Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Şehir içi kullanım ne kadar agresif kullanabilinir bilmiyorum erenköy topkapı arası yol gidiyorum 100-130 arası hava soğuksa 80-90 sabitliyorum onun dışında geceleri bağdat caddesi tavaf ediyorum kafa dağıtmak için durum bu hocam.. ben kesici üstüne kesici gidicem desende 4.1 4.2 zor görür şahsi fikrim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı kym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt devirlerin önceki modellere göre daha dolu olduğu da söyleniyor. Bunla ilgili bir karşılaştırma yapma şansınız oldu mu?
    Acikcasi bu cc bu beygirlerde ne kadar fark olur tartışılır ama denemek isteyenle müsait bir zamanda görüşüp deneyebiliriz farkı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    VFR1200F
    İstanbul'daki arkadaşlardan biriyle buluşup deneme yapsanız çok iyi olur 2018'de değişikliklerle ilgili çok bilgi eksikliği var. R25 2019'da da yenilenmiş motor kullanılıyor,bir yerde euro4 yüzünden motorun kisildigini söylüyor deneyen, diğer taraftan kağıt üzerinde tork ve verimlilik artışı var. Dediğim gibi bir arkadaşla denemeniz çok güzel olur.

Yakıt yüz güldürüyor resmen kazasız belasız
    onerbag bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ben tapagaz gittiğimde 8.4lt/100km gösteriyor. Şehir dışı Silivri’den yapıştıra yapıştıra geldiğimde ki mt-25 ne kadar yapıştırır siz düşünün 5.1lt/100km görüyor. En sakin kullanımda 9000rpm’de vites atıyorum. Daha depo fulleme olayını 1kez 230km gördüm. Onun dışında 180-190km’de bir depo dolduruyorum.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Gırtlağı biraz daha sıkmak diye tabir ettigimiz, back pressure artışını ifade eden olayda yani eu normunun bi tık katı olması durumunda, ses biraz kısilır, alt devir biraz canlanır, yakıt biraz düşer üst devirler ise cansızlaşır. Xmax250 yada duke390 da olduğu gibi kökten degişiklik-ciddi arge yapmazsanız %90 dediğim gibi olur.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    aliexpresten adığım hidrolik haznesi. fena olmadı sanki

1000 bakımı 2019 nisan ayı fiyatı 220tl bilgilendireyim merak edenler için

yamaha mt 25 2015- 2018 e kadar olan modelleri(2018dahil) modelleri geri çağırılıyor vites mil yayı ve radyatör hortumları değişecek

Motosikleti
    MT-07
    Bu bilgi kesin mi? Ona göre işimizi erkenden halledelim?

evet hocam telefondan bayiyi arayın şasi no verin kontrol etsinler sorun varsa götürür halledersiniz

Benim sase numarasi MH3RG106 ile basliyor. Ben 2 servisten ayri ayri sorgulattim, benim motorda problem olmadığını, degisim gozukmedigini soylediler. Iyi midir kotu mudur bilemedim.

Motosikleti
    MT-07
    İyidir. Motorunda sorun yok demekki.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 race blue modelin gümüş renk rötuş boyasını temin ettim. bana fazla geleceğinden oje şişelerine böldüm.
    kar gütmeden 20 TL den vereceğim. elimde verebileceğim 4 oje şişesi var. ihtiyacı olan özelden yazabilir.

https://i.hizliresim.com/oVmmmq.jpg
    https://i.hizliresim.com/LD666b.jpg
    özel değil ise bu grinin renk kodunu biliyormusunuz

Arkadaşlar motor 7500 km de ama en son bakımı 20 nisan 2018 de yaptirmiştim. Kitapçıkta km dolmasa bile yılda bir bakıma girmesi lazım yazıyor. Bakım yaptırsam mı yoksa beklesem mi

Motosikleti
    MT-07
    Yap. O yağ etkisini kaybetmiştir.
    silenced ve erhn42 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Haziran ayında zincir-dişli setini değiştirmeyi planlıyorum. Zincir-dişli setini değiştiren var mı? Fiyat bilgisi bilen var mı?

Motoruma iyi bakarım. Kuru havalarda zinciri 250 km de yağlar 400-500 km de bir temizlerim. Yağmurda kullandıysam (kesin çamur oluyor) mutlaka temizleyip yağlarım. Sürekli yağmur yağdığı bir hafta 3-4 gün üst üste temizlik ve ardından yağladığımı bilirim. Gazyağı ve 90 numara yağ kullanıyorum.

Motorum 24 bin km civarında. Ayda 1.000 km civarı yapıyorum. Kışın da motor kullanıyorum. Aslında çok bir yıpranmışlığı yok zincir-dişlinin. Net 5.000 km götürür. Ama Ekim-Kasım gibi 30 binde değiştirsem bu sefer yeni zincirle yağmur-çamur ortamlarına girecem alır almaz zincir zorlu koşullara başlayacak.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    yamaha mt-25
    zincir gergi ayarın son seviyede mi neden değiştiriyorsun.
    dişlilerin durumuna resimdeki örneklere göre kıyasla durumu iyi ise masraf yapma derim.

Siluet... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Herkese iyi forumlar
    2017 Model sıfır MT-25 aldım lakin aklıma bir soru içime de bir şüphe düştü bu motor 2017 senesinde üretildi toplandı vs. içerisindeki yağ fabrika yağı;
    1-Fabrika Yağı 2 sene motorun içerisinde beklediğinden dolayı özelliğini kaybetmiş midir?
    2-Fabrikada konulan yağ mineralli bir yağ kullanım kılavuzun da bu yağın bilgileri yok bu bilgilere nereden ulaşabilirim.
    (Servis den önce kullanıcılara bir sormak istedim)

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Siluet... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar
    2017 Model sıfır MT-25 aldım lakin aklıma bir soru içime de bir şüphe düştü bu motor 2017 senesinde üretildi toplandı vs. içerisindeki yağ fabrika yağı;
    1-Fabrika Yağı 2 sene motorun içerisinde beklediğinden dolayı özelliğini kaybetmiş midir?
    2-Fabrikada konulan yağ mineralli bir yağ kullanım kılavuzun da bu yağın bilgileri yok bu bilgilere nereden ulaşabilirim.
    (Servis den önce kullanıcılara bir sormak istedim)
    Erkenden rodajını bitir o zaman Yepisyeni yağ koyup yoluna devam et.

Siluet... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkenden rodajını bitir o zaman Yepisyeni yağ koyup yoluna devam et.
    Zaten şüphem rodaj süresinde diye başlıyor.Şuan 150 km de,yağı değiştirsem 850 km sonra tekrar değiştirmem gerekecek yağ fiyatlarına bakınca vazgeçiyorum hemen sonrasın da yağı değiştirmeyip ilerleyen zamanlar da yağmurdan kaçarken doluya tutulma durumunu yaşamak da istemiyorum tuhaf bir durumdayım saat ilerlesin biraz servisi arayıp soracam.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servise içinizdeki şüpheyi anlatın. Yeni mineral yağ ile değiştirilip 1000 km de sentetik yağa geçersin. Elbet para kolay kazanılmıyor ama hiç bir şey olmasa dahi huzurlu olursun.

Şahsi fikrimi sorarsan 1000 km'ye kadar devam et derim.
    Siluet... bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)