar şunlar.( 40 bin km. deki biraz aşınmış durumdaki debriyaj balatası ve tası ile kullandığımı gözönüne alın)

- Titreşim yok oldu. Motoru ısıtmasamda, uzun yolda yüksek hızda uzun süre gitsemde yok. Rüya gibi.
    - Son hız 7-8 km. düştü. Sıkıntı yok. Çünkü 130 km/h ye kadar dolu bir gaz kolu geldi.
    - Sonuç : Memnunum. Fakat bir dahakine 10 gr. deneyeceğim.

Arkaşalar,

24000 km deki Xmax 250 abs motorum için hangi yagı tavsiye edersiniz acaba? 3000 km de bir yag degiştiriyorum...

Birde 1.3 LT yag koymamız gerekiyordu degil mi?

http://urun.n11.com/yag/motul-4t-scooter-expert-10w40-ma-technosynthese-1lt-P124932231

http://www.madeniyag.net/Castrol-Power1-Scooter-4T-10W-40-Motosiklet-Yagi-1-Lt,PR-136.html

http://urun.n11.com/yag/motul-5100-10w40-4t-1-lt-motor-yagi-P173439889

Teşekkürler.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dr.Pulley baga hakkındaki tartışmalarda benim de tuzum olsun.
    Dr.Pulley baga taktırmıştım. İstanbul-İzmir-İstanbul turundan sonra biraz fikir sahibi oldum. 11 gr. Dr.Pulley ile aldığım sonuçlar şunlar.( 40 bin km. deki biraz aşınmış durumdaki debriyaj balatası ve tası ile kullandığımı gözönüne alın)

- Titreşim yok oldu. Motoru ısıtmasamda, uzun yolda yüksek hızda uzun süre gitsemde yok. Rüya gibi.
    - Son hız 7-8 km. düştü. Sıkıntı yok. Çünkü 130 km/h ye kadar dolu bir gaz kolu geldi.
    - Sonuç : Memnunum. Fakat bir dahakine 10 gr. deneyeceğim.
    sus sus aman diyim 1300 lira verdi murat jcosta ya görmesin bu yazdıklarını :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaşalar,

24000 km deki Xmax 250 abs motorum için hangi yagı tavsiye edersiniz acaba? 3000 km de bir yag degiştiriyorum...

Birde 1.3 LT yag koymamız gerekiyordu degil mi?

http://urun.n11.com/yag/motul-4t-scooter-expert-10w40-ma-technosynthese-1lt-P124932231

http://www.madeniyag.net/Castrol-Power1-Scooter-4T-10W-40-Motosiklet-Yagi-1-Lt,PR-136.html

http://urun.n11.com/yag/motul-5100-10w40-4t-1-lt-motor-yagi-P173439889

Teşekkürler.
    motul 5100 iyidir hocam ben 3000 km olmasını beklemeden 2500 de değiştiriyorum param olursa 7100 param olmazsa 5100

Motosikleti
    Xmax250 abs
    Merhaba arkadaslar, benzinliklerde lastik havasi sisirirken cok zorlaniyorum, sibop tam disk e degiyor.

Daha once 2 motorum daha vardi ama boyle degildi.

Sizin uyguladiginiz bi yontem var mi?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @YERUÇAĞI

Ne yaptın hocam 1K filan :d illa servis kanıtı çıkartacaksın bana. O kadar foto için de buldum sonunda.

Kayışın fiyatını bile yanlış söylemişim. 220 TL'miş. Şu an ki fiyatı da aynı: Bkz: n11

20000 bin bakım kartım: 30 TL ampül ekstra çıktı. Onu düş 670 TL işçilik dahil tutmuş demek. Şu an bile gitsen 250'liğin ağır bakımı 1K'yı geçmez.

https://68.media.tumblr.com/70397728...6u7eo1_540.jpg
    aLoneman kardeşim bende zaten şuanki fiyattan bahsettim,,senin o fiyat yılbaşındaki fiyat ozamanki dolar euro kuru ile şimdiki aynı değil,istersen bi fiyat al servisten gör
    1000 tl işçilik dahil fiyat vereceklerir,,e zaten xmax 400 ede 1300 ra fiyat veriyorlar

yani sizin ne demek istediğinizi anlamadım,,arada 300 lira fark var,bende başka bişey söylemedim zaten,aynı şeyi konuşuyoruz

ama bu 300 liralık fark xmax 250 nin xmax 400 e nazaran 20 bin bakıma kadar 3 defa daha fazladan bakıma gittiğinden misliyle yağ parası ve işçilik parası olarak çıkıyor
    ben bunu anlatmaya çalışıyorum

isterseniz 3 defa bakım yapmanın fiyatını servise bir sorun bakın,,20 bin bakımdaki xmax 400 ün 300 tl daha fazla olan bakım parasının kaç katına denk geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

ırak ben lafa değil icrehata bakarım
    tekrar yazıyorum bu iş sadece bağalarla olmaz,,youtubede videolar mevcut,,hatta geçen sayfalarda ben senin doktorun bağalarının bir naneye yaramadığının kanıtını video olarak koydum istersen aynılarını koyabilirim,,kendinizi kandırmayın

dr pulley bağalarının iyi olduğunu gösteren bitane karşılaştırmalı video bulun koyun şuraya alnından öpücem,ama yok

dr pulley tamamen fakir tesellisi

kanıtını görmek isteyen yanıma gelip j-costalı xmax imde bizzat görebilir

yiğidi öldür ama hakkını ver bukadar basit,,bükemediğin bileği öpmesini bileceksin

gerisi boş

Motosikleti
    Xmax
    aLoneman kardeşim bende zaten şuanki fiyattan bahsettim,,senin o fiyat yılbaşındaki fiyat ozamanki dolar euro kuru ile şimdiki aynı değil,istersen bi fiyat al servisten gör
    1000 tl işçilik dahil fiyat vereceklerir,,e zaten xmax 400 ede 1300 ra fiyat veriyorlar

yani sizin ne demek istediğinizi anlamadım,,arada 300 lira fark var,bende başka bişey söylemedim zaten,aynı şeyi konuşuyoruz

ama bu 300 liralık fark xmax 250 nin xmax 400 e nazaran 20 bin bakıma kadar 3 defa daha fazladan bakıma gittiğinden misliyle yağ parası ve işçilik parası olarak çıkıyor
    ben bunu anlatmaya çalışıyorum

isterseniz 3 defa bakım yapmanın fiyatını servise bir sorun bakın,,20 bin bakımdaki xmax 400 ün 300 tl daha fazla olan bakım parasının kaç katına denk geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

ırak ben lafa değil icrehata bakarım
    tekrar yazıyorum bu iş sadece bağalarla olmaz,,youtubede videolar mevcut,,hatta geçen sayfalarda ben senin doktorun bağalarının bir naneye yaramadığının kanıtını video olarak koydum istersen aynılarını koyabilirim,,kendinizi kandırmayın

dr pulley bağalarının iyi olduğunu gösteren bitane karşılaştırmalı video bulun koyun şuraya alnından öpücem,ama yok

dr pulley tamamen fakir tesellisi

kanıtını görmek isteyen yanıma gelip j-costalı xmax imde bizzat görebilir

yiğidi öldür ama hakkını ver bukadar basit,,bükemediğin bileği öpmesini bileceksin

gerisi boş
    oooooo murat reis sonunda gelmiş hacı bugün işler yoğundu herhalde anca akşam gelebildin.

Motosikleti
    evet çok çalıştık,,sen boştasın galiba iştenmi atıldın

Motosikleti
    Xmax
    evet çok çalıştık,,sen boştasın galiba
    valla sen yokken bu foruma giresimde gelmiyor.

ben masa başı işle meşgul olduğumdan sürekli foruma girebiliyorum.

senden başka kimseyle dalaşmadığımdan vakit bu forumda geçmiyor.

neyse madem geldin başlıyorum
    hacı 1300 tl çok be jcosta için

Motosikleti
    vayyy masa başında işi savsaklıyosun demek yakaladım seni

biz iş saatinde telefondan girmeye kalksak popomuzu keserler
    neyse

j-costayı ben alırken 1100 tl ye aldım,ama şuan 1300 ün üstüne çıkmış galiba tabii bu xmax 400 için fiyat xmax 250 biraz daha ucuz

dediğin gibi 1100 lirayı verip alırken bayağı acıttı beni ama şuan acısı yok zevkini yaşıyorum

Motosikleti
    Xmax

neyse

j-costayı ben alırken 1100 tl ye aldım,ama şuan 1300 ün üstüne çıkmış galiba tabii bu xmax 400 için fiyat xmax 250 biraz daha ucuz

dediğin gibi 1100 lirayı verip alırken bayağı acıttı beni ama şuan acısı yok zevkini yaşıyorum
    bizde yasak değil. rahatız

bende jcosta aldım pişman oldum sattım

sana alalım baga

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

neyse

murat yarın yamaha tuna ya gidicem öğlen gelsene

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde yasak değil. rahatız

bende jcosta aldım pişman oldum sattım

sana alalım baga
    jcosta alıpta kullanıp performansını gördükten sonra vazgeçen olmaz boşversene,,devirli çalışmasını istemiyorsan biraz daha agır baga koyup istediğin şekilde ayarlama yapabiliyorsun,,12 çeşit farklı ağırlıkta baga var ne istiyorsan ona göre baga var

tork istiyorsan hafif son sürat istiyorsan ağır baga alıcan takıcan,,ben aldığımda içinde 150 gr lık vardı , tork ara hızlanma kalkış müthişti,ama devirli çalışıyordu haliyle yakıtı biraz fazlalaşmıştı,son hızıda 170 falandı

sonra ben 200 gram alıp taktım,,devirli çalışma düştü,yakıt sarfiyatı düştü,son hızı denemeye fırsatım olmadı ama 10 km falan artmıştır
    fakat bu sefer tork düştü,yani koparırcasına torka alıştığım için tadım kaçtı,

geçende gidip 160 gr baga aldım taktım,eski torka kavuştum devirli çalışması ilkine nazaran biraz azaldı şuan memnunun

yani elimde çeşitli bağalar var duruma göre istediğimi takıyorum ama genelde devamlı artçılı şehir içi yokuş bayır tepe kullandığımdan tork benim için daha önemli o yüzden şuanki halinden memnunum,,ama bir ara 170 gram baga alıp onu denicem bakalım nasıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

ırak ben karşıdayım bana ters kalıyor yaw
    hayrola naapçan tunada

Motosikleti
    Xmax
    jcosta alıpta kullanıp performansını gördükten sonra vazgeçen olmaz boşversene,,devirli çalışmasını istemiyorsan biraz daha agır baga koyup istediğin şekilde ayarlama yapabiliyorsun,,12 çeşit farklı ağırlıkta baga var ne istiyorsan ona göre baga var

tork istiyorsan hafif son sürat istiyorsan ağır baga alıcan takıcan,,ben aldığımda içinde 150 gr lık vardı , tork ara hızlanma kalkış müthişti,ama devirli çalışıyordu haliyle yakıtı biraz fazlalaşmıştı,son hızıda 170 falandı

sonra ben 200 gram alıp taktım,,devirli çalışma düştü,yakıt sarfiyatı düştü,son hızı denemeye fırsatım olmadı ama 10 km falan artmıştır
    fakat bu sefer tork düştü,yani koparırcasına torka alıştığım için tadım kaçtı,

geçende gidip 160 gr baga aldım taktım,eski torka kavuştum devirli çalışması ilkine nazaran biraz azaldı şuan memnunun

yani elimde çeşitli bağalar var duruma göre istediğimi takıyorum ama genelde devamlı artçılı şehir içi yokuş bayır tepe kullandığımdan tork benim için daha önemli o yüzden şuanki halinden memnunum,,ama bir ara 170 gram baga alıp onu denicem bakalım nasıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

ırak ben karşıdayım bana ters kalıyor yaw
    hayrola naapçan tunada
    karbon ayarı için konuştuk öğlen müsaitmiş gitcem.

hele bi anlat bakim çok uzun sürüyomu bu iş

Motosikleti
    karbon ayarı için konuştuk öğlen müsaitmiş gitcem.

hele bi anlat bakim çok uzun sürüyomu bu iş
    işe başlayıp bitirmesi 15 dakika falan

ama sıra sana gelene kadar yada ustanın boşalıp sana bakma sırası gelene kadarki süre hariç

yalnız oranın hoşuma giden tarafı motorunun başında durabiliyosun,işlem sırasında ustaya soru sorabiliyosun,,hatta ben yardım bile etmiştim

başka servislerde motorunu bile göremiyosun,,bekleme salonunda oturuyosun,,bu olaya sinir oluyordum

Motosikleti
    Xmax
    işe başlayıp bitirmesi 15 dakika falan

ama sıra sana gelene kadar yada ustanın boşalıp sana bakma sırası gelene kadarki süre hariç

yalnız oranın hoşuma giden tarafı motorunun başında durabiliyosun,işlem sırasında ustaya soru sorabiliyosun,,hatta ben yardım bile etmiştim

başka servislerde motorunu bile göremiyosun,,bekleme salonunda oturuyosun,,bu olaya sinir oluyordum
    hallettim kaan bey çok yardımcı oldu servis müdürü

dediğin gibi motorun başında durdum ekranı filanda gördüm

20 dakkada halletti

Motosikleti
    hallettim kaan bey çok yardımcı oldu servis müdürü

dediğin gibi motorun başında durdum ekranı filanda gördüm

20 dakkada halletti
    hayırlı olsun

motorunun başında durup yapılan işleri takip etmek önemli bir detay,insan motoruna yapılanları bizzat gözüyle yakından görünce içi daha rahat ediyo,aklında acaba kalmıyor
    emin değilim ama bu istanbulda sadece burda var galiba ,kaç tane servise gittim hiçbirinde motorun başında durma gibi bir şansım olmadı

seni bekleme salonuna sepetliyolar hemen,,buna gıcık oluyorum

Motosikleti
    Xmax
    hayırlı olsun

motorunun başında durup yapılan işleri takip etmek önemli bir detay,insan motoruna yapılanları bizzat gözüyle yakından görünce içi daha rahat ediyo,aklında acaba kalmıyor
    emin değilim ama bu istanbulda sadece burda var galiba ,kaç tane servise gittim hiçbirinde motorun başında durma gibi bir şansım olmadı

seni bekleme salonuna sepetliyolar hemen,,buna gıcık oluyorum
    evet servis müdürü bizzat ilgilendi.

adama trilyonlarca soru sordum bıkmadan usanmadan cevapladı saolsun

tuna yamaha başka servislere benzemiyor
    YERUÇAĞI ve riderpcx bunu beğendiler.

Motosikleti
    şiirle beyitle olmaz bu işler, kavuklu kardeş

nakit paran yoksa gidicen bankaya, taşıt kredisiyle alıcan motorunu ,taksitlerini öderkende paşa paşa kullanıcan bukadar basit

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HER GÜN HER GECE MOTOSİKLET.NETTE
    BAKAR DURURUM YORUMLARA RESİMLERE
    SONRA YOUTUBE'DA BİNENLERE
    KALMASIN SU MOTOSİKLET HAYALİM SENEYE

GİTTİM BIRGUN HONDA YA
    AŞIK OLMUŞTUM ADETA ONA
    ALMAK ISTEDİM YETİŞMEDI CEPTEKİ PARA
    SABRET BİRİKİR PARA SONRAKİ AYLARA

AYI AYLARIN ÜSTÜNE KOYDUM BİRİKTİRDİM AZ AZ
    BAKTIM BASKA MARKALARA BİRAZ BİRAZ
    GECMEDİ BİRTÜRLÜ GÖNLÜME NAZ
    UMUTLAR TÜKENMEYE BAŞLADI DİL AHRAZ

EVDEN ARADILAR YAPILACAK DÜĞÜN
    BİRİKTİR PARAYI KALDI 90 GÜNÜN
    PLANLAR OLDU KOSKOCA DÜĞÜM
    HAYIRLISI DEDİK KAPATTIK TELEFONU O GÜN

DERT OLDU İÇİME RALLİ 250
    UZATSIN ARTIK HERKES ELİ
    ATALIM TOPLUCA ADMİNE MAİLİ
    ARTIK LAZIM OLDU YARDIM ELİ

OLUŞTURULSA SİMDİ BİR KAMPANYA
    HABER SALINSA ÜYELERE MESAJ YOLUYLA
    BİRİKİR ELBET ENİNDE SONUNDA
    ATAYIM BENDE HEMEN 4000 LİRA

RALLi AŞIKLARI DUYUN ARTIK SESİMİ
    BOYLE ANLATTIM SIZE HİSLERİMİ
    ALALIM ARTIK, 250 RALLİ' Yİ
    YAZ GÜNÜDE GÜZEL GEZİLİR DEGİL Mİ.

SÖZDE BİTER, DİL NE YAPSIN
    ŞAİR AZ DAHA VIDEOLARA BAKSIN
    TÜM MOTORCULAR UZUN YOLLAR AŞSIN
    TEKERİNİZ HERZAMAN DUZ BASSIN
    Güzelmiş tebrikler ins alırsın alınca da bekliyoruz dizelerini

Arkadaslar herkese mrb bugun motorun yagini degistirdim fakat su OIL SERV uyarisini bi turlu kapatamadim
    Kontagi aciyorum km olan bolumu OIL e getiriyorum
    Alt taraf sicaklik gosteren bolumde
    Sonra reset tusuna basili tutuyorum km sayaci yanip sonmeye basliyor parmagimi cekip 3 sn sonra tekrar reset e basarak basili tutuyorum ama hic bisey olmuyor
    Ayni islemleri ust oilde alt tarafda ise OIL SERV mesaji varken deniyorum ama yine hicbi degisiklik yok kafayi yiyceeem
    Makina 2016 model xmax 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler