Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

2016 model r25 ler mat grii olucakmis konu hakkında bilgisi olan varmi
    r48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    siyah yerine o renk gelecek. ben beğendim ama mavi başka :D

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    mavi nin scitkerler değişik, siyah yerine gri gelecek.kesin bilgi.resim var ama heyecan yapmayalım, bilin yeter :D

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Motosikletine Çanta taktıran varmı.Bayan olduğum ve İşim için olmazsa olmaz bir durum bana...Öneriniz varmı...

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı n_tuncak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletine Çanta taktıran varmı.Bayan olduğum ve İşim için olmazsa olmaz bir durum bana...Öneriniz varmı...
    arkaya yakışmaz ama daınese vs depo üstü çantayla halledilebilir bence. görselliği bozmaması açısından. ve ya çok büyük değil ama bacak çantasıda olur.
    n_tuncak bunu beğendi.

benimde çok ilgilendiğim bi konu.aslında güzel çantalar var ama hiç taktıran duymadım bende cesaret edemedim almaya.ama yazın alıcam gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Alıntı Ardatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde çok ilgilendiğim bi konu.aslında güzel çantalar var ama hiç taktıran duymadım bende cesaret edemedim almaya.ama yazın alıcam gibi
    Prosev js50 yan kumaş çanta - Bagster escape soft yan çanta - Givi ea 101 yan çanta kumaş.yanlız fiyatları biraz pahalı ama güzel ve kullanışlı olur die düşünüyorum özellikle sonuncusu.çanta alan takan araştıran varsa paylaşın
    n_tuncak bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim motorunda yağ lambası yanıyor ama çalışırken değil motoru stop ettiğimde yanıyor.Birde yağını değiştirmeme rağmen oil yazısı kaybolmuyor o yazıyı ekrandan kaldırabiliyormuyuz.

Bende ki r25 2016, 1 haftalık motor, bu sticker muhabbetini bende önceleri görmüştüm hatta yamaha kardeşlere dedim stickler ları değişik olacak 2016 rın falan neyse motor geldi stickerlar aynı şasiden kontrol etti motor 2016 ruhsat çıktı motor 2016 ama eski sticker lı hali çözemedim mevzuyu yamaha türkiyeyi aradım bizzat sticker larıda sordum aynı dediler, ya bunların dünyadan haberi yok yada benim motorda bi gariplik var :D:D adamlar 2015 motoru 2016 diyemi sattılar yoksa bize :D neyse 2016 alan arkadaşlar netleştirir olayı
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha önceki sayfalarda 2016 model mavi renk alan arkadaşlar yazdı ama malum sitede bir ilan var.Aradım görüştüm ellerinde 1 adet kaldığını söylediler.Mavi renk katologtaki gibi yeni stiker uygulanmış hali.Bayilerde yeni stikerli halinle gören arkadaşlar var mı ? yoksa bu ilanda bir gariplik mi var?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81121358/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Arkadaşlar o öndeki radyatör ne ile temizlenir, su sıkmak sıkıntılı ise nasıl yapacağız bu işi, ayıptır söylemesi motorun 2. gününde kasırgaya yakalandım :D

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorunda yağ lambası yanıyor ama çalışırken değil motoru stop ettiğimde yanıyor.Birde yağını değiştirmeme rağmen oil yazısı kaybolmuyor o yazıyı ekrandan kaldırabiliyormuyuz.
    Tripmetre'yi sıfırlayınca sorunun çözülecek.
    YZFR25R6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Ben biraz bakmıştım topcase için ama malesef TR'de bunun örneğini bulamadım. Yurt dışında birkaç yerde uygulama yapanlar olmuş, ayrıca topcase için demirleri bulmakta mümkün gene ama diyerek fiyatlar bize göre baya tuzlu.

n_tuncak bunu beğendi.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Motoru alacak parayı denklestirip bayiye bi gidin hele ondan sonra renk sorunu ortadan kalkacak,

Hondaları bi kullanin esas kemikli geçişi bi görün,

Yağ lambası yanan motoru da sakın kullanmayın hangi bayii al gel burda bakalım derse ya ses kaydı yapın yada götürmeyin o ışık her halükârda yağ hakkında bi sıkıntı oldugu zaman yanıyor,

Çantalı motorsiklet kullanacaklarda ss tarzı motorlara uygun bulmuyorum yaptiran var ama sağlam yaptırın uyumsuz olduğu için yüksek hızlarda ucabilir yoldan malzeme toplamayın.
    Her vasıtanın üretilis amacı var amacına uygun kullanin garanti kapsaminda ( amaç dışı kullanim diye bi tabir var bunları es geçmeyin )

Ustamizin yapmış olduğu dipgazın da herhangi bir sorun yapacagini düşünmüyorum, her yiğidin bi yoğurt yiyişi var takmayin kafaniza bu tür şeyleri ve haddinden fazla para verip sahip oldugunuz motorlardan haddinden fazla seyler beklemeyin, hepi topu 6bine bile mal edilmeyen araclar bunlar, parayla bir eşitlik yok yani aralarinda.
    Ufukta bi zam daha görünüyor bu arada alacak arkadaşlar yaz önü tam haberiniz olsun
    n_tuncak bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Ardatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Prosev js50 yan kumaş çanta - Bagster escape soft yan çanta - Givi ea 101 yan çanta kumaş.yanlız fiyatları biraz pahalı ama güzel ve kullanışlı olur die düşünüyorum özellikle sonuncusu.çanta alan takan araştıran varsa paylaşın
    Evet arkadaşlar geçen yıl bu mevzuyu motoru yeni aldığım zamanlarda iyice araştırmıştım. Topcase olayının çözümü var ama biraz pahalıya geliyor (sadece topcase demiri kargosu gümrüğü derken 300$ ı geçiyor.)

Merak edenler için link: https://yshop.yamaha-motor.com.au/pr...rear-carrier-8

Bende soft (kumaş) çanta olayına başvurdum. Çok ağır birşey yüklemediğiniz takdirde sorun yok. Çok iş görüyor. Haftasonu gezilerinde yağmurluk, Ufak tefek ekipman, çerez, içecek, ızgara, köfte vs koymak için kullanışlı oluyor (yazdıklarımdan da anlayacağınız üzere mangalcı tayfadanım)

Soft çantalar ayrıca çok pratik. Gezi bitti sök 2 dk da çıkar. Haftasonu yine geziye mi gidecen 2 dk da takılıyor.

Birde fiyatı uygun. 120tl gibi bir rakama aldım. Estetik olarak belki çok güzel durmuyor ama iş gördüğü kesin.

buyrun buda fotoğrafı:

n_tuncak bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar geçen yıl bu mevzuyu motoru yeni aldığım zamanlarda iyice araştırmıştım. Topcase olayının çözümü var ama biraz pahalıya geliyor (sadece topcase demiri kargosu gümrüğü derken 300$ ı geçiyor.)

Merak edenler için link: https://yshop.yamaha-motor.com.au/pr...rear-carrier-8

Bende soft (kumaş) çanta olayına başvurdum. Çok ağır birşey yüklemediğiniz takdirde sorun yok. Çok iş görüyor. Haftasonu gezilerinde yağmurluk, Ufak tefek ekipman, çerez, içecek, ızgara, köfte vs koymak için kullanışlı oluyor (yazdıklarımdan da anlayacağınız üzere mangalcı tayfadanım)

Soft çantalar ayrıca çok pratik. Gezi bitti sök 2 dk da çıkar. Haftasonu yine geziye mi gidecen 2 dk da takılıyor.

Birde fiyatı uygun. 120tl gibi bir rakama aldım. Estetik olarak belki çok güzel durmuyor ama iş gördüğü kesin.

buyrun buda fotoğrafı:

http://i.hizliresim.com/YJ8ABk.jpg
    Sanırım böyle bişey

http://www.motosella.com/tex-881-koruklu-heybe
    n_tuncak bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki bu konuda görmüştüm. Katlanır plakalık vardı elektrikli.
    Aliexpress linkini paylaşmıştı bi arkadaş ebay da olabilir.
    Varmı bilen gören duyan?

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Kumaş Çanta olayı Estetik olarak benim hoşuma gitti...Atılan linkteki fiyatlarda uygun ancak artçı lı kullanımım fazla olabiliyor...Hem yaslanmalık Buna Birde Arka çantada uydursam mı...

Motosikleti
    Valla arkadaşlar ben en son karar olarak motosikletimin orijinal halde kullanmaya karar verip, topcase, yan çanta demirleri + plastik yan çantalar vs gibi ilavelerden tamamen vazgeçtim.

Nedeni ise tamamen duygusal bizim motorlara uygun bu aksesuarlar Türkiye'de yok, yurtdışından getirtmek ise çok maliyetli.

Örnek vermek gerekirse bir NC750Xe arka topcase demiri ülkemizde 250tl ye bile bulunabiliyorken R25 için sadece topcase demirine 300$ civarı para vermek bana mantıklı gelmedi.

Belki ileride fiyatlar makul seviyelere inerse o zaman düşünebilirim. Şimdilik softbag kullanmaya devam
    n_tuncak bunu beğendi.

http://m.yamaha-motor.eu/tr/products...0?mode=colours arkadaşlar siteyi ziyaret ettiğinizde türkiye için renkleri ve raceblue nun sticklerını görebilirsiniz.
    n_tuncak bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bu softbag lerle ilgili bi dezavantaj var.arkadaş farkli bi modelde kullanıyor ve grenajlari çok feci çizdiğini söyledi.baktım cidden fena çizmiş.ha çözüm düşünülebilir.çantanın grenajlari gelen kısmına kadife kumaş dikişler çizilmesi baya bi azaltır diye düşünüyorum.başka önerisi olan?
    n_tuncak bunu beğendi.

Motosikleti
    Grenajı çizmesi için soft çantanın sürekli ufak ufak hareket edip grenaja sürtünmesi lazım. Soft çantayı sağlam bağlamama buna neden olabilir. İlk önce soft çantayı güzel sağlamlamak lazım.
    Ama yinede grenaj çizilecek kaygıların varsa (heryerde bulunan, hatta Bimde bile satılan) micro fiber bezlerden alırsın. Soft çantayı takmadan önce grenajla çanta arasına gelecek kısma 2-3 kat yapıp bantlarsın(veya iple bağlarsın, veya bir ucunu sele altına sıkıştırarak tutturursun vs vs..)
    Böylece çizik oluşumunu da önlersin. Micro fiber bezler genelde cam yüzey vs silmede kullanılır, aşındırma özelliği yok gibi birşey.
    Yada senin bahsettiğin gibi grenajla çanta arasına kadife bez de konulabilir.

Ayrıca unutulmamalı ki takacağınız soft çantayı arkadan destekleyen yan çanta demirleri yok. Virajlarda yanal yükün büyük bir kısmı da grenajlara binecek. Bunu bilip de hareket edip çok ağır şeyler yüklemezseniz sorun olmaz diye düşünüyorum.
    Aksi halde çantayı bağladık sağlam duruyor diye sadece bir yana 10-15kg lık eşya yüklerseniz grenajı çizmeyi bırak çatlatıp kırabilir bile
    peacemaker_ ve n_tuncak bunu beğendiler.

Arkadaslar, R25 in eski sticker li modeli 2016 da üretilebilirmi. Ben 2016 aldım ama önceki stickerli modeli. Bana mantıklı gelmiyor, farklı motorlar da böyle bir ornek varmi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Yamaha TR yi aradım 2 parti ürün geldi ilk partiler eski stickler lı geldi, sonraki partiler yeni sticker lı gelecek dedi, fabrika elinde ki stickerları bitirmeye çalıştı herhaldeçözemedim yani neyse bilginiz olsun arkadaşlar..
    Alıntı kant_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, R25 in eski sticker li modeli 2016 da üretilebilirmi. Ben 2016 aldım ama önceki stickerli modeli. Bana mantıklı gelmiyor, farklı motorlar da böyle bir ornek varmi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)