Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam hoşgeldiniz sizi tekrar aramızda görmek güzel.. merak etmeye başlamıştık..az daha gelmeseydiniz site yönetimine haber verecektik zaten sayımız az bari olanları kaybetmeyelim...tekrar hoşgeldiniz..

bu cumartesi akşam saat 17:00'de üsküdar sahilde (kız kulesi civarı) buluşma düzenleyelim.. anadolu yakasının en orta yeri olabilecegi için orayı söyledim..başka fikri olan varsa paylaşabilir.. ayrıca akşam serinligi başladıgı için o saati yazdım...
    ...ikinci güzergah olarak; caddebostan sahilde buluşup bagdat caddesinde küçük bi turdan sonra tekrar sahile de inebiliriz...buluşmayla ilgili fikri olanlardan cvp bekliyorum anadolu yakasındaki arkadaşlar size uyarsa avrupa yakasına da geçebiliriz..maksat avrupa yakasındaki arkadaşlarla beraber sayımız fazla olsun...bu haftasonu bişeler yapalım..zaten gelecek haftaya ramazan başlıyor haberiniz ola..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hoşgeldiniz sizi tekrar aramızda görmek güzel.. merak etmeye başlamıştık..az daha gelmeseydiniz site yönetimine haber verecektik zaten sayımız az bari olanları kaybetmeyelim...tekrar hoşgeldiniz..

bu cumartesi akşam saat 17:00'de üsküdar sahilde (kız kulesi civarı) buluşma düzenleyelim.. anadolu yakasının en orta yeri olabilecegi için orayı söyledim..başka fikri olan varsa paylaşabilir.. ayrıca akşam serinligi başladıgı için o saati yazdım...
    ...ikinci güzergah olarak; caddebostan sahilde buluşup bagdat caddesinde küçük bi turdan sonra tekrar sahile de inebiliriz...buluşmayla ilgili fikri olanlardan cvp bekliyorum anadolu yakasındaki arkadaşlar size uyarsa avrupa yakasına da geçebiliriz..maksat avrupa yakasındaki arkadaşlarla beraber sayımız fazla olsun...bu haftasonu bişeler yapalım..zaten gelecek haftaya ramazan başlıyor haberiniz ola..
    İstanbuldaki arkadaşlar bi şekilde buluşuyor diğer şehirlerdeki arkadaşlar napıcak

Motosikleti
    kymco super 8

valla ctesi yada pazar dedıgın yerler guzel.... caylarımızı ıcer sohbet ederız

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Elronds MTRSZ Hyt ve diğer tüm değerli arkadaşlar merhaba. Aranıza dönmek güzel! Çocukların süneti, tatil ve iş gezileri derken koptum. yeni arkadaşların hepsine merhaba, motor alan herkeze kazasız belasız sürüşler.

Rodajım bitmek üzere, haftaya işe ZN le gidip gelmeyi planlıyorum.

Elronds evde bekleyen Metzeler leri taktırdım. Ama motor daha serviste, bakalım yol tutuşu nasıl olacak anlatırım. Ben de senin servise gideceğim artık heralde zeytinburnu na. avcılar servis çok lakayit. Benim siperliği "kaybetmişler" nasıl oluyor anlamadım. Aadamlar çok pişkin, parça parasından geçiremezsem işçilikten geçiririm demezmi bide açık açık Ar damarları çatlamış. Sürücü kursuna yazılacağım ilk fırsat ta. İşe gelip giderken çevirme yok nasılsa gözümü karartım, işe gidip geleceğim. Hem benzin tasarufu olur. Yaz bitmeden bir gezi yapsak süper olur.
    selamlar
    merhaba Blitzkrieg; hayırlı olsun sünnetler ozaman en acilinden kursa yazılıp ehliytini alman lazım hocam. bir sıkıntı olursa ki inş olmaz çok başın ağrır. avcılar servisi ben telefonda konusurken de saçmalamışlardı. o yüzden hiç gitmedim. Ben yarın akşam 19:30 da servise gideceğim. istersen sende gel. benim 6.000 bakım olacak. siperliği kaybettilerse ödemeyecekler mi? parasını al zeytinburnunda taktırırız. gerçi avcılar servis onu kaybetmemişlerdir onu başka motora takıp satmışlardır. ev hangi liçede iş hangi ilçede? arabaya binesin gelmiyor değlmi. birde aklıma glmişken lütfen yaz geldi diye korumalıkları çıkarmayın. ben halen mont eldiven dizlik ve kask kullanıyorum. montun önünüde sakın açmayın yolda giderken. Çünkü zaten terlisiniz içinize rüzgar doluyor sonra direkt zatüre olursunuz. biraz falz terleseniz bile koksanız bile yanınıza bi deo birde parfüm alın kokmassınız
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN

Bu haftasonu benim katılmam olanaksız. Ama yaz bitmeden Avrupa- Anadolo yakası ZN cileri bir araya getirmek lazım. Ramazan ın gelmesi de sorun değil aslında. Bir iftar yemeği organizasyonu yapabiliriz. Fikri olan arkadaşlar yer mekan konusunda öneride bulunsunlar. Erken planlarsak olu bu iş bence.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    125 Zn
    Bu haftasonu benim katılmam olanaksız. Ama yaz bitmeden Avrupa- Anadolo yakası ZN cileri bir araya getirmek lazım. Ramazan ın gelmesi de sorun değil aslında. Bir iftar yemeği organizasyonu yapabiliriz. Fikri olan arkadaşlar yer mekan konusunda öneride bulunsunlar. Erken planlarsak olu bu iş bence.
    benim yazıyı okdunmu hocam yarın akşam 19:30 da servise gideceğim istersen bakım felan varsa bi baktır.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı ISEPULTURAI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldaki arkadaşlar bi şekilde buluşuyor diğer şehirlerdeki arkadaşlar napıcak
    Hocam Tekirdağ yakın İstanbul da sayılırsın. Ben önümüzdeki haftasonlarından birtanesinde Tekirdağ'a köfte yemeye gitmeyi düşünüyordum. Zaten İstanbul dan Tekirdağa doğru yol güzergahını da seviyorum. Keyifli bir yolculuk olur, katılmak isteyen arkadaşlar varsa konvoy yapabiliriz. Önerim 14 cumartesi tarihi dir. Ramazan dan dolayı akşam saati olacak gerçi ama yollar da o denli sakin olur. Birde güneş te yanmamış oluruz. Aslında bir önceki mesajımda önerdiğim iftar organizasyonu yerine de düşünülebilir. Ben Avcılar da oturuyorum. Anadolun yakasında oturan arkadaşlara Tekirdağ yolculuğu çok uzak gelir mi? Evet İstanbul'lu ZN ciler ne düşünüyorsunuz? ISEPULUTURAI arkadaşımız rezervasyonumuzu ayarlarsın heralde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yazıyı okdunmu hocam yarın akşam 19:30 da servise gideceğim istersen bakım felan varsa bi baktır.
    Hocam koruma ekipmanları konusundaki düşüncelerine %100 katılıyorum. Motoru servise lastik değişimi ve fren bakımı için bırakmıştım haftasonu. Birde düşmüştüm bir kere hatırlarsınız belki kamyon sıkıştırması nedeni ile. ön kısımdaki plastik çatlamıştı o parça değişecek. Bugün teslim edecekler yetişebilirsem teslim alacağım motoru. Ama yarın z.burnu serviste olacaksanız iş dönüşü geçerken uğrayabilirim. Laflarız ayaküstü. İşyerim bayrampaşa da ev avcılar da. Eve giderken uğrayabilirim 19.30 da.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    bende yeniyim aranızda gerçi ama gelirim ehliyette yok ama olsun Allah büyük

Motosikleti
    125 Zn
    Hocam Tekirdağ yakın İstanbul da sayılırsın. Ben önümüzdeki haftasonlarından birtanesinde Tekirdağ'a köfte yemeye gitmeyi düşünüyordum. Zaten İstanbul dan Tekirdağa doğru yol güzergahını da seviyorum. Keyifli bir yolculuk olur, katılmak isteyen arkadaşlar varsa konvoy yapabiliriz. Önerim 14 cumartesi tarihi dir. Ramazan dan dolayı akşam saati olacak gerçi ama yollar da o denli sakin olur. Birde güneş te yanmamış oluruz. Aslında bir önceki mesajımda önerdiğim iftar organizasyonu yerine de düşünülebilir. Ben Avcılar da oturuyorum. Anadolun yakasında oturan arkadaşlara Tekirdağ yolculuğu çok uzak gelir mi? Evet İstanbul'lu ZN ciler ne düşünüyorsunuz? ISEPULUTURAI arkadaşımız rezervasyonumuzu ayarlarsın heralde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

Hocam koruma ekipmanları konusundaki düşüncelerine %100 katılıyorum. Motoru servise lastik değişimi ve fren bakımı için bırakmıştım haftasonu. Birde düşmüştüm bir kere hatırlarsınız belki kamyon sıkıştırması nedeni ile. ön kısımdaki plastik çatlamıştı o parça değişecek. Bugün teslim edecekler yetişebilirsem teslim alacağım motoru. Ama yarın z.burnu serviste olacaksanız iş dönüşü geçerken uğrayabilirim. Laflarız ayaküstü. İşyerim bayrampaşa da ev avcılar da. Eve giderken uğrayabilirim 19.30 da.
    inş bi aksilik olmassa yarın 6.000 servisine götüreceğim. ozaman tanışırız. umarım bir acil iş çıkmaz. ben ramazan bayramına kadar full doluyum :( bi programım var soluk almaya vaktim yok.

Alıntı onur_colpan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeniyim aranızda gerçi ama gelirim ehliyette yok ama olsun Allah büyük
    Şüphesiz ALLAH büyük ama sende tedbirini al.hocam ehliyetin yoksa sakın yollara düşeyim deme. Allah muhafaza sen yüzde 100 haklı olsan bile ehliyetin olmadığı için yüzde 200 haksız olursun. Büyük ihtimal beni dinlemiceksin ama gitme. nezaman ehliyetini alırsan ozaman gidersin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Hocam benim motor gelmedi daha ben diğer arkadaşlar için söylemiştim

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Elrons doğru söylüyosun trafiğe çıkmamak lazım heyecan işte

Motosikleti
    kymco super 8
    dostlar nezaman bulusuyoruz.....

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Arkadaşlar dün akşam motorum marş basmadı ayak marşını denedim o da olmadı zaten son zamanlarda 1 gün kullanmadıktan sonra el marşı almıyodu ama ayak marşı çalışıyodu dün çalışmadı neden olabilir bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cumartesi veya pazar öğleden sonra 17:00 gibi olabilir..hem sıcak da biraz olsun kırılmış olur.. üsküdar sahil veya caddebostan sahil olabilir.. yer konusunda başka fikri olan varsa soylesin haftasonu yaklaşıyor..

Mondial 125 ZN

Arkadaşlar Merhaba;
    Uzun yılları bir motor sahibi olup kullanma hayaliyle geçirdim lakin bir trlü kısmet olmadı ve gerek tanıdığım bazı insanları motor kazasında kaybetmek gerekse istanbul yollarındaki durumu gördüğümden cesaret edememekten hep uzak durdum. hatta 2 sene önce gaza gelip motor ehliyeti bile almıştım ki yine cesaret edemedim. ancak artık yavaş yavaş 30'a merdiven dayamaya başladığım şu günlerde vakti geldi diyip en azından scooterla da olsa bu heyecanı yaşamak için Mondial 125 ZN yahut ASYA 125 t motorlarından birini almak istiyorum. burda ki forumda uzun uzun tartışılmış, hepsini okumayı düşünüyorum lakin siz bu motoru kullanan arkadaşlar olarak, motora yeni başlayacak biri için bu motoru ne denli önerirsiniz? açıkcası görünüş olarak beni çok cezbediyor hatta yolda gördüğüm zaman durup durup bakıyorum 2-3 senedir bu motorun görünüşüne olan hayranlığımdan dolayı. dediğim gibi istanbul'da yaşıyorum ve açıkcası istanbul'da motor kullanmaktan hafif korkar durumdayım. ortaköy'de oturuyorum ve amacım haftasonları çıkıp sahil taraflarında dolanmak. işyerim güneşli'de lakin bu motorla e-5 trafiğine çıkmak ne denli doğru olur bilmiyorum. bir de artçı ile beraber motor kullanımı sıkıntı yaratır mı? gerçi artçıyı arkama almadan önce kendi başıma en az bi-kaç yüz km yapmayı düşünüyorum. 1.85 boyunda 100 kilo civarı bir adamım. motorun ağırlık merkezinin arkaya doğru olduğu yönünde bir kaç şey okudum. ve gidon yapısı itibariylede ön tarafta yeterli baskı oluşmuyormuş. bu durum artçı için sıkıntı yaratır mı? şimdilik bu kadar arkadaşlar ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    kymco super 8
    cumartesi veya pazar öğleden sonra 17:00 gibi olabilir..hem sıcak da biraz olsun kırılmış olur.. üsküdar sahil veya caddebostan sahil olabilir.. yer konusunda başka fikri olan varsa soylesin haftasonu yaklaşıyor..
    uskudar sahılde salacakta balıkcı barınagında cay ıcebılırız yada kuzguncukta mavı-yesıl cafede olabılır cadde sahıle ınersek cay yalan olur denızın keyfını cıkarırız kac kısı gelıcek pekı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 ----------

Alıntı angrist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba;
    Uzun yılları bir motor sahibi olup kullanma hayaliyle geçirdim lakin bir trlü kısmet olmadı ve gerek tanıdığım bazı insanları motor kazasında kaybetmek gerekse istanbul yollarındaki durumu gördüğümden cesaret edememekten hep uzak durdum. hatta 2 sene önce gaza gelip motor ehliyeti bile almıştım ki yine cesaret edemedim. ancak artık yavaş yavaş 30'a merdiven dayamaya başladığım şu günlerde vakti geldi diyip en azından scooterla da olsa bu heyecanı yaşamak için Mondial 125 ZN yahut ASYA 125 t motorlarından birini almak istiyorum. burda ki forumda uzun uzun tartışılmış, hepsini okumayı düşünüyorum lakin siz bu motoru kullanan arkadaşlar olarak, motora yeni başlayacak biri için bu motoru ne denli önerirsiniz? açıkcası görünüş olarak beni çok cezbediyor hatta yolda gördüğüm zaman durup durup bakıyorum 2-3 senedir bu motorun görünüşüne olan hayranlığımdan dolayı. dediğim gibi istanbul'da yaşıyorum ve açıkcası istanbul'da motor kullanmaktan hafif korkar durumdayım. ortaköy'de oturuyorum ve amacım haftasonları çıkıp sahil taraflarında dolanmak. işyerim güneşli'de lakin bu motorla e-5 trafiğine çıkmak ne denli doğru olur bilmiyorum. bir de artçı ile beraber motor kullanımı sıkıntı yaratır mı? gerçi artçıyı arkama almadan önce kendi başıma en az bi-kaç yüz km yapmayı düşünüyorum. 1.85 boyunda 100 kilo civarı bir adamım. motorun ağırlık merkezinin arkaya doğru olduğu yönünde bir kaç şey okudum. ve gidon yapısı itibariylede ön tarafta yeterli baskı oluşmuyormuş. bu durum artçı için sıkıntı yaratır mı? şimdilik bu kadar arkadaşlar ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
    ben işe giderken bostancı-bahcelievler arasında gıdıp geliyorum ama 175 65 kgdeyım bı sıkıntı yaratmıyo trafik acıkken en sagdan takıp edıyorum bazı hafta sonlarıda sılıvrıye gıdıp geliyorum ama boy ve kılo acısından eksı durumdasın motora yazık yanı cekısı gene aynı olur ama cok zorlanır bıde artcı bınınce amortisorlerı bıraz zayıf bı cukur tehlıkesınde zarar gorebilir gezıntı motoru cokda zorlamaya gelmez gıdon konusndada sıkıntı olur ama bunu tabıkı daha cok km yapmıs arkadaslar cevaplıycaktır benımkı sadece on goru

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:45 ----------

Arkadaşlar dün akşam motorum marş basmadı ayak marşını denedim o da olmadı zaten son zamanlarda 1 gün kullanmadıktan sonra el marşı almıyodu ama ayak marşı çalışıyodu dün çalışmadı neden olabilir bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.
    once bujını sok bı temızle yada degıstır bı aku takvıye yap calıstır sonra bır sure sarj etsın bıdaha dene eger olmassa elektırık aksamında bı arıza olabılır buyuk ıhtımal ya aku yada bujı tabı benzın gelmedıgı ıcın benzın pompasınada kuvvetlıce bı uflemen lazım

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    TEKRAR SORUYORUM CEVAP GELMEDİ KİMSEDEN

Motosikleti
    kymco super 8
    TEKRAR SORUYORUM CEVAP GELMEDİ KİMSEDEN
    bı okuyuver yazdım okadar...

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Sağol okan görmedim kusura bakma dediklerini uyguluycam

Motosikleti
    kymco super 8
    Sağol okan görmedim kusura bakma dediklerini uyguluycam
    motor kac bınde eger bakımını yaptırmadıysan ayak marsı bozulmusta olabilir ayakla el marsı bırbırınden ayrı calısır bence bu dedıklerım olmassa bakıma goturunce bı ayak marsı dıslılerıne baktır ateslemıyo olabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler