Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gördüğün yağ 10w 40 dır. castrol 4t scooter yağıdır. ben kullanıyorum o yağı opetlerden alırsan 19 liradır. yalnız ben son yağ değişimde shell advace aldım motosiklet resmi var 15w 50 kalın yağ, sıcak havalarda motorun titremesini gözle görülür düzeyde kesti.memnunum ama kışın tekrar castrole dönerim bizim motorlar 750 gr yağ alıyor 3 yağ değişimde 1 yağ bedavaya gelmiş gibi oluyor
    yalnız @elronds hocam yağ kullanımı ile ilgili geçen günlerde forumun başka safyalarına bakarken şans eseri denk geldi. Açılan yağın bir süre sonra kullanılmasının iyi olmayacağından bahsediliyordu. Kapaktaki özel jelatin açılıp yağ oksijenle temas ettikten sonra geriye artan yağ zaman içerisinde kapağı kapatılıp hiç açılmasa dahii kimyasal reaksiyonlar gösterip motor için sağlıklı kullanılabilirlik özelliğini kaybediyormuş. Bununla ilgili bir fikri olan yada doğru mudur yanlış mıdır bir bilgisi olan var mı arkadaşlar ? Sonuçta elronds hocam şimdi siz artan 250ml. lik yağları biriktirip 4. yağ değişimini bedavaya getirmeyi hesaplıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla her 1000km. de bir yağ değiştiriyorsunuz, ama 3000km. yi doldurana kadar açılan yağlar bu süreç içerisinde bahsedilen deformasyona uğrar büyük ihtimalle..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    arkadaşlar ben motorumu yeni aldım grenajlarında çatlaklar ve çizikler mevcut ayrıca krom yerlerde oksitlenme var özellikle grenaj konusunu en ekonomik nasıl çözerim kaplama yapsam nasıl olur sizce yada boyatılabilirmi ?

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız @elronds hocam yağ kullanımı ile ilgili geçen günlerde forumun başka safyalarına bakarken şans eseri denk geldi. Açılan yağın bir süre sonra kullanılmasının iyi olmayacağından bahsediliyordu. Kapaktaki özel jelatin açılıp yağ oksijenle temas ettikten sonra geriye artan yağ zaman içerisinde kapağı kapatılıp hiç açılmasa dahii kimyasal reaksiyonlar gösterip motor için sağlıklı kullanılabilirlik özelliğini kaybediyormuş. Bununla ilgili bir fikri olan yada doğru mudur yanlış mıdır bir bilgisi olan var mı arkadaşlar ? Sonuçta elronds hocam şimdi siz artan 250ml. lik yağları biriktirip 4. yağ değişimini bedavaya getirmeyi hesaplıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla her 1000km. de bir yağ değiştiriyorsunuz, ama 3000km. yi doldurana kadar açılan yağlar bu süreç içerisinde bahsedilen deformasyona uğrar büyük ihtimalle..
    onu sormuştum hatta servis söylemişti. kabında muhavaza edersen bi problemin olmaz dedi bende o şekilde kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım her 1000 kmde yağ değiştiriyorum. şuan 6000 kmde çarşamba günü yine servise uğramam lazım

onur_colpan 2. el mi aldın arkadaşım, çizikler için pasta cila kullanabiirsin. krom yerlerdeki oksitleme için wd40 ı dene ama tam emin değilim. boyatma çirkin durur.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Elrons evet kardeşim 2. el aldım aslında komple yeni grenaj almayı düşündüm ilk başta ama biraz pahalıya patlıyor gibi gözüküyo. Değmez dedim sonra ama çatlakları hallettikten sonra kaplama için malzemeler var esnek bunlar aynı renk yada yakın renklerde kaplama yapabilirim ne dersin daha önce örneğini gördün mü?

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı onur_colpan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elrons evet kardeşim 2. el aldım aslında komple yeni grenaj almayı düşündüm ilk başta ama biraz pahalıya patlıyor gibi gözüküyo. Değmez dedim sonra ama çatlakları hallettikten sonra kaplama için malzemeler var esnek bunlar aynı renk yada yakın renklerde kaplama yapabilirim ne dersin daha önce örneğini gördün mü?
    kaça aldın motoru? motorun full grenaj değişimini yapma çok pahalı tutar. onun yerine ince silikonlar oluyor onlardan sıkarsın güzel birde aynı renk vercek bi sprey boya alırsın önce delikleri doldursun sonra güzelce az az boyarsın, en sonundada pasta cila atarsın, kromajlar metal değil plastik gibi, fazla kazırsan toptan kazınır gelir. sen fazla ovuşturmadan wd40 dene hepsiburada kocaman kutusu 9 liraydı.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    500'e aldım 2006 model 9000deydi motorunda bir problem yok sadece dış görünümü bakım istiyor. dediğini uyguluycam hatta komple söküp baştan takmayı düşünüyorum

Motosikleti
    125 Zn
    500'e aldım 2006 model 9000deydi motorunda bir problem yok sadece dış görünümü bakım istiyor. dediğini uyguluycam hatta komple söküp baştan takmayı düşünüyorum
    iyi fiyatı çokda pahalı değil. ama unutma motorun vidalarını çok sıkma. sonuçta plastik çin malı hafif tutsun yetiyor. hayırlı olsun

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    çok teşekkür ederim dostum sen ne kadar zamandır kullanıyosun ?

Motosikleti
    125 Zn
    çok teşekkür ederim dostum sen ne kadar zamandır kullanıyosun ?
    1 yıldır kullanıyorum tam. 6.000 km yaptım

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    off maşallah naptın o kadar türkiye turumu ne sorunla karşılaştın bu zamana kadar

Motosikleti
    125 Zn
    off maşallah naptın o kadar türkiye turumu ne sorunla karşılaştın bu zamana kadar
    sadece 1 kere yolda kaldım o da benzinim bitmişti. göstergem hatalıydı :( sonra garantiden değiştirildi düzeldi. onun dışında hiçbir sorunum olmadı. rodaj dahil hep 2 kişi bindik.hala keçi gibi gidiyor.

Motosikleti
    kymco super 8
    gördüğün yağ 10w 40 dır. castrol 4t scooter yağıdır. ben kullanıyorum o yağı opetlerden alırsan 19 liradır. yalnız ben son yağ değişimde shell advace aldım motosiklet resmi var 15w 50 kalın yağ, sıcak havalarda motorun titremesini gözle görülür düzeyde kesti.memnunum ama kışın tekrar castrole dönerim bizim motorlar 750 gr yağ alıyor 3 yağ değişimde 1 yağ bedavaya gelmiş gibi oluyor
    anladım teşekkurler dedıgın yagı denıycem shelli cok titresim yok keske amortisorlerı daha esnek olsaymıs sankı bıraz sert yada yetersız ama alınabılcek en ıyı cin scooterlarından 1 tanesı sorunsuz..... bıde benımde benzın gostergesi hatalı yanı hatalı derken hıc calısmıyodu baglantı kablolarına bı goz attım sımdıde hep full gosteriyo samandıradanmıdır yoksa gostergedenmı onerebılcegınız bır usta varmı devamlı gıttıgınız yanı eger uygun olursa beraber gıtsekde bı gostersek rıca etsem

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım teşekkurler dedıgın yagı denıycem shelli cok titresim yok keske amortisorlerı daha esnek olsaymıs sankı bıraz sert yada yetersız ama alınabılcek en ıyı cin scooterlarından 1 tanesı sorunsuz..... bıde benımde benzın gostergesi hatalı yanı hatalı derken hıc calısmıyodu baglantı kablolarına bı goz attım sımdıde hep full gosteriyo samandıradanmıdır yoksa gostergedenmı onerebılcegınız bır usta varmı devamlı gıttıgınız yanı eger uygun olursa beraber gıtsekde bı gostersek rıca etsem
    benim şamandra da boşken doluyu, doluyken boşu gösteriyordu ters bağlamışlar. tamamen şamandıradan. ozamanlar fiyatına 25 tl demişlerdi. benim servisim mert motor zeytinburnu, adamlar güzel işçilik çıkarıyorlar. enazından benim hoşuma gidiyor. fahiş işçilik ücretleri de yok. mesela yağı götürüyorum ücretsiz değişiyorlar. çoğu 10 lira alır bunlarda o yok birde çok ilgiler. Nezaman gitsem yemek yiyip çıkıyorum okadar yani çarşamba günü servise gideceğim akşam 7:30 gibi serviste olurum. istersen gelmeden önce bi ara bi fiyat bilgisi al. sanırım sen anadolu yakasında oturuyorsun.

Motosikleti
    kymco super 8
    benim şamandra da boşken doluyu, doluyken boşu gösteriyordu ters bağlamışlar. tamamen şamandıradan. ozamanlar fiyatına 25 tl demişlerdi. benim servisim mert motor zeytinburnu, adamlar güzel işçilik çıkarıyorlar. enazından benim hoşuma gidiyor. fahiş işçilik ücretleri de yok. mesela yağı götürüyorum ücretsiz değişiyorlar. çoğu 10 lira alır bunlarda o yok birde çok ilgiler. Nezaman gitsem yemek yiyip çıkıyorum okadar yani çarşamba günü servise gideceğim akşam 7:30 gibi serviste olurum. istersen gelmeden önce bi ara bi fiyat bilgisi al. sanırım sen anadolu yakasında oturuyorsun.
    anadolu yakasında oturuyorum gerci işim bahcelievlerde benımkıde ilk basta hıc gostermıyodu sonra altında 3 tane kablo var onları degıstırıyım dedım sımdıde boskende doluykende hep full gosterıyo gostergemı bozuk samandıramı tam cozemedım kusura bakma senıde mesgul ettık motora yabancı olmak kotu bısı motor ne olursa olsun 15 mılyona 140 - 150 km arası yol gıdıyorum bır kere kaldım e5de baya bı ıttım motoru

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    yinede sen 125 zn forumunu sondan başa doğru oku, en azından göz gezdir.çok yararını göreceksin.
    Evet zamanım oldukça okuyorum yorumları yavaş yavaş öğrenicez motoru alana kadar sonuçta herkez anasının karnında öğrenmedi bizde öğreniriz

Motosikleti
    125 Zn
    anadolu yakasında oturuyorum gerci işim bahcelievlerde benımkıde ilk basta hıc gostermıyodu sonra altında 3 tane kablo var onları degıstırıyım dedım sımdıde boskende doluykende hep full gosterıyo gostergemı bozuk samandıramı tam cozemedım kusura bakma senıde mesgul ettık motora yabancı olmak kotu bısı motor ne olursa olsun 15 mılyona 140 - 150 km arası yol gıdıyorum bır kere kaldım e5de baya bı ıttım motoru

benimde arıza şamandıradan kaynaklıydı. göstergede bir sorun yok yani. çarşamba günü istersen akşam getir. ben 19:30 gibi olcam orda.

Alıntı ISEPULTURAI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet zamanım oldukça okuyorum yorumları yavaş yavaş öğrenicez motoru alana kadar sonuçta herkez anasının karnında öğrenmedi bizde öğreniriz

yanlış anlama hocam kötü birşey demek istemedim. ben de taa orta sayfalara doğru gidiyorum bazende lazım oluyor malum artık fazla kulllanan kalmadı. aklındaki birçok soru işaretinin cevabını daha hızlı görürsün diye söylemiştim. yoksa burası hobi yer ben sana sende bana yardım etcen kardeş kardeş sürcez bu zn yi

Motosikleti
    kymco super 8
    @elronds

eger gelirsem haber verırım olmadı baska bı gune saolasın

Motosikleti
    125 Zn
    @elronds

eger gelirsem haber verırım olmadı baska bı gune saolasın
    ramazan bayramının 1. gününe kadar sadece çarşamba akşamları boşum hocam devam eden bi programım var. en azından servise beraber giderdik. zaten bensiz giderseniz kırmızı 125 zn sahibi gönderdi dersen arkadaşlar beni tanır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    yanlış anlama hocam kötü birşey demek istemedim. ben de taa orta sayfalara doğru gidiyorum bazende lazım oluyor malum artık fazla kulllanan kalmadı. aklındaki birçok soru işaretinin cevabını daha hızlı görürsün diye söylemiştim. yoksa burası hobi yer ben sana sende bana yardım etcen kardeş kardeş sürcez bu zn yi
    Yok yanlış anlamadım Znyi zaten kullanmak ayrıcalıktır

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikaç gün önce ben de sormustum ama kimse bilmiyor sanırım.. tatile gitmiş olabilir çoluk çocuk ailece
    Sevgili Elronds MTRSZ Hyt ve diğer tüm değerli arkadaşlar merhaba. Aranıza dönmek güzel! Çocukların süneti, tatil ve iş gezileri derken koptum. yeni arkadaşların hepsine merhaba, motor alan herkeze kazasız belasız sürüşler.

Rodajım bitmek üzere, haftaya işe ZN le gidip gelmeyi planlıyorum.

Elronds evde bekleyen Metzeler leri taktırdım. Ama motor daha serviste, bakalım yol tutuşu nasıl olacak anlatırım. Ben de senin servise gideceğim artık heralde zeytinburnu na. avcılar servis çok lakayit. Benim siperliği "kaybetmişler" nasıl oluyor anlamadım. Aadamlar çok pişkin, parça parasından geçiremezsem işçilikten geçiririm demezmi bide açık açık Ar damarları çatlamış. Sürücü kursuna yazılacağım ilk fırsat ta. İşe gelip giderken çevirme yok nasılsa gözümü karartım, işe gidip geleceğim. Hem benzin tasarufu olur. Yaz bitmeden bir gezi yapsak süper olur.
    selamlar
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler