Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    bakalım bir saat içinde paylaşcam arkadasım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:31 ----------

arkadaşlar sonunda aldım motorumu ayların hasreti bitti
    adam eve bırak beni dedi abi nasıl bırakım zaten 2 3 gün sürmicem dedim bırakırsın bişey olmaz dedim allahtan bir aksilik olmadan ilk 5 km lik yolumu kat ettim trafikte 80 i gecmedim ama motor resmen parcala beni diyor sanırım 1 haftaya kadar baya bir alışırım gibime geliyor motora hiç stop ettirmedim hayret ettim
    bu arada mil olayı amerikan versiyonlarında varmış bunlar japonmuş onu da öğrendim sizler için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar er5 almayı düsünüyorum bi motor buldum 2005 model devir saati çalişmıyor yardımcı olursanız sevinirim devir saati tamir olurmu???

Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakalım bir saat içinde paylaşcam arkadasım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:31 ----------

arkadaşlar sonunda aldım motorumu ayların hasreti bitti
    adam eve bırak beni dedi abi nasıl bırakım zaten 2 3 gün sürmicem dedim bırakırsın bişey olmaz dedim allahtan bir aksilik olmadan ilk 5 km lik yolumu kat ettim trafikte 80 i gecmedim ama motor resmen parcala beni diyor sanırım 1 haftaya kadar baya bir alışırım gibime geliyor motora hiç stop ettirmedim hayret ettim
    bu arada mil olayı amerikan versiyonlarında varmış bunlar japonmuş onu da öğrendim sizler için
    Hayırlı ugurlu olsun güle güle bin dostum.Sakın motorun sözünü dinleyip onu parçalamaya çalışma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:51 ----------

Alıntı neco06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar er5 almayı düsünüyorum bi motor buldum 2005 model devir saati çalişmıyor yardımcı olursanız sevinirim devir saati tamir olurmu???

Tamir olurmu olmazmı bilmiyorum ama cok dikkatli ol cünkü ustamın bana dediği en pahalı parçalardan biri km ve devir saatiymiş.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    yeni alan arkadaşlara hayırlısı olsun diyelim darısı başıma bende pusuya yattım gönlüme göre bişey bakıyorum...
    bu motordan gelen zırıltı vb ses meselesi açılmış geçenlerde akşam üzeri üçkuyular semt garajının yanından bi fazerın arkasında geçen mavi er5 bu siteden bir arkadaş ise söyleyim motordan şıkır şıkır ses geliyor ve uzaktan bile duyabiliyordum belki zinciri bollamıştır dicem ama onun sesine benzemiyordu

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Er5Denizli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani benim asıl demek istediğim şu idi. 2005 model altındakilerde 2004 de km saati olmaması lazım diye biliyorum , onun yerine mil saati olması lazım diye biliyorum.Acaba değişmişmi yoksa benmi yanlış biliyorum.

Benim motordada boştan bire atarken biraz tık ediyor.Normal diye düşünüyorum arkadaşımınkidede öyle...
    2004 lerde iki ayrı model vardır. amerikan ve japon. zaten amerikan da er-5a yazar ruhsatta
    ilk aldğım zamanlarda yakıtı ölçmüştüm. 18 kuruş tu ama o zamanlar da benzin 3lira 95 kuruştu
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    arkadaslar günaydın cümletten! dün ilk sürüşümü yaptım motora alıştım sayılır yavas yavas hükmetmeye başlıcam inş kendime bir planlama yaptım sizinde fikrinizi almak istiyorum. ilk haftada kalkıs ve motoru tanıma 2. hafta frenleme mesafesi ve freni dikkatli kordine etme 3. hafta düz yolda performance lı kalkış ve duruş 4. hafta virajlara girmeye alıştırcam kendimi bakalım yavasca yatırmayı falan 5.haftaya umarım aranızda olurum

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    cekokk hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız bimeyi nasip etsin...

ARkadaşlar lastik basınçlarını ne yapıyosunuz?? benim arka lastik 140'lık ön 120'lik. kaç basmak lazım acaba??
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

navier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Katalogda ön 32 arka 36 görünüyor. Ama orjinal arka lastik 130/70-17 dir. Seninki biraz daha geniş.
    İstemez vaadetmeyin cenneti bize, dünya cennet olacak ellerimizle, alınterimizle.

Motosikleti
    arkadaslar tekrardan ben ufak tefek sorularım olacak sizlere

birincisi antalya cok felaket yagmurlu bu aralar motor berbat durumda pazar günü güzelce yıkıcam motoru bu arada zinciride yaglamak istiyorum aldıgım kişi özellikle söledi heray zincirini yagla dedi ne önerirsiniz yağ olarak nasıl birşey almam gerek?

ikincisi kırmızı cant şeritlerinden alacağım ayrıca bir hava katıyor motora! ayrıca arkaya kırmızı file almayı düşünüyorum bunları nerden tedarik edebilirim?

üçüncüsü de üzerine örtü alacam motorun hem kir tutmasn diye hemde motorum kapıının önünde duruyor aşırı ilgi çekiyor 1 haftaya kalmaz alıp götürürler diye korkoyurom nasıl bişey almamı tavsiye edersiniz
    yorumlarınızı bekliyorum?

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    arkadaslar tekrardan ben ufak tefek sorularım olacak sizlere

birincisi antalya cok felaket yagmurlu bu aralar motor berbat durumda pazar günü güzelce yıkıcam motoru bu arada zinciride yaglamak istiyorum aldıgım kişi özellikle söledi heray zincirini yagla dedi ne önerirsiniz yağ olarak nasıl birşey almam gerek?

ikincisi kırmızı cant şeritlerinden alacağım ayrıca bir hava katıyor motora! ayrıca arkaya kırmızı file almayı düşünüyorum bunları nerden tedarik edebilirim?

üçüncüsü de üzerine örtü alacam motorun hem kir tutmasn diye hemde motorum kapıının önünde duruyor aşırı ilgi çekiyor 1 haftaya kalmaz alıp götürürler diye korkoyurom nasıl bişey almamı tavsiye edersiniz
    yorumlarınızı bekliyorum?
    Birincisi : Ben her uzun seyahetten sonra mutlaka zinciri temizler ve yağlarım.Temizleyici olarak eskiden gaz yağı sıklıkla kullanılıyordu. Şimdi ise çok değişik markaların zincir temizleme spreyleri var. Önemli olan temizleyicinin o-ringli zincirlere zarar vermeyecek yapıda olmasıdır. Ben Castrol marka zincir temizleme spreyi ve zincir yağı kullanıyorum. ( Arkadaşım Castrol bayisi, ayıptır söylemesi beleş alıyorum)

ikincisi : bu istediğin malzemeler internetten kolaylıkla bulunuyor ama ucuz şeyler zaten bi o kadar kargo parası verme. Antalya'da motor malzemesi satan yerler çoktur be sevgili kardeşim.

Üçüncüsü : Alacağın örtü su geçirmez yapıda ve sağlam olmalıdır. Çok dandik alırsan bir iki aşırı rüzgarda yırtılıyor. ( tecrübe ile sabit) Motorun altından bağlantı kopçası gibi bişey olusa daha iyi oluyor. Rüzgarda uçma dedi olmaz. Motoru kesinlikle sabit bi yere sağlam bir kilitle bağla. Hırsıza kilit dayanmaz ama sen yine de önlemini al. Sırf açık otoparka koymam lazım ve güvenli gelmediği için motor hafta içi fabrikada duruyor. Sadece hafta sonları eve getiriyorum
    İstemez vaadetmeyin cenneti bize, dünya cennet olacak ellerimizle, alınterimizle.

Motosikleti
    Alıntı navier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birincisi : Ben her uzun seyahetten sonra mutlaka zinciri temizler ve yağlarım.temizleyici olarak eskiden gaz yağı sıklıkla kullanılıyordu. şimdi ise çok değişik markaların zincir temizleme spreyleri var. önemli olan temizleyicinin o-ringli zincirlere zarar vermeyecek yapıda olmasıdır. Ben castrol marka zincir temizleme spreyi ve zincir yağı kullanıyorum. ( arkadaşım castrol bayisi, ayıptır söylemesi beleş alıyorum)

ikincisi : Bu istediğin malzemeler internetten kolaylıkla bulunuyor ama ucuz şeyler zaten bi o kadar kargo parası verme. Antalya'da motor malzemesi satan yerler çoktur be sevgili kardeşim.

üçüncüsü : Alacağın örtü su geçirmez yapıda ve sağlam olmalıdır. çok dandik alırsan bir iki aşırı rüzgarda yırtılıyor. ( tecrübe ile sabit) motorun altından bağlantı kopçası gibi bişey olusa daha iyi oluyor. Rüzgarda uçma dedi olmaz. Motoru kesinlikle sabit bi yere sağlam bir kilitle bağla. Hırsıza kilit dayanmaz ama sen yine de önlemini al. Sırf açık otoparka koymam lazım ve güvenli gelmediği için motor hafta içi fabrikada duruyor. Sadece hafta sonları eve getiriyorum
    dogru söylüyorsun bende şimdilik ögrenme amaçlı biraz sık kullancam sonrasında hafta içleri dükkanda kalcak hafta sonları bincem sadece. Bu arada sizin yaş kaç?

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    dogru söylüyorsun bende şimdilik ögrenme amaçlı biraz sık kullancam sonrasında hafta içleri dükkanda kalcak hafta sonları bincem sadece. Bu arada sizin yaş kaç?
    Hayırdır, yaşımı neden merak ettin.

Motosikleti
    öyle yaa bir sebebi yok sen sormadan ben söyliyim 21 benim ki

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    öyle yaa bir sebebi yok sen sormadan ben söyliyim 21 benim ki
    Yanlış anlama insan 30'u geçtikten sonra yaş konusunda biraz daha hassas oluyor. Tribe giriyor iki dakikada

Yanlış anlama insan 30'u geçtikten sonra yaş konusunda biraz daha hassas oluyor. Tribe giriyor iki dakikada
    Süper bir yorumdu :D bu arada benim yaşım 24 ama yavaştan seni anlamaya başlıyorum sanırım

Motosikleti
    abim bırak yaa ne psikolojini bozuyorsun en olgun yaşındasın valla boşver takma kafana

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:19 ----------

yaaa arkadaslar kilitti brandaydı disk kilidiydi derken en salamı alarm taktırmak herhalde bizim motorlara alarm taktırabilirmiyiz?

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Birincisi : Ben her uzun seyahetten sonra mutlaka zinciri temizler ve yağlarım.Temizleyici olarak eskiden gaz yağı sıklıkla kullanılıyordu. Şimdi ise çok değişik markaların zincir temizleme spreyleri var. Önemli olan temizleyicinin o-ringli zincirlere zarar vermeyecek yapıda olmasıdır. Ben Castrol marka zincir temizleme spreyi ve zincir yağı kullanıyorum. ( Arkadaşım Castrol bayisi, ayıptır söylemesi beleş alıyorum)

ikincisi : bu istediğin malzemeler internetten kolaylıkla bulunuyor ama ucuz şeyler zaten bi o kadar kargo parası verme. Antalya'da motor malzemesi satan yerler çoktur be sevgili kardeşim.

Üçüncüsü : Alacağın örtü su geçirmez yapıda ve sağlam olmalıdır. Çok dandik alırsan bir iki aşırı rüzgarda yırtılıyor. ( tecrübe ile sabit) Motorun altından bağlantı kopçası gibi bişey olusa daha iyi oluyor. Rüzgarda uçma dedi olmaz. Motoru kesinlikle sabit bi yere sağlam bir kilitle bağla. Hırsıza kilit dayanmaz ama sen yine de önlemini al. Sırf açık otoparka koymam lazım ve güvenli gelmediği için motor hafta içi fabrikada duruyor. Sadece hafta sonları eve getiriyorum
    gaz yağı çok ucuz spreylee göre. hem bezle boyayı sil bi izle..hem parladığını hemde küflenen yerlerin küfünün attığını göreceksin. ben sprey ile komple gazlıyorum. plastik alanlara zaar vermez...
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz yağı çok ucuz spreylee göre. hem bezle boyayı sil bi izle..hem parladığını hemde küflenen yerlerin küfünün attığını göreceksin. ben sprey ile komple gazlıyorum. plastik alanlara zaar vermez...
    nerden alabiliriz bu gazyagını? gazyagıyla zinciri temizledikten sonra yaglıcaz dimi ayrıca?

zor bulunuyor ama satan petrol ofisleri var. Once temizliyecen sonra yağlıcan

Motosikleti
    sanayide satılıyormuş akşam bir araştıracam inş bulurum bakalım akşam detaylı temizlik yapıp yarın sabah 8 de yollardayım akşama kadar gezmeyi planlıyorum bir aksilik çıkmazsa

Bu arada DÜn aksam Kaza yaptım Allahtan motorda Dengeyi Kaybetmeden Toparladım allahın sevdigi kuluymusum ısıklarda Yeşil Işık yanıyordu 100 lük motorumla gittim eve tam gececem ışıktan sag şeritten sinyal vermeden sol tarafa dönmeye çalışan dobloya vurdum yandan allahtan iyi frenleme yaptım hızım 60 falan dı 25 le vurdum adam falan hemen durdu birşeyin falan varmı dedi yok bişey dedim kusura bakma sinyal vermeyi unuttuk dalgındık cenazemiz vardı falan dedi sonra helallik aldılar gittiler. ama gece saat 12 ye kadar sağ kolum sızladı şimdi allahtan bişey yok.
    antalya da çok böle sorumsuz arabalar var hiç dikkat etmiyolar allahtan er-5 le olmadı bu kaza çünkü motoru tanımıyodum birde 200 kilo motor ayagımı kırardı valla düştügümde bundan sonra daha dikkatli olcam tehlikenin nerde geleceği belli olmuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler