Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ER5
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün kawasaki er 5'in karbüratör ve hava filtresi-hava filtresi kutusunu temizledim 3 saatimi aldı ama değdi dogrusu saat gibi çalışıyor alet
    merak edenler olabilir belki diye yeni başlık altında konu açacağım resimli olarak ilerde lazım olur yapmak isteyenlere
    Karbüratör temizliğini merakle bekliyorum. Bir türlü cesaret erdemedim temizlemek için. Benim motor da biraz düzensiz çalışıyor ustaya bir bakım yapalım dedim gerek yok motorun iyi diyip duruyor Egzantirik ayarıda lazım siboplardan ara ara çınlama sesi geliyor. Egzantiriği otomatik ayarlıyormuş motor ama sanırım manuel ayarada ihtiyacı var biraz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:20 ----------

Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abim korkulacak bişey yokmuş ustaya götürdüm zaten çalışmasında falan birşey yoktu motorun arada bir dediğim şey yapıyordu baya bir korktum motora bişey olcak die yavas yavas 80 i geçmeden ustanın oraya götürdüm yolda hiç tekleme veya devir düşmesi olmadı. Daha sonra sorunu anlattım tamm hallederiz dedi yağını değiştirdi yanlız 2 saat dediğiniz gibi beklettirdim ama usta dedi yağa benzin karışmamış dedi karışsa yağdan belli olurdu dedi sadece yağın eski dedi bende iyi yağdan koy dedim castrol koy dedim. yok dedi iyi istiyorsan shell in tam sentetiğinden koyarım dedi. sitede ki arkadaslar motul la castrol önerdi dedim. Usta onlarda iyidir ama sen bundan kullan tam sentetikte bu iyi dedi iyi dedik usta sensin

yağ filtresini k&n nin er-5 uyumlu 303 modelinden taktırdım. hava filtresini çıkarttırıp komple temizlettim baktım hiçbişey yok dediğiniz gibi içim rahat etti suyuna falan baktırdım şuanda motor 4 4 lük

150 kağıt sıkışmış içine çıkarınca rahatladı motor
    Bende yağ ve filtreyi yenilettim. 130 tl tuttu. 150 de normal.

Geçen gün arka fren sertleşti ve tutmamaya başladı. Ustaya görütdüm fren balatasını değiştirelim dedim. Usta bunların balatası bitmez dedi, 70 binden aşağı gitmez dedi. Ayak pedalını söktü temizledi iyice. Balataya bağlı olan kolu söykü temizledi iyice yağladı fren kendine geldi. Oraya biriken kirler hareket kabiliyetini azaltıyormuş fren parçalarının. Şimdi süper oldu.

Bu arada en ideal yağ değişimi kaç km? Gerçi vardır önceki sayfalarda ama şimdi bulmakla uğraşmayim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    abilerim dünkü sorun ondan değilmiş demek ki çünkü aynı sorunla gene karşılaştım

daha demin normal şekilde gidiyorum hızlanım dedim motorla 6000 devirde devir saati düşüyor ve egzoz patlıyor birkaç kere daha oldu ne oluyor anlamadım sorun nedendir sizce tam sınav zamanı kafayı yedirtti 2 gün öncesine kadar bir sorun yokrtu motorda

Tam emin olmamakla birlikte

İlk olarak pis benzin gelmiş olabilir.
    İkinci olarak hava benzin karışımın orantısız olabilir.Çok benzin emiyordur , Eksoza çiğ benzin atıyordur ve patlatıyordur.

Motosikleti
    Alıntı Er5Denizli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam emin olmamakla birlikte

İlk olarak pis benzin gelmiş olabilir.
    İkinci olarak hava benzin karışımın orantısız olabilir.Çok benzin emiyordur , Eksoza çiğ benzin atıyordur ve patlatıyordur.
    yağ ustama lanet olsun der oldum benimde aklıma bu geldi çünkü depoda benzin bitti daha yeni bp den benzin aldım. ondan sonra yaptı. ustayı aradım dedim bu sorun geçmedi yağ değişince motor düzelir demiştin olmadı dedim diyor madem öyle motoru indirmek lazım

len 30000 binde ki motorun motorumu indirilir ey manyak 2 gündür böyle bir sorun var kafayı yicem resmen

cekok aslında ben dahil türkiyedeki birçok kullanıcı büyük hatalar yapıyor.Servis kitapçığında yazanları harfi harfine uygulasak motorlarımız 300bin km leri görür.Suanda Türkiyede 15000 km üzerindeki er5 lerin acaba kaçının sibob ayarı yapılmış bilmiyorum.( ya 12binde 1 yapılyıor ya 15 binde bir ) Benimde er5im suanda 15bin km yi geçti ama hala motor açılmamış vaziyette.Bu ay herangibir sorun olmamasına rağmen motoru açtırıp servis kitapçığında ne deniyorsa onları yaptıracağım.

Bu arada orjinal yetkili servisler haricinde diğer özel servisleri 10 15 tl az ödemek için kesinlikle önermiyorum.Tabiki işinin ehli olan özel servislerde var ama bir çoğu servis kitapçığını çevirecek ne ingilizceye sahip , nede hangi modelin kaç km de ne yapılacağını biliyor.Onlar ancak motor gitmediğinde bir sorun var mantığındalar.Bu yüzden türkiyede 80bindeki bir motorsiklet çok ürkütücü gelmektedir göze.Yetkili servis diyorum başka bişi demiyorum.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    abilerim dünkü sorun ondan değilmiş demek ki çünkü aynı sorunla gene karşılaştım

daha demin normal şekilde gidiyorum hızlanım dedim motorla 6000 devirde devir saati düşüyor ve egzoz patlıyor birkaç kere daha oldu ne oluyor anlamadım sorun nedendir sizce tam sınav zamanı kafayı yedirtti 2 gün öncesine kadar bir sorun yokrtu motorda
    arıza düzenli-düzensiz ortaya çıkıyor ve yüksek devirlerde baş gösteriyorsa ateşleme ile ilgili bir sıkıntın var.mesela endüksiyon bobinine bir baktır istersen...

Motosikleti
    yaa bujiden veya pis benzin var bence iki gündür farklı benzin istasyonlarından benzin alıyorum ondan da kaynaklı olabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:26 ----------

yaa bujiden veya pis benzin var bence iki gündür farklı benzin istasyonlarından benzin alıyorum ondan da kaynaklı olabilir.
    siz ne dersiniz bundan olabilir mi veya bujiden ???

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    pis benzinden olacağını sanmıyorum neticede kaçak benzin kullanmıyoruz belli markaların belli standart benzinleri.ama belki benzin musluğun tıkalıdır çok basit bir problemdir ama kafayı yedirtir adama ilk motorumda başıma gelmişti fitil etmişti beni bulana kadar...buji olabilirmi dersen belki ama sen yinede baktır endüksiyon bobinine derim ben git bi ölçtür...

Motosikleti
    bakalım pazartesi günü kawasaki servisi buldum ona götüreceğim. hava yağmurlu şimdi götüremedim. ama motoru kullansam herhangibir sorun yaratırmı sizce???

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    olur-olmaz ama bi günde binmeyiver kardeşim neticede arızan var işte belli üstündeyken sıkıntı yaratıyor sana uyuz oluyorsun(hepimiz oluruz) o yüzden 1 gün ayrı kalın,pzt git baktır bu arada servise gittiğinde sorununu anlat önce bujine sonra benzin musluğuna daha sonrada endüksiyon bobinine baktır ama kendinden emin ol yolunacak kaz gibi gösterme kendini endişeli görünme.neticede sorun bu 3.den birinden kaynaklı derim ben,sende bundan emin ol

Motosikleti
    hadi bakalım inş abim tavsiyeler için sağolasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:46 ----------

bu arada sen ne yaptım abim sorunlarını? km saatini falan halledebildin mi ?

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    e-bay den km teli siparişi verdim ingiltereden.35 tl e patladı bana.eli kulağında pzt salı gelir diye düşünüyorum.onun haricinde bide devir saati çalışmıyor bakalım önümüzdeki ayın ilk haftası kapsamlı bir bakım yaptıracağım(yağ değişim,yağ filtresi,sübap ayarı,zincir temizlik,elektrik sisteminede baktırcam 1-2 kez marş basmadı vs) o zaman çıkar meydana umarım ciddi bir sorunu yoktur.onun dışında bir problem yok gayet memnunum gerek performans gerek sürüş üzmedi hiç 1 haftanın sonunda.köpek gibi gidiyor

Motosikleti
    yaaa benim motorda hiç üzmemişti 2 haftadır. son hafta ciğerimi yedi inş en aşağı bir fiyatla atlatırık ikimzide bu arada subap ayarı baya kapsamlı bişey mi para gider mi baya abim öğrenciyik dokunuyor ister istemez

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    e öğrenciyik diyon 500 lük makinaya biniyon bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? ben bile işi gücü olan 30 unu geçmiş bir adamım daha anca biniyorum..sübap ayarı en basit ayarlardan biridir zaten cetvel var ustaların elinde böyle sustalı bıçak gibi milimetrik bişey numaralı,mevcut değerler ne ise ona göre üsttten gevşetiyor arasına sokuyor sonra tekrar sıkıyor filan...tabi işin ehli gerek o ayrı

Motosikleti
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e öğrenciyik diyon 500 lük makinaya biniyon bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? ben bile işi gücü olan 30 unu geçmiş bir adamım daha anca biniyorum..sübap ayarı en basit ayarlardan biridir zaten cetvel var ustaların elinde böyle sustalı bıçak gibi milimetrik bişey numaralı,mevcut değerler ne ise ona göre üsttten gevşetiyor arasına sokuyor sonra tekrar sıkıyor filan...tabi işin ehli gerek o ayrı
    ona zaten herkez şaşırıyor çok enteresen biriyimdir birgün bakıyorsun ekmek alcak para olmuyor ertesi gün altımda cillop arabayla geliyorum birde tek yaşıyorum antalya da kimim kimsem yok

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Antalya'da nerde yaşıyorsun?Toplanalım bikaç er 5 ci yazın basalım gelelim İstanbul'dan konvoy halinde tın tın oradan kaş-maş ohh miss

Motosikleti
    merkezdeyim valla 10 numara olur

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    ya arkadaşlar hep nick'lerle konuşuyoruz benim nick'in yanında ismimde yazıyor mesela szilerde yazsanız isimlerle konuşsak daha güzel olmazmı

ben 2 sefer km telini değiştirdim ybr km teli uyuyor veya velemoto'da bulunmakta fiyatlarıda gayet uygun.
    karbüratör temizlemek biraz meşakatli-sabır isteyen bir iş.ortam müsait olmalı elinizin altında kompresör gibi alet-gereçlerin olması lazım.ufak bir aksilikte motorunuzun yatacağını unutmayın.

ben er 5'i geçen eylül ayında aldım şu ana kadar 10400 km yol yapmışım.3 sefer yağ degiştirdim,genelde 3500 km de yağ degiştiririm çıkan yağ hiç özelliğini yitirmemiş durumda tertemiz oluyor.
    10.000 ve 20.000 km de komple bakıma girip ayarları yapılmış motor şu anda tekrar senkron ve sibop ayarı yaptıracağım tek eksigi o,diger bakımlarının hepsini yaptım.
    her 8.000 km de bir orjinal NGK bujileri ile bujilerini degiştiririm.
    hava filtresini 10.000 km de bir degiştiriyorum.
    motor yagı olarak daha önce castrol kullanıyordum ama şu an Motul kullanıyorum vites geçişleri daha rahat ve sessiz oldu birde motordaki hafif zırıltıları kesti szilerede tavsiye ederim.
    10.000-15.000 km de ortalama ön fren balatası bitmeye başlıyor kullanıma göre bu değişir ama arka fren valatası daha uzun ömürlü,tek yapılması gereken ara sıra arka tekeri söküp jant içini temizleme 0 zımpara ile zımpara yapmak aynı zamanda 0 zımpara ile balata üzerindeki yağlanmış özelligini yitirmiş kısmıda tamizlemek gerekir.fren balatasını çıkardıgınızda pedalın bağlandıgı kampana gergisinide çıkarın yerinden bir temizleyin grez yağı ile yağlayın yeniden takın fren pedalınızın çok rahatladığını göreceksiniz.
    başkada her hangi bir sorun çıkartan bir motor degil kesinlikle istedigin kadar gaz aç yolda banamısın demiyor.bu fiyatlara alınabilecek en iyi kaliteli sorunsuz bir motor Kawasaki ER 5
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar hep nick'lerle konuşuyoruz benim nick'in yanında ismimde yazıyor mesela szilerde yazsanız isimlerle konuşsak daha güzel olmazmı

ben 2 sefer km telini değiştirdim ybr km teli uyuyor veya velemoto'da bulunmakta fiyatlarıda gayet uygun.
    karbüratör temizlemek biraz meşakatli-sabır isteyen bir iş.ortam müsait olmalı elinizin altında kompresör gibi alet-gereçlerin olması lazım.ufak bir aksilikte motorunuzun yatacağını unutmayın.

ben er 5'i geçen eylül ayında aldım şu ana kadar 10400 km yol yapmışım.3 sefer yağ degiştirdim,genelde 3500 km de yağ degiştiririm çıkan yağ hiç özelliğini yitirmemiş durumda tertemiz oluyor.
    10.000 ve 20.000 km de komple bakıma girip ayarları yapılmış motor şu anda tekrar senkron ve sibop ayarı yaptıracağım tek eksigi o,diger bakımlarının hepsini yaptım.
    her 8.000 km de bir orjinal NGK bujileri ile bujilerini degiştiririm.
    hava filtresini 10.000 km de bir degiştiriyorum.
    motor yagı olarak daha önce castrol kullanıyordum ama şu an Motul kullanıyorum vites geçişleri daha rahat ve sessiz oldu birde motordaki hafif zırıltıları kesti szilerede tavsiye ederim.
    10.000-15.000 km de ortalama ön fren balatası bitmeye başlıyor kullanıma göre bu değişir ama arka fren valatası daha uzun ömürlü,tek yapılması gereken ara sıra arka tekeri söküp jant içini temizleme 0 zımpara ile zımpara yapmak aynı zamanda 0 zımpara ile balata üzerindeki yağlanmış özelligini yitirmiş kısmıda tamizlemek gerekir.fren balatasını çıkardıgınızda pedalın bağlandıgı kampana gergisinide çıkarın yerinden bir temizleyin grez yağı ile yağlayın yeniden takın fren pedalınızın çok rahatladığını göreceksiniz.
    başkada her hangi bir sorun çıkartan bir motor degil kesinlikle istedigin kadar gaz aç yolda banamısın demiyor.bu fiyatlara alınabilecek en iyi kaliteli sorunsuz bir motor Kawasaki ER 5
    ah be dostum daha önce söyleseydin ya ybr teli uyuyor diye bak şimdi pek bir keyiflendim e oldu olacak gaz teli,debriyaj teli uyanlarıda biliyorsundur sen şimdi bilgi verde atalım kampette kalsın yedekte ne olur ne olmaz yollarda kalmayalım.

ayrıca gerçektende istediğin kadar gaz aç yolda hakikaketen banamısın demiyor..dün gece ümraniyeye gittim haremden rüzgarda vardı en ufak bir zorlanma çekişten düşüş kesinlikle yok.özellikle ara hızlanmaları çok iyi ve derhal tepki veriyor..4-5-6.viteslerde oynamak çok keyifli.gerçekten fiyat-kalite oranı yüksek beni tatmin etti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

bu arada motul 5100 mü 300W ,hangisini kullanıyorsun?benimde vites geçişleri biraz sert ve hafif zırıltılar var.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    velemoto'da yok yok kawasakiler için.fren balataları gaz-km telleri,debriyaj balatası,karbüratör kütükleri,hava filtresi filan ve fiyatlar uygun.
    ben Motul 5100 kullanıyorum şu an çok memnunum,tavsiye ederim.
    adres
    http://www.velomoto.com.tr/iletisim.php
    http://www.velomoto.com.tr/yedek_par...Marka=KAWASAKI
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler