Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bugün yağmurda sürmek zorunda kaldım gene. Bu sefer kaza yapmadım
    Lastikler doğru basınca gelince kaymadılar. Bir kere dönerken gazı biraz fazla açtım, onda biraz patinaj çekti.
    Bir kere de korna çalmama rağmen inadına önüme kıran Porsche Cayenne'li öküz yüzünden ani fren yapmak zorunda kaldım korkarak. Lastikler kaysa ya su kanalına girecektim ya da arka camından içeri. Şükür ki kaymadılar.

Bir de 10km boyunca filan hararet 0'dı Keşke motorumdaki titreşim-bağırma sorunu da serin havayla geçseydi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzozun sonunda olan o çıkıntı olmayaydı keşke
    Sesini sevdim sesi iyi hoş
    Arkaya Pulsarda olan çamurluktan takasım var
    Ama herşeyden önce trafik sigortası problemi var
    Bu fiyatlar nedir
    buna bi çözüm şart......

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yağmurda sürmek zorunda kaldım gene. Bu sefer kaza yapmadım
    Lastikler doğru basınca gelince kaymadılar. Bir kere dönerken gazı biraz fazla açtım, onda biraz patinaj çekti.
    Bir kere de korna çalmama rağmen inadına önüme kıran Porsche Cayenne'li öküz yüzünden ani fren yapmak zorunda kaldım korkarak. Lastikler kaysa ya su kanalına girecektim ya da arka camından içeri. Şükür ki kaymadılar.

Bir de 10km boyunca filan hararet 0'dı Keşke motorumdaki titreşim-bağırma sorunu da serin havayla geçseydi.
    Usta lastik basınçlarını nasıl yaptın sen? Tüm konuyu nerden baksan tamamen okumuşumdur ama unuttum gitti. 188 boyunda 107 kilo adamım ne ayar çekmem lazım lastiklere?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Global kullanım kılavuzunun önerdiği 35PSI, Türkiye'nin önerdiği 36PSI.
    1000 bakımda 36'ya düşürmüşlerdi. Bir daha da bakmadım. Tahminen 34 filan kalmıştır lastiklerde şu an.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ben lastik basıncını her 2-3 haftada bir bakıyorum. Mevsimsel göre değişiklik gösterse yine 2 ya da 3 psi düşüyor sürekli. O yüzden tavsiyem bu aralıklarda kontrol etmek. Lastiğin fazla şişmiş veya fazla inik olması virajda çok fark ediyor.

Türkiye için Fabrika değerleri ön 36 psi - arka 36 psi. Ama ben memleketin yolların pek Avrupa normunda olmadığı için ön 34 psi - arka 35 psi yapıyorum. Deneyerek bulduğum ve giderken güvende hissettiren en doğru değerler bence bunlar.

Bugün bende yağmurda eve döneceğim. Neyse ki yağmurluğu unutmamışız

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Evet Beyler. Arrow bizim motoro özel egzoz yapmaya başlamış.

http://www.arrow.it/en/assembled/1481
    pea bunu beğendi.

Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tnt 25 devirdaim sorunu yaşayan lar 4 kişi oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

http://i.hizliresim.com/88nyy7.jpg
    http://i.hizliresim.com/Wb2OO8.jpg
    http://i.hizliresim.com/RQy55R.jpg
    http://i.hizliresim.com/pE4QQa.jpg
    http://i.hizliresim.com/kErPPD.jpg
    http://i.hizliresim.com/D3Xvvv.jpg
    http://i.hizliresim.com/3A844M.jpg
    http://i.hizliresim.com/lEYgAr.jpg

3 gün önce çanakkale üzerinden Bursa Kırklareli gezisinden birkaç resim
    toplamda 1300 km tnt yolda tık demedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

http://i.hizliresim.com/yVdknM.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

havsa yakınlarında yoldan geçen sinek-böcek ordusunun aralarına tek başıma daldım 10 saniyede kask resimdeki hale geldi
    Görseller çok güzel 1300 km'de ne yaktı makina ve sele konusunda sen ne dersin bizlere ?

Alıntı moto_sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli markasını gerçekten italyan bir marka olduğunu hissettiriyor. Fiyatları da piyasa göre çok iyi, bence Türkiye şartlarında tam alınıp kullanılacak bir motor
    Zaten İtalyan markası Üretimleri diğer firmalar gibi çinde başlamış Honda'da japon malı ama üretim çin'de aynı şeyleri söylemekten bıktım

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görseller çok güzel 1300 km'de ne yaktı makina ve sele konusunda sen ne dersin bizlere ?
    git gel ve birazda 50-60 km kadar orda dolaştım toplamda tam 2 depo benzin yaktı yani 34 litre=1350 km

sele si sürekli öne gitme gibi bişey var sizi sanki ileri itiyor buda kollara bileklere yükleniyo gidona çok baskı yaptırıyo tek sıkıntısı buydu bunun dışında bi uyuşma hisstmedim rahat rahat gidip geldim uzunköprü havsa arası otoban gibi uzun yolllar var motorda yazılım yapıldı motor rahat bi şekilde kesiciye giriyor sürat olarak 168 km hıza çıkabiliyor deponun 17 lt olması güzel benzinle uğraşmıyosun

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diablo Rosso2 ler cumartesi günü takıldı arkadaşlar, Ümraniye'de Oltay Motor da taktırdım. sökmesi takması heşey dhil 900 tuttu nakit fiyatı kart olsa 950 demişti. Ok adar sordum şu olur mu bu olur mu diye 110/70/17 ön 140/70/17 arka oldu. Stoğunda diğer ebatlar yoktu yoksa 150/60/17 vardı gönlümden geçen ama erken haber vercektin dedi. Ben de şimdi söyleyim bidaha uğrayım işine erindim açıkçası. Zaten hız yapmıyorum yağmurda rüzgarda güven versin yeter. umarım uygun lastik olmuştur. Herkese de gönlündeki lastikleri ve kazasız sürüşleri dilerim :=)
    oialdemir ve Crazy_sprint bunu beğendiler.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Bu arada yeşiline hasta arkadaşların haberi olsun; İstanbul Üçerler Motor'da yeşil TNT 25 görmüştüm, aklınızda bulunsun.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    git gel ve birazda 50-60 km kadar orda dolaştım toplamda tam 2 depo benzin yaktı yani 34 litre=1350 km

sele si sürekli öne gitme gibi bişey var sizi sanki ileri itiyor buda kollara bileklere yükleniyo gidona çok baskı yaptırıyo tek sıkıntısı buydu bunun dışında bi uyuşma hisstmedim rahat rahat gidip geldim uzunköprü havsa arası otoban gibi uzun yolllar var motorda yazılım yapıldı motor rahat bi şekilde kesiciye giriyor sürat olarak 168 km hıza çıkabiliyor deponun 17 lt olması güzel benzinle uğraşmıyosun
    168 km hız bayağı iyi çanta falan bişey var mıydı yük olarak ekstradan ve kaç kilosun motor çok iyi basmış bence
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada yeşiline hasta arkadaşların haberi olsun; İstanbul Üçerler Motor'da yeşil TNT 25 görmüştüm, aklınızda bulunsun.
    Yeşil modelin kalmadığını söylemişlerdi hiç bir bayide yeniden mi geldi ne oldu ? Ne zaman gördünüz.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşil modelin kalmadığını söylemişlerdi hiç bir bayide yeniden mi geldi ne oldu ? Ne zaman gördünüz.
    Doğrudur ben yakın oturuyorum müdürü de arkadaşım yeşil model showroom dadır.

Alıntı ...garip... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diablo Rosso2 ler cumartesi günü takıldı arkadaşlar, Ümraniye'de Oltay Motor da taktırdım. sökmesi takması heşey dhil 900 tuttu nakit fiyatı kart olsa 950 demişti. Ok adar sordum şu olur mu bu olur mu diye 110/70/17 ön 140/70/17 arka oldu. Stoğunda diğer ebatlar yoktu yoksa 150/60/17 vardı gönlümden geçen ama erken haber vercektin dedi. Ben de şimdi söyleyim bidaha uğrayım işine erindim açıkçası. Zaten hız yapmıyorum yağmurda rüzgarda güven versin yeter. umarım uygun lastik olmuştur. Herkese de gönlündeki lastikleri ve kazasız sürüşleri dilerim :=)
    Hayırlı olsun lastiklerin. dediğin igib 150 olsa daha iyi olurdu sanki ama çok büyük bi fark etmez deneyimlerini aktarırsın artık oltay motor benelli servisi mi yoksa ?
    ...garip... bunu beğendi.

Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun lastiklerin. dediğin igib 150 olsa daha iyi olurdu sanki ama çok büyük bi fark etmez deneyimlerini aktarırsın artık oltay motor benelli servisi mi yoksa ?
    Yok üstadım sadece lastik bayisi. Pirelli,Metzeler ve Michelin satıyor. Bilmiyorum belki diğerleri de vardır ben bakmadım. ama bilgisayarlı balans felan hepsini yaptılar. 150 km ilk rodaj dedi benim bir hafta sürer bunu bitirmem sonra yavaş yavaş anlatırım bakalım

Yok üstadım sadece lastik bayisi. Pirelli,Metzeler ve Michelin satıyor. Bilmiyorum belki diğerleri de vardır ben bakmadım. ama bilgisayarlı balans felan hepsini yaptılar. 150 km ilk rodaj dedi benim bir hafta sürer bunu bitirmem sonra yavaş yavaş anlatırım bakalım
    İşini iyi yapan bir işletmedir Metzeler taktırmayı neden düşünmedin ilk yorumlarda bahsetmiştik hindistan'ta satışa sunulan fabrika çıkışı modellerde metzeler lastikler kullanmış bizde fiyattan dolayı değiştirilmiş ?

Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşini iyi yapan bir işletmedir Metzeler taktırmayı neden düşünmedin ilk yorumlarda bahsetmiştik hindistan'ta satışa sunulan fabrika çıkışı modellerde metzeler lastikler kullanmış bizde fiyattan dolayı değiştirilmiş ?
    battlax bt45 mi bi model çok araştırdım çok güzel lastik, motolastik.com da onu önerdi. ama bulunabilirlik taktırabilirlik birsürü şeyi düşününce bu oltay motor evime 10 dakika olunca istersen pilot street takalım ama bunu öneririm dedi sanırım Olcay abi idi ordaki yetkili. Adam karizmatik bi kere bi de güven verici konuşuyor itiraz etmedim

battlax bt45 mi bi model çok araştırdım çok güzel lastik, motolastik.com da onu önerdi. ama bulunabilirlik taktırabilirlik birsürü şeyi düşününce bu oltay motor evime 10 dakika olunca istersen pilot street takalım ama bunu öneririm dedi sanırım Olcay abi idi ordaki yetkili. Adam karizmatik bi kere bi de güven verici konuşuyor itiraz etmedim
    Galiba öyle bir model idi yanlış hatırlamıyor isem Hayırlı olsun adam esnafsa dediğine uyacaksın anlattığın kadarıyla da esnafmış 150 km çok bir yol değil bitir de aktar deneyimleri ben olsam merakımdan aynı gün yapmıştım 150 km

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    Galiba öyle bir model idi yanlış hatırlamıyor isem Hayırlı olsun adam esnafsa dediğine uyacaksın anlattığın kadarıyla da esnafmış 150 km çok bir yol değil bitir de aktar deneyimleri ben olsam merakımdan aynı gün yapmıştım 150 km
    ne 150 si ben olsam 250 km yapmıştım şaka şaka ...garip... ufaktan başladı ama ilerde çılgın bi sürücü olursa şaşırmam ne demişler boynuz kulak hesabı lastiklerini kazasız belasız günlerde kullan

Alıntı Crazy_sprint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 150 si ben olsam 250 km yapmıştım şaka şaka ...garip... ufaktan başladı ama ilerde çılgın bi sürücü olursa şaşırmam ne demişler boynuz kulak hesabı lastiklerini kazasız belasız günlerde kullan
    Çok sağoların Crazy Abim. haşa abim ben kim kulağı geçmek kim ben şu köprüden yusuf atmadan geçebildiğim gün deymeyin keyfime rossi gelse tanımam. Gidona yeni gelin gibi sarılmış geçişimi kim görse artık tanıyor bence kim görse ben olduğum ortada. istanbulun ve özellikle köprü trafiğinin yavaşlatan sebebi ben, navigasyonlarda o kırmızı rengin en ucundaki uyuz araç ben hep ben hep ben )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)