Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    E5 de 6.vites 9000 devirde 145 gördüm. Tabi bu hızda rüzgardan yedim dayağın haddi hesabı yok .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    çok kez 147 km ile kesiciye girdim tabiki gidecektir.Dişli oranları kötü yapılmış bence daha da gider motor yani ciğer var

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Dişli oranlarının kötü olduğuna katılıyorum.
    5. viteste 6000 devirde giderken vites atıyorum, 6. vites 5000 devir oluyor aynı hız(80Km/h). Sırf 6 vites olsun diye mi yapmışlar anlamadım.
    Ön dişli 1 diş büyütülürse yerinde olur gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Benim motor biraz çabuk paslanıyor gibi. Disklerde ve diski tutan civatalarda paslanma var. Zincirde de Würth Dry Lube vardı, yağmurda akmış hemen, zincirde ufak paslanmalar var. Tamam Dry Lube kuru hava yağı da, zincirin hemen paslanması garip.
    Disklerdeki paslanma fren yapınca geçiyor ama civataları ne yapacağız bilmiyorum.

Yağmurda bırakamayacak mıyız motoru?

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı starvays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E5 de 6.vites 9000 devirde 145 gördüm. Tabi bu hızda rüzgardan yedim dayağın haddi hesabı yok .
    Ön camlar 2 3 hafta içerisinde bayilerde olacak diye okumuştum bir yerlerde o zaman rüzgar sıkıntı yaratmaz. hızlanması nasıldı

Motosikleti
    Honda NC 750x
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön camlar 2 3 hafta içerisinde bayilerde olacak diye okumuştum bir yerlerde o zaman rüzgar sıkıntı yaratmaz. hızlanması nasıldı
    Evet bende 4 gözle gelecek camı bekliyorum. TNT 25 kullandığım ilk ve tek motor olduğu için hızlanması ile ilgili değerlendirme yapamayacağım. Haftasonu yazılım güncellemesinden sonra deneme amaçlı yüksek devire çıkmıştım onun videosunu atabilirim.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Atarsan hepimiz için iyi olur dostum. Bizde güncellemeyi yapınca nasıl bir fark olacağı konusunda fikir sahibi oluruz.

Arkadaşlar bugün teslim aldım motorumu.Aşık oldum ve iyi ki almışım diyorum.Bir süredir inazuma ile pratik ve sürüş deneyimi yaşadım. Çok ciddiyim daha memnunum Benelli den.

ilk 60 km'mi bitirdim.10 üzerinden puan verecek olursam.

Titreşim:7 (65 km den sonra hissetmedim bile )
    Frenler:Arka 5 / Ön 8
    Hızlanma: 11
    Vites Geçişi :7
    Debriyaj Kavrama :9
    Sürüş Rahatlığı /Konfor : 7
    Ses : 9

Bagaj : 0
    Lastikler : -1 (Sıcak Asfaltta gayet iyiydi. Ancak biryerde yerler ıslaktı su birikintisi bile değil 90 spin attırdı kalkarken Güçlü ve ağır olmasam düşerdi motor.Kış'a lastik paranızı hazırlayın.

Hiç Stop etmedi ve Çok kolay kullanımı.
    Diğer arkadaşlarımızda olan o zırıltı sesi bende yok.
    Debriyaj hiç sert değil sadece biraz mesafesi uzak o da ayarlanır.

Alın arkadaşlar , düşünmeyin. pulsar ile asla kıyaslamayın

Motobest - Bayrampaşa cidden ilgililer. Usanmadan her soruma cevap buldum.

Alet Gergin...
    ...garip..., pea, oialdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Evet bende 4 gözle gelecek camı bekliyorum. TNT 25 kullandığım ilk ve tek motor olduğu için hızlanması ile ilgili değerlendirme yapamayacağım. Haftasonu yazılım güncellemesinden sonra deneme amaçlı yüksek devire çıkmıştım onun videosunu atabilirim.
    Güncellemeden önce ve sonrasını çekerek atarsan bizim içinde aydınlatıcı olur

bir hafta oldu alalı . şimdilik keyifle biniyorum.
    1 rodajda olduğu için fazla gaz açamıyorum.
    2 ilk motorum olduğu için yanlış yorumda bulunmak istemem. üstatların yorumu daha doğru olacaktır.

lakin ilk defa motora binmeme rağmen zorluk çekmedim.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    İstanbul'da olan arkadaşlar, Cumartesi bir buluşma yapsak mı? Gelen olur mu?
    revelyon bunu beğendi.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da olsam gelirdim ama daha önce toplanmıştı TNT 25 ve TNT250 kullancıları yine toplanabilirler birlikte güzel zaman geçirilebilir bizde fotoğraflarınıza bakarız artık :(
    ayhan32 bunu beğendi.

bayram sonrası bence güzel olur.

Motosikleti
    Honda NC 750x
    Ben gelirim. Ramazan dolayısıyla çay, kahve vb. yapamayız. Muhabbet eder 2 tur atarız ancak.

Ben gelirim. Ramazan dolayısıyla çay, kahve vb. yapamayız. Muhabbet eder 2 tur atarız ancak.
    İftar ile sahur arasında güzel bir gezi yapılabilir. Mekan olarak ta herkes yerini söyler ise ortak bir nokta bulabiliriz. bir kaç kişi daha çıkarsa TNT250 ekibini de misafir ederiz

Selam , ramazan nedeni ile çoğu kişi için zor olur takvim yapılabilir. Bayram sonrası çok güzel olur.
    Akşam sürüşlerine katılmak isteyen olursa Bayrampaşa ve Beşiktaş çevresindeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı ayhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ilk motorum olduğu için yanlış yorumda bulunmak istemem. üstatların yorumu daha doğru olacaktır.

Aslında yorum yapmalısın , beğenilerini ve şikayetlerini dile getir. Böylelikle ilk motorunu ( benim gibi )alacak arkadaşlar fikir edinir.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Bu lastik işini ne yapıcaz arkadaşlar. Bugün kırmızı da durayım derken yine arka gezinmeye kaymaya başladı.

İzmirde sıcaklıklar iyice arttı lastikler kendini salmaya başladı. Diablo rossolarda maşallah fiyat olarak 850 civarlarında başka lastik yok mu bizim için

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sava MC50 M-Racer varmış, kullananlar memnun. 110/70+140/70 çifti 450TL.

İzmir'deymişsiniz zaten, motolastik'e bir gidip konuşun isterseniz. http://www.motolastik.com/iletisim
    Ekleme: Genel olarak bizim motora uygun lastik konusunda bilgi almak için, Sava için değil(satmıyorlar).

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı ayhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Üstadlara bırakma ilk motoru olacak arkadaşlar için ilk görüşlerin önemli

Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lastik işini ne yapıcaz arkadaşlar. Bugün kırmızı da durayım derken yine arka gezinmeye kaymaya başladı.

İzmirde sıcaklıklar iyice arttı lastikler kendini salmaya başladı. Diablo rossolarda maşallah fiyat olarak 850 civarlarında başka lastik yok mu bizim için
    Forumda olmayan bir kullanıcıyla karşılaştım Michelin Pilot Street takdırdığını ve memnun olduğunu söyledi.
    Philippe ve ...garip... bunu beğendiler.

Rüzgar demişken ön camlar ile ilgili çalışmalardan haberi olan var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)