Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    başlangıç için motor arıyosan bence ybr

er-5 büyük güçlü ve torklu bi makina çok ağır gelir başlangıç için seni yorar..
    bilgin tecrüben ne kadar bilemiyorum ama alıcam örencem 1-2 sene kadar da binerim iyice bu işi kaparım sonradan yavaştan para biriktirir motoru büyütürüm diyosan ilk alıcağın motor için ybr den şaşma derim.

ayrıca cbf 150 ve ybr 125 için pizzacı motoru gibi bişi demişsin sanırım..pek hoşuma gitmedi açıkcası
    ben 2yıldır ybr sahibiyim motor konusunda da tecrübeli sayılırım bi çok motor kullanma fırsatım da oldu.yorumlarımı bu doğrultuda yazıyorum..ayrıca bu 2 yıllık ybrye sahip olduum süre içersinde de hiç elim pizzaya filan değmedi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    ilk tecrüben olacak ama ybr cbf ye binmek kesinlikle.Aklımda cbf250 var ama onun da fiyatı yüksek geliyor ayrıca parçaları bakımı vs çok pahalı.Derbi senda kategorisinde bildiğiniz önereceğiniz marka model varmı?Belki Hyosung xrx de olabilir ama onun da 2.el satanı pek yok

serserihoroz1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 lik bir düldül ama sonunda HA-YAA-BUUU-SAAA
    twister al cbf 250 gayet iyi bir motor bence..............
    sevme beni Kızım meşaLe ve eGzOst KoKaRım...şaRKı TüRKü Bilmem tezahürat YazaRım viTes aTarIm...tuTma eLLeRimi emaneT saRaRım,gAza BasArıM...CimBomUma ve mOtOruMa Laf aTaRsan DüNYanI ßa$ıNa yıKaRım ...!!

Motosikleti
    Honda CBF 250
    500 büyük gelir başlangıçta 125 e binmek istemiyorsanda cbf 250 öneririm

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    horoz1905 dediğine katılıyorum cbf250 hep aklımda ama parçası ve bakımı çok pahalı diye vazgeçmiştim.Derbi'nin motoru yamaha grenajı az çok masrafı olmaz aynı şekilde hyosung xrx125 de öyle güzel motorlar.Ybr125'i falan övmeyin arkadaşlar binen binsin de ben binmem.

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    Er-5 eğer yeni başlıcaksan pek uygun değil bence.Kendin zaten cevabını söylemişsin ybr-cbf kaliteli motorlardır onlarla başlaman daha uygun olur bence tabi seçim sana kalmış.Er-5 almakta kararlı isen benimkini verebilirim

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    Bana lütfen başka motor önerisinde bulunun.Ybr cbf125 likler kaliteli olabilir ama vasıfsız ruhu olmayan basit motorlar.Yamaha 125sm derbi senda hyosung xrx125 dışında önerilerinizi bekliyorum.Bu motorların hepsi birbirnden sağlam güzel aletler ama 2.el bulmakta zorlanıyorum

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 kullanıyorum ama kurye değilim
    Bende değilim

Niye kurye motoru diye almıyosun ki.Benim de almadan önceki tecrübem senin kadardı.Ama ilk 500 km civarında baya zorlandım yinede.Er5 500 cc 180km/h civarına çıkabilen bi motor.Hemde daha ağırdır ybr ye göre.Hiç olmazsa 2000-3000km kurye motoru kullan.Paran çoksa yine alırsın dediğin motorları.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı falconwave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar;
    Kısmetse mayıs başı gibi artık ben de motorumu almayı planlıyorum.Fakat çok araştırmalar yapmama rağmen verilen paraya değecek başlangıç modeli bulamadım.
    cbf150-ybr125 demeyin kurye motoru istemiyorum.Scooter demeyim pizza dağıtmıyorum)Şu an düşündüğüm alet Kawasaki er-5.Başlangıçta böyle bir aleti birkaç kere scootera binmiş biri olarak kullanabilirmiyim ya da sizin öneriniz ne olur?
    Gözümü kırpmadan alacağım başlangıç modeli Derbi senda125 sm fakat maalesef 2.el satan yok:(
    şartları zorlayabilirsen 500 cc makina sana boyut atlatır...makina budur bence...bizimkiler düdük makarnası...uzun gezilerde rüzgar bilmem ne düşük hız...bunu öneriririm..8500 gayme...parça fiyatları ve benzin tüketimi biraz seni aşabilir ama...bütçen nedir...tiko verebileceğin para nedir...maxı scooter da önerebilirim...

