Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu forumlarda da okudum, asparagas olduğunu sanmıyorum. Birçok kaynakta yazıyor.
    yapma beeee... o zaman ya parayı denkleştirip crf250l alıcam.. yada salcanoya devam edicem.. Bulamadım fiyatı makul bana uygun bir motosiklet..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pulsar 200ns karburatorlü olması dışında burdakinin aynısı ve karizma R isimli karburatörlü yarım karenaj, gariban göstergeli bu modelin hidistan satış fiyatı pulsar200ns le aynı. 80 bin hero 83 bin bajaj

türkiyede durum 8.300 e 6.600

Fiyatın bu derece farklı olması kalabalık hindistan için binlerce üretilen modelin showroom larda kalan 2015 lerinin Türkiye pazarında satılacağı hissini vermiyor değil.

Niye 2 sene önce sergileyip 2014 - 2015 te satışına başlamadılarda şimdi görece mantıklı fiyatttan geliyor?

Ayrıca bu Karizmanın son iki senede satışlarının iyi gitmemeside oldukça mantıklı. Çünkü duke200 orda üretildildiğinden fiyatı çok iddialı, CBR150 ve Yamaha R15 bu segmentte çok kaliteli donanımlı yakışıklı ve güçlü, Pulsar 200 RS de 1 senedir satışı başladı.

Bunların fiyatı 1.30 seviyesindeyken Full karenaj enjeksiyonlu ZMR 1.15 e tabiki mücadele edemedi. az daha koy japon muhabbeti oldu ki orda baya saygı görüyor imajı yüksek Yamaha honda ve KTM .

Söylentiler doğru bence
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Zaten tasarım olarak yeni Kazrizma'yı kimse beğenmemişti. Adamlar hala eski CBF kasalıya efsane diyorlar. Aslında motor olarak çok iyi olduğunu herkes kabul ediyor ama tipi iyi olmayınca tutmadı. Bir de şu var, bu motor aslında NS 200 öncesi Pulsar'larla rekabet ediyordu. NS200 çıkınca hem tasarım hem de teknolojik olarak Bajaj öne geçmiş oldu. Su soğutma, 6 vites ve çok daha iyi bir tasarıma karşı sadece görüntü değişikliği bu işi kurtarmaya yetmedi. Şimdi benim yeni favorim TVS RTR 200 olmaya başladı. Bu motorda kesin BMW'nin parmağı var. Bakalım bize gelecek mi ? Gelirse kaça gelecek ?
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Zaten tasarım olarak yeni Kazrizma'yı kimse beğenmemişti. Adamlar hala eski CBF kasalıya efsane diyorlar. Aslında motor olarak çok iyi olduğunu herkes kabul ediyor ama tipi iyi olmayınca tutmadı. Bir de şu var, bu motor aslında NS 200 öncesi Pulsar'larla rekabet ediyordu. NS200 çıkınca hem tasarım hem de teknolojik olarak Bajaj öne geçmiş oldu. Su soğutma, 6 vites ve çok daha iyi bir tasarıma karşı sadece görüntü değişikliği bu işi kurtarmaya yetmedi. Şimdi benim yeni favorim TVS RTR 200 olmaya başladı. Bu motorda kesin BMW'nin parmağı var. Bakalım bize gelecek mi ? Gelirse kaça gelecek ?
    benelli tnt25 ile ilgili görüşlerin nelerdir?

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar 200ns karburatorlü olması dışında burdakinin aynısı ve karizma R isimli karburatörlü yarım karenaj, gariban göstergeli bu modelin hidistan satış fiyatı pulsar200ns le aynı. 80 bin hero 83 bin bajaj

türkiyede durum 8.300 e 6.600

Fiyatın bu derece farklı olması kalabalık hindistan için binlerce üretilen modelin showroom larda kalan 2015 lerinin Türkiye pazarında satılacağı hissini vermiyor değil.

Niye 2 sene önce sergileyip 2014 - 2015 te satışına başlamadılarda şimdi görece mantıklı fiyatttan geliyor?

Ayrıca bu Karizmanın son iki senede satışlarının iyi gitmemeside oldukça mantıklı. Çünkü duke200 orda üretildildiğinden fiyatı çok iddialı, CBR150 ve Yamaha R15 bu segmentte çok kaliteli donanımlı yakışıklı ve güçlü, Pulsar 200 RS de 1 senedir satışı başladı.

Bunların fiyatı 1.30 seviyesindeyken Full karenaj enjeksiyonlu ZMR 1.15 e tabiki mücadele edemedi. az daha koy japon muhabbeti oldu ki orda baya saygı görüyor imajı yüksek Yamaha honda ve KTM .

