Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Arkadaslar ilk 1000 km yi bugün ki gezi ile bende devirdim. Yakıt ortalamam 3,8 lt. Ilk 500 km 7000 deviri hic gecmedim. Kitapcikta gecmeyin yaziyor saniyordum, fakat sonradan farkettim ki "uzun sureli gecmeyin" yaziyor. Yani otobana cikip 8-9000 devirde 120-130 la vs gitmeyin diyor. Dolayısıyla ikinci de yine mumkun oldugunca 7000 i gecmedim ama totalde cok kisa süreli 8-10 kez 8500-9000 devirleri gördüm. Vitesleri genelde 7000-7500 degistirdim. Ve ortalama yakıt tuketimim 3,8 lt/100km. Suan için 6. Vites 7000 devirde 97 km goruyor 8500 de 120 km goruyor. Bu devirlere kadar motor sakin, cbr125 veya 150 lik gibi hissettiriyor. Dolayisiyla kullanimi rahat. ancak burdan sonra da motor sapiticakmis, 600 luk hissi vericekmis gibi bir hal var.
    eklemeden gecmeyim, gerçekten çok doğru bir karar vermisim motosiklet 250cc--600cc arası bir heyecan güç vadediyor. bende zaten eski motorum olan cbr250R den daha güçlü ve daha ekstralari olan ama 600 cc olmayan bir motor istiyordum.
    Benim ortalama 5.7 lt şuan için. ama motor henüz 300 km' de tam alışamadık henüz birbirimize bakalım hayırlısıyla bi 5 altına inersem çok güzel olacak fakat motoru sürdüğüm yerler genelde yokuş o yüzden tüketim artıyor ister istemez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bende 120 kmdeyim 7000 devri pek gecmedim, cogunlukla trafik ve işik olan yerlerde kullanabildim surekli dur kalk yaptim, depoyu motor 2 kmdeyken fulledim ve ortalama 5.9 un altini hic goremedim ve suan benzin gostergesi 2 cizgi sikinti varmi cozemedim, 3.8 yakanlar 4000 devirimi gecmiyor anlamadim

Motosikleti
    YZF R25
    Motor için sağlam bir peşinat bıraktım, kalanı tamamlayıp hemen teslim alacağım. CBR 125R'ı satıyorum, satıldığı gün gidip alıcam inşallah R25'i...

Umarım çok yakmıyordur, sorunsuz düzgün bir motordur ustaların yorumları güzel ama.. kullananların yorumlarını da görmek lazım.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    bu yakıt konusunda benim paylaşımlarım var bakabilirsiniz. en son 3.4 ortalamamın(son 400km ortalamasıdır) fotosunu da göndermiştim. bu ortalamaya forumdan Rabi arkadaş ta canlı şahittir. hava olsun diye yazmıyorum. isterseniz ekonomi de yapabilirsiniz diye yazdım bunları.
    sürekli sert gaz açarak ve 12-13 bin devirlerde kullanarak eminim ki çok yakacağı kesin...
    rabi bunu beğendi.

R25 için yakıt tüketimi şehir/lokasyon bazlı değişiklik gösterebilir. Trafik ve eğimli bir coğrafyada fazla yakmaya uygun bir alet. Tork için devir çevirecek sonuçta. Yakıt tüketimini sıcaklık ve rakım seviyesi bile değiştirir. Farklı illerdeki farklı arkadaşlar arasında belli marjlar olacak. Ancak bariz 2 katı gibi bir fark oluşur ise o kullanım tarzı ve şekli ile mümkün.

Arkadaşlar hiç canınızı sıkmayin bende sizin gibi ilk depoda ne oluyor hayırdır 600 cc mi kullanıyoruz dedim ışık yanıp sondugunde 200 km yapmıştı. Daha sonra ikinci depoda 300 km biraz da gazlayarak. Yakıt düşüyor rodaj bitince daha cok düşecektir.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ben genelde 5-6 bin devirde kullanıyorum. Ortalamam 4lt/100km, ozan arkadaşımız 1000 km geçti sanırım ondan dolayı yakıt tüketimi baya bir azaldı. ilerleyen günlerde bakalım bizde ne olacak, bu rakım olaylarından bir etkilenme varmı bilemiyorum Ama ben rabi ve ozan Akdenizin çiçeği Hataydayız ondan az yakıyor olmasın

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir Raceblue R25 kaporası daha yatırıldı.
    manofsteel, rabi, Bune ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Sayımınız giderek artıyor, bu güzel birşey. Bu arada Yamaha sanırım 1000 adet hedefini tutturacak.

arkadaşlar, mavi olanların hepsi 2014 model mi oluyor yoksa 2015 modellerde de mavi var mı?

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı hkasap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, mavi olanların hepsi 2014 model mi oluyor yoksa 2015 modellerde de mavi var mı?
    Evet benimki 2015 ve mavi, kırmızı isteyipte gelmeyişine üzülen arkadaşlar için söylüyorum ; bayiler daha motorun hangi gün eline ulaşacağının
    bilgisini veremezken siz tutupta kırmızı gelecekmi diye sormayın çünkü cevapları gelmeyecek olacaktır, mt125 tede aynısını yaptılar(bir zamanlar raceblue mt125 çok hoşuma gittiğinden araştırmıştım sürekli) ilk partiler hep kırmızı ve gri olan geldi 3-4 ay sonra raceblue da geldi yani emin olunki çok yakın bi tarihte kırmızı gelecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Bu arada yolu ataköy/bakırköy/yeşilköy civarlarına düşecek arkadaşlar olursa( iş saatleri dışında ) ben sürekli buralardayım, çaya sohbete turlamaya beklerim

Arkadaşlar eğer kırmızı rengi gelirse inanın kırmızı maviden çok satar
    Şahsen kırmızısı çıksın rengi önemli değil sadece ruhsatta kırmızı yazsın yeter bana ben onu güzel bi şekilde boyatıcam internette çok güzel modifikasyon yapanları gördüm kırmızıya

Bu arada motora mercek far takmayı düşünen varmı

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Arkadaşlar iki konuya açıklık getirmek istiyorum;
    İlki yakıt. ilk depoyu tam 300 km yol yaparak fullemiştim, yol bilgisayarı ile gerçekleşen tamamen doğru olarak gerçekleşmişti. 3,7 Lt.
    Şu an 2. depoyu bitirmedim. 280 km oldu. Sanırım yarın defoyu fullerim. Yol bilgisayarı 4,1 gösteriyor şu an. Bunun sebebi de şu. 2 kez anlık yüksek hız 2 kez de anlık yüksek devir yaptım motorda. Ortalama hemen değişti. Motor 6. viteste 175 km hız ile giderken (gaz tam gaz değildi.) anlık yakıt 7,4 litre gösteriyordu. İşin özeti ne kadar performans o kadar yakıt. Bu motor 6000 10000 devir bandında kullanılır ise ortalama 4 4,5 arasını geçmez diye tahmin ediyorum
    Değinmek istediğim ikinci konu ise irc lastik ve ön fren dozaj konusu;
    Eski bir 250 ninja kullanıcısı olarak bu motorun ön frenleri düne kadar bana da çok zayıf gelmişti. Dün gece sağnak yamurda 20 km. motoru kullanmak zorunda kaldım. Saatte 95 km hız ile giderken ufak bir tehlike atlattım. Panik frende frenlerin dozajı yağışlı havaya göre mükemmel idi. Ve o kötü denen lastikler varya ön teker 1 cm bile bırakmadı kendini. Anlık tedirginliği atlatınca lastikleri yağışta denemeye karar verdim. Bir viyadükte 110 km hıza çıkıp dönüşe başladım aynı hız ile. Hafif kontra ile motoru yatırıp az daha gaz açtım. 125 km. hız ile dönüşü tamamlayıp viyadükten çıktım. Sonuç saynak yağışta lastiklerimizin yol tutuşu gerçekten çok güzel. Kuru zeminde hiçbir deneme yapmadım şimdiye kadar.

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Günler geçmek bilmiyor,bu hafta arayacağız dediler ama hala arayan eden yok...

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Smyrna35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günler geçmek bilmiyor,bu hafta arayacağız dediler ama hala arayan eden yok...
    Arkadaşlar motor beklemeyin büyük şehirlerde. Ufak şehirlerde emin olun stoklarda var. Bizim burda hem antakya hem de iskenderun bayilerinde var. Pazarlık yapın kargoyu düşerler bedelinden bence. Mutlaka kolaylık sağlayacaklardır.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor beklemeyin büyük şehirlerde. Ufak şehirlerde emin olun stoklarda var. Bizim burda hem antakya hem de iskenderun bayilerinde var. Pazarlık yapın kargoyu düşerler bedelinden bence. Mutlaka kolaylık sağlayacaklardır.
    Aynen. Bursa merkezde yok ama 40 km mesafede inegöl bayisinde motor var.

Motosikleti
    R25 Race Blue
    Ben bugun kaporayı vermiş olduğum bayimle gorustum 1-7 nisan tarihinde ellerine motor gelicekmiş tabi ki içinde mavi olursa teslim alabileceğim yoksa 15 Nisan tarihindeki dağıtıma kalıcaz sanırım.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar aklınızda olsun Bergama paksoy yamahada 2 siyah 1 mavi r25 var.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cruiserman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugun kaporayı vermiş olduğum bayimle gorustum 1-7 nisan tarihinde ellerine motor gelicekmiş tabi ki içinde mavi olursa teslim alabileceğim yoksa 15 Nisan tarihindeki dağıtıma kalıcaz sanırım.
    Bana da konya bayii nisanın 15 yle 25 i arası diyelim biz sana yalan çıkmayalım, daha erken de gelebilir dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı burak9302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eğer kırmızı rengi gelirse inanın kırmızı maviden çok satar
    Şahsen kırmızısı çıksın rengi önemli değil sadece ruhsatta kırmızı yazsın yeter bana ben onu güzel bi şekilde boyatıcam internette çok güzel modifikasyon yapanları gördüm kırmızıya

Bu arada motora mercek far takmayı düşünen varmı
    Tek sorun ruhsatsa bi boyacının keseceği faturayla, araç kırmızıya boyanmıştır diye işlem yaptırıp ruhsat rengini değiştirebilirsin diye biliyorum
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

Motosikleti
    YZF R25
    Ben bursa/inegöl'e kapora bıraktım, ellerinde bir tane mavi var ahh şu cbr'ı satsam anında gidip alıcam... ama beklemedeyiz hala, ne zormuş motor satmak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)