Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Top case bağlanacak yer yok gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı OttomanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [video]https://youtu.be/8iEkyVlKZeY?t=4m10s[/url]

Ulan bu motor alınmaz mı viraja bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

https://youtu.be/8iEkyVlKZeY?t=4m10s
    Gerçekten harika insan izleyince heyecanlanıyor.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bugün debriyaj manetinin çok sert olduğunu farkettim. Duke 250, pulsar, duke 200 debriyaj manetini tek elle sıkabilirken, TNT nin debriyajını sıkamadım. Yan yana dururken denedim. Ayarlanabiliyor ise ne ala ama bu şekilde tam bir kol kası yapma aleti gibi çalışıyor. Belki bu gelen tek numune böyledir. Bilemedim.
    O kadar sert ise bence de montaj hatasıdır yada hiç kullanılmamış diye gergindir :S

Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hindistan'da öyle değil işte. Orada tam duke200 ile kıyaslıyorlar ve fiyatı duke'den daha pahalı. işçilik hemen hemen aynı diyorlar, duke daha atak ve daha iyi viraj alıyor bu ise daha rahat ve daha uysal biraz da titreşimi var
    Benelli TNT 25 ile Duke 200 karşılaştırması https://www.youtube.com/watch?v=K-2LnHGnid0&feature=youtu.be&t=1m15s türkiye fiyatlarıda belli. Viraj konusunda OttomanRider 'ın paylaştığı video gayet güzel bir viraj görüntüsü veriyor.

Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanın yorumundan sonra almaya kesin karar verdim. alet gergin
    Harika tok bir sesi var. Tüm motosiklet severleri gibi bende bir süredir araştırıyorum TNT 25'i bir Japon kalitesinde beklenmese de ülkemizde satılan 250cc'lere göre çok uygun ve kaliteli tasarımı da cabası bence Duke, bajaj ile kıyaslanmıyacak kadarda üstün bir motosiklet. İnş en kısa zamanda kullandığım motosikleti satıp TNT 25'imi alacam.
    kahkaha atmadım dersem yalan söylemiş olurum dostum.Pulsardan 1 tık iyi diyebilirsin eyvallahta duke ile kıyaslanmayacak kadar iyi demen motosiklet bilgini ortaya koymuş.Duke sınıfının referans ürünüdür.Duke'ye naked sınıfında inazuma ve mt25'den başka rakip göremiyorum.Ve Duke parça kalitesi ve mühendislik olarak bu ikisindende iyi.Lütfen takım tutar gibi marka fanatikliği yapmayın.Ne ise onu söyleyin.Bu arada tnt25'i yermedim fiyatına göre bence gayet güzel bi motosiklet yanlış anlaşılmasın.

D.n: Duke sahibi değilim.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Alıntı j0hnwick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kahkaha atmadım dersem yalan söylemiş olurum dostum.Pulsardan 1 tık iyi diyebilirsin eyvallahta duke ile kıyaslanmayacak kadar iyi demen motosiklet bilgini ortaya koymuş.Duke sınıfının referans ürünüdür.Duke'ye naked sınıfında inazuma ve mt25'den başka rakip göremiyorum.Ve Duke parça kalitesi ve mühendislik olarak bu ikisindende iyi.Lütfen takım tutar gibi marka fanatikliği yapmayın.Ne ise onu söyleyin.Bu arada tnt25'i yermedim fiyatına göre bence gayet güzel bi motosiklet yanlış anlaşılmasın.

Duke nin İnazumadan daha kaliteil olduğunu söylemekte çok saçma olmuş dostum.

Duke 690 a kadar Suzuki ile kıyaslanamaz kalite açısından.. 690 dediğinde durum değişir sadece.

Dukenin 125 200 250 ve 390 lar çok satılsın diye yapılmış makinalar ancak safkan KTM değiller bu malzemeden çok belli..

Ha extreme enduro makineleri, yada 690 duke , yada 1190 vs konuşacaksak o zaman KTM ..

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke nin İnazumadan daha kaliteil olduğunu söylemekte çok saçma olmuş dostum.

Duke 690 a kadar Suzuki ile kıyaslanamaz kalite açısından.. 690 dediğinde durum değişir sadece.

Dukenin 125 200 250 ve 390 lar çok satılsın diye yapılmış makinalar ancak safkan KTM değiller bu malzemeden çok belli..

Ha extreme enduro makineleri, yada 690 duke , yada 1190 vs konuşacaksak o zaman KTM ..
    Duke 250 ile inazuma'yı karşılaştıralım.
    İnazuma (-) 24 hp Duke (+) 31 hp
    İnazuma (-) Abs yok Duke(+) Abs var
    İnazuma (-) 187 kg Duke (+) 139 kg
    İnazuma (-) yakıtı daha fazla Duke (+) daha az yakıyor (tam verileri araştırmadım ama duke daha az yakıyor)
    İnazuma (-) Viraj kabiliyeti Duke (+) Viraj kabiliyeti çok iyi
    İnazuma (-) Gösterge Duke (+) Göstergede daha iyi
    İnazuma (+) daha konforlu Duke (-)
    İnazuma (+) vibrasyon yok denebilir. Duke (-) Vibrasyon daha fazla inazumaya göre

Hangisinin iyi olduğu bence ortada.İnazuma'ya kötü demiyorum sevdiğim motosiklet ancak duke daha iyi.Zaten duke 200 ile karşılaştırılıyor hep inazuma duke 250 den iyi olma şansı yok.Aklıma gelenleri yazdım eksik vardır illaki.Genel anlamda her ikiside çok iyi motosikletler.
    dyavol-77 bunu beğendi.

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Arka lastik meselesini nasil halledecegiz, fikri olan var mi?

Motosikleti
    cıks
    Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka lastik meselesini nasil halledecegiz, fikri olan var mi?
    Kuru zeminde ısındığı zaman iş yapan bir lastik miş alıp denemek lazım önce eğer sıkıntı yaşarsın değiştirme yoluna gidebilirsin

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuru zeminde ısındığı zaman iş yapan bir lastik miş alıp denemek lazım önce eğer sıkıntı yaşarsın değiştirme yoluna gidebilirsin
    140/60-17 ebatlarında lastik göremedim

Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140/60-17 ebatlarında lastik göremedim
    150/60 17 takarsın, hindistanda orjinalde bu ebat var

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsardan malzeme kalitesi iyi demiş biri ama malzeme işçilik malesef Hintli pulsardan iyi değil. ben baya inceledim. Fuarda Çift silindir 250 ile yanyanaydı, TNT250 işçilik olarak daha düzgün bariz şekilde.

Ama çokda önemli değil. En az pulsar kadar dayanıklı motor ve mekaniği varmı? Motor 30-40-50 binleri görebilecek kadar iyi metal alaşımına ve mühendisliğine sahipmi. Gidişi güzel ama yakıtı sıkıntılımı? stop etme enjecsiyon ateşleme sıkıntıları varmı?

Motorun testlerde oturuşu ve konforu duke200 den iyi deniyor. Madem öyle versinler bir kuryeye yılda 40-45 bin yapsın motorun süpriz yumurta olup olmadığını belli olsun. Motor kaliteli ve iddialı bir çinli fiyatına göre ama ikinci el. servis yedek parça herşey muamma, açık detaerjan kıvamında. Mal kendini ispatlasa bile satıcı ispatlamadan o iş pek olmaz

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsardan malzeme kalitesi iyi demiş biri ama malzeme işçilik malesef Hintli pulsardan iyi değil. ben baya inceledim. Fuarda Çift silindir 250 ile yanyanaydı, TNT250 işçilik olarak daha düzgün bariz şekilde.

Ama çokda önemli değil. En az pulsar kadar dayanıklı motor ve mekaniği varmı? Motor 30-40-50 binleri görebilecek kadar iyi metal alaşımına ve mühendisliğine sahipmi. Gidişi güzel ama yakıtı sıkıntılımı? stop etme enjecsiyon ateşleme sıkıntıları varmı?

Motorun testlerde oturuşu ve konforu duke200 den iyi deniyor. Madem öyle versinler bir kuryeye yılda 40-45 bin yapsın motorun süpriz yumurta olup olmadığını belli olsun. Motor kaliteli ve iddialı bir çinli fiyatına göre ama ikinci el. servis yedek parça herşey muamma, açık detaerjan kıvamında. Mal kendini ispatlasa bile satıcı ispatlamadan o iş pek olmaz
    Aynen katılıyorum
    9500-10500 tlye piyasa yapmış bilinen servisi olan orta temizlikte bir motorda alına bilir kanaatindeyim.
    Bu gidişle 250 lik scooter alcam galiba

Pulsar konusunda haklısın. tmp 'nin paylatığı video ve diğer incelemelerde de tnt 25 duke 200 ile kıyaslandığında bir tık fazla görünüyor fakat ürünü alıp kullanmadan kimse kesin konuşamaz bizim ülkemizde de para değerli olduğu için fiyat konusunda uygun sağlamlıkta iyi olursa bence epeyi tutulur ve kıyasladığımız modellerden daha fazla satış yapar çünkü kıyasladığımız modeller ile arasında epeyi bi fiyat farkı var. Kullanıcıları inş bizleri burdan bilgilendirecektir bizimde düşüncelerimiz netleşecektir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Duke 250 ile inazuma'yı karşılaştıralım.
    İnazuma (-) 24 hp Duke (+) 31 hp
    İnazuma (-) Abs yok Duke(+) Abs var
    İnazuma (-) 187 kg Duke (+) 139 kg
    İnazuma (-) yakıtı daha fazla Duke (+) daha az yakıyor (tam verileri araştırmadım ama duke daha az yakıyor)
    İnazuma (-) Viraj kabiliyeti Duke (+) Viraj kabiliyeti çok iyi
    İnazuma (-) Gösterge Duke (+) Göstergede daha iyi
    İnazuma (+) daha konforlu Duke (-)
    İnazuma (+) vibrasyon yok denebilir. Duke (-) Vibrasyon daha fazla inazumaya göre

Hangisinin iyi olduğu bence ortada.İnazuma'ya kötü demiyorum sevdiğim motosiklet ancak duke daha iyi.Zaten duke 200 ile karşılaştırılıyor hep inazuma duke 250 den iyi olma şansı yok.Aklıma gelenleri yazdım eksik vardır illaki.Genel anlamda her ikiside çok iyi motosikletler.
    İşte son iki madde var ya, bir anda Duke'u benim gözümde sıfırlıyor, rakamların bir önemi kalmıyor. Ayrıca bir tane de ben ekleyeyim, eğer boyunuz 1.70 m'den fazla ise bana göre Duke'da rahat edemezsiniz. Ergonomisi çok kötü, fren pedalları ufacık ve rahat kullanılamıyor. Duke bu açıdan çok kötü tasarlanmış bir motor. Kasası 690 modeli gibi olsa tek kelime söylemem. Kaç sefer sürdün yine fikrim değişmedi ama yine de Nisan'da tekrar test edeceğim bakalım oturuş pozisyonumda mı sıkıntı var ?

Motor için yabancı sitelerde genelde olumlu şeyler söyleniyor uzmanların değerlendirmelerine göre sınıfının en iyisi olacak kadar iyi olduğunu söyleniyor, eksik olan tarafları ise fren ve 2. viteste düşük devirlerde titreme sorunu olduğu ve bununda ayaklık, gidonda ve oturuncada hissediliyor olduğu ve 250 cc lik bir motor olduğu hissine ise ancak 6. viteste ve 90 km civarlarında verdiği, performans olarak yeterli olduğu ama hangi devirde olursa olsun 28bhp'yi hisseddirecek ve performans açlığımızı giderecek düzeyde olamadığı, debriyajın ağır olduğu ve trafikte sürekli dur kalkın yorabileceği söyleniyor.
    sonuç olarak ağır debriyaj ve fren dışında alın tavsiyesinde bulunuyorlar, bende canlı olarak gördükten sonra fikrim değişmezse galiba alıcam bu motoru arkadaşlar.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Videolar incelemeler uzmanların yorumu vs. her şey olumlu yönde motor iş yapar gibi görünüyor.

_______________________Motor Hacmi_____Beygir Gücü_____Tork________Yakıt Tankı_____Boş ağırlık_____Fiyat
    Suzuki Inazuma GW250___248___cc_________24.0 hp________22.0 nm_____13.3 lt_________183 kg__________13.250 TL
    Yamaha MT-125__________124.7 cc_________15.0 hp________22.0 nm_____11.5 lt_________127 kg__________13.000 TL
    SYM Wolf SB 250 Ni_____249.4 cc_________24.6 hp________23.1 nm_____14.0 lt_________173 kg 13.000 TL
    Bajaj Pulsar 200 NS____199.5 cc_________24.4 hp________18.3 nm_____14.3 lt_________145 kg___________8.500 TL
    KTM 200 DUKE___________199.5 cc_________26.0 hp________22.0 nm_____11.0 lt_________129 kg__________14.000 TL
    Benelli TNT 25_________249___cc_________24.8 hp________21.5 nm_____17.0 lt_________143 kg___________9.500 TL

Modeller arasında kıyaslama yaptığımda fiyat ve motor hacminden dolayı cazip duruyor tasarım olarak MT-125 kadar olmasa da diğerlerinden güzel duruyor bence ama ülkeye yeni girmiş olması herkes gibi bende de yedek parça ve servis sıkıntısı yaşatıyor distribütör firmayla (mj group) telefonda görüştüğümde " Türkiye geneli yetkili servisleri olduğunu yedek parça ve servis sıkıntısı olmayacağı sözünü verdiğini " belirttiler.

Fiyatında değişiklik olmazsa ve ilk kullanıcı adayları beğenirse almayı planlıyorum inş. en kısa zamanda adaylar deneyimlerini paylaşırlar.
    Apices bunu beğendi.

Ankara'da ışıl bisiklet diye bir yer vardı ama görünmüyor artık başka bayii var mı TNT 25 alabileceğim

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da ışıl bisiklet diye bir yer vardı ama görünmüyor artık başka bayii var mı TNT 25 alabileceğim
    Yiba'da var, nisan başında gelecekmiş, bilgin olsun

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı sorundan dolayı merkezi aradım ve ışıl bisikletin iptal olduğunu önümüzdeki günlerde Ankara'da büyük bir showroom açılacağını söylediler.

Alıntı HEYgidiDAYS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiba'da var, nisan başında gelecekmiş, bilgin olsun
    Kesin gelecek mi nisan başında ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)