Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yag uyarısını kaldırmak icin tam 10 sn ye reset tuşuna basmalısınız, erken bırakırsanız olmuyor, herhalde yanlışlıkla basılırsa diye süre koymuşlar ama 10 sn nedir yahu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bende kayış uyarısını silemiyorum,,nette araştırdım bir tane video bulamadım,,motorum xmax 400

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kayış uyarısını silemiyorum,,nette araştırdım bir tane video bulamadım,,motorum xmax 400
    250 ile aynıdır herhalde;

Motosikleti
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı değil,,400 diye özellikle yazdım
    400 ün ekranı 250 ler gibi komple dijital değil, bildiğin araba göstergesi,ortada km saat benzin hararet trip gibi bilgileri gösteren küçük bir dijital bilgi ekranı var

yağ ve servis ikazlarını silmek tamamen farklı,,onları yaptım ama kayış ikazını yapamadım

[QUOTE=YERUÇAĞI;4155908]aynı değil,,400 diye özellikle yazdım
    400 ün ekranı 250 ler gibi komple dijital değil, bildiğin araba göstergesi,ortada küçük bir dijital bilgi ekranı var

He pardon tmm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:40 ----------

Xmax 300'ler bayilere gelmiş ama bi' Bursa'ya gelmemiş yaaa. Hayır alacağımdan değil, bi' uğrayıp bakacağım alete. Çok merak ediyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Yakında ıron max alıcam.İlk kez yamaha motorum olucak.Yedek parça sıkıntısı varmıdır ? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Arkadaşlar selam, aklıma takılan bir soru var tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

2012 model xmax 250'min hava filtresi, varyatör filtresi, yağ filtresi, yağı ve ön-arka lastikleri 3-4 hafta kadar önce değişti; bu hafta ise oldukça aşınmış gözüken debriyaj balatasını değiştirttim. Ancak kalkışlarda ve 3000'e kadar düşük devirlerde titremesi geçen haftaya göre çok fazla arttı. 3000 deviri geçince ve belli bir hıza ulaşınca titreşim ortadan kalkıyor. Sizce varyatöre tekrar mı bakmak lazım, veya debriyaj balatasını biraz zımparalamak işe yarar mı?

Tek silindirli motorlarda yaşanan vibrasyon sorunu çok kez tartışılmış, konuşulmuştur. Konuyu tekrar açıp fikirlerinizi almak istedim.
    Herkese iyi sürüşler.

Bugün bende Xmax 250 almak için bayiyye gittim ancak ilk defa bindiğim için xmaxe buyumdan dolayı olmadı. Çok komik durdum notor üstünde boyum 1.95 ve hayal kırıklığı yaşıyorum şuan:((

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı xparadigma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, aklıma takılan bir soru var tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

2012 model xmax 250'min hava filtresi, varyatör filtresi, yağ filtresi, yağı ve ön-arka lastikleri 3-4 hafta kadar önce değişti; bu hafta ise oldukça aşınmış gözüken debriyaj balatasını değiştirttim. Ancak kalkışlarda ve 3000'e kadar düşük devirlerde titremesi geçen haftaya göre çok fazla arttı. 3000 deviri geçince ve belli bir hıza ulaşınca titreşim ortadan kalkıyor. Sizce varyatöre tekrar mı bakmak lazım, veya debriyaj balatasını biraz zımparalamak işe yarar mı?

Tek silindirli motorlarda yaşanan vibrasyon sorunu çok kez tartışılmış, konuşulmuştur. Konuyu tekrar açıp fikirlerinizi almak istedim.
    Herkese iyi sürüşler.
    Silkelemeden bahsediyorsan motordan değil. Varyatör kavrama yaparken oluyor. Ben aşınmış olan debriyaj balatasını değiştirmedim. Sadece bagaları DR.Pulley 11 gr olarak değiştirdim. Titreşim tarihe karıştı. Yalnız 11 gr. ile son hız 7-8 km/h düşüyor. 130 km/h ye kadar dolu bir gaz kolu geliyor. 10 gr. daha iyi olabilir. Debriyaj balatası ve tası zımparalatmak çok faydalı. Fakat, faydası en fazla 1 hafta sürüyor.

moner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Alıntı Erdem Cankur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motora yeni başlayacağım. Yaş 26 Ne yapacağımı bilecek olgunlukta bir insanım. Ya yamahanın xj6 larından birini yada bu xmax 250 yi alacağım scooterı isteyişimin nedenide sadece baajı yoksa xj6 alacağım. Kafamı çelen şey ise sele yüksekliği boyum 1.72 80 kiloyum bacaklar güçlü fakat yere baskmadıkça hulk da olsam zorlayacaktır. 1.72 boyunda biri için x max 250 sorun yaratırmı durmalarda
    Benim boyum 1.75 yere sadece parmak uçlarım değiyor.
    Ama motor çok dengeli kontrolü kaybetmiyorsunuz. ayak uçlarının yere değmesi yetiyor dengede tutmak için.
    Yamaha X-MAX 250 IRON MAX

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silkelemeden bahsediyorsan motordan değil. Varyatör kavrama yaparken oluyor. Ben aşınmış olan debriyaj balatasını değiştirmedim. Sadece bagaları DR.Pulley 11 gr olarak değiştirdim. Titreşim tarihe karıştı. Yalnız 11 gr. ile son hız 7-8 km/h düşüyor. 130 km/h ye kadar dolu bir gaz kolu geliyor. 10 gr. daha iyi olabilir. Debriyaj balatası ve tası zımparalatmak çok faydalı. Fakat, faydası en fazla 1 hafta sürüyor.
    bende hem 10.5 gr hemde 12 gr dr pulley vay 10.5 takınca birden hızlanıyor ara ara ani gaz verince arka lastik yanlıyor. bence 11 gr da kalın şuanda bende 12 gr takılı

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250
    Herkese Merhaba,

X-Max alarak aranıza katılmayı planlıyorum. İlk motorum olacağı için 2. el almayı planlıyorum.
    Aynı fiyatlarda 2015 yılı Momo Design ve Ironmax buldum.
    Sizce hangisini almak daha doğru olur.

Kullanıcıların fikirlerini rica ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Celljuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bende Xmax 250 almak için bayiyye gittim ancak ilk defa bindiğim için xmaxe buyumdan dolayı olmadı. Çok komik durdum notor üstünde boyum 1.95 ve hayal kırıklığı yaşıyorum şuan:((
    xmax250 oldukça heybetlidir aslında, nasıl komik durdun yani küçük mü geldi demek istiyorsun. Görünüşe çok bakmayacaksın üzerinde rahatsan dizlerin gidona değmiyorsa sıkıntı yoktur.

svastika94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx125>Xmax250>VstromDL650
    Selam arkadaşlar,

Pcx'ten sonra arayışa girmiştim: Xj Diversion F mi dersiniz, Ncx mi yoksa, Mt07 mi derken; tek ncx'te bagaj diğerleri tırt dedim uzun yol için lazım bagajda gerekli al scut rahatla dedim dedim ve kapının önünde Xmax 250 Absli 2016 model yatıyor.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.
    Hayatını yaşa.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Sizce sırtlik için At binicilik sırtligi olur mu
    https://www.decathlon.com.tr/safety-...d_8277870.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı Hoskeser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,

X-Max alarak aranıza katılmayı planlıyorum. İlk motorum olacağı için 2. el almayı planlıyorum.

yani önceliğin momo veya iron olmasın abs olsun momo da abs yok absli ilanlara bak hergun düşük km uygun fiyatlı motosiklet görüyorum ben
    espresso bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce sırtlik için At binicilik sırtligi olur mu
    https://www.decathlon.com.tr/safety-...d_8277870.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

yani önceliğin momo veya iron olmasın abs olsun momo da abs yok absli ilanlara bak hergun düşük km uygun fiyatlı motosiklet görüyorum ben
    Hocam montun içine giyeceğin için sürtünmeden etkilenmez, o nedenle bence olur. Sonuçta omurlarına bir destek sağlayacağı garanti.
    ama insan yazın pek kullanmak istemiyor. Bende bir heves 4riders sırtlık aldım ama kullanmıyorum, duruyor. Belki uzun turlarda takarım, bilemiyorum.
    Şehir içi bellik + yazlık montun sırt korumasıyla idare ediyorum.

Herkese Merhaba,

Arkadaşın motor tavsiyesine de katılıyorum. Bütçe dahilinde ise mutlaka absli model alınmalı. Yollarımız süpriz dolu, abs büyük nimet ve xmax'in abs si gerçekten başarılı.

Benim param abs li irona yetmedi bende normal xmax abs li model aldım. size abs li iron max tavsiye ederim.

Motosikleti
    Herkese Merhaba,

xmax 250 momoların abs lisi yok,xmax 400 momoların abs li olanları var,,ama 250 iron max lerin hepsinde abs var,alabiliyorsan iron max al

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Selam arkadaşlar.. 2013 250cc momo dizayn kasa için aynaya takılan usb çakmaklık almadan tavsiyelerinizi bekliyorum.. kullanışlı olurmu? ürün bu http://urun.n11.com/modifiye-urunler/hsb-motosiklet-cakmaklik-ciftli-usb-ayna-baglanti-sarj-aleti-P152288749

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.. 2013 250cc momo dizayn kasa için aynaya takılan usb çakmaklık almadan tavsiyelerinizi bekliyorum.. kullanışlı olurmu? ürün bu http://urun.n11.com/modifiye-urunler...eti-P152288749
    Böyle birşey mı
    https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32748394503.html

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.n11.com/modifiye-urunler...eti-P152288749 ürün bu ...sizin verdiğinize benzemiyor.. bi bakın isterseniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler