Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung GV 250
    S.a. arkadaşlar ben hala motor sürmeye devam ediyorum soğuk kar kış demeden ankara da arkadaşlar benim motorun gidonunda çok boşluk var gibi sanki frene basınca ve çukura girip çıktıkça çok belli ediyor. Eskiden de vardı sanki şimdi daha fazla böyle bir sorunla karşılaşan var mı? selametle iyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba 2007 model 4000 km motor aldim, cekisi gayet iyi, cesme de yavas yavas gidebiliyorum. 20 tl ye depodoldu fakat 50 km de depo bosaldi sayilir. Sorun cok yakmasindami yoksa gostergedemi. Nasil basa cikarim. Yavas kullanmak yakit tuketimini arttirirmi, azaltmak icin ne yapanilirim. Hava filtresini bi turlu cikartamadim vidalar cok sıkilmis

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    hocam sen bir kere depoyu yolda bırakacak şekilde dene, yanıan 2 lit fazladan benzin alıp benzini bitir bence. eğer göstergede problem yoksa yaktığı yakıt inanılmaz fazla gibi

slm foruma yeni katıldım mondial 125 zn aldım ikinci el. elim anahtar tutar. toplamaya calısıyom biraz tamiri var motor 2007 model sogukken cok zor calısıyor.sübap ayarı yapmam gerekiyo. sentil cakısıyla yapılan emme egjos sübap ayarlarını bilen varmıyada resimli ve videolu anlatım varmı yardımcı olursanız sevinirim

gerigelenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 zn
    Benzin şamandıranda da arıza olabilir. Arkadaşın dediği gibi yanına bir ped şişeye benzim duldurup dibine kadar bitirmeyi dene.

Herkese kolay gelsin arkadaşlar bende mondial 125 znu almak istiyorum özellikle görünüşü beni ona yöneltti.sizce güvenirliği nedir.beni yolda bırakırmı aldığım ilk hafta beni uğraştırır mı.Ben bu motorla sorunsuz 30,40 bın görürmüyüm.Tabıkı ufak tefek sorunlar çıkar ama haftada bir iki kere sanayide geçirmiyim sonuçta sanayide gezmek için almıcam ben bunu hayırlı günler teşekkürler şimdiden...

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Ben 2006 da ilk çıkan seriden aldım hala kullanıyorum. Haftada bir iki kere sanayiye gitmezsin. Ben çok hor kullandığım halde 3 kez kayış değiştim sadece. Bir kaç kezde ufak tefek tamirler.

İnşallah bana da düzgünü düşer fiyatlara baktım 2800 diyor sitesinde sigorta evraklar falan 3000 bulur sanırım.Bide renk sıkıntısı var heralde sitesinde tek renk var bu modellerde gördüğüm kadarıyla siyah ve kahverengi orijinal olarak.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Özcan bey,

hangi ildensiniz bilmiyorum ama hala almadıysanız. sahibinden = 150622781

Size baya uzak kalmışım.Samsun...

hazarozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125ZN
    Merhabalar, bende ZN ile aranıza yeni katıldım. 5400 km'de bir zn sahibiyim. 200 yol yaptım alalı.
    zenscooclub.com varmış zamanında fakat, site hakkın rahmetine kavuşmuş. İstanbul'daki zn'ciler toplanıp bir etkinlik yapmıyorlarmı acaba. Yoksa yapmak lazım birşeyler :D

125 znu sahıbı olan arkadaşlar bu motorla aralıksız kaç km yaptınız acaba.Uzun bir yolculuga çıkan varmıdır aranızda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugun Ankara'dan Haymana'ya gittim. Git gel 200 km yol yaptım. Hızım giderken rüzgar karsımdan esiyordu ve 100'u gecemedim. Donuste ise arkamdan esti 115 civarı hız yaptım. Tam gazdan biraz kısık surdum yani ortalama hızım 90-100 arasıydı genelde. Tüketimimi pompada ölçtüm ve 100 km'de 3lt yakıt tuketmişim. 125 ZN su an 4000 km'de ve pek fazla binmiyoruz zaten dukkan ev arası 300m ayda 2-3 defa ancak çalıştırıyoruz. Uzun yol yapacak arkadaşlara önermiyorum cunku virajlarda güven vermiyor hiçbir scooter. Hızımı 60'a düşürdüğüm yerde otomobiller 90la dondugunden tehlikeli bir şekilde yaklaşıyorlar. Ayrıca Konya Yolu'nda ankamall- aşti arasında sabit hızda trafik akarken arkamdan sıkıstıran ve bir anda önume makas atanlar oldu. İnsanlar gerçekten kafayı yemişler motosiklete binmek=ölüm bu ülkede malesef iyice zıvanadan çıkmış insanlar. Bineceksenizde kamera takın en azından öldüğünüzde belki size çarpanı bulurlar cezasız kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosiklette bişeyler sürtüyor arkadaşlar arka kısımda. Bugun baktım siyah plastik arka çamurluk çıkmış ve sürtünmeden dolayı %10'u kaybolmuş. Lastikte de iz yoktu nasıl oldu anlayamadım. İçinden çıkarttım ama hala sürtünen bişeyler var. Servise götürdüm açmadan belli olmaz dedi gıcık oldum. Sen ustaysan açmadan bilmen lazım nasıl usta bunlar anlayamadım. Bu sürtünme sizce ne olabilir arkadaşlar? Faza ses yok giderken asimetrik olarak hissediyorum acaba kayışla fln mı alakalı? Aklıma o da geldi

Selam arkadaşlar motordaki soğutma sisteminde havayla olanlarmı daha mantıklı yoksa fanlı olanlarmı yada ikiside aynı mıdır?znu da fan soğutmalı zn de neydı acaba?

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Ben arkadaşıma verdim trabzon dan artvine gitti geldi 500 km. Baya eğlendim dedi yolda aynayla kaskı kaybetti sadece

Çok ıymıs az da degıl 500 km arabayla 4 saat motorla kaç saate gıttı acaba.Birde kaç kere durdu.

Motosikleti
    mondial 125 zn
    4,5 saatte gelmiş yani 250 km yi. Bir depo benzinle.

Bir depo benzinle o kadar yapmış mı?Hiç benzin kullanmamış heralde.Biz 125 zn den bahsediyoruz demi.Bu arada bende 125znu almış bulunuyorum bakalım inşallah bu gun teslim alıcam ve bakma fırsatım olucak.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    imkan yok 250 km bir depoyla gitmesine.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler