Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    agalar ilk vitesli motoru r25 olan var mı görüşleri çok önemli benim için

tahmin edeceğiniz gibi r25 in duruşuna hasta oldum, ama ilk motorum korkuyorum biraz tecrübeli abiler başlangıç olmaz r25le demiş onlar garantici konuşmuş haklı olarak

ama ilk motoru olan varsa onun görüşleri nedir acaba

bu arada motoru almama uzun bi süre var ne kadar olur bilemem ama en az 6-7 ay, bu sürede kırmızı olanı gelir mi
    en azından bunun ihtimali var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bugün 20 km kadar kullandım. Hafif ıslak yerlerden geçtim arka camurlugun olmaması çok kötü motor battı resmen buna bir çare bulmak lazim, motosiklet bu sekilde cabuk kirleniyor. Acaba yzf125 in camurlugunu buna uyarlabilir miyiz?
    ozzzzz80 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı osurgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agalar ilk vitesli motoru r25 olan var mı görüşleri çok önemli benim için

tahmin edeceğiniz gibi r25 in duruşuna hasta oldum, ama ilk motorum korkuyorum biraz tecrübeli abiler başlangıç olmaz r25le demiş onlar garantici konuşmuş haklı olarak

ama ilk motoru olan varsa onun görüşleri nedir acaba

bu arada motoru almama uzun bi süre var ne kadar olur bilemem ama en az 6-7 ay, bu sürede kırmızı olanı gelir mi
    en azından bunun ihtimali var mı
    Benim ilk motorum , ama daha onceden yakin arkadaslarim sagolsunlar ogrettiler ve cok kullanmisligim vardir + olarak egitime gittim, motor alt devirlerde asiri atak olmadigindan kafana gecirme sansin cok cok az , ben kendi sinirlarimi bilerek kullaniyorum hemde rodajda oldugundan 1600km ye kadar 8000 deviri gecemeyecegimden , kendini tutabilecegine kaşinmayacagina eminsen r25 le baslanmaz sozu genelleme yapilmamali diye dusunuyorum. Kendine guveniyorsan bu konuda gonul rahatligiyla alabilirsin. Kirmizi olanda bi onceki mesajimda yazdigim gibi yakin bi tarihte gelecegine inaniyorum mt125 olayindan sonra.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Zonguldaktaki mavi R25 burda mi Acep

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 20 km kadar kullandım. Hafif ıslak yerlerden geçtim arka camurlugun olmaması çok kötü motor battı resmen buna bir çare bulmak lazim, motosiklet bu sekilde cabuk kirleniyor. Acaba yzf125 in camurlugunu buna uyarlabilir miyiz?
    Camurluk konusunda bende muzdaribim, dedigin gibi bir uyarlama guzel olur aslinda, aceba ilerde r25 camurlugu aksesuar olarak sunulurmu. Keske bizim sanayicilerimiz bi cozum bulsalar.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    çamurluk tarafı kolay temizlenirde benim sıkıntım radyatöre sıcrayan camur + dahada önemlisi radyatorun altındakı egzozların camur tutması cok zor oluyor :(
    ozzzzz80 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha r25
    benim ilk motorum. daha once sadece kursta kullanmıştım.sınırlarını bilerek kullanırsan sıkıntı olcak bi motor değil.düşük devirlerde kullanması çok kolay gerçekten.hiç düşünmeden al derim.benimde başta çok çekincem vardı.ehliyeti alalı 8 ay olmuştu.ve o süre zarfında hiç motora binmemiştim.en büyük korkum galeriden çıkarken kafama geçirmekti.sanılanın aksine başlangıç motoru olarak kullanılacak bir motor. ilerdede yüksek devirlerde kullanmaya başladığında sıkılıp bırakmayacaksın.

Arkadaşlar şuan da yakıt ortalamam 3.2 inşallah hep böyle kalır 6.2 yi gördüm en fazla😄 hevesimi aldım artık sert sürmüyorum kalkıyomuş diye her yerde dip gazdım iyi de yakıyodu şimdi süper valla tavsiye ederim yavaş gidin😄

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Hep söylüyorum kontrolsüz güç güç değildir diye. R25 başlangıç motoru olur mu. Eğer kullandığınız motorun limitlerinde kullanıyorsanız olmaz. Yaşım 38 ve ben hala kullandığım motoru zaman zaman limitlerini denemeden yapamıyorum. Iste 600 cc ve yukarisini tercih etmememin sebebi.

http://m.liveleak.com/view?i=f97_1427753935

Lütfen kendimize hakim olalım arkadaşlar.

taz1291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    İzmir'de güneşi görünce biraz turladım. Sonunda motor tecrübem 200 km oldu ve aralara girmeye başladım bende :-)
    Mayıs başı Honda GS2 'ye gidiyorum. Artık eğitim sonrası şu viraj ve ön fren korkumu yenerim diye düşünüyorum.
    Birde yola fırlayan insanlar olmasa! 19:54 ile 25:53 ' e dikkat.
    https://youtu.be/m5SU5Gq-Hiw
    apisto bunu beğendi.

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı taz1291 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de güneşi görünce biraz turladım. Sonunda motor tecrübem 200 km oldu ve aralara girmeye başladım bende :-)
    Mayıs başı Honda GS2 'ye gidiyorum. Artık eğitim sonrası şu viraj ve ön fren korkumu yenerim diye düşünüyorum.
    Birde yola fırlayan insanlar olmasa! 19:54 ile 25:53 ' e dikkat.
    https://youtu.be/m5SU5Gq-Hiw

İzmir'de Honda dışında GS eğitimi veren yer var mı hocam?

taz1291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı stanly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de Honda dışında GS eğitimi veren yer var mı hocam?
    Yok hocam Honda İzmir de değil. Kocaeli Gebze de. İzmir de Art Moto falan var. Bir de özel ders veren hocalar Serhat Kılavuz gibi.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Arkadaslar r25 lerine yeni kavusanlara ve kavusmak üzere olanlara motorları hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Dün motorumun rodaj bakımını yaptırdım.

Tam 2 litre yağ aldı. Yağ filtresi değişti. Zincir yağlandı. Ve debriyaj biraz yukarı da kavriyordu sertti onu ayarlattim.

Servis yamalube yağ kullanıyor. standart yamalube 10w-40 litresi 35 tl, ben ustaylada konuştum birazda kendi bilgi tecrubeme dayanarak r6 r1 gibi motorların da kullandığı full sentetik esterli yamalube performance 4R 15w-50 koydurdum. Litresi 45 tl. Internette yamahabaydar da 48 tl fiyat yazıyor. Motul ile kiyaslarsak fiyat olarak 7100 ile performans olarak 8100 ile benzer seviyede.

Yağ filtresi de 40 tl.

Iscilik 50 tl.

Servis kagidimda toplam 180 tl ucret yazdı.

Biraz ikram yaptılar. Durum bu şekilde.

Standart 10w-40 kullanirsanizda 160 tl servis tutarı var. 10-20-30 ne kadar indirim alabilirseniz kardir.

Henüz pek kullanmadım ancak debriyaj pedalı pamuk gibi oldu. Bir iki yerde 12-13 bin deviri gördüm, motordan inanilmaz bir ses geliyor! 4 silindiri aratmiyor. Zaten 2 silindirli 14.000 devir çeviren motosiklet piyasada sanırım yok? Sesin Cbr ile fln alakası yok! Acayip tahrik ediyor. Hizlanmada bi enteresan oluyor sahsen beni biraz tedirgin etti. Üst devirler acemi işi değil!
    Ahmetcan45, manofsteel, rabi ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    My bike, my world, my rules. . .

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar r25 lerine yeni kavusanlara ve kavusmak üzere olanlara motorları hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Dün motorumun rodaj bakımını yaptırdım.

Tam 2 litre yağ aldı. Yağ filtresi değişti. Zincir yağlandı. Ve debriyaj biraz yukarı da kavriyordu sertti onu ayarlattim.

Servis yamalube yağ kullanıyor. standart yamalube 10w-40 litresi 35 tl, ben ustaylada konuştum birazda kendi bilgi tecrubeme dayanarak r6 r1 gibi motorların da kullandığı full sentetik esterli yamalube performance 4R 15w-50 koydurdum. Litresi 45 tl. Internette yamahabaydar da 48 tl fiyat yazıyor. Motul ile kiyaslarsak fiyat olarak 7100 ile performans olarak 8100 ile benzer seviyede.

Yağ filtresi de 40 tl.

Iscilik 50 tl.

Servis kagidimda toplam 180 tl ucret yazdı.

Biraz ikram yaptılar. Durum bu şekilde.

Standart 10w-40 kullanirsanizda 160 tl servis tutarı var. 10-20-30 ne kadar indirim alabilirseniz kardir.

Henüz pek kullanmadım ancak debriyaj pedalı pamuk gibi oldu. Bir iki yerde 12-13 bin deviri gördüm, motordan inanilmaz bir ses geliyor! 4 silindiri aratmiyor. Zaten 2 silindirli 14.000 devir çeviren motosiklet piyasada sanırım yok? Sesin Cbr ile fln alakası yok! Acayip tahrik ediyor. Hizlanmada bi enteresan oluyor sahsen beni biraz tedirgin etti. Üst devirler acemi işi değil!
    bahsettiğim olay işte bu ses özellikle 8000 den sonra küçük 4 silindir gibi çok mükemmel bir sese dönüşüyor ve inanın daha önce duymadığım bir ses daha 9000 -9500 devire toplamda 4 sefer falan çıkmışımdır 650 km oldu motorum zaten bir r25 in sesine bide mv agusta f4 ün sesine bu derece şaşırdım motorsiklet hayatımda bu arada bendemi bahsettiğin yağdan koydursam zararı olurmu ki acep soralım bizde servise

Motosikleti
    Yamaha R25
    Rabi benden sonra almana rağmen iyi yol yapmissin ben daha 200 lerdeyim. Sana yetisirsem bakimi beraber yaparız, ozan abininde selamını söyleriz. Fazlada bisey ödemeyiz.

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rabi benden sonra almana rağmen iyi yol yapmissin ben daha 200 lerdeyim. Sana yetisirsem bakimi beraber yaparız, ozan abininde selamını söyleriz. Fazlada bisey ödemeyiz.
    abi ozan abi benim selamımı söyledi şaka şaka valla abi sanmıyorum ben güneş bi çıksın hemen biter senin yol yapman lazım daha

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Ben de serviste yağ muhabbeti yaptım. Kendi fikrim olmayarak servisin dediğini yazıyorum:"15w/50 ya da 10w/40 koyabiliriz. 15w/50 yi daha çok devir çevirenlere tavsiye ediyoruz. Çünkü çok yüksek devirlerde bu yağ yanmaya karşı daha dayanıklı. Ama senin motorda gerek yok 10w/40 yeterli olur boşuna fiyat farkı ödeme. Yine de tercih senin." dediler.
    Ben de onlara güvenirim her zaman. Yine de tercih sizin
    rabi bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ozan abi benim selamımı söyledi şaka şaka valla abi sanmıyorum ben güneş bi çıksın hemen biter senin yol yapman lazım daha
    Rabi normalde bende km yapardım fakat sadece hafta sonları müsaitim 3 hafta sonu oldu her defasında hava kötüydü bir türlü uzun yol yapmak kısmet olmadı, şans işte Bakımı sizin orada yaptıracam seninde selamını söyleriz indirim mi olur bindirim mi olur artık bilemem görmek lazım
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    abi benden selam söylersen daha fazla alır nimo ozan abinin selamını söyle

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    arkadaşlar bizim motorlarda top speed ve sıkıştırma oranlarını saklayan bi seçenek var mı gösterge de?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)