Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla geçenlerde konuyu kaçırmışım ama lastik konusunda da baya fikir vermiştiniz üstadlar rosso 2 yi aldık o zamanlar çok şükür, şimdi de Kappa k42N ve Maxem SL45 arasında kalmış durumdayım. İkisini de alsam üzülmem sanırım fiyatları uygun olduğu için, ikisi de 5-6 kilo market alışverişini taşır heralde ne diyim? Normalde içinde branda-dizlik-mont anca koyarım diye düşünüyorum kask elimde iş yerine çıkarmak zor gelmiyor.Tabi daha ne alır ne almaz onları düşün baba düşünelim, benim daha bu düşünmem bir iki hafta sürer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Benim çantayı tekrar paylaşayım bari

Maxem SL45. Motoplus'tan aksesuarlı haliyle 200TL'ye almıştım.
    2 kask sığar dense de, büyük kabuklu 2 kask sığmıyor. 1 kask + yazlık mont + dizlik + kilitleri koyuyorum ben. Ama kışlık mont + dizlikleri sokuşturmak zor. Zaten kışın montla geziyorum. Yazın sırt çantası terletmesi derdinden de kurtarıyor.
    Market alışverişlerini de çok abartmazsanız taşıyor

Ama çok sağlam/güvenli değil. Zorlayınca, düşürünce açılma ihtimali var. Önemli eşyalarınızı içinde bırakıp park etmeyin.
    ...garip... bunu beğendi.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://s18.postimg.org/668drg4g5/20...6_13_41_16.jpg

https://s18.postimg.org/v0rvlipad/20...2_19_46_39.jpg

https://s18.postimg.org/ucj12kqkl/20...6_13_26_37.jpg

2 kask sığar dense de, büyük kabuklu 2 kask sığmıyor. 1 kask + yazlık mont + dizlik + kilitleri koyuyorum ben. Ama kışlık mont + dizlikleri sokuşturmak zor. Zaten kışın montla geziyorum. Yazın sırt çantası terletmesi derdinden de kurtarıyor.

Ama çok sağlam/güvenli değil. Zorlayınca, düşürünce açılma ihtimali var. Önemli eşyalarınızı içinde bırakıp park etmeyin.
    Sağolasın üstadım, hepimizin malumu neticede 600-700 verince ne çantalar çıkıyor tabi de biz işte hanımdan kurtarabildiğimiz bütçelerle hem trafiğe hem içimizdeki motor sevgisine işte halimizce deva bulmaya çalışıyoruz. Maxem beni üzmez biliyorum sırtlıklı tam aksesuarlı hali uygun ben ona baya odaklandım işte bu kappa dayı da bi daha ucuz bu aralar ama sırtlık felam yok, işte olaylar olaylar ama beyaz TnT beyaz çanta nazarlar değmesin maşallah ben acayip yakıştırdım. Düz bassın tekerin )

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

https://s18.postimg.org/668drg4g5/20...6_13_41_16.jpg

https://s18.postimg.org/v0rvlipad/20...2_19_46_39.jpg

https://s18.postimg.org/ucj12kqkl/20...6_13_26_37.jpg

Alın ama güvenmeden kullanın Parayı vermişken 50 fazla vermek her zaman daha mantıklı gelmiştir tekeriniz düz bassın.

Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın ama güvenmeden kullanın Parayı vermişken 50 fazla vermek her zaman daha mantıklı gelmiştir tekeriniz düz bassın.
    Üstad 50 fazla derken hangisini önermiş oldun ben anlamadım, boş olanında kappa 50 fazla aksesuarlı olanda maxem 50 fazla

Aranıza yeni katıldım arkadaşlar hepinize kazasız sürüşler. Motorumdan çok memnunum. Bi iki husus dışında. Ilkı yokuş aşağı inerken,15 günde iki defa başıma geldi motor tık diye susuyor. Ikıncısı ise aksesuar ve parça tedariki. Yağ değişimi yapıcaktım bugün. Yagımı aldım. Ama filtre yok. Veyahut hala renkli manet bulamadım. Ben mi beceremiyorum acaba? Bi el atarmısınız olaya.
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Dostum Merhaba. Önce ki sayfalarda yazıldı. Ama yeni olduğun için söyleyeyim. Motor Yazılım Güncellemesi almadıysa yada debriyaj maneti üstündeki sensör arızalı ise stop edebilir. Tehlikeli bir durumdur. Virajda başına gelirse düşebilirsin. Servise gidince yazılımı güncelle devam ederse . Debriyaj maneti üstündeki sensörü değiştirsinler. İkisi de garanti kapsamında değişiyor. Biz İstanbul kullanıcıları Vale Moto dan mennunuz ona gidiyoruz hep. Onda yağ filtresi bulmama gibi bir imkanın yok. Yoksa bile ( çok düşük ihtimal ) Yanında ki KMA ( Kilerci Motorlu Araçlar ) da vardır. Yağ kitapçıkta 15W 50 viskozite başka koyma. Hayırlı olsun.
    ...garip... ve Philippe bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hoşgeldiniz
    Stop etme olayını arkadaşın da dediği gibi servise giderek çözersiniz. Ya yazılımdan, ya oksijen sensöründen ya da debriyaj manetindeki sensörden.
    Yağ ve filtre değişiminin en azından 2 sene boyunca yetkili servislerde yapılması taraftarıyım. 2 bakım arası yağınızı kendiniz değiştirip, filtreyi de bakıma erteleseniz daha iyi olur bence. 3 kuruş için garantinizi riske atmayın.

Yedek parçaları Vale Moto'dan alabilirsiniz. Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-vale-moto-benelli-tnt-25-yag-filtresi-343813966/detay
    Pahalı parçaların muadillerini servise sorabilirsiniz.

Renkli, ayarlı manetler evrensel diye biliyorum. Üst merkez değil de manet değişiyor sadece. Ama debriyaj maneti uymayabilir, malum sensörlü. Maneti ve bazı Tnt25 aksesuarlarını Aliexpress'ten bulabilirsiniz. Türkiye'ye hala gelmedi diye biliyorum.
    Philippe bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Hoşgeldiniz
    Stop etme olayını arkadaşın da dediği gibi servise giderek çözersiniz. Ya yazılımdan, ya oksijen sensöründen ya da debriyaj manetindeki sensörden.
    Yağ ve filtre değişiminin en azından 2 sene boyunca yetkili servislerde yapılması taraftarıyım. 2 bakım arası yağınızı kendiniz değiştirip, filtreyi de bakıma erteleseniz daha iyi olur bence. 3 kuruş için garantinizi riske atmayın.

Yedek parçaları Vale Moto'dan alabilirsiniz. Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-vale-moto-benelli-tnt-25-yag-filtresi-343813966/detay
    Pahalı parçaların muadillerini servise sorabilirsiniz.

Renkli, ayarlı manetler evrensel diye biliyorum. Üst merkez değil de manet değişiyor sadece. Ama debriyaj maneti uymayabilir, malum sensörlü. Maneti ve bazı Tnt25 aksesuarlarını Aliexpress'ten bulabilirsiniz. Türkiye'ye hala gelmedi diye biliyorum.
    Pea dostum,

Bir öneride benden olsun Yağ filtresi KMA da 15 TL
    pea, Philippe ve ...garip... bunu beğendiler.

Alıntı Puschkins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranıza yeni katıldım arkadaşlar hepinize kazasız sürüşler. Motorumdan çok memnunum. Bi iki husus dışında. Ilkı yokuş aşağı inerken,15 günde iki defa başıma geldi motor tık diye susuyor. Ikıncısı ise aksesuar ve parça tedariki. Yağ değişimi yapıcaktım bugün. Yagımı aldım. Ama filtre yok. Veyahut hala renkli manet bulamadım. Ben mi beceremiyorum acaba? Bi el atarmısınız olaya.
    Hoşgeldin aramıza @oialdemir ve @pea geniş kapsamlı açıklamalar yapmış servislerden iyi olduk buralarda Tekerin düz bassın. Hayırlı olsun. Bu arada hangi ildesin bilmiyorum ama bakım zamanında motorunun başında dur detaylı incelettir. 5.000 km'den sonra benzin deposu tarafından ses gelebilir öncedne servise uyarıda bulun kontrol etsinler bi.

Motosikleti
    tnt 25
    Herkese iyi akşamlar
    İzmirde Aslan motorda yazılım atıldı yinede stop ediyor sordum düzeldimi diye bidaha edermi dedim, etmez dedi.Forumda okuduklarımdan edindiğim bilgileri hiç demedim debriyaj sensöründen olabilir mi yada oksijen sensöründen diye
    adama işini öğretiyormuş gibi ki bence onlarda bilmiyor yada yeni öğreniyolar
    Oda demediki sorun devam ederse gel sorun şundan olabilir diye
    Neyse yakında 4000km olunca zaten gidicem yağ değişimine birde debriyaj sert
    Başka yapılması yada bilinmesi gereken bişey varmı yada tavsiyeniz kaç tl ödesek normaldir?
    Motor çalışmazken vites boşta hareket ettiğinde ön lastikten sürtme sesi geliyo normalmi değilse sebebi ne olabilir
    Bu haldeyken bozdağa çıktım virajlar için Allahtan virajlarda olmadı sorun zaten unutmuştum dönüş yolunda oldu
    Ama virajlar hakikaten güzeldi
    ilk defa bir motorla bu kadar yatarak virajları döndüm gerçekten motor sürmenin keyfi burdaymış aea nın dediği gibi ama risklide bikaç virajı da kaçırdım
    güzel olan bişeyde gördüğüm her ekipmanlı motorcunun selam vermesiydi
    Rosso2ler denizlinin bazı bitik asfaltlarında çokda güzel kayıyor rosso2 deyip heryerde güvenmemek lazımmış

Motosikleti
    xbhp'de birileri bizim motor bloğunun Kawasaki KLX250'den devşirme olduğunu yazmıştı. Ben de KLX250'nin servis el kitabını karıştırdım. Hakkaten çok benziyor. İncelemek isteyen şuradan bakabilir:
    http://mototh.com/files/kawasaki/KLX...Manual_new.pdf

@mkgbe
    "Şöyle bir şey duydum ustam..." gibi bir dille söylerseniz sorun olmaz. Zaten Aslan motor iyi diye biliyorum, işini öğretmek olarak algılamayacağını düşünüyorum.
    Debriyaj hep sertti Ekstra bir sertlik varsa telin yağlanması gerekiyor olabilir ama daha yeni sayılır motor. Telin yağsız kaldığını sanmıyorum.
    Lastikten sürtme sesi normal değil. Gidondan mı geliyor, amortisörden mi, balatalardan mı... En basitinden lastik inmiş olabilir.

Stop problemi dışında genel olarak bir sorun yaşamadı kimse. O yüzden illa bakılması gereken bir şey yok. Siz zamanla değişiklikler fark ederseniz, onları söyleyeceksiniz servise. Yoksa yağ değişimi, zincir ayarı ve genel ufak kontrolleri yapıyorlar sadece. Bir de koydukları yağa dikkat edin, ne konduğunu bilin. Ucuz olsun diye araba yağı, bilinmeyen marka yağ filan koymasınlar.

Yağ değişimi, zincir germe ve genel kontrolün toplam fiyatı 70 80TL'yi geçmemeli. Yağ filtresi orijinaliyle değişirse +45TL olabilir.
    dc50xmax ve ...garip... bunu beğendiler.

Alıntı mkgbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar
    İzmirde Aslan motorda yazılım atıldı yinede stop ediyor sordum düzeldimi diye bidaha edermi dedim, etmez dedi.Forumda okuduklarımdan edindiğim bilgileri hiç demedim debriyaj sensöründen olabilir mi yada oksijen sensöründen diye
    adama işini öğretiyormuş gibi ki bence onlarda bilmiyor yada yeni öğreniyolar
    Oda demediki sorun devam ederse gel sorun şundan olabilir diye
    Neyse yakında 4000km olunca zaten gidicem yağ değişimine birde debriyaj sert
    Başka yapılması yada bilinmesi gereken bişey varmı yada tavsiyeniz kaç tl ödesek normaldir?
    Motor çalışmazken vites boşta hareket ettiğinde ön lastikten sürtme sesi geliyo normalmi değilse sebebi ne olabilir
    Bu haldeyken bozdağa çıktım virajlar için Allahtan virajlarda olmadı sorun zaten unutmuştum dönüş yolunda oldu
    Ama virajlar hakikaten güzeldi
    ilk defa bir motorla bu kadar yatarak virajları döndüm gerçekten motor sürmenin keyfi burdaymış aea nın dediği gibi ama risklide bikaç virajı da kaçırdım
    güzel olan bişeyde gördüğüm her ekipmanlı motorcunun selam vermesiydi
    Rosso2ler denizlinin bazı bitik asfaltlarında çokda güzel kayıyor rosso2 deyip heryerde güvenmemek lazımmış
    İzmir Aslan Motor iyi anlıyor onun ilgisinde de bilgisinde de şikayet duyulmadı forumda şimdiye dek. Stop etme sorunu %80 yazılımdan idi 2 3 kişi tek oksijen veya debriyaj sensörün de arıza yaşadı sende onlardansın heralde 4.000 bakımını bekleme götür canın söz konusu sonuçt zaten parça elinde yoksa isteyecek 3 4 gün sonra gelecek. Debriyaj biraz sert geliyor başta ama alışıyorsun TNT 250'de sertmiş markanın genel özelliği yani. Rosso 2'lerde sıkıntı yaşayan görmedim ama yaşadığın bölgede illaki farklılık olabilir. Tekerin düz bassın.

@oialdemir @pea @bireycell bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. Ikı motorum var. Ikısı de aynı yağı kullanıyor. Kendi yagımı götürsem bi sıkıntı çıkar mı acaba koymam derler mi bilmiyorum. Bu arada İZMİR deyim. Aslan motora gidiyorum yani. 3K dır motosiklet bende üç defa başıma geldi stop etme sorunu çok takmadım bende açıkcası. Bugün gidip ugrıycam Aslan abinin yanına. Bakalım neler dıcek.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Benimde bir kaç sorunum var. Aslan abiye gidip göstericem.

Mesela 2 defa enjeksiyon ışığım yandı söndü. Depo grenajından zırıltı geliyor.

Stop etme için gücellemeye gidicem dedim ama ne zamandır gidemedim. Onu da yaptırayım. Benim alet nedense hep 4 ten 3 küçültürken stop ediyor.

Aslan abi neler diyecek bakalım

Alıntı Puschkins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oialdemir @pea @bireycell bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. Ikı motorum var. Ikısı de aynı yağı kullanıyor. Kendi yagımı götürsem bi sıkıntı çıkar mı acaba koymam derler mi bilmiyorum. Bu arada İZMİR deyim. Aslan motora gidiyorum yani. 3K dır motosiklet bende üç defa başıma geldi stop etme sorunu çok takmadım bende açıkcası. Bugün gidip ugrıycam Aslan abinin yanına. Bakalım neler dıcek.
    Problem yaratmaz ama el emeğini alır Birazda bozulur tabi dışardan alıp getiriyor gibisinden ama dert etme her serviste öyledir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Stop etme için gücellemeye gidicem dedim ama ne zamandır gidemedim. Onu da yaptırayım. Benim alet nedense hep 4 ten 3 küçültürken stop ediyor.

Depo grenajındaan gelen zırıltı sesi deponun altına serilen bi madde ile çözüldü örnekleri 15 20 sayfa geride var aslan motora'da örnekleri gösterirsen aynısını yapar zaten.

Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Enjeksiyon ışığının yanıp sönmesi hayra halamet değildir Konjektör arızalı olabilir hatta arızalı konjektör aküyü boşaltır diye okumuştum bi yerde erkenden baktır dostum.

Motosikleti
    tnt 25
    Ön lastikten geliyor ses büyük ihtimal balatalardan

Alıntı mkgbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastikten geliyor ses büyük ihtimal balatalardan
    Frenleme yaparken mi geliyor yoksa belli bi hızdan sonra mı ? çok önemli bişey değildir ama zamanla illaki bişeyleri aşındırır

Güncelleme yaptırmayan arkadaşlar var mı hala ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)