Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2015 Sym Joyride evo 200i
    Asagiya dogru bastirarak acmayi deneyin, ilac kutusu acar gibi
    riderburak ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    riderburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR 1000 K8 - MONDİAL RX3İ EVO
    Alıntı Zeybekltd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asagiya dogru bastirarak acmayi deneyin, ilac kutusu acar gibi
    Tesekkurler aynen oyle aciliyormus. Servisdeki ustaya ulasabildim sonunda. Hallettim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 Sym Joyride evo 200i
    Rica ederim , neden antifiriz eksilttigi hakkinda bilginiz varmi? Yani eklemek yerine kacak tamir edilirse daha saglikli olur diye dusunuyorum
    Hayirli bayramlar...
    bursalıali bunu beğendi.

riderburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR 1000 K8 - MONDİAL RX3İ EVO
    Alıntı Zeybekltd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim , neden antifiriz eksilttigi hakkinda bilginiz varmi? Yani eklemek yerine kacak tamir edilirse daha saglikli olur diye dusunuyorum
    Hayirli bayramlar...
    1700 km dir hic eklenmedi cunku fabrikanin suyu hala. We 800 km yol geldim dogal olarak koymam lazim. Kacak yok zaten. Km de 1700 oldu cok sukur rodaj bitimine az kaldi
    bursalıali ve Concrete bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    http://www.cscmotorcycles.com/Articles.asp?ID=267
    http://www.chinariders.net/showthread.php?t=14833
    Arkadaşlar ben motosikletin ilk supap ayarında ustama bıraktım. Sanırım ustamda genel geçer bir ayar yaptı. Fabrikadan gelen henüz bir açıklama yok sanırım bu konu ile ilgili.
    Ben sonrasında yukarıda gördüğünüz amerikan csc motorcycle ve chinariders sitelerindeki forumlarda bizim motosikletlerin 0,04-0,06 mm emme ve eksoz supaplarının ayarlanması gerektiğini okudum. Yakıtım Allah var biraz fazla idi.Bunun üzerine Ahmet ustam abi supapları 0,05mm. emme ve 0,07mm. eksoz yaptım. dedi. Bende sevinmiştim. Artçılı olarak yaklaşık 200 km. yol yaptım canımdan bezdirdi. Neler mi oldu? Çekmiyor, gitmiyor Allahım delirecem, Durduk yere stop etme sorunu baş gösterdi. Ne zaman ışıklarda debriyajı sıksam motor stop etmeye başladı. Viteste yolda giderken gazı kapattığımda yaklaşık ortalama 10-15 saniyede bir pöt diye ses yapan eksozum bir baktım deponun yarısını sanki eksozun içinde yakıyor gibi pötür pötür ötüyordu. Motordan yüksek devirlere çıkınca diferansiyeli bozuk otomobil gibi uğultu şeklinde bir ötme peydah oldu. Dedim aga ne oluyoruz?
    Derhal Ahmetin dükkana çırağa dedim supapları eski ayar olacak çok şükür o gün bu gündür benim hatalarım hariç motosiklet kendiliğinden stop etmedi. Ayrıca yukarıda saydığım olumsuzlukların tamamı ortadan kalktı. Mitmuallim abi ile de o gün bir iş için Ahmetin yanına uğradığımda tanıştık. Kendisine başımdan geçeni anlattım ve motosikletinin bu ayarla iyi olacağını söyledim. Çok şükür sanırım kendisi de çok memnun.
    Evet benim yakıtım sitede geçen değerlerden bir kıt yukarıda mesela daha 4 litrenin altına hiç düşmedim. Zorladım 6,1 lere kadar çıktım ama normal seyir normal yük hep 4 litrede kaldı. Fakat buna rağmen motosikletin performansını düşük olan ayarlardaki performansla karşılaştırınca aman abicim yaksın diyorum.Ayarlar metrik abi bu arada tekrar hatırlatayım.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL RX3İ EVO
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.cscmotorcycles.com/Articles.asp?ID=267
    http://www.chinariders.net/showthread.php?t=14833
    Arkadaşlar ben motosikletin ilk supap ayarında ustama bıraktım. Sanırım ustamda genel geçer bir ayar yaptı. Fabrikadan gelen henüz bir açıklama yok sanırım bu konu ile ilgili.
    Ben sonrasında yukarıda gördüğünüz amerikan csc motorcycle ve chinariders sitelerindeki forumlarda bizim motosikletlerin 0,04-0,06 mm emme ve eksoz supaplarının ayarlanması gerektiğini okudum. Yakıtım Allah var biraz fazla idi.Bunun üzerine Ahmet ustam abi supapları 0,05mm. emme ve 0,07mm. eksoz yaptım. dedi. Bende sevinmiştim. Artçılı olarak yaklaşık 200 km. yol yaptım canımdan bezdirdi. Neler mi oldu? Çekmiyor, gitmiyor Allahım delirecem, Durduk yere stop etme sorunu baş gösterdi. Ne zaman ışıklarda debriyajı sıksam motor stop etmeye başladı. Viteste yolda giderken gazı kapattığımda yaklaşık ortalama 10-15 saniyede bir pöt diye ses yapan eksozum bir baktım deponun yarısını sanki eksozun içinde yakıyor gibi pötür pötür ötüyordu. Motordan yüksek devirlere çıkınca diferansiyeli bozuk otomobil gibi uğultu şeklinde bir ötme peydah oldu. Dedim aga ne oluyoruz?
    Derhal Ahmetin dükkana çırağa dedim supapları eski ayar olacak çok şükür o gün bu gündür benim hatalarım hariç motosiklet kendiliğinden stop etmedi. Ayrıca yukarıda saydığım olumsuzlukların tamamı ortadan kalktı. Mitmuallim abi ile de o gün bir iş için Ahmetin yanına uğradığımda tanıştık. Kendisine başımdan geçeni anlattım ve motosikletinin bu ayarla iyi olacağını söyledim. Çok şükür sanırım kendisi de çok memnun.
    Evet benim yakıtım sitede geçen değerlerden bir kıt yukarıda mesela daha 4 litrenin altına hiç düşmedim. Zorladım 6,1 lere kadar çıktım ama normal seyir normal yük hep 4 litrede kaldı. Fakat buna rağmen motosikletin performansını düşük olan ayarlardaki performansla karşılaştırınca aman abicim yaksın diyorum.Ayarlar metrik abi bu arada tekrar hatırlatayım.
    Merhaba dostum tekrar geçmiş olsun ancak ben sanki daha önceki konularda sohbetlerde Supap ayarlarını 0,07 emme-0,09 eksoz olarak yapılması yönünde bilgilendirildiğimizi hatırlıyorum ? ancan sen 4 e 6 olarak demişsin ? bir sorun yaşadın mı ? yada ben mi yanlış hatırlıyorum acaba ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    haklısın concrete bende zaten ilk ayarlarımın 0,07-0,09 mm. olduğunu ve bu ayar ile motosikletin performansının çok iyi olduğunu söyledim. Bu ayarları yukarıda belirttiğim forumlardan okuduğumdan etkilenerek düşürttüm. 0,05mm emme 0,07 eksoz yaptım. Pişman olup 200 km. sonra tekrar eski ayarlara yani 0,07 emme, 0,09 eksoz olarak ayarlattım. Yukarıda da bunu anlatmaya çalıştım. Bu ayarlarla stop etme sorunu olmuyor. Hatta yukarıda saydığım diğer sorunlarda olmuyor.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli arkadaşlarım geçen gün Bursa limit motorda (UMA bayii) Shineray
    XY400 isimli bir motor gördüm. Tek kelimeyle vuruldum. Olmaz böyle bir
    güzellik. 27 ps,30 nm hav maç dediğinizi duyar gibiyim. İnanmayacaksınız,
    Amma 13200 tl. Suzuki GN 400 ün Zongshen motorlu yeni versiyonu.
    RX3İ yi satıp onu mu alsam diyorum? Sizler ne dersiniz? Saygilarimla.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Subap olculeri icin simdiye kadar diger motorlarda gordugum bir oran var. Emmenin %50fazlasi kadar eksoz olmasi lazim. Benim bmw de emme 0.1 eksoz 0.15. Eski cinlilerimde emme 0.08 eksoz 0.12 idi. Rx3 verisi ise emme 0.04 eksoz 0.06. Yani hep bir oran var arada. Bu oran da %50 fazlasi seklinde. Bu durumda emme 0.07 olursa eksoz 0.1 veya 0.11 olmali diye dusunuyorum. Acaba bucuklu sayi yerine ornegin emme 0.08 0.12 eksoz deneyen oldu mu? Selamlar.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım geçen gün Bursa limit motorda (UMA bayii) Shineray
    XY400 isimli bir motor gördüm. Tek kelimeyle vuruldum. Olmaz böyle bir
    güzellik. 27 ps,30 nm hav maç dediğinizi duyar gibiyim. İnanmayacaksınız,
    Amma 13200 tl. Suzuki GN 400 ün Zongshen motorlu yeni versiyonu.
    RX3İ yi satıp onu mu alsam diyorum? Sizler ne dersiniz? Saygilarimla.
    Keske resim de koysaydiniz. Resim bekliyoruz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Merhaba arkadaşlar bende iki hafta önce demirden atımı aldım daha rodaj döneminin başı zorlamadan sürüyorum haliyle internette 2. Ellerine bir göz attım 2015 ve 2016 daha 300 - 500 km lerde satılan bir sürü motor var neden satıyorlar sizce herhangi bir memnuniyetsizlik mi söz konusu acaba.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Değerli Veyis Hocam nete foto atmayı tam olarak bir örgensem benden daha
    bahtiyar bir kul olmayacak dünyada. Ancak shineray XY 400cc diye nette
    görsellerde gayet rahat bulabilirsiniz. Motor zongshen Şase shineray.
    Suzuki gn 400 diye nete görsellerde baktığınızda aynı motor bloğu olduğunu
    görüyoruz. İncelemenizi öneririm. Her günün bayram tadında olması dileğiyle. Daha nice nice bayramlara inşaallah. SELAMLARLA.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

görüyoruz. İncelemenizi öneririm. Her günün bayram tadında olması dileğiyle. Daha nice nice bayramlara inşaallah. SELAMLARLA.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Sevgili Zangiff kanaatim şöyle, Enduro ruhunun ne olduğunu bilmeden RX3İ
    alanları, atıyorum 180 km süret bekleyenleri evo tatmin etmiyo. Yada evo dan farklı bekletileri olanlar, hatta benim gibi kararsız Kasımlar 7000 km
    sonra başka bir motor alsammı ki diyo. Her şey gönlünüzce olsun.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar dijital ekran problemi ile alakalı olarak bana yol yordam gösterecek olan yok mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bir hata tespit ettim; dijital ekran yazıları düzensiz olarak gidip geliyor:( henüz 200 km oldu. Bayii aradım aküden olabilir, garantiden değişir dediler. Sizce alakası olabilir mi? Deneme yanılma ile sonuca ulaşmalarını istemiyorum.

Çalışır durumda yada sadece kontak açık fark etmiyor. Hiçbir düzen tespit edemedim.

Mutlu bayramlar.
    Konu bu idi...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bugün metzeler tourance lastiklerimi taktırdım. 2 kişi binip denedik ama çok şükür arka tozluk lastiğe sürtmedi. Çok hafif titreşim hissettim. Şehir içi kullandığım için yanılmış ta olabilirim. Sübap ayarları ile ilgili yazdıklarıma bir cevap yok. Deneyen yok mu?

görüyoruz. İncelemenizi öneririm.
    Baktım. Allah gönlünüze göre versin. Benim tarzım değil.

Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende iki hafta önce demirden atımı aldım daha rodaj döneminin başı zorlamadan sürüyorum haliyle internette 2. Ellerine bir göz attım 2015 ve 2016 daha 300 - 500 km lerde satılan bir sürü motor var neden satıyorlar sizce herhangi bir memnuniyetsizlik mi söz konusu acaba.
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun, aynı zamanlarda aynı heyecanı yaşıyoruz. Şuan şehir dışındayım bayram için, biran once dönmek için sabırsızlanıyorum...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Veyis Hocam lastiklerini en güzel günlerde, en tatlı yollarda sağlıkla kullanasın. Evo sunu yeni alan arkadaşlarım için de aynı temennide bulunuyorum. SELAMLAR.
    Naci63 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Veyis Hocam lastiklerini en güzel günlerde, en tatlı yollarda sağlıkla kullanasın.
    Teşekkür ederim. Hepimiz inşallah.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun, aynı zamanlarda aynı heyecanı yaşıyoruz. Şuan şehir dışındayım bayram için, biran once dönmek için sabırsızlanıyorum...
    Teşekkürler bende sürekli sürmek için can atıyorum henüz çok fırsat bulamadım

Arkadaşlar size 2 sorum olacaktı birincisi motorda aşırı ısınma gözlemledim yada bana öyle geldi radyatörlerin üzerindeki koruyucu plastikten gibi geldi bana bu parçayı söken yada aynı sorunu yaşayan varmı. İkinci sorumda ilk yağ değişimi yapılacak servisin insiyatifine bırakmak istemiyorum giderken kendi yağımı kendim götüryüm diyorum önerebileceğiniz bi marka varmı antalyada yaşıyorum sıcaklık yüksek nem de öyle buna göre önerirseniz sevinirim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Naci63 hocam bunu belirlemenin bir yolu aklıma geliyor. Lakin sanayide o kadar çevre yapamadım daha. Bu eksoz emisyon ölçüm cihazları varya hocam bunlar eksozdan gelen gazın değerleri ve ısısından yola çıkarak motorun yanma sonrası ne kadar verimli çalıştığını veya supapların sıkılığını gevşekliğini söylüyor. Bu cihaz yardımıyla ölçüm yapıp birkaç deneme yanılma yöntemi ile en mükemmel yanmayı tespit edecek bir çalışma yapılabilir. Bunun içinse işi gücü bırakıp yada pazar günü sana dükkanını açıp bu husus üzerinde çalışabilecek kadar samimi bir arkadaş lazım. O da bende yok.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci63 hocam bunu belirlemenin bir yolu aklıma geliyor. Lakin sanayide o kadar çevre yapamadım daha. Bu eksoz emisyon ölçüm cihazları varya hocam bunlar eksozdan gelen gazın değerleri ve ısısından yola çıkarak motorun yanma sonrası ne kadar verimli çalıştığını veya supapların sıkılığını gevşekliğini söylüyor. Bu cihaz yardımıyla ölçüm yapıp birkaç deneme yanılma yöntemi ile en mükemmel yanmayı tespit edecek bir çalışma yapılabilir. Bunun içinse işi gücü bırakıp yada pazar günü sana dükkanını açıp bu husus üzerinde çalışabilecek kadar samimi bir arkadaş lazım. O da bende yok.
    Düşünmeniz yeter sevgili arkadaşım. Ama kim bunun cevabını bulursa burada yazar inşallah.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Değerli Arkadaşlarım Çorlu'dan RX3İ kullanıcısı Sezgin Gülmez kardeşimizin bugün ilk kızı dünyaya gelmiştir. Hem gelin hanım kızımıza,
    hem bu dünyaya yeni gözlerini açan yavrumuza Allah'tan sağlık sıhhat afiyet dileriz. Sezgin kardeşimize de torunumuzun gelin olduğu günleri
    görmesini temenni ederiz. Rabbim mutluluklarını daim eylesin. SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Değerli Arkadaşlarım Çorlu'dan RX3İ kullanıcısı Sezgin Gülmez kardeşimizin bugün ilk kızı dünyaya gelmiştir. Hem gelin hanım kızımıza,
    hem bu dünyaya yeni gözlerini açan yavrumuza Allah'tan sağlık sıhhat afiyet dileriz. Sezgin kardeşimize de torunumuzun gelin olduğu günleri
    görmesini temenni ederiz. Rabbim mutluluklarını daim eylesin. SELAMLAR.
    sezgingulmez bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)