Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 500 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada 250 lik te alsam 500f te alsam cbf 150 nin parasının üzerine 3-4 bin elimdeki parayı ekleyip üstünü kredi ile tamamlıyacağım. Gerçi ekonomik olarak çoğu kişi gibi önümü fazla göremiyorum. Olası bi kriz durumunda etkilenirmiyim etkilenmezmiyim bilemiyorum.
    Ekonomik durum iyi değilse, kredi çekecekseniz büyük motor almayın. Bizim ülkede 250cc üzeri lükstür.
    Cb500f'in fren balatası 100 küsür TL, zincir dişli set 600 TL, lastikleri 1000 TL'den başlıyor. Buji değişiminin en az 1 saat işçiliği var. Standart bakımlar 300 TL'den başlıyor.
    Şehir dışında naked olduğu için zaten rahat edemeyeceksiniz, şehir içinde de 250'likten fazla bir şey yapmayacaksınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomik durum iyi değilse, kredi çekecekseniz büyük motor almayın. Bizim ülkede 250cc üzeri lükstür.
    Cb500f'in fren balatası 100 küsür TL, zincir dişli set 600 TL, lastikleri 1000 TL'den başlıyor. Buji değişiminin en az 1 saat işçiliği var. Standart bakımlar 300 TL'den başlıyor.
    Şehir dışında naked olduğu için zaten rahat edemeyeceksiniz, şehir içinde de 250'likten fazla bir şey yapmayacaksınız.
    Selamlar, daha dün 12.000km bakıma (2,7l Motul 7100 yağ, yağ filtresi, hava filtresi, fren gaz telleri yağlama ve bunların işçiliği) toplam 505₺ para verdim Honda serviste. Sonraki serviste artık Honda'ya getirir miyim bilmiyorum, garantisi bitti, değmeyebilir...

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, daha dün 12.000km bakıma (2,7l Motul 7100 yağ, yağ filtresi, hava filtresi, fren gaz telleri yağlama ve bunların işçiliği) toplam 505₺ para verdim Honda serviste. Sonraki serviste artık Honda'ya getirir miyim bilmiyorum, garantisi bitti, değmeyebilir...
    Honda'nın 200cc üzeri motorlarında 2+2 sene garanti var. +2 sene garanti, Honda'nın kendi garantisi, iyi niyet garantisi gibi bir şey.
    Güvendiğiniz iyi bir ustanız varsa, +2 sene Honda garantisi çok da önemli değil tabii.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın 200cc üzeri motorlarında 2+2 sene garanti var. +2 sene garanti, Honda'nın kendi garantisi, iyi niyet garantisi gibi bir şey.
    Güvendiğiniz iyi bir ustanız varsa, +2 sene Honda garantisi çok da önemli değil tabii.
    Ctesi bana garantisi Haziran ayında bitti dediler. +2 garanti satınalım sırasında opsiyon zannediyordum. (Her iki Honda'mı da kullanılmış aldığım için bilemedim...) Bir sonraki bakım 18.000'de, benim kullanımımla 7 ay kadar sonra bir zamana geliyor. O zaman sorar ona göre götürürüm. Hoş, Honda taş gibi ve güvenilirdir, bakımı zamanında va düzgün yapıldıktan sonra hiç dert çıkarmaz. +2 garantisi olsa ne olur olmasa ne olur, garanti markanın kendisi. İyi usta da var çok şükür; Maslak'ta Levent Usta'ya götürüyorum ekstra işler için. Git de orijinal serviste "Motor 2 seneyi geçti hadi amortisörlerdeki yağı değiştirelim, içindeki mefta olmuştur artık" de bakalım; küfür etmişsin gibi bakıyorlar. (Neymiş bir arıza olmadıkça gerekmezmiş. Nah gerekmez!) Adamlar yağ + yağ filtresi değişiminden yarım saatte kolay ve iyi para kazanmaya alışmışlar, sen şimdi onlara "Kardeş, bir ustanı en az 1,5 saat meşgul edeceğim" dediğinde para kaybettiklerini düşünüyorlar. (Ki sansar paragöz tüccar kafasıyla bakarsan gerçekten de para kaybediyorlar, çünkü elemanları sn. boş durmuyor...) Öyle özel özenli işler servis değil, ancak ilgili / bilgili ve derdini anlayan iyi usta işi.
    pea ve Onur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB500F 2014
    Size bir Honda servis deneyimi:

Yedek anahtarımı kaybettim. Sanayide bildiğim bir "X anahtarcı"ya gittim. Adam dedi ki abi servisten orijinalini al daa iyi olur. Peki dedim.
    Yarım saatlik mesafedeki servise gidip kayıt açtırdım. Plakası, şasi numarası filan ne gerekiyorsa kaydettiler. Parası 180 TL (Haziran 2018) dediler. Dedim tamam, başa gelen çekilir. Sen şimdi git biz sana haber edicez dediler.
    1 hafta-10 gün sonra aradılar dediler anahtar hazır, gel al. Çevre yolundaki servise gittim, kayıt açtırdım, 45 dk sonra anons ettiler. Anahtarı alıp gidecem derken elime bir ham anahtar tutuşturdular "vezneye 180 TL yi bastır sonra git sanayiye anahtarı çektir gel" dediler. Ciddi misiniz dedim. Çok ciddiyiz dediler.
    Yarım saat gidip X anahtarcıda anahtarı çektirdim. Geri döndüm.
    Dediler tekrar kayıt açtır, anahtarı okutucaz. Dedim ben devlet okuluna vercem. ha? dediler. neyse dedim açtırdım kayıt. Vakit öğlen oldu aldılar motoru içeri. Beş dk sonra dediler git vezneye bir 50 TL daha dökül. O niye dedim, okuttuk ya dediler. Haa dedim, paralı eğitim.
    Veznedeki adam dedi ne oldu sabahtan beri git gel yapıyorsunuz. Dedim sorma bu iş çok kaba ve aşağılayıcı oldu. Bir daha gelmicem. İsteyerek kulak misafiri olan mağaza sorumlusu olduğunu zannettiğim şahıs son derece kibar şekilde araya girip hönkürdü: "kendin yaptırsaydın"! dedim zaten kendim yaptırdım da neden habire size kendi yaptırdığım iş için para ödüyorum onu anlamaya çalışıyorum. Adam uzaktan gene hönkürdü "beğenmiyorsun madem kendin yaptırsaydın"!
    Bu arada kısa bir not: diğer markaların çoğunda motora ait bilgileri verdiğinizde anahtar kullanıma hazır olarak size teslim edilir.
    İş yerime gelince başka kullanıcıların da mağduriyetlerine engel olurum düşüncesiyle Honda web sayfasından olup biteni anlatan bi mesaj attım. Sanırım 18 Haziran dı.
    Bir ay sonra ses seda çıkmayınca telefonla aradım.
    Şikayetimin kaydını buldular, acil kaydıyla güncelledier.
    Bugün 1 Ekim. Hala "afedersiniz, sizi bir daha eşek yerine koymayacağız, ilgili ervisi de uyardık" dahi demediler.

Kıssadan hisse; Honda motorlarınızı seviyorsanız ve onurunuzun zedelenmesini istemiyorsanız motoru satın aldıktan sonra bir daha asla HONDA ya uğramayın.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu hikâye bana HISS sisteminin yalan olduğunu kanıtladı gibi; Aralık '17 sonunda NC750X motorumu çaldılar, iki anahtarı da bende, Şubat ayında 2. köprüden geçmiş:

1. HISS sistemi var ve iki orijinal anahtar bendeyken bu motoru nasıl kullanıyorlar?
    2. (Bu Honda değil de güvenlik güçlerimizle ilgili;) Çalıntı motoru orijinal plakasıyla İstanbul'un göbeğinde nasıl kullanabiliyorlar?

Sürrealist memleket azizim...

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı atalaymete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size bir Honda servis deneyimi:

Yedek anahtarımı kaybettim. Sanayide bildiğim bir "X anahtarcı"ya gittim. Adam dedi ki abi servisten orijinalini al daa iyi olur. Peki dedim.
    Yarım saatlik mesafedeki servise gidip kayıt açtırdım. Plakası, şasi numarası filan ne gerekiyorsa kaydettiler. Parası 180 TL (Haziran 2018) dediler. Dedim tamam, başa gelen çekilir. Sen şimdi git biz sana haber edicez dediler.
    1 hafta-10 gün sonra aradılar dediler anahtar hazır, gel al. Çevre yolundaki servise gittim, kayıt açtırdım, 45 dk sonra anons ettiler. Anahtarı alıp gidecem derken elime bir ham anahtar tutuşturdular "vezneye 180 TL yi bastır sonra git sanayiye anahtarı çektir gel" dediler. Ciddi misiniz dedim. Çok ciddiyiz dediler.
    Yarım saat gidip X anahtarcıda anahtarı çektirdim. Geri döndüm.
    Dediler tekrar kayıt açtır, anahtarı okutucaz. Dedim ben devlet okuluna vercem. ha? dediler. neyse dedim açtırdım kayıt. Vakit öğlen oldu aldılar motoru içeri. Beş dk sonra dediler git vezneye bir 50 TL daha dökül. O niye dedim, okuttuk ya dediler. Haa dedim, paralı eğitim.
    Veznedeki adam dedi ne oldu sabahtan beri git gel yapıyorsunuz. Dedim sorma bu iş çok kaba ve aşağılayıcı oldu. Bir daha gelmicem. İsteyerek kulak misafiri olan mağaza sorumlusu olduğunu zannettiğim şahıs son derece kibar şekilde araya girip hönkürdü: "kendin yaptırsaydın"! dedim zaten kendim yaptırdım da neden habire size kendi yaptırdığım iş için para ödüyorum onu anlamaya çalışıyorum. Adam uzaktan gene hönkürdü "beğenmiyorsun madem kendin yaptırsaydın"!
    Bu arada kısa bir not: diğer markaların çoğunda motora ait bilgileri verdiğinizde anahtar kullanıma hazır olarak size teslim edilir.
    İş yerime gelince başka kullanıcıların da mağduriyetlerine engel olurum düşüncesiyle Honda web sayfasından olup biteni anlatan bi mesaj attım. Sanırım 18 Haziran dı.
    Bir ay sonra ses seda çıkmayınca telefonla aradım.
    Şikayetimin kaydını buldular, acil kaydıyla güncelledier.
    Bugün 1 Ekim. Hala "afedersiniz, sizi bir daha eşek yerine koymayacağız, ilgili ervisi de uyardık" dahi demediler.

Kıssadan hisse; Honda motorlarınızı seviyorsanız ve onurunuzun zedelenmesini istemiyorsanız motoru satın aldıktan sonra bir daha asla HONDA ya uğramayın.
    Bunları okudugumda bir an şükrettim immobilizerli anahtarımın olmadıgına

Selamlar, bu motor hakkında bir iki inceleme videosu bulabildim, a2 ehliyet ile kullanılamıyor deniliyor birinde. Doğru mu?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı czi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, bu motor hakkında bir iki inceleme videosu bulabildim, a2 ehliyet ile kullanılamıyor deniliyor birinde. Doğru mu?
    Kullanılıyor. Yanlış bilgi verilmiş. Yapılma amacı bu zaten

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanılıyor. Yanlış bilgi verilmiş. Yapılma amacı bu zaten
    Teşekkürler, Ben bu motoru yeni keşfettim acaba artçı konforu nasıldır.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    CB500' sürdüm. Ancak artıçı ile sürmedim. Konforlu güzel bir şehir içi motosikleti. İyi gider, az yakar 250 lik döver Ama artçı konforunu uzun dönem kullanıcıları söyler sanırım. @pea yardımcı olacaktır.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    500R sürdüm 1 sene yanlışım yoksa ön taraf harici pek bi fark yok. Selesi 500R'da çok sertti. Popo kalmıyordu uzun yolda. Bi arkadaşı artçı olarak 1 buçuk saat yola götürdüm adam kıç ağrısından 15-20 dakika oturamadı. Topcase vs ile biraz konfor artabilir ama çok ise yaramaz diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Artçı selesi en geniş yeri 25-26cm falan, çok minyatür bir yolcu kısa süre için kullanabilir

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    2018 mayısından beri kullanıyorum cb500f mi..6000 km yol yaptım..sakin sakin kullanmayı seven, elimin altında yeteri kadar güç (50 beygir) olsun isteyenler için harika bir makine..ekonomik..konforlu.frenler bir duke390 gibi olmasada harika..o fark da sanırım 390 ın ağırlığından olsa gerek..150 kg duke..190 kg cb500f..gidonu tutan dört adet civatayı gevşetip, ecük yukarı doğru çevirdim ben.biraz yükseldi gibi gidon..böyle daha keyifli bir hal aldı sürüş..
    artçı için söyleyebileceğim şey şu..3 yada 4 km kadar artçı oldum kendi motoruma..ıyy iğrençti benim için..tutunamadım tutacaklara doğru dürüst..rahatsız yani..çanta takılırsa..yada şık bir yaslanacak birşey..sorun çözülür..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @atalaymete

Hocam bu kadar sabır akla zarar..

Helal olsun...

Motosikleti
    Naked motor selesi işte, çok bir şey beklememek lazım. Artçı selesinin ön tarafları kalın ama popo tarafları biraz ince.
    Minyon artçılar bir şey demiyor ama geniş olanlar rahatsız bulup, yarım saatten sonra söylenmeye başlıyor.

Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    frenler bir duke390 gibi olmasada harika..o fark da sanırım 390 ın ağırlığından olsa gerek..150 kg duke..190 kg cb500f..
    O fark ağırlıktan ziyade, KTM'nin 4 pistonlu radyal Brembo fren kaliperlerini kullanmasından kaynaklanıyor. Cb500f'te çift piston Nissin kaliper var. Ağırlık, amortisör de etki ediyor tabii ama Brembo kadar değil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Radyal ile biaksiyal tutuş açısından bir farklılık yaratmıyor diye biliyorum, olay fren merkezi ve kaliperlerle ilgili daha çok. Radyal olanda farklı disk boyutlarına uyumlaştırma mümkün, biaksiyal olan ise spesifikasyonuna uygun disk boyu ister...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu da bugünkü (18.000 bakım) faturası. KDV dahil 418TL:

Bire-bir aynı işlemler yapıldı, geçen sene kur mağduru olmuşuz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Not; işçilikte biraz indirim yapıldı. Düzenli aynı servise giderseniz oluyor böyle şeyler. Bir de geçen sefer hava filtresi de değiştirmiştim, bu sefer değiştirmedim, o da -60TL fark yapıyor...
    pea bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu da bugünkü (18.000 bakım) faturası. KDV dahil 418TL:
    https://i.hizliresim.com/graEbL.jpg

Bire-bir aynı işlemler yapıldı, geçen sene kur mağduru olmuşuz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Not; işçilikte biraz indirim yapıldı. Düzenli aynı servise giderseniz oluyor böyle şeyler. Bir de geçen sefer hava filtresi de değiştirmiştim, bu sefer değiştirmedim, o da -60TL fark yapıyor...
    Bakim Hesapli olmuş,

418 tl para degil,2 tl ilede demli bir çay içilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakim Hesapli olmuş,

418 tl para degil,2 tl ilede demli bir çay içilir.
    Kireçburnu sahilde tam onu yapıyorum , telâş ettim o 2TL ile ne yapayım diye.

Yağ pahalı valla, yoksa diğerleri (aman ben yapayım diyeceğim kadar) üzerinde durulacak maliyetler değil.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)