Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün İst./Ş.evlerde ki Vale Moto'da Benelli 250'yi inceledim-gerçekten dışarıdan kaliteli duruyor (boya-finisaj vs.).Bu segmentte İnazuma'dan ve Duke 250'den sonra en kalite duran 250'lik makine...
    istanbul kadıköyde test aracı varmış iş yoğunluğundan uğrayamıyacam bilginiz olsun .
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15738143/detay
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    TNT 250'nin fiyatı şimdi olmuş. Gerçi düz 12 bin olsa uçuşa geçerdi. TNT 600'ün ise hala satış şansı yok. 20 bin'e inmeleri gerekirdi. Unutmasınlar ki ortada MT-07 var ve millet silindir sayısına göre motor seçmiyor. Şöyle düşünmeleri gerekir; biz bu motoru ve MT-07'yi yanyana koyup sokaktan motorcu on kişiyi bulsak ve bedava verdiğimizi söyleyip birini seçmelerini söylesek bunlardan kaç tanesi TNT600'ü seçer ? Bana göre bir kişi zor çıkar. Eh, o zaman o motoru o paraya satamazsın.

Neyse, bu bile iyi bir gelişmedir. Demek yanlışlarının farkına varmışlar. Tabi bu indirimin kalıcı olması gerekiyor, yoksa yine oturup beklerler.

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Kafamızdaki diğer soru işareti de yedek parça. Yağ değişimi geldiğinde servis "yağ filtresi yok" derse?

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Aga motor gerçekten harika özellikle siyah rengi insanı içine çekiyor.Her kesime hitap ediyor.Canlı görmesem resimde güzel çıkıyor diyecem de canlı canlı görünce ayrı bir güzel.Sesi soluğu da çok güzel.Ama kafama takılan tek şey servis ve yedek parça??İnşallah distribütör bu işin altından kalkar da şu güzelim motor Türkiyemizde yalan olmaz...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu motoru Mondial getirse tarih yazardı Yedek parça konusunda Mondial'e haklı bir güven var. Servis konusu bi şekilde halledilir olmadı servisçinin elinden tutarız

Motosikleti
    XJ6
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru Mondial getirse tarih yazardı Yedek parça konusunda Mondial'e haklı bir güven var. Servis konusu bi şekilde halledilir olmadı servisçinin elinden tutarız
    çinliler ekmek yemesin abi.Hatta çinliler ölsün.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Bugün sabah sayfalarda dolaşırken tesadüfen gördüm motoru. Sitesinde 4303 euro yazıyordu. teknik özelliklerinde 31 beygir ve çift silindir olduğunu görünce kaliteli olduğunu anladım. 250cc bir motor bu güce çıkabiliyorsa teknolojisi iyi demektir.
    Fakat servis konusunda diğer arkadaşların söylediğine katılıyorum. Mümkün olduğunca hızlı yayılıp yedek parça problemini hallederlerse süreklilik peşinden gelir.

Şu an 31hp 2 silindir 250cc motoru 12600tl'ye almak bu motorla gerçeğe dönüştü. sıfır alacak olsam, CBR250R zaten alınmaz 14000'lere, belki R25 alınabilir. Naked seviyorsanız bu motor çok fena kafa karıştırıyor.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Piyasa ya yeni giren motor tutunmak için önce ucuz olmalı, daha sonra servis vs...

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Servis ve özellikle yedek parça konusunda çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Getirenler adı sanı duyulmamış, sürpriz yada sektöre yeni giren bir firma değil en azından. Kuba motor zaten Türkiye'de geniş çapta iş yapan birkaç yerli firmadan biri. Dolayısıyla diğer yerli firmalardan bu konuda geri kalmaz. Temennimiz daha iyi olması tabi. Onu da zaman gösterir.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    formun ilk anlarından beri oluşan 3 kaygı vardı,

1- gelen motorlar güzel ve kaliteli ama pahalı
    2- servis ve yedek parçada sıkıntı olacakmı
    3- tnt25 ne zaman gelecek

bu fiyat indirimiyle 1 kaygıyı gidermişler, artık karalama kampanyası yapanların elinde sadece 2. kaygı kaldı ama ben inanıyorum ki yedek parça konusunda çok ciddi bi sıkıntı olmaz. hem zaman artık çok değişti, diyelimki istemiş olduğumuz bi parça ellerinde kalmadı adamlar hemen talepte bulunup uçak kargo ile en kısa sürede getirtirler.

aslında ben 3. kaygının giderilmesini sabırsızlıkla bekleyenlerdenim, bu fiyat politikasındaki iyileştirmeyi görünce acaba tnt25 politikalarını da gözden geçirirlermi diye düşünmedim değil. keşke bu sezon gelebilse, sezon ortasına geldik, şuan bile getirseler 2 bin satarlar

neyse motoru alacaklar bu fırsatı kaçırmasın derim, gerçekten kaliteli motor. almış olanlarında tekeri düz bassın...

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Geçtiğimiz perşembe günü yamaha xj6 sattım bir sürü kafa karışıklığı ile mt07 mi duke 390 mı benellimi diye dolaşırken en sonunda sıkılıp gittim duke 390 aldım motoru bir gün kullandım ki bi baktım benelli fiyatı düştü duke yi hemen internete koydum daha 30 km de iken ve daha sıfır benelli almış ve satacak olan bir arkadaşla motorları takas ettik ve şu anda benelli sahibi birkişi olduk her türlü soruyu yanıtlayabilirim yamahadan sonra duke çok aşırı konforsuz geldi en kötü tarafı yavaşlayıp vites küçültmeden devam etmeye çalıştığında motor tar tar tar yürümüyor fakat inanılmaz seri bir motor uzun lafın kısası benelli yi aldım ve 300 km oldu bir kaç gün de baya gezdim motor kesinlikle tüm samimiyetimle söylüyorum kalitesi inanılmaz güzel bana yamahayı aratmadı fakat gaz tepkisi çok yumuşak yüksek devirlerde canlanıyor yumuşak konforlu süspansiyonu var frenlemede öne doğru eğilimi var yol tutuşu güzel frenleri süper yakıtı çok çok iyi yamahadan sonra bana çok iyi geldi 12 400 tl kewinlikle alıncak seviyeye geldi ben memnunum
    dyavol-77 ve TR_96 bunu beğendiler.

RyuujinJakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    ayns hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. daha detaylı incelemeni iştahla bekliyoruz

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benelli yi aldım ve 300 km oldu bir kaç gün de baya gezdim motor kesinlikle tüm samimiyetimle söylüyorum kalitesi inanılmaz güzel bana yamahayı aratmadı fakat gaz tepkisi çok yumuşak yüksek devirlerde canlanıyor yumuşak konforlu süspansiyonu var frenlemede öne doğru eğilimi var yol tutuşu güzel frenleri süper yakıtı çok çok iyi yamahadan sonra bana çok iyi geldi 12 400 tl kewinlikle alıncak seviyeye geldi ben memnunum
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Lastikleri çok merak ediyorum, yol tutuşu nasıl, güvenli mi?

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Sağolun arkadaşlar lastikleri aşırı kötü değil özellikle benim huyumdur kendi isteğim dışımda zor duruma düşmeden kendimi bilerek zor duruma sokarım motoru limitte kullanırım frenlemesi güzel virajdada yatırdım güzel aşırı kötü bir şey olmadı tabi imkan varsa rosso 2 takmak dahada iyi olur baytamdan sonra video çekicem bursada oturuyorum yakın olanlar gelebilir tüm saminiyetimle diyorum yamaha xj6 ve duke 390 dan sonra buna biniyorum kalitesi dukeden iyi en az yamahakadar kaliteli asla abartmıyorum tek eksisi gazlaması yumuşak üst devirlerde güzel yani kısaca parasına göre gerçekten çok çok güzel motor duke 1 gün kullandım 17900 tl bu 12400 tl 5500 tl cebime kaldı hiçte üzülmedim aksine memnunım

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    TNT250 de Fiyatın dusmesi sevindirici, TNT25 te bajaj pulsardan ucuz olursa, kimse benelli yi tutamaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence şuanki fiyatı bile pahalı bu distribütörler bu işleri hiç bilmiyor şuan japonlar bu rakamların altına satılsa bu şekilde fiyat çekemezler hatta beklenenden daha ucuza gider kesinlikle ucuz değil büyük motorlar bitti baktılar insanlar 250liklere daha çok yöneliyorhem yüksek fiyat çekiyorlar hemde hemen zam yapıyorlar .

Motosikleti
    XJ6
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun arkadaşlar lastikleri aşırı kötü değil özellikle benim huyumdur kendi isteğim dışımda zor duruma düşmeden kendimi bilerek zor duruma sokarım motoru limitte kullanırım frenlemesi güzel virajdada yatırdım güzel aşırı kötü bir şey olmadı tabi imkan varsa rosso 2 takmak dahada iyi olur baytamdan sonra video çekicem bursada oturuyorum yakın olanlar gelebilir tüm saminiyetimle diyorum yamaha xj6 ve duke 390 dan sonra buna biniyorum kalitesi dukeden iyi en az yamahakadar kaliteli asla abartmıyorum tek eksisi gazlaması yumuşak üst devirlerde güzel yani kısaca parasına göre gerçekten çok çok güzel motor duke 1 gün kullandım 17900 tl bu 12400 tl 5500 tl cebime kaldı hiçte üzülmedim aksine memnunım
    Hayırlı uğurlu olsun Allâh kaza bela vermesin. Senden istediğim aklına ne geliyorsa yaz bu motor hakkında.Senden başka foruma takılan kullanıcı yok gibi. Tork olarak nasıl.gazı açınca gücünü belli ediyor mu? Bir de araştirdıysan sportif cam falan takılıyor mu?

AYNS
    Bu arada motor 250cc mi yoksa 300cc mi
    Bende Bursa'danim uygun olursan buluşmak ve Motor hakkinda konuşmak isterim

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun silindirinin üzerinde 300cc yazıyor ki büyük ihtimal öyle. Fakat ruhsatta ne yazıyor, bilmiyoruz.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Fuar tanıtımı için gelen motosikletler 300cc. Şanslı 1-2 kişi satın aldı bunları.
    Fakat satıştaki bütün motosikletler 250cc dir. Vergi yüksek olduğu için 300cc lik tnt let ülkemize gelmedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)