Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Motor koruma demiri orjinal yamaha degil. Ama ustam cok begendi nerdeyse kusursuz yapmislar dedi. Fiyatida 110 lira civarindaydi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı ncaliker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor koruma demiri orjinal yamaha degil. Ama ustam cok begendi nerdeyse kusursuz yapmislar dedi. Fiyatida 110 lira civarindaydi.
    resmi varmı merak ettim. ermox ün ürünümü?

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Bir onceki sayfada resimleri var kardes. N11 den aldim.
    Birde kisa farlarim bozuldu. Uzunlar yaniyor. Lamba degistiren veya beyaza yakin daha cok aydinlatan lamba taktiran var mi acaba.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler performans egsozlara bakarken M4 Karbon Tüp Slip-on egsozun sesine hayran oldum. Akrapovic Slip-on kedi miyavlaması gibi kalıyor yanında;

Fiyatı 1745TL şuan.

http://www.youtube.com/embed/bWBgqi8htt4

Fakat bu egsozun bir kusuru var, o da montajın yapılabilmesi için orjinal egsozun geniş hazne kısmı kesiliyor.

Hatta şurada görebilirsiniz kesilen kısmı;

http://www.youtube.com/embed/bmudgW5smas

Şimdi birkaç soru var kafamda;

1- Bu egsoz ile trafikte çevirmeye takılıp ceza yeme ihtimali sizce nedir?
    2- Bu haliyle Tüvtürk muayeneden geçer mi?

Motosikleti
    mt25
    sven dostum sanmıyorum bu egzoza ceza yazacaklarını sesi abartı fazla değil ve düzgün. orijinal olduğunu da söylersiniz polise çünkü bildiğim kadarıyla onlar zaten avrupa standartlarına göre üretiliyor. bu sebeple muayeneyi de geçer. fakat orijinal egzozu kesmeye içiniz el verir mi bilemem.

Eksoz değiştirmenin ne anlamı varki? Alt tarafı iki silindirli pancar motor. Alınabilecek sesde en fazla elektrikli ağaç motorundan farklı olmuyor. Desenizki 650lik 4silindirli bir alet anlaşılır. Beyhude çaba. Selamlar.