Söylentiler doğru bence
    Hindistanda satışı yapılan pulsar ile türkiyede satışı yapılanlar arasında enjeksiyon farkı var. Enjeksiyonun getirdiği bir çok sensör, farklı yazılım, benzin motoru vs var
    He bu türkide bu kadar pahalı olmasına etkenmidir tartışılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Su soğutmalı motor ile hava soğutmalı motorları karşılaştırmak doğru olmaz. Su soğutmalı motor rampada kesilmeden çok fazla güç kaybetmeden tırmanır. Diğeri ise hararete gelir kesilir.
    Karizmadaki 200 kmre hız göstergesi fena duruyor, o hizi yapamaz ama yapmak için bizim türk insanı neler yapar düşünemiyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benelli tnt25 ile ilgili görüşlerin nelerdir?
    Beğeniyorum onu, bence fiyat performans oranı çok çok iyi. Malesef ki Benelli deneme motoru vermez biz de ancak birileri alınca görürüz. Titreşim sorunu yoksa fiyatından dolayı 250 cc'de benim ilk tercihim olur. TNT 250'den çok daha fazla satacağını düşünüyorum.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben onu forumlarda da okudum, asparagas olduğunu sanmıyorum. Birçok kaynakta yazıyor.
    Üretimin tamamen durması diye birşey yok , olay şu deniyor Hindistanda Kasım ayında yaklaşık olarak satılan 2 tekerli araç adedi 1 milyon civarında. Ve Hero motosiklet tam bu sırada 2 adet yeni scooter modeli çıkarıyor. Duet ve Maestro edge bildiğim kadarı ile ve bu scooter adetlerinin üretimini karşılamak için bayi ve fabrika stoklarına göre üretim programında kaydırmalar yapılmış. Bu benim Hindistanda eğitimde tanıştığım Hero servisinden aldığım gayri resmi haber. Ayrıca Hero nun o segmentteki 2 motorunuda yerine motor koymadan kaldırması ne kadar mantıklı sizce?

Seko bu cevap sana değil sadece genel bilgilendirme.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

jrscout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tartışmaların hepsi boş. Velevki satış azlığından üretimi bitmiş model olsun. Hero Türkiye'de mi? Evet. Garantisini hemde 5 YIL GARANTİ sini ve 10 yıl parça desteğini veriyor mu? Veriyor. Fiyatı da iyi. Gücü de iyi, daha ne istiyorsunuz. Aylarca fiyat fiyat dediniz. Adamlar iyi fiyat yaptılar işte. Bu fiyatı da ellerinde motor kalmış diye yorumluyorsunuz. Cebinize göre motor yapmış adamlar işte. Bakalım fuara ne getirecekler???? Adamların yaptıkları güzel şeyleri de yazalım buradan. ARKADAŞLAR hangi firma modellerine 5 YIL GARANTİ veriyor? Hangi Firma her ay ücretsiz bakım günü düzenliyor. Bunları araştıralım. Asıl bunlar bizim için önemli. Bırakalım üretimi bitmiş motormuş falan. Ben HONDA CBR 600 arka amortisör için tam 45 gün beklediğim günleri hatırlıyorum. Firma Honda mı evet Honda, şimdi olsun bakalımSSH işi çok önemli, bence buda Kuralkan Bajaj'da pek te güven vermiyor.
    Salih_T ve nokiaxxx bunu beğendiler.

Dogru 5 yil garanti iyi. Ancak garanti ne kadar ise yarayacak. Ayrica devami gelmeyecegi soylenen model ikinci elde nasil gider.
    GP500-1st bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretimin tamamen durması diye birşey yok , olay şu deniyor Hindistanda Kasım ayında yaklaşık olarak satılan 2 tekerli araç adedi 1 milyon civarında. Ve Hero motosiklet tam bu sırada 2 adet yeni scooter modeli çıkarıyor. Duet ve Maestro edge bildiğim kadarı ile ve bu scooter adetlerinin üretimini karşılamak için bayi ve fabrika stoklarına göre üretim programında kaydırmalar yapılmış. Bu benim Hindistanda eğitimde tanıştığım Hero servisinden aldığım gayri resmi haber. Ayrıca Hero nun o segmentteki 2 motorunuda yerine motor koymadan kaldırması ne kadar mantıklı sizce?

Seko bu cevap sana değil sadece genel bilgilendirme.
    Hocam bu motoru yerine motor koymadan üretimden kaldırması ne kadar mantıklı demişsin. Son derece mantıklı. Ama bu modelin Hindistan motor testlerinde bile tasarım olarak çok düşük not verilmesi ve yol tutuş performans kalite kiriterleri toplamında testlerde sonuncu olması motorun acil tasarım ve teknoloji olarak revize edilmesi gerektiğine işaret

Honda cbr 150 ve Yamaha R15 daha hafif, daha kaliteli, daha iyi yol tutuyor, Su soğutmalı,tüp şase, teleskobik amortisör ve 150 cc olmasına rağmen 0-100 ü daha iyi. 11.5 saniye Honda-yamaha 12 sn Karizma. Son sürattede japonlar bi tık önde

Yani motora sadece enjeksiyon koymak yetmedi. 223cc hava soğutma motor ve hantal şase yetersiz.

Türkiyede satıldıktan 1 yıl geçmeden ya karenajlar kabartılıp görünüm iyileştirelecek yada komple yenilecek. Şu Heronun yeni 250cc su soğutma racingi hesaba katılırsa ilk secenek daha mantıklı.

Ben 2014 fuarda getşrşlip 2 sene sonra satışa çıkmasını hindistan pazarında malın elde kalmasına bağlıyorum. Ha fiyat makulmu? sıfır motor için evet ama alıpta 3-4 yıl 30-40 bin km binmeyecekler için doğru tercih olmayabilir.

Bu arada Hindistan gibi bir ülkede bir motoru insanlara beğendiremiyorsanız avrupalı ya beğendirebilirmisiniz ? Mevcut modelin akibeti için fikir verir umarım

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu kafamızdan silsek mi?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de internetten okudum haberleri. Tabi bunun yerine motor koyacaklarmış ve o motorun da bir fuarda önümüzdeki ay sergileneceğini yazmışlar. Tabi kadar kısa sürede bu iş nasıl olacak belli değil. Bütün bunların sebebi HX250R'nin geçikmiş olması diyorlar.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekonun yazdıklarını okuyunca , Hindistan , Nepal ve Srilankada Hero bayiliği7servisliği yapan arkadaşlarımı aradım ve geçen sene fuarda gösteri yapan Hero stunt takımından bir arkadaşı aradım. Büyük bir ihtimalle dedikodu bu olay, üretimin durdurulması diye bir olay yok deniyor, ve daha önceki mesajımdaki paylaştığım olay dillendiriliyor.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu motoru yerine motor koymadan üretimden kaldırması ne kadar mantıklı demişsin. Son derece mantıklı. Ama bu modelin Hindistan motor testlerinde bile tasarım olarak çok düşük not verilmesi ve yol tutuş performans kalite kiriterleri toplamında testlerde sonuncu olması motorun acil tasarım ve teknoloji olarak revize edilmesi gerektiğine işaret

Honda cbr 150 ve Yamaha R15 daha hafif, daha kaliteli, daha iyi yol tutuyor, Su soğutmalı,tüp şase, teleskobik amortisör ve 150 cc olmasına rağmen 0-100 ü daha iyi. 11.5 saniye Honda-yamaha 12 sn Karizma. Son sürattede japonlar bi tık önde

Yani motora sadece enjeksiyon koymak yetmedi. 223cc hava soğutma motor ve hantal şase yetersiz.

Türkiyede satıldıktan 1 yıl geçmeden ya karenajlar kabartılıp görünüm iyileştirelecek yada komple yenilecek. Şu Heronun yeni 250cc su soğutma racingi hesaba katılırsa ilk secenek daha mantıklı.

Ben 2014 fuarda getşrşlip 2 sene sonra satışa çıkmasını hindistan pazarında malın elde kalmasına bağlıyorum. Ha fiyat makulmu? sıfır motor için evet ama alıpta 3-4 yıl 30-40 bin km binmeyecekler için doğru tercih olmayabilir.

Bu arada Hindistan gibi bir ülkede bir motoru insanlara beğendiremiyorsanız avrupalı ya beğendirebilirmisiniz ? Mevcut modelin akibeti için fikir verir umarım
    Türkiyede 10.000 adet satmayı başarı sayan çinli bir firma yapabilir ama, günde 25.000 adet son kullanıcıya satış yapan bir firma 2 modelini yerine model koymadan kaldırmaz. ve o stok ne olursa olsun erir. Bu adamlar Türkiyenin 1 yılda sattığı motoru 15 günde satıyor. Beğenilmeme konusuna gelirsek, müşteri beğenir beğenmez ona yorum yapmam. Türkiyede beğenilip beğenilmeyeceğini göreceğiz, model gelmeden önce yapılan bütün anketlerde bu model ve hunk gelsin deniyordu dediğim gibi göreceğiz.bu konuyu şimdiden dert edenler var zaten yavaş yavaş kokusu çıkar )

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gelebilecekse gelsin tabi ki, fiyatına göre güzel motor.

Motosikleti
    seçeneklerin çoğalması her zaman bize yarar sağlar.. Kendilerine Japon diyen markaların yersiz fiyat artışı önlenir en azından. Rekabet ortamı iyidir..

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Bende bu modeli bekliyorum.bu butcede fp baska motor yok gibi.kismet artik.

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Hintliler fena atak yapmaya başladı.Bu benim gibi motor alackların işine yarayacak

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Malum siteye dusmus on satislar.haydi hayirlisi.. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67737462/detay.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Malum sitede ilandaki motosikletin lastiklerinin markası mrf. Pirelli deniyordu diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    cbf150, pulsar200ns
    Güzelmiş. Ben buna binerim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)