Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Ben yağla beraber filtrenin de değişmesi taraftarıyım. Kişisel olarak tercihim bu yönde. Sonuçta damarlarında dolaşan sadece yağ olan bir makina. 5000 km de bir 30-35 lira fazladan vermek motorun sıhhati için fazla olmasa gerek.
    Bu arada buradaki servis 1000-5000-10000-15000 diye bakıma çğlağırıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Feyizoğlunda bi kilit var ben ondan aldım ilk önce 3 kere bipliyor tekrar hareket ederse 10 saniye ötüp susuyor ondan almanı öneririm.
    Bugün buradaki bi saticidan alarmsiz olanindan temin ettim çok teşekkürler.
    Yalniz arka zincirde bir baklada kuflenme var. Ne kullaniyosunuz zincir için?

Ragnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Merhaba arkadaşlar, konu açıldığından beri zaman zaman kopsam da takipteyim. Motorunu alan tüm arkadaşlara tekrar hayırlı uğurlu olsun kazasız, belasız, kefiyli sürüşler dilerim hepinize. Tekerimiz düz bassın

Ben ikinci el R25 satan arkadaşlara birkaç şey söylemek istiyorum. Nacizane, tavsiye diyebiliriz bunun adına yada öneri diyebiliriz. Saldırı olarak algılamamanız dileğiyle

Şimdi bir zaman öncesine kadar stoklarda sorunlar yaşandı 0km. lerde. Şimdi de kısmen stok sıkıntısı var ama ilk aylardaki gibi değil.

İkinci el ilanlarda çok yukarı rakamlar yazılmış durumda. Bu fiyatlara satabiliyor musunuz ?

Benim hesabım şöyle örneğin;
    14.750 + 250 plaka ruhsat (kendimiz yaptırırsak ve trafik sigortası her halükarda yaptırdığımız için bu hesaba dahil etmiyorum.

Şimdi 0 km.si 15.000 lira ise ikinci el 1.000-3.000 km. arası bir motora kaç para istenmesi gerekir ?

İkinci el araç tercih etmemizin ilk ve en büyük nedenini 0km. ile arasındaki fiyat farkı olarak adlandırabiliriz sanırım.

Şimdi eğer bu fiyat farkı 15.000 liralık bir motosiklet için 1.000 lira olursa ben bu fark için ikinci ele yönelmem doğrusu. 1.500 lira fark için belki derim 2.000 lira fark ise beni o motosikleti almak için düşündürür.

Umarım sözlerime kızmazsınız Herkese iyi forumlar.
    essegesse ve hacı05 bunu beğendiler.

bana da sanki titreşim arttı gibi geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ayaklıklarda oldum olası var zatende (gerçi normalmiş o), :geçen hafta genel olarak motorun tamaminda titreşimin arttığıni hissettim bende, hem sanki motor biraz daha vuruntulucalisiyor gibi geldiydi, sonra yeni yakit alinca sanki titresim gitti (ayakliklarda gitmedide genel olarak iste azaldi), motorun sesi duzeldi, gecen hafta yakiti shellin katkili benzininden aldiydim herhalde dedim ondan oldu.

Titresim yakit kaynakli demiyorum ama (tamamen tahmin yurutuyorum) yakittan kaynakli olabilir, benim motorda oldu. Zincir konusunda sesi beni cok rahatsiz etmiyor, ha ben vicik vicik yagliyorum, ondandir belki ama oyle rahatsizlik verecek aman aman bir ses yok.
    benimde sanki titreşim arttı yakıtan olacağını sanmıyorum

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Yamaha bayilerinden sordun mu hiç birinde mi yok?
    Hallettim hocam stoklara girdiler,teşekkürler

Arkadaslar bu yol bilgisayarindaki ave yazan yerdeki rakam neyin hesabı? 20kusur litre yaziyor orda çözemedim onu.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Ave ortalama demektir. Ortalama litre basina 20 km gidiyorsunuz

Peki anlık tüketime baktim yolda. 6.vites 6bin devir 85km hizda 31lt gibi bir rakam gordum. Hava yagmurluydu yanlış gordugumu düşünüyorum.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki anlık tüketime baktim yolda. 6.vites 6bin devir 85km hizda 31lt gibi bir rakam gordum. Hava yagmurluydu yanlış gordugumu düşünüyorum.
    100/31=3.22 litre ye tekabül eder gördüğün rakam. Doğru görmüşsün. Ortalama yakıtı gosterirken 3 sn. boyunca sel tuşuna basınca gosterge değişecek ve 100 km deki yakıt değerini gosterecektir.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Anladim denicem yola çıkınca. Cok teşekkürler

Motosikleti
    4. motor Honda
    Bir gün yine enduro yapıyoruz

ybrdenr25e ve SuleymanE bunu beğendiler.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhabalar, bayağıdır yoktum ama takip ediyorum.
    Görmeyeli 5000 bakımlar falan gelmiş maşallah

Bizimkisi de 1800 civarında henüz. Bölge servisim hala filtreyi değiştiremedi elimizde yok diyerek, yarın yine bakacağım.
    1000 de değişmesi gereken filtre 2000 de değişecek resmen, neyse.
    Diğer yandan Rosso yu almak hayatta yaptığım en güzel işlerden biri olabilir, mükemmel bir lastik.
    Benim motorda titreşim arttı mı, bilemiyorum. Lastik değiştirdiğimden azaldı bile diyebilirim ki yorumda bulunamıyorum. Bence r25 konforlu bir motor ama ben bu motora atv den geçtiğim için keza yorumum belirleyici olmayacaktır.

