Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , Bu gün 2015 model 17 bin km kırmızı bi rx3i alarak aranıza katıldım. Ankara için İşinin ehli diyeceğimiz usta önerisi var mı ? Antifiriz ve genel bakım için. Ayrıca lastik olarak f/p ürünü önerirmisiniz ?
    2015 modellerin lastik ölçüleri uyuyor mu bakmadım ama;

Anlas lastiklerden güzel geri dönüşler geliyor.
    https://anlas.com/product/sheet/Enduro/CAPRA%20R/

listeden uygun çapta lastik var mı bakabilirsiniz...
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı U uR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 modellerin lastik ölçüleri uyuyor mu bakmadım ama;

Anlas lastiklerden güzel geri dönüşler geliyor.
    https://anlas.com/product/sheet/Enduro/CAPRA%20R/

listeden uygun çapta lastik var mı bakabilirsiniz...
    Anlas çaprayı öneren 2. kişisiniz hocam , yarın üzerindeki lastiklerin ebatlarına bakıp sipariş vereyim. Aldığım arkadaş orjinal lastiğiyle 17000 km yapmış , sabun gibi kayıyor lastik
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı utkuozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırklareli den havsa yakın
    bende edirne de kullanıyorum motorumu
    havsa sanayide aşağıdaki mondial servisini tavsiye ederim.
    RAFET TULBEZ SANAYİ SİTESİ 2 BLOK NO:17 HAVSA/EDİRNE HAVSA 02843361018 02843361018
    Hocam grçen gün edirnedeydim şehir içindeyseniz yanılmıyosam sizin motordu gördüğüm turuncu sizin motor dimi
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı RoDida adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam grçen gün edirnedeydim şehir içindeyseniz yanılmıyosam sizin motordu gördüğüm turuncu sizin motor dimi
    yok benim motor kırmızı
    geçen hafta sonu gidemedim edirneye bu gidişle motoru istanbula getirmek zorunda kalıcam
    istanbulda yaşıyorum aslında
    bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    https://ibb.co/eS4q5m Aliexpress'den aldığım reflektör bant gayet kaliteli çıktı.
    bursalıali bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Arkadaşlar 2015 model rx3i evo sahibiyim , stop etme problemi var. yolda ilerlerken stop etmiyor kesinlikle , ışıklarda durunca rolantisi hafif düşüp çıt diye gidiyor oksijen sensörü orjinali ile değişti . Yarında sübap ayarı yapılacak , bu sıkıntı başına gelipte sübap oksijen sensörü harici bi işlem yaparak çözen var mı ?

birde motoruma antifirizli su koyucam , içindeki mevcut suyu nereden boşaltırım ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    Sağda devirdaim pompasının orda ki civatalardan birinde conta göreceksiniz onu açın. Soğutma suyu oradan boşaltılıyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    sağolun hocam
    bursalıali bunu beğendi.

msaltin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeni yol arkadaşını arıyor :)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , Bu gün 2015 model 17 bin km kırmızı bi rx3i alarak aranıza katıldım. Ankara için İşinin ehli diyeceğimiz usta önerisi var mı ? Antifiriz ve genel bakım için. Ayrıca lastik olarak f/p ürünü önerirmisiniz ?
    Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun motorunuz, tekeriniz düz bassın. Ankara'da RX3 Evo ailesi olarak facebook ve whatsapp gruplarımız mevcut. Özelden numaranızı yazarsanız gruba dahil ederek, bu forumdaki engin bilgilerin haricinde Ankara servis ve etkinlik bilgilerini de paylaşıyor oluruz.

Selam ve saygılarımla.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı utkuozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok benim motor kırmızı
    geçen hafta sonu gidemedim edirneye bu gidişle motoru istanbula getirmek zorunda kalıcam
    istanbulda yaşıyorum aslında
    He bende siz sandım o zman edirnede bi evocu daha var bizim tarafa yakın sadece 4 tane evocu var geliyolar bizim o tarafa demekki trakyada baya evocu varız
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli kardeşim rodida Trakya'daki evocular dedikten sonra , türkiş 39 emreyi
    yad etmezsek gerçekten eksik kalır. Bu güzelim evoyu her birimize tanıtan, sevdiren Emre'den Allah razı olsun. Hepimiz senin sayende bu motoru gördük ,
    beğendik ,aldık ağız tadıyla biniyoruz. Sağolasın Emre. Selamlarla.
    msaltin ve kdiner bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kiymetli arkadaşlarım yaklaşıķ bir aydan buyana benim motorumda da stop problemi
    başlamıştı. Aslında stop problemi değil de ,aniden elektriği kesme gibi bir şey .
    Dolayısıyla motoruda stop ettiriyordu. Stop sonrası makinayı biraz sarsınca elektrik açılıyor ve tekrar marşa basıp çalıştırıyordum. Moto Aras Özkan Usta'ya
    anlattım durumu telefonda . Abi kontağa gelen kabloda problem var sanırım dedi. Dün sağolsun gittim Hasanpaşa'ya. 20 dakikada kopan kabloyu buldu ,onardı ve beni
    eve gönderdi. Problem bitti. Teşekkürler Özkan. Selamlar bütün 2 tekercilere.
    odo, Hedef_Turan, kdiner ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kiymetli arkadaşlarım yaklaşıķ bir aydan buyana benim motorumda da stop problemi
    başlamıştı. Aslında stop problemi değil de ,aniden elektriği kesme gibi bir şey .
    Dolayısıyla motoruda stop ettiriyordu. Stop sonrası makinayı biraz sarsınca elektrik açılıyor ve tekrar marşa basıp çalıştırıyordum. Moto Aras Özkan Usta'ya
    anlattım durumu telefonda . Abi kontağa gelen kabloda problem var sanırım dedi. Dün sağolsun gittim Hasanpaşa'ya. 20 dakikada kopan kabloyu buldu ,onardı ve beni
    Sorununuzun çözülmesine sevindim hocam , benim sorunum biraz farklı . Motor haraket halindeyken hiç bi problem yok , ışıklarda vs durunca devir hafiften düşüp stop ediyor .Sübap ayarının bozulduğuna işaret bence ama başka bi sorunda olabilir.
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Geçmiş olsun Ali hocam. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Ali hocam,sorunun basit bir kablo sorunu olması vede çözülmesi güzel haber , sağlıcakla kullanın.. vessselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Herkese Merhaba, bugün motorla biraz uğraştım.
    Öncelikle far ampulünü değiştirdim ve soğutucusuz uzun kısa HS1/H4 Led Beyaz ampul taktım. Ayrıca benim gibi far tasında alt kısımdaki sis yuvasına nasıl bişey yapabilirim diye düşünenler için fikir olur belki, farı komple söküp, arka kapağını çıkardığınızda sis yuvasındaki nikelajlı bombeli parçayı tutan iki vida var. Bu vidaları söktüğünüzde o bombe direk tasın içine düşüyor. İster camı ısıtın ve tastan ayırıp bu parçayı içeriden alın veya benim gibi uğraşmayın ve parçayı far ampulünün yuvasından kırarak çıkartın zira daha sonra işinize yaramayacak.

Benim elimde daha önce Aliexpress'den aldığım kartal gözü denen mercekli led vardı.

Bu ledler tam yuvaya göre tasın arkasında bu led genişliğinde işaretli yer var orayı ben el matkabıyla zımparalayıp açtım ve ledi direk sabitledim.Resimde ok ile gösterdim.
    İlk resimde yuvarlak içinde görüldü üzere ölçü aletiyle tespit ettiğim Kahverengi(+) Yeşil(-) farın içindeki ledlere giden kablodan hat çektim ve izole edip tası kapattım.

Hazır tası açmışken aynı renk kablolardan direk farın kendi soketinin dibinden bir hat daha çektim ve daralan makaron ile izole ettim.Bu hattı yeni aldığım ledli el korumalar için kullandım.

Gidon topuzlarını yanlızca 5-6 tur gevşetmeniz yeterli çekerek çıkartıyorsunuz.

İster direk el korumayı isterseniz kendi topuzunun dışına olacak şekilde el korumayı araya koyup kendi orjinal topuz vidasıyla sıkabilirsiniz.
    Aldığım el korumanın ledleri sarı olduğu için ben onları beyaz led ile değiştirdim klasik mantar led biraz lehim işiyle hepsini değiştirip yerine tekrar monte ettim ve fardan çektiğim hatla bağlantısını yaptım.

Belki bu tarz işleri düşünen birilerine bu bilgiler lazım olur.
    Herkese İyi Forumlar..
    bursalıali, U uR, adanalı ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    eline sağlık kardeş güzel olmuş.yapmak isteyen arkadaşlara da bilgilendirici olmuş.
    Hedef_Turan ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar yakıt durumunuz nedir istanbulda şehir içi ve uzun yol ortalama kuruş olarak değilde litre bazında.. devamlı zam geldiği için kuruş hesabının bir haftası diğerine tutmuyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Şehir içi sürekli artçılı 9LT / 150km
    logaritma ve bursalıali bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İzmitte kullanıyorum 10 km çapında bir alanda ,fazla sürat yapamadan kullanıyorum işe git gel çarşı pazar işleri için, 100 km /4lt ortalama, uzun yolda 3,5 lt altına düşüyor..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)