Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teslim alan arkadaşlar balansör olup olmadığını da yazabilir mi? Teslim etmeye başladılarsa tabi
    CBF 150 bloğu var bunda. Balansörü büyük ihtimalle 150'lik silindire göredir ama iş görür yine de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 bloğu var bunda. Balansörü büyük ihtimalle 150'lik silindire göredir ama iş görür yine de.
    Eski karizma alt sakal harici bildiğimiz cbf idi ama bu nasıl oluyor? Blok aynıysa sadece silindir çapını büyüterek mi o tork/hp'yi verdiler?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Eski karizma alt sakal harici bildiğimiz cbf idi ama bu nasıl oluyor? Blok aynıysa sadece silindir çapını büyüterek mi o tork/hp'yi verdiler?
    CBF150 için 200'lük silindir vardı zaten. Bunlar o silindiri biraz daha yükseltip krank boyunu değiştirmişlerdir olmuş sana 223 cc.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayır bunun motoru eski Honda CRF230'un aynısı. 150 cc olanlar da CBF 150'den devşirme motorlar. Bunların hepsi Honda Hero döneminden kalma motor blokları. Yeni çıkacak olan modellerinde (HX250 gibi) ise yeni tasarlanmış motorlar kullanacaklar.
    retox70 bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır bunun motoru eski Honda CRF230'un aynısı. 150 cc olanlar da CBF 150'den devşirme motorlar. Bunların hepsi Honda Hero döneminden kalma motor blokları. Yeni çıkacak olan modellerinde (HX250 gibi) ise yeni tasarlanmış motorlar kullanacaklar.
    Serkan abi Mengü abi karizmada hangi blok var şimdi anlamadım!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF150 için 200'lük silindir vardı zaten. Bunlar o silindiri biraz daha yükseltip krank boyunu değiştirmişlerdir olmuş sana 223 cc.

Abi motorun cc sini yükseltmek bu kadar kolay mı?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Karizma'da CRF230'un motorunun ayar çekilmişi var. Temelde aynı motormuş, çok dayanıklı olduğunu söylüyorlar.
    A.Volkan bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Şu motor bayiye gelse de bir görsem artık. Bütçeme en uygun motosiklet bu gibi.

Özellikleri benim için yeterli.. Birde yakından görüp değerlendireydim iyi olacaktı...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Karizma'da CRF230'un motorunun ayar çekilmişi var. Temelde aynı motormuş, çok dayanıklı olduğunu söylüyorlar.

Serkan abi hangi rengi güzel sence ? Bence beyaz güzel abi ! Fuardaki sarıyı beğenmedim.Birde abi ben 120 kiloyum yokuşta rampada falan beni çeker mi?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şimdi Bursa bayisi ile görüştüm, 15 Mart'ta motorlar geliyormuş. Birini çalıştırırım biraz sürüp denersin dedi. Bir tur atınca titreşimi renk verir zaten...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan abi hangi rengi güzel sence ?
    Valla bayisi sarı gelmeyecek dedi. Girisi resimlerde kötü duruyor, benim niyetim beyaz veya siyah almak. Kızım beyaz motor istiyor, herhalde alırsam beyaz alırım.
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Şimdi Bursa bayisi ile görüştüm, 15 Mart'ta motorlar geliyormuş. Birini çalıştırırım biraz sürüp denersin dedi. Bir tur atınca titreşimi renk verir zaten...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Valla bayisi sarı gelmeyecek dedi. Girisi resimlerde kötü duruyor, benim niyetim beyaz veya siyah almak. Kızım beyaz motor istiyor, herhalde alırsam beyaz alırım.
    Abi ben çok şişmanım biliyorsun ! 120 kiloyum boyda 1.81 beni çeker mi yokuşta falan?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çekmez mi ya 223 cc motor ?
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Çekmez mi ya 223 cc motor ?
    Anladım abi yani arkamda 80 kilo artçıylada sıkıntı olmaz diye düşünüyorum! Senin yorumun önemli abi benim için fiyatı zamlanmadan cbf 150 alacağıma bunu alayım diyorum bende! Fuarda satıcı 2.partiden sonra gelecek karizmalar zamlanacak dedi!

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Peki crf230 motorunda balansör var mıdır acaba Neyse gelsin motor, deneyelim. Hakikaten merak ediyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Peki crf230 motorunda balansör var mıdır acaba Neyse gelsin motor, deneyelim. Hakikaten merak ediyorum.
    İşte orası muamma ama Honda'nın da adamı titreşimden öldürecek motor üreteceğini sanmıyorum. Mesela MSX 125 de ACE 125 de titreşimli motorlar ama ikisinin de tatlı ve tok bir titreşimi var, rahatsız etmiyor. Hele MSX'teki keyifli bile oluyor.

Motosikleti

Şu motoru bir dene de titreşim konusunu bi açıklığa kavuşturalım...

Düşük devirdeki beygir ve tork gücü motoru benim için cazip kılıyor..5 yılda garanti verdiklerine göre güveniyorlar motorlarına diye düşünüyorum..

Beğenirsem alırım bende bir tane. Bana göre galiba en iyi f/p ürünü bu olucak.. rx3i ve tnt25 i beklemeye aldım..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorda bir sıkıntı yok, Hintli kullanıcıları hep memnun. Sadece biraz tipsiz.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bana da çok yakışıklı geldi bu motor.Sınıfının en yakışıklı motoru bana kalırsa.

Motosikleti
    Bana göre çok da tipsiz değil... gideri var..

Gerçi yakından görmedim... fikrim değişir mi? bilmem..

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    İnşallah Fiyat bindirmesi yapmazlar ama içim hiç rahat değil. 1 senedir beklediğim motor ha alıcam ha gelicek derken vakit geldi ama ancak yaz sonu alabilirim. fiyat bir anda 8 binlere uçmazsa iyidir. Motoru bayağı araştırdım, aşırı titreşim yoksa, ki yoktur almamak hiç bir sebebte yok bana kalırsa. Tip olarak evet biraz değişik ama bence güzel

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah Fiyat bindirmesi yapmazlar ama içim hiç rahat değil. 1 senedir beklediğim motor ha alıcam ha gelicek derken vakit geldi ama ancak yaz sonu alabilirim. fiyat bir anda 8 binlere uçmazsa iyidir. Motoru bayağı araştırdım, aşırı titreşim yoksa, ki yoktur almamak hiç bir sebebte yok bana kalırsa. Tip olarak evet biraz değişik ama bence güzel
    Bence motor güzel tipide güzel herkes sevdiği motora binsin! Ayrıca satıcının bana dediği çok az sarı renk getireceklermiş ve ikinci partiden sonra karizma ZAMLANACAKMIŞ!

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)