Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı starvays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler benim frenlerde sanki bir anormallik varmış gibime geliyor. Pendik, kaynarca,kartal, maltepe ve çevresinde olupda 2-3 dakikalığına motosikletleri değişip kıyaslama yapabileceğim biri varsa benimle iletişime geçsin lütfen.
    Servise uğra bi kontrol ettir risk alma
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haftasonu toplansak bir yerlere gitsek mi İstanbul'da?
    Nerede toplanılabilir ve nereye gidilebilir ?

Hız denemesi yapan arkadaşlar bilgi verebilir mi ? birazzz görsel paylaşında canlansın buralar motosiklet üzerinde değişiklik yapanlar nerde

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Ben hız denemesi yapmadım ama boş bulduğum yolda bastığım oluyor. Sabahları işe giderken 10km'lik bir bölüm var, trafik olmuyor. Motoru çok zorlamadan, rahatça 140'a çıkıyor. 130'dan hem rüzgar çok yormaya başlıyor hem de motorun gücü azalıyor. Hız göstergesi 140'a kadar 5-10km artarken, 140'dan sonra 1'er 2'şer artmaya başlıyor. Dolayısıyla 130'u geçmiyorum genelde.
    Zaten benimki hız denemesi de değil, sabahki yolumun keyifli bölümü sadece. (Not: yazılım güncellemesi yapmadım daha)

2 fotoğraf ekleyeyim. Aceleyle öylesine çekmiştim, kalitesiz çekimler, kusura bakmayın.

Bu fotoğrafta benim motorun abisi gibi durduğu için yanına park etmiştim. Tnt ailesinin büyük üyelerinden sanmıştım, meğerse MV Agusta Turismo Veloce 800 imiş. Adamlar güzel yapmış.
    https://www.dropbox.com/s/zygztb81l0...21.09.jpg?dl=0

Burda da Pulsar 200 NS.
    https://www.dropbox.com/s/z6zrcvwam1...07.49.jpg?dl=0

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ben bayramda uzun yolda maksimum 165 km/h yapabildim. Ama aksiyon kameram yok kayıt edemedim görüntü olarak. Başka bir arkadaşta uzun yolda aynı hızı yaptı. İkimizde yazılım güncellemesini yapmıştık.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hız denemesi yapmadım ama boş bulduğum yolda bastığım oluyor. Sabahları işe giderken 10km'lik bir bölüm var, trafik olmuyor. Motoru çok zorlamadan, rahatça 140'a çıkıyor. 130'dan hem rüzgar çok yormaya başlıyor hem de motorun gücü azalıyor. Hız göstergesi 140'a kadar 5-10km artarken, 140'dan sonra 1'er 2'şer artmaya başlıyor. Dolayısıyla 130'u geçmiyorum genelde.
    Zaten benimki hız denemesi de değil, sabahki yolumun keyifli bölümü sadece. (Not: yazılım güncellemesi yapmadım daha)

2 fotoğraf ekleyeyim. Aceleyle öylesine çekmiştim, kalitesiz çekimler, kusura bakmayın.

Bu fotoğrafta benim motorun abisi gibi durduğu için yanına park etmiştim. Tnt ailesinin büyük üyelerinden sanmıştım, meğerse MV Agusta Turismo Veloce 800 imiş. Adamlar güzel yapmış.
    https://www.dropbox.com/s/zygztb81l0...21.09.jpg?dl=0

Burda da Pulsar 200 NS.
    https://www.dropbox.com/s/z6zrcvwam1...07.49.jpg?dl=0
    Benelli gibi duruyor yada benelli agusta gibi duruyor fotolar güzel güncellemeyi yaparsan daha iyi bi hız yakalarsın sabah keyifleri için :,) bak arkadaşlar 165 yazmış bence yeterince iyi bi hız. Daha iyi görsellerde bekleriz :D
    pea bunu beğendi.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bayramda uzun yolda maksimum 165 km/h yapabildim. Ama aksiyon kameram yok kayıt edemedim görüntü olarak. Başka bir arkadaşta uzun yolda aynı hızı yaptı. İkimizde yazılım güncellemesini yapmıştık.
    Yazılım güncellemesinden sonra ne gibi farklılıklar oldu motorda hız ve rpm dışında. ve yazılım güncellemesi öncesi sıkıntı var mıydı senin motorda

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Dün akşam 18:00 gibi Acıbadem'den Küçükyalı'ya kadar servisle yanyana giden yeşil (daha sıfır olduğu belli olan) bir tnt 25 gidiyordu yanımızdan. 34 U'lu bir şeydi plakası. Burada mıdır o arkadaş acaba?

Ben halen yazılım güncelleştirmesi yaptıramadım. Maksimum da 140-145 de kesiciye girdim 2 kez. Bakalım güncelleme sonrası nasıl olacak.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam 18:00 gibi Acıbadem'den Küçükyalı'ya kadar servisle yanyana giden yeşil (daha sıfır olduğu belli olan) bir tnt 25 gidiyordu yanımızdan. 34 U'lu bir şeydi plakası. Burada mıdır o arkadaş acaba?

