Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    bugün bende Tuzla Üçerler motorda deneme yaptım kısa mesafede olsa pulsardan sonra gayet titreşimsiz ve rahat geldi, te sevmediğim yan cbf 150 kafa şekli oldum olası sevmemişimdir bu yüzden bana göre değil, işcilik ve malzeme kalitesi o kadar kötü değil, işini başarıyla görür. pulsar gibi seri değil uzun yolda durumu nedir bunu kullanıcılar karar verir, almak isteyen olursa alabilirler.
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    kullanıcı arkadaşlardan yorum bekleyerek sorularımı soruyorum,

100 km nin üzerinde hızlarda gidon hafifliyor. bir kere yaptığım son hız denemesinde 140+ sürette gidon hafif hafif sallanmaya başlamıştı. bunun sebebi çantalarmıdır acep. amortisör ayarı ile çözebilirmiyiz?

lastik konusuna değinmek istiyorum. pek konuşmadık bunu. bikaç kere arka tekerlek gaz açarken kayma yaptı. frenlemede kitleme hissetmedim. ıslak zeminde kullanmadım henüz. ancak başka motorların aynı marka lastiklerinde yaşadıkları sorunları okuduğum için yerdeki en ufak ıslaklıkta tedirgin oluyorum. en ilginç kısımı ise yol şeritlerinin üzerinden geçerken hissettiklerim. bildiğiniz buz pisti hissi veriyor. hemen uzaklaşmak istiyorum üzerinden. sanki sağa sola kayıyormuş gibi. bu hissi yaşatan lastiklerle yaş asfaltta olmak istemem. dişli lastiğin verdiği bir kaçınılmaz sonmudur bilmiyorum. toprakta kullandım geçen hafta sonu. taşlık kısımlardan geçtim. hiç bir sıkıntı çıkarmadı.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........en ilginç kısımı ise yol şeritlerinin üzerinden geçerken hissettiklerim. bildiğiniz buz pisti hissi veriyor. hemen uzaklaşmak istiyorum üzerinden. sanki sağa sola kayıyormuş gibi. bu hissi yaşatan lastiklerle yaş asfaltta olmak istemem. dişli lastiğin verdiği bir kaçınılmaz sonmudur bilmiyorum. ....
    Ake, sağa sola kayıyormuş Hissi vermiyor, kayıyorsunuz gerçekte de. O kabartılmış yol çizgileri silikon temellidir(diye açıklamıştı yine bu forumda o işten anlayan birisi). Yani gerçekten de kayıyorsunuz o çizgiler üstünde, mümkün olduğunca virajlarda falan o kabartılmış yol cizgilerine denk gelmemeye çalışın. Hangi lastik olursa olsun kayıyor, az ya da çok. Yağmurda ise çok daha dikkat edin o çizgilere. Sadece boya olan, kabartma olmayan çizgilerde böyle bir sorun olmuyor.
    ake bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bu faydalı bir bilgi, teşekkürler. daha önce michelin (citygrip 14" ve pilot street 17") lastikleri kullandım. aynı durum onlarda yoktu. dişli yapıdan kaynaklı olabilir belkide.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la gardaş yıllardan beri bedavadan mondialin motorlarını binip dünyayı turladın,en son rx3 verdiler altına,millet meraktan ölürken bu motor için,facede yarım yamalak bişeyler yazdın,şimdide diyorsunki bana bişey sormayın vs.vs. hayırdır la,bi fincan kahvenin bile 40 yıl hatırı vardır,nooldu şimdi öküz öldü ortaklık ayrıldımı.binerken iyiydide,motordan inincemi kötü oldu,bi anlatsaydında anlasaydık..
    di mi yani

100 km nin üzerinde hızlarda gidon hafifliyor. bir kere yaptığım son hız denemesinde 140+ sürette gidon hafif hafif sallanmaya başlamıştı. bunun sebebi çantalarmıdır acep. amortisör ayarı ile çözebilirmiyiz?

lastik konusuna değinmek istiyorum. pek konuşmadık bunu. bikaç kere arka tekerlek gaz açarken kayma yaptı. frenlemede kitleme hissetmedim. ıslak zeminde kullanmadım henüz. ancak başka motorların aynı marka lastiklerinde yaşadıkları sorunları okuduğum için yerdeki en ufak ıslaklıkta tedirgin oluyorum. en ilginç kısımı ise yol şeritlerinin üzerinden geçerken hissettiklerim. bildiğiniz buz pisti hissi veriyor. hemen uzaklaşmak istiyorum üzerinden. sanki sağa sola kayıyormuş gibi. bu hissi yaşatan lastiklerle yaş asfaltta olmak istemem. dişli lastiğin verdiği bir kaçınılmaz sonmudur bilmiyorum. toprakta kullandım geçen hafta sonu. taşlık kısımlardan geçtim. hiç bir sıkıntı çıkarmadı.
    Motoru teslim aldığımda 49 psi hava basıncı varmış... 30 psi ye getirdim. Benim motor o kadar kaymıyor. Sizinkide 49 psi deyse onun icin kayıyo olabilir. Basınçları kontrol edin...

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    alır almaz ilk yaptığım işte ;) hava basınçlarım 30-32.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ooo akın abi hayırlı olsun yeni öğreniyorum güle güle kullan
    ake bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mondiale 10. 450 çok arkadaş bendede mondial var baş belası

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

Çantalar bazen hava şartlarından dolayı gidonda sallama yapıyor.Bi ara üşenmeyip çantayı sökünce anladım
    Lastiklerin kaymasında da hava basıncı ve asfaltın durumu çok etkili.Bazı asfaltlarda motor kendiliğinden yattıkça yatıyor virajlarda,bazen ise asla yatırma diyor.Maceraya gerek yok.Gaz açarken kayma konusunda da aynı.Eski motorumda michelinin iki modelini de kullandım arka lastik olarak,o gaz açmada kayma olayını kesemedim.Zaten hafif adamım,55 kilo bişey Motosikletinizi tanıdıkça ona göre kullanacaksınız zaten.Ülkemizde çeşit çeşit asfalt olduğu için lastik markasının bi önemi kalmıyor.Zamanında lastiklere deli para harcadım.Usul usul gidin

ake, Salih_T, mitmuallim ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

EGELİ, kdiner ve sgmarf bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Merhaba Arkadaşlar,
    Dün itibariyle ilk motorum olarak RX3 almış bulunuyorum. aranızda olmak ilk motorumla ilgili paylaşımları takip etmek güzel olacak.
    Selamlar tekrar
    sizlerin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum:
    motoru teslim aldım biraz acemiyim motoru tecrübe etmek dışında yapmam gereken dikkat etmem gereken neler var?
    turkish39 ve nazım19 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    hayırlı olsun,
    ilk önerim : VİDALARINI KONTROL ET. ÖZELLİKLE ARKA FREN KALİPERİNİ TUTAN CİVATALARI. forumda 2 kişinin vidası gevşedi. kazasız belasız kullanman dileği ile.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    hayırlı olsun .. güle güle kullan, paylaşımlarınız fikirlerimize yön verecek.. vesselam..

Motosikleti
    rx3
    arka amortisör yayını sıkıştırmayı deneyen oldu mu? iki kişide sorun olacak gibi biraz sıkıştırmalıyız.

Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka amortisör yayını sıkıştırmayı deneyen oldu mu? iki kişide sorun olacak gibi biraz sıkıştırmalıyız.
    evet buyuk somun sertlestirip motorun Amortisorunun calisma noktasini yukseltiyor. Kucuk sari civatadA calisma hizini ayarliyor. Yani sonumleme hizi. Keyfine gore ayarlayabilirsin.
    odo bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    teşekkürler bilgiler için eve gidince hemen somun civata kontrolü
    ayrıca paylaşım yapmak isterim ama bir acemi kullanıcı olarak size ne kadar yarar sağlar bilemiyorum.

Aracım şu an için garajda, bayiden alıp getirmek dışında kullanamadım henüz plaka yok.
    yaklaşık 30 km yaptım. ilk izlenim olarak sağ ayağımın bulunduğu bölge de ciddi sıcaklık hissediyorum. nasıl çözebilirim bilmiyorum?
    oturuş pozisyonum rahat boy: 178 kilo :73
    çantalar çok kullanışlı değil. top case'i değiştireceğim. ileride yan çantaları da değiştiririm.
    arka lastik sıcak asfaltta frende biraz kayma yaptı. durmaya yakın.
    dengesi bana iyi gibi göründü.
    henüz rodajda olduğum için 4-5 bin rpm yi geçmiyorum. performansla ilgili yorum yapamayacağım.
    cenkito bunu beğendi.

Alıntı zwenia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bilgiler için eve gidince hemen somun civata kontrolü
    ayrıca paylaşım yapmak isterim ama bir acemi kullanıcı olarak size ne kadar yarar sağlar bilemiyorum.

Aracım şu an için garajda, bayiden alıp getirmek dışında kullanamadım henüz plaka yok.
    yaklaşık 30 km yaptım. ilk izlenim olarak sağ ayağımın bulunduğu bölge de ciddi sıcaklık hissediyorum. nasıl çözebilirim bilmiyorum?
    oturuş pozisyonum rahat boy: 178 kilo :73
    çantalar çok kullanışlı değil. top case'i değiştireceğim. ileride yan çantaları da değiştiririm.
    arka lastik sıcak asfaltta frende biraz kayma yaptı. durmaya yakın.
    dengesi bana iyi gibi göründü.
    henüz rodajda olduğum için 4-5 bin rpm yi geçmiyorum. performansla ilgili yorum yapamayacağım.
    Fan tarafına 12*17 cm yonlendirici bi sac taktım fandan gelen havayı dışarı yönlendirdim bayağı rahatlattı...

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı arifakkoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fan tarafına 12*17 cm yonlendirici bi sac taktım fandan gelen havayı dışarı yönlendirdim bayağı rahatlattı...
    Bir fotoğraf paylaşabilir misin?

Motosikleti
    mondial rx3 250

mondial türkiye

Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık on yıldır motosiklet kullanıcısıyım.Hem gezi hemde işim için kullanıyorum .Rx3 mondialı gördüğümde şekli şemali çok hoşuma gitti bir serviste denedim ve aldım.Şu an motoru alıştırıyorum 250 km yeni geldi.Motor şimdilik tüm isteklerime cevap verebiliyor.Bence mondial çok iyi bir iş başarmış.
    Fiyat olarak ta bence makul.Tabi ki daha az bir rakamla Türkiye ye gelse şikayetçi olmazdık ama aynı litrelerdeki çanta fiyatlarını kimse bilmiyormu. bunların bağlantı demirlerini öndeki tur camını ve orta sehpasını fiyatlarını hepimiz biliyoruz.önceki motorumda yalnız ön cama 225 vermiştim.koruma takozu keza öle.Bu açıdan bakınca uçuk bir rakam vermediğimi düşünüyorum.
    Motordan çok memnunum fakat daha memnun edici bi şey var.Motor geldiğinde orta sehpa yoktu ve ön cam siyah küçüktü .Mondial Türkiye ile iletişime geçtim.Geri dçnüşleri ve sattıkları malın arkasında durmaları beni oldukça memnun etti.Motorumla yalnız olmadığımı iyi bir sistemin de benimle beraber olduğunu bilmek güven verici.
    Forumda kendime muhattap bulamadığını söyleyen arkadaşlar muhtemelen yanlış kanallardan yol alıyorlar.Yeni bir motor değil Türkiyeye yeni geldi bu yüzden tüm yedek parçalar mevcut.
    Motor montaj sırasında servis arandı bende oradaydım.Forumda bahsedilen gevşeyen kaliper civatalar teker teker sökülerek titreşimle gevşemesini engelleyici sıvı ile kaplanarak takılması istendi.bunun anlamı şikayetlerle ilgileniliyor eksiklikler gözden geçiriliyor.bu forumlar mondial tarafından okunuyor.Çok hoşuma gitti.Dikkate alınmak güzel.
    Herkese sağlıklı keyifli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)