Peki ne dersek sıkıntısı, uzun süre mücadele ettim değildir diye ama çok yakıyor ya. Gerçekten 7 bini geçince su gibi içiyor.
    600 lük falan alsak perişan olacaktık demekki. dün 40 lira aldım bugün yarısı bitti ve gitsem gitsem 50 km belki kullanmışımdır.
    Tabi ben çok devirli sürüyorum. Güzel motor güzel.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    5000 bakımından sonra motorum daha bi keyifli oldu. 10-40 tam sentetik yağ çok fark ettirdi. Fan çok daha nadir devreye giriyor ve vites geçişleri hissedilir derecede yumuşadı. Bence bu yakıt tasarrufunuda sağlayacaktır. Çünkü sürtünme azalıyor. Yağ 10 lira fazla olsun ama kesinlikle tam sentetik olsun.

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bayağıdır yoktum ama takip ediyorum.
    Görmeyeli 5000 bakımlar falan gelmiş maşallah

Bizimkisi de 1800 civarında henüz. Bölge servisim hala filtreyi değiştiremedi elimizde yok diyerek, yarın yine bakacağım.
    1000 de değişmesi gereken filtre 2000 de değişecek resmen, neyse.
    Diğer yandan Rosso yu almak hayatta yaptığım en güzel işlerden biri olabilir, mükemmel bir lastik.
    Benim motorda titreşim arttı mı, bilemiyorum. Lastik değiştirdiğimden azaldı bile diyebilirim ki yorumda bulunamıyorum. Bence r25 konforlu bir motor ama ben bu motora atv den geçtiğim için keza yorumum belirleyici olmayacaktır.

Peki ne dersek sıkıntısı, uzun süre mücadele ettim değildir diye ama çok yakıyor ya. Gerçekten 7 bini geçince su gibi içiyor.
    600 lük falan alsak perişan olacaktık demekki. dün 40 lira aldım bugün yarısı bitti ve gitsem gitsem 50 km belki kullanmışımdır.
    Tabi ben çok devirli sürüyorum. Güzel motor güzel.
    Yakıt ve vergi r25 in iyi 600lükte her binişte depo fullersin emin ol agresif sürüşte ki sende yapıştırıyon demekki

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 bakımından sonra motorum daha bi keyifli oldu. 10-40 tam sentetik yağ çok fark ettirdi. Fan çok daha nadir devreye giriyor ve vites geçişleri hissedilir derecede yumuşadı. Bence bu yakıt tasarrufunuda sağlayacaktır. Çünkü sürtünme azalıyor. Yağ 10 lira fazla olsun ama kesinlikle tam sentetik olsun.
    Yağ herşey makinenin canı. Tam sentetik yağ gibisi yok motul 7100 ve 300v kullanırım şuan 5100 var
    GAZLA UÇARSIN FRENLE KONMA İŞİ PROBLEM NASIL OLCEK

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaş çok mu zordu R25' e de şunu koymak? Tamam hatun kısmı binince belimize sarılsın sorun yokta her zaman bağyan binmiyor ki erkek artçı alamaz oldum arkama Buna acilen bi çözüm bulmam lazım

Not: Resimler MT-25' e ait.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş çok mu zordu R25' e de şunu koymak? Tamam hatun kısmı binince belimize sarılsın sorun yokta her zaman bağyan binmiyor ki erkek artçı alamaz oldum arkama Buna acilen bi çözüm bulmam lazım

http://i2.wp.com/tmcblog.com/wp-cont...MT-25-0046.jpg

http://tmcblog.com/wp-content/upload...MT-25-0149.jpg

Not: Resimler MT-25' e ait.
    Cok iyiymis ya, sonradan takilamazmi aceba.

Beyler vites geçişleri biraz kemikli sanki benim motorun.
    Özellikle 2.vitese geçiç sert. Km 2700 de. Neden olabilir?
    Ayrıca bi dahaki bakımı 5000de mi olacak?

Motosikleti
    arıyorumm
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler vites geçişleri biraz kemikli sanki benim motorun.
    Özellikle 2.vitese geçiç sert. Km 2700 de. Neden olabilir?
    Ayrıca bi dahaki bakımı 5000de mi olacak?
    dur tahmin edeyim motorundaki yağ yamalube. yağını değiştir motul tam sentetik yağ koy vites geçişlerini hissetmezsin bile. evet diğer bakım 5000 km de. ama kendin ara bakım yapabilirsin 2500 km de

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı handsome_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur tahmin edeyim motorundaki yağ yamalube. yağını değiştir motul tam sentetik yağ koy vites geçişlerini hissetmezsin bile. evet diğer bakım 5000 km de. ama kendin ara bakım yapabilirsin 2500 km de
    Yamalube da motul tarafindan üretilmiyor mu?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamalube da motul tarafindan üretilmiyor mu?
    Hayır yamaha üretimi, motul 5100 10w40 yağ koyduğumu söylemiştim. Birkaç kişi tarafındanda motorum test edildi yamalube den sonra motul ile füze gibi oldu motor. Bu kadar fark ediceğini bilmezdim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)