Ben halen yazılım güncelleştirmesi yaptıramadım. Maksimum da 140-145 de kesiciye girdim 2 kez. Bakalım güncelleme sonrası nasıl olacak.
    Yollarda fark edilmeye tanınmaya başlandı markayı iyice entegre ettiler içimize firma tarafından fiyatı yükseltilirse hiç şaşırmam bu fiyatın lansman fiyat olduğu ile ilgili söylentiler geziyordu ilk yorumlarda inş değildir. ve 2017 yılı içerisinde gelecek olan 3 modelde bunun gibi taban fiyattan sürülürse piyasaya alışkın olduğumuz japon kalitesinden yavaş yavaş uzaklaşacağız ve japonlara karşı iyi bir alternatif olur belki onlarda fiyat indirimine gitmeye başlar.
    SAZMAN ve ...garip... bunu beğendiler.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

arkadaslar benim motorum yaklasik 350 km oldu vites 1/2 ye çat çut diye sarsıntılı geçiyor debriyaj telini ayarlamaya çalıştım ama birşey değişmedi nedir ne değildir bilen var mı acaba?
    ...garip... bunu beğendi.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cozurrtt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benim motorum yaklasik 350 km oldu vites 1/2 ye çat çut diye sarsıntılı geçiyor debriyaj telini ayarlamaya çalıştım ama birşey değişmedi nedir ne değildir bilen var mı acaba?
    benzer bi durum vardı benimkinde,bakım yapılırken söyledim, hem yağını kaliteli koyunca bi de o debriyaj teline felan ayar yaptılar sanırım , bişeyciği kalmadı. Rodajdan o üstadım merak etmeyesin, ilk bakıma biraz erken git ve durumu anlat yeter ;)

çok sağol valla içimi rahatlattın bu akşam gitmeye çalışıcam, yepyeni alette böyle şeyler olunca insanın tadı kaçıyor valla

Motosikleti
    XMAX 250
    Dostum daha önce yazmıştım. Putoline Yağ koydum motora. Dünyası değişti tavsiye ederim. Şıkır şıkır geçiyor şanzıman kaymak gibi oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

O zaman biraz renk

...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı cozurrtt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj süreci boyunca ( tüm marka ve modeller için ) ufak tefek hatalar görülebilir ilk bakımdan sonra bu hataların çoğu kendiliğinden gider parçaların yerine oturması gibi bir şey düşünün. Kronik bir arıza veya üretimden kaynaklanan bir arıza ise zaten bakımdan sonra kendini açıkça gösterir. TNT 25 modelindeki gördüğüm ve duyduğum kadarı ile tek hata stop etmesiydi oda yazılımsal olarak çözümlendi inş. tek ve son hatası olur. Tekerinize taş değmesin.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum daha önce yazmıştım. Putoline Yağ koydum motora. Dünyası değişti tavsiye ederim. Şıkır şıkır geçiyor şanzıman kaymak gibi oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

O zaman biraz renk

http://i.hizliresim.com/9LjRPO.jpg

http://i.hizliresim.com/PMjpZb.jpg

http://i.hizliresim.com/7vjYrr.jpg
    34 FA 0378 galiba bu kadar güzel görseller kimse paylaşmamıştı Tebrikler. Putoline 10w40 mı koydun ?

Motosikleti
    XMAX 250
    Evde ki şişeye gidip bakmam lazım

Tam hatırlamıyorum. Ama Bizim Yağ bu aşağıda ki spec te . Ben burada ki kullanım kılavuzuna bakıyorum hep. https://italy.benelli.com/

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Selamlar arkadaşlar. Geçenlerde yağ değişimi için servise gittim. Servis ilk bakım için yağ filtresinin hediye olduğunu söyledi. Yağ değişimi yapılırken bu yağın normal benzinli araç yağı olduğunu fark ettim ve ustaya uygun olup olmadığını sordum. Usta da yağın uygun olduğunu, fabrikanın da bu yağı tavsiye ettiğini söyledi. Ancak bildiğim kadarıyla motosiklet yağları farklı oluyor. Motosiklet kullanmaya yeni başladığımdan bir bildiği vardır diyerek itiraz etmedim. Motoruma konulan yağ Castrol GTX 10w40 A3/B4 yarı sentetik yağ. Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Aynı zamanda yağ değişiminden sonra (psikolojik olabilir) titreşimin arttığını hissediyorum ve 1 den 2 ye alırken yanlışlıkla daha çok boş vitese almaya başladım.

Alıntı neco585 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Geçenlerde yağ değişimi için servise gittim. Servis ilk bakım için yağ filtresinin hediye olduğunu söyledi. Yağ değişimi yapılırken bu yağın normal benzinli araç yağı olduğunu fark ettim ve ustaya uygun olup olmadığını sordum. Usta da yağın uygun olduğunu, fabrikanın da bu yağı tavsiye ettiğini söyledi. Ancak bildiğim kadarıyla motosiklet yağları farklı oluyor. Motosiklet kullanmaya yeni başladığımdan bir bildiği vardır diyerek itiraz etmedim. Motoruma konulan yağ Castrol GTX 10w40 A3/B4 yarı sentetik yağ. Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Aynı zamanda yağ değişiminden sonra (psikolojik olabilir) titreşimin arttığını hissediyorum ve 1 den 2 ye alırken yanlışlıkla daha çok boş vitese almaya başladım.
    Bildiğim kadarı ile yağların farklı olması gerekiyor dediğin titreşim ondan dolayı olabilir başka servise uğrama şansın var ise bi oraya baktır

Yağ için iddali bi arkadaş var @oialdemir lastik ile ilgilide biri kesin konuşursa şu lastik iyi gibisinden güzel olacak topcase taktıracak arakdaşlar içinde yurtdışından bir kaç örnek bulursak model ile ilgili soru ve cevapları bi pdf haline getirip burada yayınlayabiliriz güzelde olur ne dersiniz. ?
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Daha önce bir arkadaş 110/70 ön 150/60 arka Rosso II taktığını çok memnun olduğunu söylemişti. İlk 25-30 syf arasında galiba. Tekrar yazarsa tecrübelerini aydınlanalım. Kış mevsimine girmeden bende değiştirmek istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)