Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    [QUOTE=Arjantinli69;2389713]
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senelik izindeysen şimdilik bu yaz sana bitmez dostum yarın benim karşıya geçme ihtimalim var salacak,moda,a.hisarı muhtemel güzergahlar olabilir...

ben anadolu yakası Acıbadem'deyim birazdan harem tarafına dogru yola çıkacağım ordan vapurla karşıya geçmeye niyetim var.
    egzoz'u bağıran bir er-5 görürsen kesin O benimdir.
    yolda denk gelirsek 2 sohbet ederiz.

hayırlı hafta sonları kawacı arkadaşlar
    bende birazdan sultanahmetten çıkıp sirkeciden arabalı vapurla harem oradanda bahariye yapacam akşam ne olur nasıl olur bilemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    10 gün önce debriyaj balatasını değiştirmiştim...bugün itibarı ile ş.içi yakıt tüketimim 100 km.de 5.5 lt e inmiş bulunmaktadır...agresif kullanımda hemde...balata değiştirmeden önce 7 lt.e kadar çıkmıştı...ayrıca bu akşam yıkatma ardından cila yaptım...buyrun seyreyleyin

Uploaded with ImageShack.us

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    höyt Çok canlııııı

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    höyt Çok canlııııı
    diri diri

Motosikleti
    ER-5 den sonra kanuni windys aldım serhat abi hafta sonu 350 km yol yaptım banamısın demedi motor yakıttan tasarruf etmek istiyorsan yanına bir tane al derim
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...e-gezimiz.html

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    windys ler fena değil ya bilirim ama ben almayayım bu seneki motosiklet kontenjanım doldu daha borcu bitmedi

Motosikleti
    öyleyse tamam

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyleyse tamam
    hayırlı olsun yeni motorun ,kazasız belasız sürüşler,kullanması zevklimi bari er-5 ten sonra
    yoksa az yakıp azmı kaçıyor
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun yeni motorun ,kazasız belasız sürüşler,kullanması zevklimi bari er-5 ten sonra
    azar azar neyse ya basmayalım kardeşimizin hassas damarına

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    arkadaşlar benden önceki sahibi xenon ampul taktırmış...çokta hoşuma gitmiyor...baya göz alıyor aracların arkasında gece rahatsızlık veriyor...dün far tasını aşağı indirmek için uğraştım ama zaten en altta, buna rağmen aydınlatma yüksek seviyede...bide uzunda kısa, kısada uzunlar yanıyor bağlantılarıda ters...yarın alet edevat ne varsa girişeyim diyorum düzeltmek adına...farı ayarlamanın bir yolu varmı tasın içinde vida vs ampül için?arjantinli, özellikle sen biliyorsundur eminim bi yol göster yada söksem atsam normal 35 wattlik ampulmu taksam?

Motosikleti
    Yarama tuz basmayın yaaa ama şöyle bişey var ogun arka fren balatası değiştirdim yağ degiştirdim toplam masraf 30 lira dedi anam dedim o kadar mı ustayada 10 lira bahşiş verdim er-5 de 30 un yanına bir sıfır daha koyuyordum

Ayrıca şehir içinde de şehirler arasında da pek nadir 130 140 km hızlara ulaşıyordum anlıcağınız çok çok çok memnunum şimdi bitanede koruma demiri taktirdım motora yakıyor

100 lük cup vardı uzun yol cekilmez diye bunla hafta sonu denedim 430 km yol yaptım tık demedi hız 90 ın altına nerdeyse inmedi

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    arkadaşlar benden önceki sahibi xenon ampul taktırmış...çokta hoşuma gitmiyor...baya göz alıyor aracların arkasında gece rahatsızlık veriyor...dün far tasını aşağı indirmek için uğraştım ama zaten en altta, buna rağmen aydınlatma yüksek seviyede...bide uzunda kısa, kısada uzunlar yanıyor bağlantılarıda ters...yarın alet edevat ne varsa girişeyim diyorum düzeltmek adına...farı ayarlamanın bir yolu varmı tasın içinde vida vs ampül için?arjantinli, özellikle sen biliyorsundur eminim bi yol göster yada söksem atsam normal 35 wattlik ampulmu taksam?
    zenon far bende düşündüm takmayı ama sonradan vazgeçtim
    alternatöre zamanla zarar verebileceği söylendi
    far tasını yanlarında 2 tane yıldız vida var onları sökünce çıkar,ama üstten tırnagı var sökerken dikkat et.
    zenon takılı şu an sende,direkmi yanıyor yoksa arada anahtar varmı.
    kablolar zaten belli ,kısa yaptıgında hangi uca elektrik geliyorsa (+) o kısanın kalan uç nötr (-) diger uç yinede kontrol et uzun yaptıgında elektrik (+) gelicek.ona göre kabloları tekrar bağla.
    far tasını altta vidası var ordan ayarlayabilirsin veya camın sol yanında yıldız vidası var ordan ayarlayabilirsin.
    kolay gelsin ince işler
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    zenon far bende düşündüm takmayı ama sonradan vazgeçtim
    alternatöre zamanla zarar verebileceği söylendi
    far tasını yanlarında 2 tane yıldız vida var onları sökünce çıkar,ama üstten tırnagı var sökerken dikkat et.
    zenon takılı şu an sende,direkmi yanıyor yoksa arada anahtar varmı.
    kablolar zaten belli ,kısa yaptıgında hangi uca elektrik geliyorsa (+) o kısanın kalan uç nötr (-) diger uç yinede kontrol et uzun yaptıgında elektrik (+) gelicek.ona göre kabloları tekrar bağla.
    far tasını altta vidası var ordan ayarlayabilirsin veya camın sol yanında yıldız vidası var ordan ayarlayabilirsin.
    kolay gelsin ince işler
    farlar direk yanıyor,arada anahtar yok aslında düşünüyorum taktırmayı...bugün girişirim dedim ama bu saat oldu hala işteyim çıkacak gibide görünmüyorum...artık haftasonu el atarım...tavsiyelerin için teşekkür ederim

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    farlar direk yanıyor,arada anahtar yok aslında düşünüyorum taktırmayı...bugün girişirim dedim ama bu saat oldu hala işteyim çıkacak gibide görünmüyorum...artık haftasonu el atarım...tavsiyelerin için teşekkür ederim
    araya anahtar koymak en güzel seçim,marş'ı zorlamıyor hem ilk çalışmada,birde rolanti devirini 1.000-1150 rpm arası yapmanı tavsiye ederim daha çabuk marş alıyor

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    araya anahtar koymak en güzel seçim,marş'ı zorlamıyor hem ilk çalışmada,birde rolanti devirini 1.000-1150 rpm arası yapmanı tavsiye ederim daha çabuk marş alıyor
    cmt aynen uyguluyorum bu arada pratik bir navigasyon sistemim var...dün gece birden düştü aklıma...bende e-72 telefon var...gps i gayet iyi 3-5 mt sapmalarla hedefinize varıyorsunuz...kutu içindeki aksesuarlardan biri arabaların ön camları için vakumlu bir kiti var...onu aldım zaten çalışmayan konu mankeni olan (ki en yakın zamanda yaptırcağım Bostancı'daymış yeri) devir saatinin üstüne monte ettim...aparat çok sağlam ve müthiş vakumlu tutuyor en ufak bir sarsıntı boşluk gevşeklik yok...bugün ayrıca 45 tl e kablolu basit bir kask içi intercom sistemi aldım streetcoach marka gayet kullanışlı ses kaliteside süper...ağustosun 3.haftası yapmayı planladığım güney ege-akdeniz gezim için tüm eksiklerimi tamamlıyorum...

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Navigasyon o şekilde yoldaki titreşim nedeniyle uzun sürli sürüşlerde gösterge camı ve kromajlı çerçevesini fazla zorlayabilir. Bence aynı aparatı depo üzerinde kullanmak daha sağlam olacaktır.

Bu arada ben şahsi olarak sonradan takılan xenon kitlere karşıyım. Hem çok fazla göz alıyor, hem de aslında daha çok göz yoruyor. İnsan gözü ışık sıcaklığı düştükçe yani ışık rengi beyazlaşıkça kontrast ve renk ayırt etme hassasiyetini kaybediyor. Yani ne kadar sarı ışık, o kadar rahat görüş.

Far yüksekliğini ayarlamanın da far tası altındaki ayar vidası dışında ikinci bir yolu malesef bulunmuyor.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    navigasyonu takmak için bence uygun yer gidon baglantı vidaları,depo üstü bana sakat geliyor
    kazasız belasız sıcak günler

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı eblemis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Navigasyon o şekilde yoldaki titreşim nedeniyle uzun sürli sürüşlerde gösterge camı ve kromajlı çerçevesini fazla zorlayabilir. Bence aynı aparatı depo üzerinde kullanmak daha sağlam olacaktır.

Bu arada ben şahsi olarak sonradan takılan xenon kitlere karşıyım. Hem çok fazla göz alıyor, hem de aslında daha çok göz yoruyor. İnsan gözü ışık sıcaklığı düştükçe yani ışık rengi beyazlaşıkça kontrast ve renk ayırt etme hassasiyetini kaybediyor. Yani ne kadar sarı ışık, o kadar rahat görüş.

Far yüksekliğini ayarlamanın da far tası altındaki ayar vidası dışında ikinci bir yolu malesef bulunmuyor.
    Depo üstü olmuyor, aparat vakumlamıyor cam için tasarlanmış çünkü...Ayrıca xenon u iptal ettirdim orjinaline dönüş yaptım elektrik tesisatının içine etmişler takarken komple elden geçti...anlayamıyorum nedir bu insanların orjinalliği bozma takıntıları!!

navigasyonu takmak için bence uygun yer gidon baglantı vidaları,depo üstü bana sakat geliyor
    kazasız belasız sıcak günler
    eyvallah arjantinli.

Motosikleti
    ER5
    cmt aynen uyguluyorum bu arada pratik bir navigasyon sistemim var...dün gece birden düştü aklıma...bende e-72 telefon var...gps i gayet iyi 3-5 mt sapmalarla hedefinize varıyorsunuz...kutu içindeki aksesuarlardan biri arabaların ön camları için vakumlu bir kiti var...onu aldım zaten çalışmayan konu mankeni olan (ki en yakın zamanda yaptırcağım Bostancı'daymış yeri) devir saatinin üstüne monte ettim...aparat çok sağlam ve müthiş vakumlu tutuyor en ufak bir sarsıntı boşluk gevşeklik yok...bugün ayrıca 45 tl e kablolu basit bir kask içi intercom sistemi aldım streetcoach marka gayet kullanışlı ses kaliteside süper...ağustosun 3.haftası yapmayı planladığım güney ege-akdeniz gezim için tüm eksiklerimi tamamlıyorum...

Bende de navigasyon var direk gidon demirine bağlı.

O vakum güneşin altında ısındıkça gevşer. Titreşimde cabası. Yolda giderken bir anda çıkabilir. Ayrıca camı da kırabilirsin. Devir saatindeki cam arabalardaki camlar kadar sağlam değil.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı mehmetelmas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de navigasyon var direk gidon demirine bağlı.

O vakum güneşin altında ısındıkça gevşer. Titreşimde cabası. Yolda giderken bir anda çıkabilir. Ayrıca camı da kırabilirsin. Devir saatindeki cam arabalardaki camlar kadar sağlam değil.
    katılıyorum mehmetelmas. riskleri gözden geçirince uygulamadan vazgeçtim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler