Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NS200
    rahat derken 250 cc rakiplerine göre demek istedim cbr250 göre falan görüşler farklıdır yanlışım olabilir ama benim gördüğüm bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar rodaj süresinde motosikletinize nasıl davranıyorsunuz, yani genel rodaj kurallarının dışında (5-6bin devirleri geçmeden, bol vites geçişli sürüş, vites düşürürken aragaz..vb) ekstra yaptığınız bakımlar veya dikkat ettiğiniz ayrıntılar var mı? Zincir bakımı vs..

Bir de radyatör koruma ve zincir koruma alan/kullanan var mı aranızda? Gerek var mı bu eklentilere?

MT-25 Zincir Koruma - 330 TL

MT-25 Radyatör Koruma - 120 TL

Son olarak diablo rosso 2 - michelin pilot street gibi lastiklere alternatif uygun bütçeli lastik önerileriniz var mıdır?

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar rodaj süresinde motosikletinize nasıl davranıyorsunuz, yani genel rodaj kurallarının dışında (5-6bin devirleri geçmeden, bol vites geçişli sürüş, vites düşürürken aragaz..vb) ekstra yaptığınız bakımlar veya dikkat ettiğiniz ayrıntılar var mı? Zincir bakımı vs..

Bir de radyatör koruma ve zincir koruma alan/kullanan var mı aranızda? Gerek var mı bu eklentilere?

Son olarak diablo rosso 2 - michelin pilot street gibi lastiklere alternatif uygun bütçeli lastik önerileriniz var mıdır?
    Kitapçıkta yazdığı gibi ilk 1000 km 7 bin deviri geçmemeye özen gösteriyorum 1600 e kadar da 8400 deviri.Zaten 1000.km'de servise yağ değişimine gitcez.Onun dışında zinciri ara ara yağlamakta fayda var.Lastik olarak da dün diablo rosso 2 leri aldım lastikal.com dan diğer sitelere göre fiyatı uygun.Ama alternatif lastik olarak bir fikrim yok.Zincir koruma ve radyatör korumaya da bu paraları vermem ben gerekli bulmuyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı sarıderler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahat derken 250 cc rakiplerine göre demek istedim cbr250 göre falan görüşler farklıdır yanlışım olabilir ama benim gördüğüm bu
    arkadaşın kastettiği şey şu. bu motor kuvvet olarak cbr250den çok kuvvetli, beygiri falan yüksek, kalkışı malkışı iyi olabilir ama naked olduğu için rüzgarla bayağ mücadele etmek gerekiyor ve motoru müsait olduğu halde R25 gibi bi anda 160a gelmiyor malesef.

Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben radyatör korumayı sipariş ettim. taş maş sekerse diye korunuyor hesapta ama görüntüsü belirleyici oldu benim için.
    Ayrıca aynı firmadan özel tasarım sırt dayama da yaptırıyorum bittiğinde sizlerle paylaşacağım.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynalarından memnun musunuz? sanki biraz yükseltilse daha iyi olacak gibi geliyor. Aynalarla oynayıp daha iyi randıman alan var mı

Motosikleti
    mt-25
    Bugün bakım yaptırdım yağ ve yağ filtresi bide zinciri yağladi 230 tl marmaris yamaha bayisi bana biraz yüksek geldi bu rakam daha önce bakım yaptıran arkadaşlar ne kadar ödedi acaba ?

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Sanki arabaya bakım yapılmış gibi pahalı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu servislerin yaptığı temelli saçmalık bu fiyat nedir sanki motor toplamış.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı mtmaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bakım yaptırdım yağ ve yağ filtresi bide zinciri yağladi 230 tl marmaris yamaha bayisi bana biraz yüksek geldi bu rakam daha önce bakım yaptıran arkadaşlar ne kadar ödedi acaba ?
    marmaris yamaha cok pahalı malesef garanti uğruna zorla gitmek zorundasn işte

10 dk iş için ...

Motosikleti
    mt-25
    Bidahaki bakıma fethiyeye gidicem biseyde yok yağ filtre arkadaş sırf kâşe vurucaklar die gidiyoruz 😡

Motosikleti
    mt-25
    Bugün ilk defa gazladim tatlı bi rampadan aşağı 185 km hızı gördüm duzde max 172 ye kadar çıkıyor. İlerde biraz daha açılır die düşünüyorum .

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Boy ve kilo paylasirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Arkadaslar izmir disinda izmire en yakin yetkili servis nerede var 1000 km bakimi icin soruyorum ben motora bakim olurken gormek istiyorum. Motoru ust kata alt kata cikarip beni ondan ayri beklettilermi ayar oluyorum ne yapildigini gormek hakkim degilmi ya
    ORTADA BİR SANAT VAR İSE SANATÇI DA VARDIR!!!

Zephyros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Menemen Kızılkayalar Yamaha Yetkili Servisi, ustası Ersin Turan. İzmir yetkili servisine 5 dk mesafede oturuyor olmama rağmen Menemen'e gidiyorum periyodik bakımlar için ;)
    not: özelden tlfon verilir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son zamanlara kafamı bi hayli meşgul eden bir alet,
    soruyorum kendime, ben nasıl bir motosiklet istiyorum diye;
    çok hızlı olmasın, arkada bırakacağımız insanlar var, ama basınca da hani 140-150 yi görsün, uzun yolda ortalama 110-120 arası rahat gitsin,
    mtv si, yakıtı insanı üzmesin,
    icabında işe de gidip gelinebilsin, trafikte pratik olsun,
    arasıra çok uzun mesafeler olmasa da şehir dışına da çıkılabilinsin, ama yormasın,
    sağlamlığının yanında şekli şemali de olsun,
    ikinci eli (illaki kaybettirir ama) insanı üzmesin satarken,

işte bunları toplayınca benim açımdan 2 seçenek çıkıyor ortaya, birinin sağlamlığı soru işareti o yüzden tüm bunların karşılığı bir mt-25 tir.
    çok küçük dokunuşlar (aynı maviden manetler, fren hortumları, 30-35 lt bir top case ve küçük bir tur camı)

abs konusuna değinmişsiniz, evet olsa güzel olurda ama bence olmazsa olmaz değil arkadaşlar, altınınızdaki motoru biraz tanır, bir de trafiği yolu okuyabilirseniz bu klasmanda bir motorda abs vazgeçilmez olmaktan çıkar. sonuçta bununla 250 km lerden 80-90 lara inmeyeceksiniz.

son olarak bence tek sıkıntı fiyat, hani bi 2000-2500 aşağı olsa ikinci bir ybr furyası olur bence.

mehmetdereba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25
    merhaba abiler kardeşler lanet olsun mct 250,hyosung gv 650,mt 03,derken bayide faturayı alırken buldum kendimi selamun aleyküm.sigorta için tavsiye verecek olan varmı :D

Motosikleti
    Nc750x
    Alıntı mehmetdereba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abiler kardeşler lanet olsun mct 250,hyosung gv 650,mt 03,derken bayide faturayı alırken buldum kendimi selamun aleyküm.sigorta için tavsiye verecek olan varmı :D
    Hayırlı olsun güle güle kullan İstanbul Kaleli sigorta Tel:216 611 2434-216 611 2404 güvenli sürüşler

mehmetdereba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25
    tesekkürler .)

geçen hafta salı bende bir mt25 alarak aranıza katıldım bin bakımı yaklaşıyor çok hoş bir makina sinop kastamonu yaptım rodaj çabuk bitsin diye bin km bakımında lastik değiştirecem aranızda değişen yada tavsiye edebileceğiniz bir lastik varmı michellen ve rosso arasında kaldım birde bu rosso nun corsası varmış nasıldır bilen varmı

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben 3 gün önce değiştirdim diablo rosso 2'lerle.Henüz çok süremedim o yüzden bişi diyemicem ama lastiğin kalitesi ortada kullanan herkes olumlu konuşuyor.
    En uygun burda buldum ben.1 günde elimde oldu lastikler.
    http://www.lastikal.com.tr/pirelli-d...6h-takim-fiyat

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı Zephyros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Menemen Kızılkayalar Yamaha Yetkili Servisi, ustası Ersin Turan. İzmir yetkili servisine 5 dk mesafede oturuyor olmama rağmen Menemen'e gidiyorum periyodik bakımlar için ;)
    not: özelden tlfon verilir.
    Manisa dağlılar yamaha servisi var dostum serhat usta var orda motor gözünün önünde yapılıyor bi ara konuş fiyat al derim izmoto daha uygun fiyat veriyor ama izmotoile ilgili bir çok kötü yorum duydum. cok gittim oraya ama bilmiyorum güvenmiyorum izmotoya

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)