http://www.sahibinden.com/26000_km_d...XQQdisplayitem
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    mete_han honda cbf500 güzel alet ama beni aşar.Tahminim 2.el Hysoung gt250 comet alacağım.5000ytl üzeri düşünmüyorum.

Motosikleti
    Alıntı falconwave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..vasıfsız ruhu olmayan basit motorlar.
    sayın falconwawe ybr125 ve arkdaşı için bu ibareyi kullanmışsınız ama bence böyle düşünmeniz çok üzücü..

görüyorum ki sizin için önemli olan cc si düşük olan motorlara binmek ruhsuzluk oluyor..evet doru ya nasıl unuturum cc si düşük olan herzaman eziktir ruhsuzdur..

unutmayın ki motosiklet kullanmak bir yaşam biçmidir bu cc si düşükmüş beygiri azmış gibi ifadelerle yadsınamaz!
    herkes motosikletten ayrı bir zevk alır kimisi bi 600 lüğe biner kimisi bi enduroya kimiside 1000 lik bi racinge..
    önemli olan nasıl bir motora bindiğiniz değildir!
    motosikletten zevk almak için ille de büyük bi motora binmeye gerek yok, tamam sevmezsiniz ama bunları ruhsuz ibaresiyle bağdaşlaştıramazsınız!

eğer 2 tekerden zevk almasını biliyosan değil ybr nin ruhsuz olması seni mutlu eden bi bisikletin dahi bi ruhu vardır unutma!

sen binmezsin o ayrı! orası bizi ilgilendirmez bizi ilgilendiren kısmı bu motorlar için ruhsuz ifadesini kullanman!

benim elimden (söylediğimde çok şaşıracağın) birçok motor geçti ama inan bi ybr 125 in bende uyandırdığı hazzı, duyguyu diğer hiçbimotorda belki hissedememişimdir! ve allah bi kaza bela vermezse,işallah öleseye kadarda satmayı düşünmüyorum! kimbilir..belki onun ruhunun benim ruhumla beraber yaşlanmasını istememdendir..
    umarım sende birgün hayalindeki ruhlu motoruna kavuşursun..
    saygılar

Motosikleti
    merhaba arakdaşlar temiz bi er-5 bulursam bende almayı düşünmüyorum deil hani ama benim arkdaşıma bu yaz kesin bi er-5 alıyoruz yoğun baskılarım sonucu
    er-5 hakkında arka tekerin daha büyük olması gerektiği konuşuluyo acaba bu forumda er-5 ine daha büyük bi tekerlek takıpta kullanan varmı?
    varsa eğer bizimle bilgi ve tecrübelerini paylaşırlarsa çok seviniriz en sağlıklı yorumları ne de olsa uzun süre kullanan kullanıcılar verir..

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pokeharun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arakdaşlar temiz bi er-5 bulursam bende almayı düşünmüyorum deil hani ama benim arkdaşıma bu yaz kesin bi er-5 alıyoruz yoğun baskılarım sonucu
    er-5 hakkında arka tekerin daha büyük olması gerektiği konuşuluyo acaba bu forumda er-5 ine daha büyük bi tekerlek takıpta kullanan varmı?
    varsa eğer bizimle bilgi ve tecrübelerini paylaşırlarsa çok seviniriz en sağlıklı yorumları ne de olsa uzun süre kullanan kullanıcılar verir..
    bu dediğini yapmadım,gerekde duymadım.
    siz neden gerek duyuyorsunuz onu anlamadım.bence bu hali çok iyi ve yeterli
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    demirgursel öncelikle cevabın için çok teşekkürler,ben sadece söylenenler hakkında böyle bişey sorma gereği duymuşdum.
    kazasız sürüşler..

[QUOTE=falconwave;985048]Herkese merhabalar;
    Kısmetse mayıs başı gibi artık ben de motorumu almayı planlıyorum.Fakat çok araştırmalar yapmama rağmen verilen paraya değecek başlangıç modeli bulamadım.
    cbf150-ybr125 demeyin kurye motoru istemiyorum.Scooter demeyim pizza dağıtmıyorum)Şu an düşündüğüm alet Kawasaki er-5.Başlangıçta böyle bir aleti birkaç kere scootera binmiş biri olarak kullanabilirmiyim ya da sizin öneriniz ne olur?
    Gözümü kırpmadan alacağım başlangıç modeli Derbi senda125 sm fakat maalesef 2.el satan yok:([/QUOT

" Fakat çok araştırmalar yapmama rağmen verilen paraya değecek başlangıç modeli bulamadım.
    " birkaç kere scootera binmiş biri binmiş biri olarak"
    " Şu an düşündüğüm alet Kawasaki er-5"

" cbf150-ybr125 demeyin kurye motoru istemiyorum "
    " Derbi senda125 sm" çok matah çok vasıflı bir motosiklet ya

arkadaş sen ilk önce ybr 125 'i honda 150 cc ' yi bir kullan ondan sonra yol a çık ,ilk önce bir 10000 - 15000 km kullan içine sindir...
    yol lara er-5 le çıkarsan ne olur biliyormusun ?
    ilk önce er-5 ; ağlar , sonra seni , daha da önemlisi aile ni ağlatır....

Motosikleti
    kawasaki er-5
    Alıntı pokeharun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşım ben arka lastiği 150 likle deiştirdim yol tutuş ve viraj kabiliyeti inanılmaz arttı diğer er5 kullanan arkadaşlarada tavsiye ederim,.

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Alıntı mike suarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşım ben arka lastiği 150 likle deiştirdim yol tutuş ve viraj kabiliyeti inanılmaz arttı diğer er5 kullanan arkadaşlarada tavsiye ederim,.
    arkadaşim bir resim atsanda görsek maliyeti ne oldu sana söylüye bilirmisin artılari eksileri neler...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Alıntı mike suarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mike @ düşünülebilir ama bu haliyle çok memnunum,şöyleki hızla ,yarışla falan işim olmaz.yani yüksek hızlara çıkıp yattığım olmaz, şu anki hali iyi.ama deyişmek gerektiğinde olabilir belki.resimlerini bekliyeceğim zahmet olmazsa

Motosikleti
    yamaha fz6 FAZER
    beyler kış uykusundan uyandı benim er-5 ...sezonu dün açtım sabah formula'yı izledikten sonra 8.30 civarı çıktım İstanbul'dan şile ağva yaptım geldim..kurtlarımı döktüm lakin yolda bir grup motosiklet grubuyla karşılaştım fotoğraf falan çekildik ...o arkadaşlar bu yazıyı okuyosa (buraya takıldıklarını biliyorum) ben onların bana verdiği contact'ları kaybettim bana burdan ulaşıp
    o fotografları ulaştırırlarsa çok sevinirimm..

bu arada sorum er_5cilere ....en uzak nereye kadar giittnizz bir başka deyişle şehirler arası en çok kaç km yaptınız..???

Alıntı _zeros_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler kış uykusundan uyandı benim er-5 ...sezonu dün açtım sabah formula'yı izledikten sonra 8.30 civarı çıktım İstanbul'dan şile ağva yaptım geldim..

bu arada sorum er_5cilere ....en uzak nereye kadar giittnizz bir başka deyişle şehirler arası en çok kaç km yaptınız..???
    yani biraz bastın zeros kurtçuklar için
    ikinci sorunun cevabı
    adana-kızkalesi akkum malum deniz olayı.
    adana-feke saimbeyli bu yol zorluydu, kar kış ve sonsuz titreyiş abi 360 km.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler