Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Saolasın hocam. Stop etme problemi büyük ihtimal sensör, şöyle ki, tali yola gireceğim 4. vitesteyim debriyaja basıp yavaşlıyorum bu sırada motor kompresöre girince rölanti direk düşüyor ve stop. yani yüksek devirle vites düşürüp hızı azaltmak lazım. alışacağız
    bursalıali ve sezgingulmez bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasın hocam. Stop etme problemi büyük ihtimal sensör, şöyle ki, tali yola gireceğim 4. vitesteyim debriyaja basıp yavaşlıyorum bu sırada motor kompresöre girince rölanti direk düşüyor ve stop. yani yüksek devirle vites düşürüp hızı azaltmak lazım. alışacağız
    Sübap ayarlarınız çok yüksek ihtimalle hatalı yapılmış. Zaten bu sorununuz sübap ayarından sonra ortaya çıkmış söylediğinize göre. Dolayısıyla, motoru akşamdan bırakıp sabah tekrar ayar yaptırın. Özellikle de eksoz sübaplarını tekrar tekrar kontrol ettirin. Ayar yapıldıktan sonra krankı uygun anahtar ile en az 5-6 kez çevirin ve tekrar sübap ayarlarını kontrol ettirin. Bozulmuşsa tekrar yapsın usta. Ardından da motoru topladıktan sonra resetleme yapsın. Mutlaka yaptırın bu dediklerimi yoksa kendi kendine düzelmez aksine sizi sıkıntıya sokacak şekilde giderek artar.

Bazen ustalar (benim başıma geldi) motor tam soğumadan ayar yapıyorlar. Tam soğuma demek ılık olması ya da elinizi değdiğinizde yakmayacak sıcaklık değildir. Tam soğuma ancak gece bırakıp sabah hiç çalıştırmadan önce motorun sıcaklığıdır. Eğer buna müsait olamazsanız, yani motoru akşamdan bırakamıyorsanız, bu durumda ustanın dükkanında kontağı kapattıktan sonra havadar bir yerde en az 3-4 saat beklemesi gerekir. Şimdi kış olduğundan belki çok soğuk yerlerde 2 saatte de tam soğuma elde edilebilir. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Merhaba, bugün yıkamadan sonra amortisörlerimden gıcırtı sesi gelmeye başladı. Bildiğiniz eski tip yaylı yataklar gibi güçlü bir gıcırtı sesi. Motor yan sehpadayken hareket ettirince bazen geliyordu ama bugün yolda ufacık çukura girince veya ön frene sert basınca bile ötmeye başladı. Ne yapmam lazım? ( Dün motorla yaklaşık 5-6 kilometrelik toprak yolda ufak bir sürüş yaptım acaba keçelere zarar gelmiş olabilir mi?)
    bursalıali bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    motoru yıkayınca genelde olur, zamanla geçer yada amartisörün oynar kısımlarına biraz yağla düzelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Bugün biraz turlamaya çıktım, gideyim biraz göl manzarası izleyeyim dedim o da ne... gölün üstünde adamlar yürüyor

kdiner, badircik, bursalıali ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sübap ayarlarınız çok yüksek ihtimalle hatalı yapılmış. Zaten bu sorununuz sübap ayarından sonra ortaya çıkmış söylediğinize göre. Dolayısıyla, motoru akşamdan bırakıp sabah tekrar ayar yaptırın. Özellikle de eksoz sübaplarını tekrar tekrar kontrol ettirin. Ayar yapıldıktan sonra krankı uygun anahtar ile en az 5-6 kez çevirin ve tekrar sübap ayarlarını kontrol ettirin. Bozulmuşsa tekrar yapsın usta. Ardından da motoru topladıktan sonra resetleme yapsın. Mutlaka yaptırın bu dediklerimi yoksa kendi kendine düzelmez aksine sizi sıkıntıya sokacak şekilde giderek artar.

Bazen ustalar (benim başıma geldi) motor tam soğumadan ayar yapıyorlar. Tam soğuma demek ılık olması ya da elinizi değdiğinizde yakmayacak sıcaklık değildir. Tam soğuma ancak gece bırakıp sabah hiç çalıştırmadan önce motorun sıcaklığıdır. Eğer buna müsait olamazsanız, yani motoru akşamdan bırakamıyorsanız, bu durumda ustanın dükkanında kontağı kapattıktan sonra havadar bir yerde en az 3-4 saat beklemesi gerekir. Şimdi kış olduğundan belki çok soğuk yerlerde 2 saatte de tam soğuma elde edilebilir. Selamlar.
    İşte beklediğim cevap teşekkürler naci abi..
    bursalıali bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Bugün rastgele bir tamirciye gidip gösterdim, salıncakları ve amortisörün gerekli yerlerini bolca gres yağıyla yağladı, ses kesildi. Motorunuza tazyikli su tutmayın, 1 defa kullandım başıma iş açtı.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün rastgele bir tamirciye gidip gösterdim, salıncakları ve amortisörün gerekli yerlerini bolca gres yağıyla yağladı, ses kesildi. Motorunuza tazyikli su tutmayın, 1 defa kullandım başıma iş açtı.
    Başa iş açılacak birşey yok, tamircinin yapacağı işi yukarda ben yazdım. 1 yada 2 güne su kuruyunca da ses kesilirdi.
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,motorumun fotolarını koyayım dedim.ilgilenenlere;gidon yükseltme,yan ayaklık genişletme,koltuk süngerlerine ek destek,topcase üstü extra eşya taşıma aparatları,elciklere ve fren manetlerine süngerler taktım.sis farlarını söktüm ama alacak arkadaşlara hediye edebilirim.
    sahibinden ilanı:https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...99612351/detay

MANKU, turkish39, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,motorumun fotolarını koyayım dedim.ilgilenenlere;gidon yükseltme,yan ayaklık genişletme,koltuk süngerlerine ek destek,topcase üstü extra eşya taşıma aparatları,elciklere ve fren manetlerine süngerler taktım.sis farlarını söktüm ama alacak arkadaşlara hediye edebilirim.
    sahibinden ilanı:https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...99612351/detay
    http://i.hizliresim.com/YD33ja.jpg

http://i.hizliresim.com/8Mmm9r.jpg

http://i.hizliresim.com/DPoo81.jpg

http://i.hizliresim.com/m3qqry.jpg

http://i.hizliresim.com/EgQQz9.jpg

http://i.hizliresim.com/j8zzvG.jpg

http://i.hizliresim.com/2rvvY0.jpg

http://i.hizliresim.com/BrooRj.jpg

http://i.hizliresim.com/ZZ22A0.jpg

http://i.hizliresim.com/ojnnYo.jpg
    Hayırdır abi satıyomusun
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Evet emre kardeş.geçen yıl sattığım Yamaha xj6 motorumu geri aldım.ee 2 motor fazla gelir.hayırlısı bakalım.
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet emre kardeş.geçen yıl sattığım Yamaha xj6 motorumu geri aldım.ee 2 motor fazla gelir.hayırlısı bakalım.
    Hayırlı olsun abi.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    o süngeri ve sele işlemlerini nerden yapabiliriz
    bursalıali bunu beğendi.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Selamlar arkadaşlar CC yükseltmek isteyen olursa 2007 model Honda cbf600 32000 km de full aksesuar motorumu satıyorum. Facebook grubunda yazdım ama çok alakasız motosiklet takasları geldi 2016 model aksesuarlı düşük km rx3i Evo ile takas yapmak isterim satış fiyatı 20 000 takas fiyatı da rx3 için aynıdır

Givi arka çanta (monokey) ve givi tablası (maxia 57lt)

Krauser yan çanta ve taşıma demirleri (57lt)

GP kompozit hugger ( çamurluklu zincir koruyucu)

GP kompozit radyatör koruyucu

GP kompozit rüzgar saptırıcı ve
    Uzun tur camı

Givi motor koruma demiri

Koruma takozları

Kısa spor manetler (orjinal manetler verilecek)

Orjinal mototalden alınma leo Vince carbon egzoz (orginal egzoz verilecek) susturucu ve susturucu sökme aparatı verilecek

gidon Yükseltme

#Yapılan bakımlar ve değişimler

ilk iş akü değişimi yaptım unibat

30000 km de yağ değişimi (motul 5100)

Orijinal Honda yağ filtresi

far ampulleri Philips extremvision ile değiştim orjinalleri sağlam durumda onlarıda vereceğim

Ngk model uyumlu bujiler takıldı

Soğutma sıvısı değişimi yapıldı

Arka diskte kılcal çatlaklar vardı İngiliz üretimi braking marka disk ile değiştim. Arka disk yeni olduğu için orjinal ebc organik balata takıldı

Ön fren balataları orijinal ebc hh serisi sinterli balata değişti

Lastik değişimi yapıldı metzeler roadtec 01 ( yük ve hız endeksi uygundur
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlar,geçen yıl hayırlı bir iş için sattığım motorumu,arkadaşımdan,sattığımdan bir yıl sonra,400 km.farkla geri aldım.işte fotoları :

badircik, bursalıali, kdiner ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bora hatanın en büyüğünü güzelim XJ6 yı satarken yapmışsın. Gerçekten satılacak motor değilmiş. SELAMLAR.
    adanalı bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    hayırl olsun. 30 bine alınabilecek en iyi sport touring. hemde 4 silindir
    bursalıali ve adanalı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bora hatanın en büyüğünü güzelim XJ6 yı satarken yapmışsın. Gerçekten satılacak motor değilmiş. SELAMLAR.
    ali abi,geçen yıl büyük kızımı evlendirebilmek için,malum sebeplerden satmıştım.yine geri almak nasip oldu.çok şükür.teşekkürler.
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırl olsun. 30 bine alınabilecek en iyi sport touring. hemde 4 silindir
    teşekkürler kardeş,daha iyisi sizlere olsun.ALLAH'ım herkesin gönlüne göre versin.AMİN.
    Bu arada,koltuk süngerlerini sormuştun,gurubumuzda döşemecilik işiyle uğraşan bir arkadaşımız var,sağolsun yardmcı oldu.kendi orjinal süngerinin üzerine bir kat daha destekli sünger eklemiş.
    exhell ve bursalıali bunu beğendiler.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Cok guzel makineymis ve sana helalmis ki geri döndü
    bursalıali ve adanalı bunu beğendiler.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Herkese merhaba arkadaşlar size bir kaç sorum var 2016 Evo için uzun tur camı, elcik koruma istiyorum birde lastikleri değişmem gerek İzmir'de bunları tek elde nereden bulurum acaba ? Ayrıca arka çanta değişimi yapmak istiyorum arka çanta kolay ama yan çantalar opsiyon var mı acaba ? Şimdiden teşekkürler.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar size bir kaç sorum var 2016 Evo için uzun tur camı, elcik koruma istiyorum birde lastikleri değişmem gerek İzmir'de bunları tek elde nereden bulurum acaba ? Ayrıca arka çanta değişimi yapmak istiyorum arka çanta kolay ama yan çantalar opsiyon var mı acaba ? Şimdiden teşekkürler.
    *
    hocam burak21 de lastik değişiminde randevulaştık. k60 takacağım. aklındaki nedir
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)