Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

RX3 un enduroda iddiali bir motosiklet olarak yapildigini sanmiyorum..Bu motor tipik bir GS gorunumlu arkada 15 inch janti olan bir tasit..Her enduro gorunumlu motosiklet enduro degildir..

Bizim itirazimiz fiyatina oldu.Gorunum hos cc250 diye 10.500 lira etiket cok gercekci olmadi.

Bu motorun hangi ozelligi enduro? Arka jant olcusumu on amortisor kalibresimi..

Bu mondial rx3 un vidalari sagi solu birinci yilda paslanacaksa ki cok yuksek ihtimal oyle olacak..Fiyat etiketini yine haketmez..

İnazuma ile tabiko ayni segmentte degil ancak reel piyasa kosullarinda karsilik bulabilecek bir etiketede sahip degil.

Bu motor 8 e iyidir.Daha fazlasini hakettigini dusunmuyorum.

İlgi baska satin alma baskadir.Dusunuldugu kadar enduro meraklisi yok memlekette..Bu nedenle cok sayida satis yapmasi bu fiyatla zor..Suan forumda kac rx3 musterisi var.??
    Carbondioxid, dyavol-77 ve papazkemal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RX3 un enduroda iddiali bir motosiklet olarak yapildigini sanmiyorum..Bu motor tipik bir GS gorunumlu arkada 15 inch janti olan bir tasit..Her enduro gorunumlu motosiklet enduro degildir..

Bizim itirazimiz fiyatina oldu.Gorunum hos cc250 diye 10.500 lira etiket cok gercekci olmadi.

Bu motorun hangi ozelligi enduro? Arka jant olcusumu on amortisor kalibresimi..

Bu mondial rx3 un vidalari sagi solu birinci yilda paslanacaksa ki cok yuksek ihtimal oyle olacak..Fiyat etiketini yine haketmez..

İnazuma ile tabiko ayni segmentte degil ancak reel piyasa kosullarinda karsilik bulabilecek bir etiketede sahip degil.

Bu motor 8 e iyidir.Daha fazlasini hakettigini dusunmuyorum.

İlgi baska satin alma baskadir.Dusunuldugu kadar enduro meraklisi yok memlekette..Bu nedenle cok sayida satis yapmasi bu fiyatla zor..Suan forumda kac rx3 musterisi var.??
    Şöyle diyebiliriz;
    Fiyatın Türkiye'de nasıl belirlendiği bariz ortada.Hükümet düşmanları,muadil denen muhabbet,marka fanatikliği,müthiş derecede ön yargı falan,filan fiyatlandırmada büyük etken. O yüzden fiyatı değiştireceğimizi pek sanmıyorum,bu forumda 2 senedir denedim,artık forum dışındakilere yöneldim
    Cant ya da jant ölçülerinin herhangi bir olumsuzluğunu görmedim.Gücü ya da hızı etkilemiyor,Yükseklik gayet ideal.
    Hadi enduro değil diyelim,ama rahatlığı gözardı etmek büyük haksızlık olur.
    Arka beslenme çantasını değiştirirsek,3 lü çanta olarak işgörür.
    Paslanmaz teflon ve silikonlu vida kullanılmış.Şu an 20-23bin arası satılan Honda NC ve NCX serisinde kullanılan vidalara bakmanızı öneririm.Daha 1 yılı geçmeden paslanmış.
    Fazla uzatmaya gerek yok,ben bir anlık kararla aldım gitti.Şu an için memnunum,bundan sonrasını zaman gösterecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

Alıntı canawar17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar değer kaybedeceğine şöyle bir bakalım ;
    1- Ülkemizde uygun vergi oranı itibariyle 125 cc makine ve 250 cc makine aynı vergiyi veriyor
    2- Ülkemizin yolları çok ta düzgün değil
    3- Millet olarak en azından piknik yapmak içinde olsa asfalttan çıkıyoruz
    4- Yakıt olarak ekonomik limitimiz ort. 4lt/100 km olduğunu varsayarsak
    5- Yedek parça bulunabilirliği ve dışarıdan getirtebilme kaynakları çeşitliliği (Yunanistan, Avrupa, Rusya, Çin, Amerika vs.)ve yerli yaygın yedek parça
    6- Pazar alışverişi için dahi olsa bagaj hacmine ihtiyaç
    7- Arkamızda eşimizi dostumuzu rahat bir şekilde taşımak ve denize, gezmeye gitme ihtiyacımız
    8- Yollarımızda sollama harici yüksek hızlarda (>120 km/h) seyretmenin ekonomik ve güvenlik sorunları

Düşünülürse bu motor bence ülkemizde çokta değer kaybetmez gibi geliyor.
    Dur bakalım bi 50 bin yapsın,eğer yaparsa bi 50bin daha yapsın
    Aga kaçtane daha madde yazarsan yaz,millet biner biz halâ konuşuruz demiycem,ben biniyom
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bakım aralığı nedir rx3 ün. 2000 km diye hatırlıyorum. bu rakam çok az değilmi eğer öyle ise?

300 lük kitleri olduğu söyleniyordu yurt dışında. doğruluk payı varmı?

Motosikleti
    Mondial RX3
    Arkadaşlar yeni partinin ne zaman geleceği ile ilgili kesin bilgi sahibi olan var mı?

Motosikleti
    rx3
    bakım aralığı 2000 mil..
    3000 km eder.. yaklaşık

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykümselâm.Bazı arladaşlar haliyle çekingen duruyor,bazıları da sırf eleştirmek için yazıyor.İkinci el için hesap kitap yapmadım,sürekli motor değiştiren biri değilim.Uzun vadede kullanmak istediğim için bu motoru aldım.ÖNEMLİ OLAN ne amaçla aldığınızdır.Motosikletten az çok anlayan biri,RX3 için abartılı bir şekilde olumsuz düşünmez.Servisle ilgili herşeyi,yetkililere ulaştırıyorum.Az çok bişeylerin yoluna gireceği inancımı kaybetmedim.İnşallah ileriki zamanlarda hepimiz güzel şeyler olacağını göreceğiz.
    Bu forumda beni takip eden bir çok kişi olduğundan,tarafsız olmak zorundayım.İlk izlenimlerim hep olumlu yönde.Bazı arkadaşlarım hiç olumsuz şeyler yazmıyorsun diyolar.Oysa ne varsa onu yazıyorum.Kullandıkça motoru daha fazla tanıyorum.Bu yüzden yanlış yorumlarda bulunmak istemiyorum.
    Dediğiniz gibi;Motor işine keyif için biniyorsanız uzun yol yapacak ve enduronun zehirini almak istiyorsanız bu makina en uygunu.
    Tekeriniz düz bassın.
    Motoru kapalı garajda mı saklıyorsun yoksa yağmur yaş görüyor mu ?

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kapalı garajda mı saklıyorsun yoksa yağmur yaş görüyor mu ?
    Tabiki garajda,dışarda bırakılır mı be yaa
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiki garajda,dışarda bırakılır mı be yaa
    Arada bi koysana

Paslaniyo mu diye bakacam
    Salih_T ve selsa bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Arada bi koysana

Vidaların çoğu paslanmaz teflon be ya.Nasıl olacak bilmiyorum[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Arada bi koysana

Vidaların çoğu paslanmaz teflon be ya.Nasıl olacak bilmiyorum

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    hakkımızda hayırlısı.
    karar verme aşamasında yardımcı olan turkish39 a teşekkürler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    ArKadaslar öncelikle bazi bilgilere ihtiyacim var bu motor kazadan sonra baya aklimi kurcalamaya basladi almayi dusunuyorum servis hizmetini salliyorum kendi ustama gitururum mondial.malum cok iteliyor benim asil sormak istedigim
    1 Yeri geldimi bastimi uzuyormu
    2 kullandigim mondialden dolayi eller ayaklar toto titresimden uyusuyordu bunda nasil ve ne duzeyde
    3 suspansiyon nasil cok sarsiyormu
    4 yokuslarda iki kisiyle cekiyormu yoksa cani bitiyormu
    10.000 kusur fiyatini gozden cikartip alabilirim fakat abuk sabuk resetleme stop etme gibi sorunlari varmi gene ayni seyleri yasamak istemiyorum
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ArKadaslar öncelikle bazi bilgilere ihtiyacim var bu motor kazadan sonra baya aklimi kurcalamaya basladi almayi dusunuyorum servis hizmetini salliyorum kendi ustama gitururum mondial.malum cok iteliyor benim asil sormak istedigim
    1 Yeri geldimi bastimi uzuyormu
    2 kullandigim mondialden dolayi eller ayaklar toto titresimden uyusuyordu bunda nasil ve ne duzeyde
    3 suspansiyon nasil cok sarsiyormu
    4 yokuslarda iki kisiyle cekiyormu yoksa cani bitiyormu
    10.000 kusur fiyatini gozden cikartip alabilirim fakat abuk sabuk resetleme stop etme gibi sorunlari varmi gene ayni seyleri yasamak istemiyorum
    Rahat ol kardeşim,250 CC sınıfının beklentilerini rahatlıkla karşılıyor.Abuk subuk sorun yaşatmadı şimdilik,gayet başarılı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkımızda hayırlısı.
    karar verme aşamasında yardımcı olan turkish39 a teşekkürler.

http://i.hizliresim.com/WnLbYE.jpg
    Vaaay,hayırlı olsun arkadaşım.Maşallah,tekerin düz bassın.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R

merhaba arkadaşlar. konu biraz hareketlensin hadi.
    rx3 ile birbirimize alışmaya çalışıyoruz. ön frende ara sıra şişme oluyordu ve motor zorlanıyordu. arka frendede sekme , silkeleme var. serviste 2 freninde havasını aldılar. ön fren düzeldi gibi. arka taraf zamanla disk ve balata alışacaktır deniyor. bakalım görücez.

lastik havaları kaç olmalı bu arada. bilen varmı?

arka çantayı elimde bulunan givi marka çanta ile değiştireceğim. kask sığmayınca zor oluyor.

asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Şöyle diyebiliriz;
    Fiyatın Türkiye'de nasıl belirlendiği bariz ortada.Hükümet düşmanları,muadil denen muhabbet,marka fanatikliği,müthiş derecede ön yargı falan,filan fiyatlandırmada büyük etken. O yüzden fiyatı değiştireceğimizi pek sanmıyorum,bu forumda 2 senedir denedim,artık forum dışındakilere yöneldim
    Cant ya da jant ölçülerinin herhangi bir olumsuzluğunu görmedim.Gücü ya da hızı etkilemiyor,Yükseklik gayet ideal.
    Hadi enduro değil diyelim,ama rahatlığı gözardı etmek büyük haksızlık olur.
    Arka beslenme çantasını değiştirirsek,3 lü çanta olarak işgörür.
    Paslanmaz teflon ve silikonlu vida kullanılmış.Şu an 20-23bin arası satılan Honda NC ve NCX serisinde kullanılan vidalara bakmanızı öneririm.Daha 1 yılı geçmeden paslanmış.
    Fazla uzatmaya gerek yok,ben bir anlık kararla aldım gitti.Şu an için memnunum,bundan sonrasını zaman gösterecek.
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...490efb2e204a06
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...90f40e2f8f6e52
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...ddc2ddaa3aae67

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

Dur bakalım bi 50 bin yapsın,eğer yaparsa bi 50bin daha yapsın
    Aga kaçtane daha madde yazarsan yaz,millet biner biz halâ konuşuruz demiycem,ben biniyom
    bizim ülkede ön yargıyı kırmak çok zordur..Türkish bu motorsikletin aktif kullanıcısı ve adam motorumdan memnunum diyor, artısı eksisi neyse belirtiyor ancak motoru kullanmayan arkadaşlar kulaktan duyma bilgilerle motoru kötülüyor..10 bin lira eder bu motor, en az 2-3 bin tlsi vergiye gidiyor, ee 8e vereceksen malzemeden çalacaksın öyleyse..sonuç olarak ne kadar ekmek o kadar köfte..bence motor uzun yol için ideal..

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Az once gps ile yaptigim olcume gore

Gosterge. Gps
    100. 84
    120. 100
    130. 110

Seklinde ilk aldigim gunden beri suphelendigim seyi kendime kanitlamis oldum. Gosterge fazla olcuyor. Bu fark nispeten dusuk hizlar olan 40_50 km lerde 10 km civarinda. Bana fazla geldi acikcasi. Ozaman adamlarin sitelerinde yaptiklari aciklama yani max.hiz 130 km dogru gibi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Düzgün otomobillerle de karşılaştırmakta fayda var. Bu kadar büyük faklar olamaz.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    fark bencede çok ancak otomobilllerle kıyaslama kısmını anlamadım. telefonun gps ini kullanarak ölçtüm. yandex haritadan faydalandım. ayrıca telefonunmun gps ini daha önce aracımdaki harici bir yol bilgisayarına ait gps ve yine aracımdaki teybin navigasyonu ile, aynı olduklarını teyit etmiştim. bu durum aklıma yurt dışında ön tekerleği daha büyük olan versiyonları varda onlara göremi kalibre edilmiş acaba sorusunu getirdi aklıma. hız konusunu diğer arkadaşlarda denerlerse daha doğru bir sonuca ulaşırız.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    gps ile hız ölçümü yaparken yoldaki meyilin 0'a yakın ve mümkünse 0 olmasına dikkat edin çünkü gps mesafeyi kuş bakışı olarak ölçüyor kısacası 30 derecelik bir eğim varsa ve siz 100 km hızla giderseniz gps size 86 km hız gösterecektir. bunların dışında bir çok motor biraz fazla gösterir bence buna çokta fazla takılmamak özellikle enduro tipi motorlarda amaç hızdan çok yolun verdiği keyif bence çok daha önemli.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fark bencede çok ancak otomobilllerle kıyaslama kısmını anlamadım. telefonun gps ini kullanarak ölçtüm. yandex haritadan faydalandım. ayrıca telefonunmun gps ini daha önce aracımdaki harici bir yol bilgisayarına ait gps ve yine aracımdaki teybin navigasyonu ile, aynı olduklarını teyit etmiştim. bu durum aklıma yurt dışında ön tekerleği daha büyük olan versiyonları varda onlara göremi kalibre edilmiş acaba sorusunu getirdi aklıma. hız konusunu diğer arkadaşlarda denerlerse daha doğru bir sonuca ulaşırız.
    BMW gibi bir kaliteli otomobille yanyana giderken karşılaştırılırsa o zaman emin olunabilir. Bu farklar anormal duruyor ve açıkçası ben de GPS'e çok güvenmiyorum. Tekerlek çapı ile ilgili olması da ihtimal dahilinde veya göstergede bir kalibrasyon sorunu da olabilir tabi. Turkish39'da ölçerse daha iyi anlaşılır.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    nenis, ölçümü düz yolda yaptım. keyif durumu ayrı , ama göstergedeki bu durumu bilmekte lazım. zaten ilk bindiğimdeki hız algımla gösterge arasındaki fark "hadi canım sende" dedirtti bana. bunu kanıtlarla sizinle paylaşmak istedim.

hız ölçümü konusunda gps in yeterince güvenilir olduğunu düşünüyorum.bunuda başka gps lerle kıyaslayıp aynı sonucu aldığım için telefonunda yanlış ölçme ihtimalini en aza indiriyorum.

dün yetersiz olan arka çantamı değiştirdim. yakında fotoğrafını atarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)