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    Selamlar, uzun bir aradan sonra bende yeni motorumla aranızdayım. 2 gün önce bende samsundan aldım mt-25 imi. Yaşım 47 bu arada adım hakan . bu sanırım 15. Motorum ve 35 yıldır motor üstündeyim. öncelikle bir konuyu dile getirmek istiyorum zira bu beni çok etkiledi ve üzdü. Onca büyük ve hızlı makineden sonra az yaksın daha yavaş olsun düsünvesiyle yaklaşık 1 sene önce inazuma almıştım, ama dizlerde sanırım romatizma başladı bende maksi scooter a geçişin uygun olacağını düşündüm. Ankara yakın ve dolayısıyla yamaha baydar la konuşup xmaxla ilgili fiyatta anlaştık. Ertesi gün yani geçen c.tesi ankaraya gittim. Baydarda nmaxtan başlayarak motorları inceledim . Tabi anlaştığımız beyaz xmax ında üstüne oturmamıza izin verdi beyler. Nmax ı denedim, x max mumkun değil dediler. Ok dedik ama motor hoşuma gitmedi, scooter maxide olsa bana uymaz bunu anladım üstüne oturunca ve gözüme mt-25 ilişti sanırım orda çalisanlardan birinin motoruydu saolsun denememe izin verdi ve ben orda karar verdim almaya ancak Müşteriye güleryüz vs gibi kaygı-mentaliteleri olmadığı icin, bir suyu çok gördüler xmax ın plastik kalitesiyle ilgili yaptığımız bir iki eleştiriyi saldırı gibi algıladılar ve tavır aldılar mt 25 le ilgili 150 tl indirim i 200 olması icin cok rica etmeme rağmen ( oysa telefonda xmax fiyat araligindaki tum motorlara 200 tl yapacaklarını ifade etmişlerdi) nasılsa corumdan geldi almadan donecek değilya düşüncesiyle yapmadılar ve bu bana çok ters etki yarattı. Akabinde telefonla 1-2 yeri arayıp samsundaki için iyi bir fiyat aldım ve baydar adlı bayiyi tokluğuyla başbasa bıraktım, oysa param cebimdeydi. Bu arada hemen yandaki KTM bayisi arkadaşlara çok teşekkür ediyorum verdikleri su ve kibarlık için. Allah onlardan razı olsun. Negatifliğimi aldılar.Herneyse aynı gün coruma dönen ben arkadaşımında gazıyla terminalde direk samsun biletini alarak bu seferde kuzeye yol tuttum. Samsunda saolsunlar karşıladılar, gittiğimde motor hazırdı. Onlarada ( dostla yamaha samsun ) buradan çok teşekkürlerimi sunuyorum. Motorumu aldım ve 180 km sonrası akşam soğuğunuda güzelce yiyerek ebime vardım 10 gibi.
    Bu kısıma kadar olan yazının topiği ANKARA YAMAHA BAYDAR ın duyarsızlığı ve anadoludan gidene gösterdiği önyargısıdır Çok ayıp ettiler ve bana 35 yılık motosiklet hayatımın en kötü tecrübelerinden birini yaşattılar.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    hayırlı olsun.baydar cacıktır,turşudur...
    MotoRR bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdi gelelim mt-25 izlenimlerine
    Selesinin serrliği dışında her anlamda tek kelimeyle bayıldım. Erfonokisi çok iyi 1.80 ve 100 kg bana eldiven gibi uydu. Motorun 36 bg olması teknolojinin aynası gibi oysa diğer motorum inazuma 25 bg ve oda oldukça iyiydi . Aslında bu cc lerden bu beygirleri almak cidden şaka hibi rwno 12 ler 1300 cc ve 45 beygir filandı ilk ciktiklarinda. Rodaj sebebiyle malum 7000 i gevemiyoruz ama ankarada test ederken asıl torku 7000 den sonra vermeye basladiğını hissetmiştim ve şu an çok sabırsızım 1000 km geçmesi konusunda. Farları güzel ama uzun far biraz fazla aydınlatıyor sanki gözler yansıma etkisiyle kamaşıyor. Manevra kabiliyeti çok güzel gidona yük hiç binmiyor bisiklet gibi kullanabiliyorsujuz. Motorun tepkileri cok iyi 6. Viteste bile motor burdayım diyor hemwn gaz verince. Şekline bayıldım 2 kişilik değil ama inazumayada 3 çocuğum ve eşim toplamda 10 kere zor binmişlerdir. Genel malzeme kalitesi daha iyi olabilirdi tabi, çok japon yamaha gibi değil ama asla kötu değil.amortisörler sert ve yamahada genelde şikayet konusu ma ben takmam bikirimki sert suspansiyon herseye ragmen yola daha iyi bastıriyor ve ozellikle virajlarda kendini affettiriyor.Irc
    Astiklere karşı bir önyargım hiç olmadı hiç düşmedim, ha kaydığım olmuştur ama başka lastikle kaymazmıydım onu bilemem aynı pozistonlarsa. Bence hamur sertliği gayet iyi, ayrıca lastiğin kayabilecek olması psikolojik olarak daha az riske girmeme sebep oluyor, bir nevi doğal abs. Yakıt konusuna gelince bence oda çok başarılı, pekçok 200 cc ve altı motosikler 3 ve üstü yakıyor 10-15 bg oldukları ve 100 ü geçemedikleri halde.
    Sonuç olarak ben mt25 i çok begendim ve uzerine titriyorum. Hani derlerya naked olarak daha iyisi cikana kadar 250 lik cift silindirli açık ara en iyi motor bu.

Motosikleti
    VFR800 - kuba trendy 50
    arkadaşlar selamlar herkese mt-25 tecrübelerinize dayanarak birkaç sorum olacaktı
    uzun boylu sürücüler 1.95 gibi kullanımda sıkıntı çekiyor mu?
    artçılı seyahat eden olduysa uzun yolda sorun yaşadı mı?
    bide bakım ve parça maliyetleri nasıl?

mt-25 alma aşamasındayım yorumlarınıza göre inazuma ile arasında tercih yapacağım.
    ( keşke yetkili satıcılar arabalarda olduğu gibi bi test drive imkanı sağlasalar da daha rahat karar verebilsek )

Motosikleti
    Son olarak birde mini inazuma mt25 karşılaştirmasi yazayim ve bitireyim...
    Rahatlik, gorecelide olsa inazuma
    Performans, açık ara mt25
    Yakıt performans-hız , kesinlikle mt25
    Kalite, açıkara inazuma
    Amortisorler, goreceli olarak inazuma
    Artcıdurumu, kesinkikle inazuma
    Şekil, tartışmasız mt25
    Servis parca fiyatlari, mt25
    Tıtresim, iki motorda bu konuda iyiler
    Ses, ben mt 25 i daha cok sevdim
    Vites geçişleri, inazuma
    İnazuma daha kadifemsi bir motor mt 25 ise daha hırçın ve fun makinesi gibi kalıyor.duke 250 ile kuzen gibiler.
    Inazuma yı 1 senedir kullanıyorum ve hiç heyecan yaşatmadı, arada mondialleri zor yakaladığını bile hissettimüstelikte 4-4.5 lt yaktığı halde. Oysa mt 25 his olarak herşeyi vaadediyor. 2 kisı binip uzun yola gitmenin dışında bence ibre herzaman bu tip motorlardan yana. illede eşimle yavaş yavaş 250 km de bir durarak tura gideceğim deniyorsa ve cbf 150 yetmiyorsa ancak o zaman devereye girebilir inazuma. Yoksa büyük gövdeli ķüçük motorlu rahat bir motor olmaktan öte gidemiyor. İnazuma 150 ye rahat çıksa mt25 ten bu kadar etkilenmezdim.
    Herkese iyi aksamlar.
    jr. bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR800 - kuba trendy 50
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son olarak birde mini inazuma mt25 karşılaştirmasi yazayim ve bitireyim...
    Rahatlik, gorecelide olsa inazuma
    Performans, açık ara mt25
    Yakıt performans-hız , kesinlikle mt25
    Kalite, açıkara inazuma
    Amortisorler, goreceli olarak inazuma
    Artcıdurumu, kesinkikle inazuma
    Şekil, tartışmasız mt25
    Servis parca fiyatlari, mt25
    Tıtresim, iki motorda bu konuda iyiler
    Ses, ben mt 25 i daha cok sevdim
    Vites geçişleri, inazuma
    İnazuma daha kadifemsi bir motor mt 25 ise daha hırçın ve fun makinesi gibi kalıyor.duke 250 ile kuzen gibiler.
    Inazuma yı 1 senedir kullanıyorum ve hiç heyecan yaşatmadı, arada mondialleri zor yakaladığını bile hissettimüstelikte 4-4.5 lt yaktığı halde. Oysa mt 25 his olarak herşeyi vaadediyor. 2 kisı binip uzun yola gitmenin dışında bence ibre herzaman bu tip motorlardan yana. illede eşimle yavaş yavaş 250 km de bir durarak tura gideceğim deniyorsa ve cbf 150 yetmiyorsa ancak o zaman devereye girebilir inazuma. Yoksa büyük gövdeli ķüçük motorlu rahat bir motor olmaktan öte gidemiyor. İnazuma 150 ye rahat çıksa mt25 ten bu kadar etkilenmezdim.
    Herkese iyi aksamlar.
    deneyimleriniz için teşekkürler mt-25 +1 o zaman tek sıkıntım boy ve artçı motoru en kısa zamanda denemeye çalışıp o konuda da bi fikir sahibi olmaya çalışıcam

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı erenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar herkese mt-25 tecrübelerinize dayanarak birkaç sorum olacaktı
    uzun boylu sürücüler 1.95 gibi kullanımda sıkıntı çekiyor mu?
    artçılı seyahat eden olduysa uzun yolda sorun yaşadı mı?
    bide bakım ve parça maliyetleri nasıl?

mt-25 alma aşamasındayım yorumlarınıza göre inazuma ile arasında tercih yapacağım.
    ( keşke yetkili satıcılar arabalarda olduğu gibi bi test drive imkanı sağlasalar da daha rahat karar verebilsek )
    Ben şehir içinde sık sık artçılı olarak sürüyoruım fakat uzun yolda artçı için sıkıntı olacağını düşünüyorum.Artçı selesi hiç rahat değilmiş artçım öyle söylüyor

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, uzun bir aradan sonra bende yeni motorumla aranızdayım. 2 gün önce bende samsundan aldım mt-25 imi. Yaşım 47 bu arada adım hakan . bu sanırım 15. Motorum ve 35 yıldır motor üstündeyim. öncelikle bir konuyu dile getirmek istiyorum zira bu beni çok etkiledi ve üzdü. Onca büyük ve hızlı makineden sonra az yaksın daha yavaş olsun düsünvesiyle yaklaşık 1 sene önce inazuma almıştım, ama dizlerde sanırım romatizma başladı bende maksi scooter a geçişin uygun olacağını düşündüm. Ankara yakın ve dolayısıyla yamaha baydar la konuşup xmaxla ilgili fiyatta anlaştık. Ertesi gün yani geçen c.tesi ankaraya gittim. Baydarda nmaxtan başlayarak motorları inceledim . Tabi anlaştığımız beyaz xmax ında üstüne oturmamıza izin verdi beyler. Nmax ı denedim, x max mumkun değil dediler. Ok dedik ama motor hoşuma gitmedi, scooter maxide olsa bana uymaz bunu anladım üstüne oturunca ve gözüme mt-25 ilişti sanırım orda çalisanlardan birinin motoruydu saolsun denememe izin verdi ve ben orda karar verdim almaya ancak Müşteriye güleryüz vs gibi kaygı-mentaliteleri olmadığı icin, bir suyu çok gördüler xmax ın plastik kalitesiyle ilgili yaptığımız bir iki eleştiriyi saldırı gibi algıladılar ve tavır aldılar mt 25 le ilgili 150 tl indirim i 200 olması icin cok rica etmeme rağmen ( oysa telefonda xmax fiyat araligindaki tum motorlara 200 tl yapacaklarını ifade etmişlerdi) nasılsa corumdan geldi almadan donecek değilya düşüncesiyle yapmadılar ve bu bana çok ters etki yarattı. Akabinde telefonla 1-2 yeri arayıp samsundaki için iyi bir fiyat aldım ve baydar adlı bayiyi tokluğuyla başbasa bıraktım, oysa param cebimdeydi. Bu arada hemen yandaki KTM bayisi arkadaşlara çok teşekkür ediyorum verdikleri su ve kibarlık için. Allah onlardan razı olsun. Negatifliğimi aldılar.Herneyse aynı gün coruma dönen ben arkadaşımında gazıyla terminalde direk samsun biletini alarak bu seferde kuzeye yol tuttum. Samsunda saolsunlar karşıladılar, gittiğimde motor hazırdı. Onlarada ( dostla yamaha samsun ) buradan çok teşekkürlerimi sunuyorum. Motorumu aldım ve 180 km sonrası akşam soğuğunuda güzelce yiyerek ebime vardım 10 gibi.
    Bu kısıma kadar olan yazının topiği ANKARA YAMAHA BAYDAR ın duyarsızlığı ve anadoludan gidene gösterdiği önyargısıdır Çok ayıp ettiler ve bana 35 yılık motosiklet hayatımın en kötü tecrübelerinden birini yaşattılar.

hocam cok ayıp etmişler esnaflık bu değil bence

Motosikleti
    Öyle oldu, 50 tl için...sonuçta o gün bana ekstradan 500 km otobüs yolculuğuna maloldu baydar ın TOK tavrı, sağlık olsun, motorumu aldım mutluyum. BAYDAR a giderseniz sessiz ve sakince dediklerine uyun yoksa pişman ediyorlar...
    jr. bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    merhaba beyler, 920 km deyim 3 hafta oldu alınalı fakat rodajda olduğum için yakıt işi kafamı karıştırdı. hocam tam depoyla kaç km gidiyor acep?

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    merhaba, plaka işlerini bayiler hallediyor mu kendimiz mi yaptırıyoruz bilgisi olan var mı mt-25 için teşekkürler...

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    0 alıyorsan kendileri hallediyor sana sadece masrafları ödemek ve vekalet çıkartmak kalıyor

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor 1400km'de. 7000 devirden sonra inanılmaz bir titreşim hissediyorum. Özellikle sele ve gidonda. Aynı durumdan müzdarip olan var mı? Moto Redline yamaha servisine götürdüm, önce yardımcısı sonra usta sürdü o titreşim normal dedi 250'lik makine sonuçta falan dedi ama normali buysa anormali ne merak ettim. Yardımcısı da 7bin devirde falana bir titreme var dedi. Usta normal o normal falan dedi. Yarım saat binsem elim ayağım uyuşuyor.

Kafama çok takıldı bu konu, başka bir servise daha götürmek istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı? Özellikle çoluk çocuğun ustalık yapmadığı bir yer?

Bir de avrupa yakasında lastik değişim-balans yaptırabileceğim bir motorcu tavsiye eder misiniz

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 1400km'de. 7000 devirden sonra inanılmaz bir titreşim hissediyorum. Özellikle sele ve gidonda. Aynı durumdan müzdarip olan var mı? Moto Redline yamaha servisine götürdüm, önce yardımcısı sonra usta sürdü o titreşim normal dedi 250'lik makine sonuçta falan dedi ama normali buysa anormali ne merak ettim. Yardımcısı da 7bin devirde falana bir titreme var dedi. Usta normal o normal falan dedi. Yarım saat binsem elim ayağım uyuşuyor.

Kafama çok takıldı bu konu, başka bir servise daha götürmek istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı? Özellikle çoluk çocuğun ustalık yapmadığı bir yer?

Bir de avrupa yakasında lastik değişim-balans yaptırabileceğim bir motorcu tavsiye eder misiniz
    İnanılmaz bir titreşim hissediyorsanız bir sıkıntı var muhtemelen.Titreşim beni rahatsız etmiyor, sadece uzun süre sürdüğümde parmaklarım hafif uyuşma olabiliyor.Lastik değişimini Esenyurt Yamaha bayiinde yapmıştım ben (e-5 üzeri Torium AVM yanı) balans makineleri de vardı.Lastik değişimi + Balans ayarına 80tl vermiştim Mart ayında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı S.c.b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba beyler, 920 km deyim 3 hafta oldu alınalı fakat rodajda olduğum için yakıt işi kafamı karıştırdı. hocam tam depoyla kaç km gidiyor acep?
    Tam depoyla kaç km gittiğine tam olarak bakmadım, benzin göstergesi 2 diş kaldığında dolduruyorum genelde fakat şöyle bi hesap yaparsak; 100 km'de ortalama 4 LT yaktığını varsayarak, yakıt tankı 14 LT, 14/4 x 100 = 350. Yaklaşık 350 km gitmesi lazım.Ama çok agresif kullanıyorsanız baya bir değişir tabi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)