Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veyis Hocam Ramazan ve İlker ustalarımın elleri dert görmesin. Sağolsunlar, varolsunlar. Kanaatim bundan
    sonra stop diye bir probleminizin olmayacağı şeklinde. Yüce Yaratan hepimizi korusun. Benim motorumdaki
    problem halledilseydi bu kadar sevinirdim. En güzel günlerde kullanmanız temennisiyle. SELAMLARLA.
    Allah razı olsun Ali kardeşim. İnşallah hepimiz de güzel, mutlu ve kazasız belasız günlerde sıkıntısız olarak kullanırız.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    4 bin bakımı ve subap ayarından sonra motor stop etmeye başladı. rölantide dahi stop ediyor. ısı hararet göstergesi hem 3. seviyede. ısı müşüründe mi problem var acaba? başına gelen oldu mu?
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Veyis hocam,yeni evim konusunda iyi dileğiniz için teşekkürler.ve motorunuzdaki sorununuzun kökten çözülmesine ayrıca sevindim.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Arkadaşlar,dün itibarı ile,geçen yıl satmış olduğumuz ve çok severek kullandığım yamaha xj6 diversion f motorumu geri aldım.rx3 ümü de
    ne yazıkki satıyorum.Bilinen sorunu hiç yaşamamış,5310 km.de,2015 model.sahibinde de toprak motordan satılık olarak mevcut .Bilginize
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,dün itibarı ile,geçen yıl satmış olduğumuz ve çok severek kullandığım yamaha xj6 diversion f motorumu geri aldım.rx3 ümü de
    ne yazıkki satıyorum.Bilinen sorunu hiç yaşamamış,5310 km.de,2015 model.sahibinde de toprak motordan satılık olarak mevcut .Bilginize
    Hem yeni motorun hayırlı olsun, hem de RX3'ünü gönlüne göre satarsın inşallah Bora kardeş. Motoruna ve önceki tüm motorlarına gözün gibi baktığını biliyorum. Senden motosiklet alanın kesinlikle pişman olmayacağını düşünüyorum. hayırlı satışlar olsun.
    adanalı ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem yeni motorun hayırlı olsun, hem de RX3'ünü gönlüne göre satarsın inşallah Bora kardeş. Motoruna ve önceki tüm motorlarına gözün gibi baktığını biliyorum. Senden motosiklet alanın kesinlikle pişman olmayacağını düşünüyorum. hayırlı satışlar olsun.
    Çok teşekkür ederim.evet aynen gözüm gibi bakarım.evom da gıcır gıcır ama koyacak yerim olmadığı için satmak zorundayım.sağlık olsun,
    bursalıali bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    RX3İ almak isteyen bütün arkadaşların dikkatine: Bora Bey'in motosikleti T.C.nin en temiz,en bakımlı
    motorlarından biridir. Hiç tereddüt etmeyin . Her insanın kendi sağlığına gösterdiği dikkatten daha fazlasını Adanalı motoruna göstermiştir. SELAMLARLA.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Bora Kardeşim Allah hayırlı müşteri versin.
    adanalı bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i evo
    Zincirin dış görüntüsü sizi aldatmasın önemli olan aradaki halkalar ve oring dedikleri zımbırtılar fotorafdan göründüğü üzre yağlı ve gayet iyi durumdalar dış yüzeyinde korozyon olması doğal fırca ve temizleyici ile girişin sonra bir güzel yağlayın devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:47 ----------

Naci abi duruma çok sevindim umarım güzel günlerde sorunsuz şu hali ile devam eder
    iyi bir supap ayarı sanırım büyük etki ediyor çünki bizim motor biraz açık egzozlu gibi tabiyki beynin ayarlanmasıda şart neden egzoz olayına değindim çünkü standart egzoz yerine açık egzoz taktıranlarda stop problemi yaşayan çok gördüm yamaha servisinde! abi bu stop ediyor diyip getiriyorlardı motoru adamda neden ediyo egzoz yüzünden ediyor diyip yazılımla ayar yapıp duruyordu. hani bu akropoviç yok leovince felan gibi egzozların 3 bin tl den tut da 6-7 bin tl lere varan fiyatlarının olmasının sebebi malzeminin titanyum ıvır zıvır oluşu değil motora görede yazılım üretmelerinden kaynaklanıyor diye biliyorum! yani bizde de bir düzensizlik mevcut bence. Ki yapılan işlemlerde hep bu yönde olmuş...Artık servislerin yazılım cihazları olması ve bu konu hakkında iyi eğtim almarı şart heleki euro4 olayına geçiş yaptık artık enjeksiyon olmayan abs olmayan motorları zaten ülkemizde göremeyeceğiz eğerki bu tarz motorlar artık ithal edilecekse uma nın bu işe el atması farz oldu! devirli kulanma olayınada katılıyorum ara ara verin coşkuyu kendine gelsin canavar son olarak Naci abi subap ayarının hangi ölçüde ayarlanması gerektiğini sordunmu abi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:00 ----------

havlar sıcakmı bulunduğunuz yerde? haraket etmediği taktirde eğer kış aylarında bile olsa bir süre sonra 3. seviye olması doğal! stop olayıda subap ayarlarını bence doğru yapılmadığını düşünüyorum zaten herhangibi bir sıkıntı yoksa neden yaptırdınız? çünkü işini bilmeyen işin eğli birisi yapmadıysa hangi motor olursa olsun sıkıntı çıkartabilir... birde bende bilmiyorum ama bu subap ayarının net işe yarar ölçüsü nedir.. bence servisinize bu durumu bir izah edin derim.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi duruma çok sevindim umarım güzel günlerde sorunsuz şu hali ile devam eder
    iyi bir supap ayarı sanırım büyük etki ediyor çünki bizim motor biraz açık egzozlu gibi tabiyki beynin ayarlanmasıda şart neden egzoz olayına değindim çünkü standart egzoz yerine açık egzoz taktıranlarda stop problemi yaşayan çok gördüm yamaha servisinde! abi bu stop ediyor diyip getiriyorlardı motoru adamda neden ediyo egzoz yüzünden ediyor diyip yazılımla ayar yapıp duruyordu. hani bu akropoviç yok leovince felan gibi egzozların 3 bin tl den tut da 6-7 bin tl lere varan fiyatlarının olmasının sebebi malzeminin titanyum ıvır zıvır oluşu değil motora görede yazılım üretmelerinden kaynaklanıyor diye biliyorum! yani bizde de bir düzensizlik mevcut bence. Ki yapılan işlemlerde hep bu yönde olmuş...Artık servislerin yazılım cihazları olması ve bu konu hakkında iyi eğtim almarı şart heleki euro4 olayına geçiş yaptık artık enjeksiyon olmayan abs olmayan motorları zaten ülkemizde göremeyeceğiz eğerki bu tarz motorlar artık ithal edilecekse uma nın bu işe el atması farz oldu! devirli kulanma olayınada katılıyorum ara ara verin coşkuyu kendine gelsin canavar son olarak Naci abi subap ayarının hangi ölçüde ayarlanması gerektiğini sordunmu abi?
    Sağolasın Erdo kardeş. Bizim motorun sübap ayarları hele ki eksoz sübapları çok önemli. Benim bu üçüncü ayar ve her ayar yapan usta bir önceki ayarın hatalı olduğunu söyledi. Hata ise sadece sıkılık veya gevşeklik değil, emme ve eksoz sübaplarının da kendi aralarında farklı oluşundan kaynaklanıyor. Yani 2 eksoz sübabı aynı ayarda değildi Ayar 0.08 ve 0.11 yapıldı. Aklınızda olsun ayar tamamlandıktan sonra mutlaka ama mutlaka krankı en az 4-5 tur çevirip tekrar kontrol ettirin. Bir de sübapların tam soğuması için mümkünse akşamdan bırakın ki ayar sabah soğuk sübaplara yapılabilsin. Benim bir önceki ayarı motor tam soğumadan yapmış usta. Bir de eksoz sübabı tarafı işlem yapması biraz daha zor olduğundan eksra dikkat istiyor. Son olarak şahsi kanaatim, sönme probleminin en temel 2 sebebinin yanlış sübap ayarları ve yanlış resetleme veya hiç resetlememe sebebiyle olduğunu düşünüyorum. Selamlar.
    bursalıali ve Erd0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RX3İ almak isteyen bütün arkadaşların dikkatine: Bora Bey'in motosikleti T.C.nin en temiz,en bakımlı
    motorlarından biridir. Hiç tereddüt etmeyin . Her insanın kendi sağlığına gösterdiği dikkatten daha fazlasını Adanalı motoruna göstermiştir. SELAMLARLA.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Bora Kardeşim Allah hayırlı müşteri versin.
    Çok teşekkür ederim Ali abi,malum mal canın yongası.
    bursalıali bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    tavsiyeler için teşekkürler, önce temizleme spreyi ve fırçayla bir güzel temizledim pek bişey kalmadı pas namına, ardından da yağladım şıkır şıkır oldu maşallah
    bursalıali bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Oh oh sayfa yürümüş gitmis bakmayali sohbetiniz bol olsun.
    Motosikleti satan abimiz icin üzüldüm ben gercekten cok memnunum satmayi hiç düşünmüyorum cok sevdim makinemi dilinden anliyorumda. Herhangi bir problemi olu cozemeyen bana sorabilir istegini
    bursalıali, mitmuallim ve exhell bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oh oh sayfa yürümüş gitmis bakmayali sohbetiniz bol olsun.
    Motosikleti satan abimiz icin üzüldüm ben gercekten cok memnunum satmayi hiç düşünmüyorum cok sevdim makinemi dilinden anliyorumda. Herhangi bir problemi olu cozemeyen bana sorabilir istegini
    4 bin bakımında subap ayarı yaptırdım ama o ayarlardan sonra stop etme sorunu cıktı. yolda giderken stop ediyor bazen. tekrar mı subaplara baktırmak lazım?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 bin bakımında subap ayarı yaptırdım ama o ayarlardan sonra stop etme sorunu cıktı. yolda giderken stop ediyor bazen. tekrar mı subaplara baktırmak lazım?
    subab tan başka neler yaptınız makineye ve rolanti hangi devirde
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subab tan başka neler yaptınız makineye ve rolanti hangi devirde
    4 bin bakımı. subap. başka yok. (ilave sis farını saymıyorum) gittiğim usta işin ehlidir aslında.

ben 3. hararet e girdiğinde fan açınca stop ediyor diye düşündüm fakat yanıldım. normal rölantide de 4 dk sonra stop ediyor ara sıra. ilginç. 1 gün 10 dk calıstır stop etmez, 2. gün 10 dk ya kalmadan çat diye stop ediyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Sis farından sonra resetleme yaptı mı usta? Her türlü elektrikli soket vb sökülüp takıldığında resetleme yaptırın motora. Servisin bilmesi lazım resetlemeyi.
    bursalıali ve exhell bunu beğendiler.

Motosikleti
    4 bin bakımı. subap. başka yok. (ilave sis farını saymıyorum) gittiğim usta işin ehlidir aslında.

ben 3. hararet e girdiğinde fan açınca stop ediyor diye düşündüm fakat yanıldım. normal rölantide de 4 dk sonra stop ediyor ara sıra. ilginç. 1 gün 10 dk calıstır stop etmez, 2. gün 10 dk ya kalmadan çat diye stop ediyor.
    bana rolanti devrini de yazarsanız min. 1700 de tutun yüksek rolantide stop etmiyor sis farının etkisi pek yok sis farını ben taktım 4 tane stop falan etmedi. ani gaz açımı yapmayın ağır ağır kalkış yapın. ben birde bujiden şüpheleniyorum istersen birde onu değiş
    exhell ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Resetleme olayında bilgim yok. Öğrenirim ustadan.

Hocam rolanti gozmek kacmis, 2'nin biraz ustunde calisiyor rolanti. Gazla kalkis yapamadigimda stop ediyor. Debriyajla da ilgili olabilir bilmiyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Motosikletimi satiyorum. Ilgilenen olursa ilani:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00959996/detay
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Resetleme olayında bilgim yok. Öğrenirim ustadan.

Hocam rolanti gozmek kacmis, 2'nin biraz ustunde calisiyor rolanti. Gazla kalkis yapamadigimda stop ediyor. Debriyajla da ilgili olabilir bilmiyorum.
    hocam gazla kalkış başka birşey ani gaz açmak başka birşey. biranda abanınca stop ediyor dur kalklarda. sanırım bizim makinelerin motorları megelli ile aynı onda da böyle bir sıkıntı vardı galiba. benzin oksijen dengesinde sorun var. gazı ağırdan vermeye başla devirli kalk. bu sorun ilk seri motosikletlerde daha çoktu onlarda vites değiştirince bile stop diyordu. tam bir çözümü yok bu anlattığım sadece minimuma indirir durumu yani tam kurtulamazsın.
    exhell ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)