Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 500 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    led farlar ile selektör süper duruyor
    dün test ettim farları başarılı

adamın gozunu cok alıyor
    wing41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    led farlar ile selektör süper duruyor
    dün test ettim farları başarılı

adamın gozunu cok alıyor
    Led farlar

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 ktm duke ve bunun arasında gidip geliyorum fiyatta bir indirim söz konusu mu acaba ?

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    öncelikle merhaba aranıza birkaç ay önce katıldım şimdi yazabildim. Motorla ilgili lastik değişimi yapmayı düşünüyorum michelin takıcam aynı kalite de başka bir öneri varsa alabilirim.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba aranıza birkaç ay önce katıldım şimdi yazabildim. Motorla ilgili lastik değişimi yapmayı düşünüyorum michelin takıcam aynı kalite de başka bir öneri varsa alabilirim.
    http://www.mitasturkiye.net/sportforce.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ort-force.html

Motosikleti
    honda cb500f
    Bursa da nc750x dct yi surdum otomatik rahatligi bir baska. Normal ve s modda surdum guzel gidiyor alet ama bir ust vergi diliminde olmasi dusunduruyor.fakat sahibi oldugum cb500f in gaz koluna tepkisi cok daha guzel basinca yapistiriyor.nc750x dct biraz daha sakin kaliyor 500 e gore. Nc nin surus pozisyonu daha dik uzun yolda daha rahat ettirr.cb650f i de surdum o cok iyi gidiyor 89 hp 3 bin devirden itibaren fena kaciyor alet.
    Riptalon bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    Gidon yukseltme takan var mi arkadaslar.surus pozisyonu yeterince diklesiyor mu yeterli geliyor mu.cevap icin simdiden tesekkurler

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    2016 ile 2017 modeller arasında renk dışında bir fark var mıdır?
    Bir de lastikleri iş görüyor mu, sonbahar gelmeden değiştirmek gerekir mi?

Motosikleti
    honda cb500f
    2016 ile 2017 ayni diye biliyorum. Lastikler is goruyor degistirme bence.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşiar sanki bu motor piyasada çok tutulmadı gibi geliyor bana fakat dışardan cok beğendiğim bi motosiklet. Bikaç sorum olacak sizlere..Hem şehirici kullanılacak pratiklikte,hem de uzun yolda da konforlu az yakan motor arayışindayim desem;

Şehiriçi kullanım için ağır,hantal ve yorucu mu olur, kullanımı pratik mi..
    Sele ile gidon arası mesafe uzak mı, mesela cbf 150 tam boyuma göre, inazumaya binince gidonu uzakta gibi ergonomik olarak rahatsız ediyor ayaklarım yere değse de.
    6.viteste 3-4 bin devirlerde hızı nedir.(uzun yol sebebiyle)

Motosikleti
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşiar sanki bu motor piyasada çok tutulmadı gibi geliyor bana fakat dışardan cok beğendiğim bi motosiklet. Bikaç sorum olacak sizlere..Hem şehirici kullanılacak pratiklikte,hem de uzun yolda da konforlu az yakan motor arayışindayim desem;

Şehiriçi kullanım için ağır,hantal ve yorucu mu olur, kullanımı pratik mi..
    Sele ile gidon arası mesafe uzak mı, mesela cbf 150 tam boyuma göre, inazumaya binince gidonu uzakta gibi ergonomik olarak rahatsız ediyor ayaklarım yere değse de.
    6.viteste 3-4 bin devirlerde hızı nedir.(uzun yol sebebiyle)
    Şehir içi için uygun. Zaten naked motor, şehir için üretilmiş. Torku da her devirde var, trafikte çok rahat. Ağırlığını hissettirmiyor. Ama biraz daha geniş olduğu için Cbf'teki gibi aralardan geçemeyebilirsiniz.

Cbf'e oranla çok daha spor bir oturuşu var. Biraz eğilmeniz gerekecek, zaten doğru oturuş da odur. Bende gidon yükseltme var, oldukça dik oturuyorum.

6. viteste 3bin devirde 65-70, 4bin devirde 90, 5500 devirde 120 civarı yapıyor olması lazım.

90'la giderken 3lt, 120'yle giderken 4lt civarı yakıyor. Daha yavaşını denemedim, denemem. 120'yi geçince güzel yakmaya başlıyor 5-6-7lt gidiyor

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun Pea, demek tnt 25i satıp cb500f'e geçtiniz.z250sl alacaktım sıfır,hastalanıp alamadım ve üzerine 'gümrük vergisi müjdesi' gelince lanet olsun sıfır motora dedim.2.eli temiz bulunabilir diye düşündüğümden yöneldim 500f'e biraz da.Arastiriyorum bi tarafım da Wr125x al diyor, kafalar karışık biraz..Ah honda,getirmedin şunun 250 ligini. .
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Gereksiz bilgi:
    Motoru kontak açık halde unutursanız(motor çalışmıyor, far ve gösterge açık), 5 saat sonra akü marş basamayacak hale geliyormuş

Far hala açık olunca sevindim, bir umut marşa bastım ama çalışmadı. Arkadaşın motordan takviyeyle çalıştırdık.

2016 model Cb500f, "super MF" marka, "FTZ10S" model akü kullandığını öğrenmiş olduk.
    9.1Ah, 130CCA değerleri.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gereksiz bilgi:
    Motoru kontak açık halde unutursanız(motor çalışmıyor, far ve gösterge açık), 5 saat sonra akü marş basamayacak hale geliyormuş

Far hala açık olunca sevindim, bir umut marşa bastım ama çalışmadı. Arkadaşın motordan takviyeyle çalıştırdık.

2016 model Cb500f, "super MF" marka, "FTZ10S" model akü kullandığını öğrenmiş olduk.
    9.1Ah, 130CCA değerleri.
    Aklınızda bulunsun.

İllaki olacak değil ama, farların açık olduğunu fark etiğinizde, eğer acil işiniz yoksa, kontağı kapatıp bir, iki saat sonra marş basın.

Kurşun-asit aküler de, şarj edilmese bile bir müddet sonra gerilim yükselmesi olur.

Tabii, bu söylediğim akünün ne seviyede boşaldığı, ne kadar bekletildiği gibi değişkenlerden dolayı farklı sonuç verebilir.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün lastikleri değiştirdim sonunda.
    Fabrika lastikleri hiç güven vermemeye başlamıştı. Virajlarda kaymadı ama gene de temkinli yatıyordum. Hatta yatmıyordum, dümdüz giriyordum virajlara Zaten arka lastik baya düzleşmişti, istesem de yatmıyordu.
    Bir de dandik asfaltta 6000 devir üzerinde patinaja düşebiliyordu.
    ABS de erken devreye giriyordu.

20000km'deki arka lastik:
    https://www.dropbox.com/s/4fbxeqghor...52.32.jpg?dl=0

Ön lastik gene iyi gözüküyordu:
    https://www.dropbox.com/s/02yqobri3a...52.50.jpg?dl=0

Motolastik İstanbul'da Metzeller Roadtec 01 ile değiştirdim.
    Lastiği herkes övdüğü için tercih ettim. Motolastik'e de Pilot Road 4 mü bu mu diye sordum, kesinlikle Roadtec 01 dediler.
    https://www.dropbox.com/s/vcc6s780du...18.34.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/1sacsz5qwx...11.44.jpg?dl=0

Artık motor, dokununca yatıyor
    oialdemir ve BROICER bunu beğendiler.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    merhabalar bende 1 ay oldu alalı istanbul'dan 2016 tricolor alıp Didim'e getirdim 700km yol yaptım üstüne buralarda da 300-400 km gezdim epey 1000 küsür kmlik bir tecrübem oldu yeni kasayla
    2.el aldım fakat sağolsun eski sahipleri çok güzel bakmış motora 17300km de idi motor ama dipdiri duruyordu kozmetik vs hiçbir sorunu yoktu sürmesi çok keyifli seriliği gayet tatminkar tolere edebilen bi gaz kolu var frenler de yeterli üzerinde mt60 lastik vardı yol tutuşunu beğendim ama desenini beğenmedim hemen ist.da anes motorda orta sehpa ve gidon yükseltme geri çekme aparatı taktırdım alınca çok rahat oldu sürüşü depo üstü 14lt körüklü kappa çamta aldım ilaç gibi geldi yollarda lakin honda bu yavruya hiç aksesuar desteği vermemiş koruma demiri,arka çanta demiri vs yok piyasada givi var sadece o da çok çok pahalı :( orta sehpeya 800 küsür lira verdim içim acıdı ama o da olmadan olmuyor yani ...
    led farları bir harika gösterdiği alan inanılmaz genişlikte kısalarda bile selektör yapan oluyor uzunları yakınca ses kesiyorlar
    aydın-izmir otobanında 180km/s gördüm gidon rüzgardan sallanmaya başladı zaten + 8km daha yapacaktı o yüzden yavaşladım hemen frenleri denedim otobanda abs tam kıvamında ama arka fren pegi biraz ayar istiyor yani basış açısı çok az insan anlamıyor ön fren şahane tabii ;)
    gelirken önden inanılmaz rüzgar yedim 140+ hızlarda gelince hemen puig gidona monte universel siperlik sp verdim 500tl tuttu ama en azından rüzgar omuz hizamda patlıyor artık o kadar da olur.
    şimdiye kadar gayet güzel gidiyoruz maaşallah
    trafik sigortası 192tltuttu ona çok sevindim en çok ama kasko bedelleri çok yüksek 1500-1700tl arasında o yüzden vazgeçtim kaskodan ;)

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

puig cam çok hoş oldu motora
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    kdiner ve Onur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB 500 F
    Arkadaşlar;

2014 sonu 2015 çıkışlı Cb500 F modeli kullanıyorum. Motosikleti 0 km. aldım. Motosikletimin kilometresi 55.500 km. Aktif bir sürücüyümdür. Yaz kış demeden motosikletimi kullanırım. (Çok soğuk ve yağışlı havalar hariç)

Kullanmış olduğum motosikletim şuana kadar herhangi bir arıza vermemiştir. Bu zamana kadar 6.000 km. de yağ ve yağ filtresini değiştirdim. 24.000 ve 49.00 km. de zincir ve 30.000 ve 49.000 km.' de fren balatalarını değiştirdim.

Bir sonraki bakımda lastiklerimi değiştirdim. Üzerinde ki orijinal lastikleri 36.000 km. kullandım.

Agresif kullanmamak şartıyla bir depo benzin ile 400 km. yol yaptım. Bunu da sosyal medya da facebook üzerinden fotoğraflarını paylaştım. Fakat biraz hızlı sürdünüz mü 300-320 km. ye kadar düşebiliyor.

Motosikletimi ekstra olarak yan korumu demirleri, ön cam, ışıklı elcik, sis farları ön çamurluk, gidon yükseltme, ayna uzatma ve arka çanta yaptırdım. Motosikletin kullanımı oldukça rahattır. Çoğu arkadaşlarım motosikletimi sürdükten sonra sanki GS sürmüş gibi oldum diyor.

Bu motosikleti her türlü amaç için kullanıyorum. İşe gidip gelirken, markete pazara giderken gezilere giderken kısacası aklınıza gelen hemen hemen her şey için kullanıyorum.

Hızla işim yok ama merak edenler için yazayım bu motorların son sürati 188 km. (1) km. dahi üstüne çıkamazsanız. Oğlumda R25 var. Bir keresinde yol ve trafiğin uygun olduğu yerde azıcık yarıştık ve Uzun mesafede beni geçti.:-)

Şunu da belirtmek isterim; güç ve performans bakımından naked tarzı MT 07 tabi ki kullanmış olduğum motordan üstündür. Kullanma fırsatım oldu ve gücü gerçekten müthiş. Fakat hoşuma gitmediği yönleri de oldu.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Cb550 f kullanıcıları arasında sanırım en uzun km. benimkidir....

Tekeriniz düz bassın Sevgiyle kalın.....

Not: Gidon uzatma, orta sehpa ve ayna uzatma apartlarını isteyen olursa piyasa değerinden oldukça ucuz tedarik edebilirim. Ben kendim kullanıyorum isteyen olursa whatsapp üzerinden de gönderebilirim.
    Onur34, hakohako ve AsiCanavar bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deniz034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;

2014 sonu 2015 çıkışlı Cb500 F modeli kullanıyorum. Motosikleti 0 km. aldım. Motosikletimin kilometresi 55.500 km. Aktif bir sürücüyümdür. Yaz kış demeden motosikletimi kullanırım. (Çok soğuk ve yağışlı havalar hariç)

Kullanmış olduğum motosikletim şuana kadar herhangi bir arıza vermemiştir. Bu zamana kadar 6.000 km. de yağ ve yağ filtresini değiştirdim. 24.000 ve 49.00 km. de zincir ve 30.000 ve 49.000 km.' de fren balatalarını değiştirdim.

Bir sonraki bakımda lastiklerimi değiştirdim. Üzerinde ki orijinal lastikleri 36.000 km. kullandım.

Agresif kullanmamak şartıyla bir depo benzin ile 400 km. yol yaptım. Bunu da sosyal medya da facebook üzerinden fotoğraflarını paylaştım. Fakat biraz hızlı sürdünüz mü 300-320 km. ye kadar düşebiliyor.

Motosikletimi ekstra olarak yan korumu demirleri, ön cam, ışıklı elcik, sis farları ön çamurluk, gidon yükseltme, ayna uzatma ve arka çanta yaptırdım. Motosikletin kullanımı oldukça rahattır. Çoğu arkadaşlarım motosikletimi sürdükten sonra sanki GS sürmüş gibi oldum diyor.

Bu motosikleti her türlü amaç için kullanıyorum. İşe gidip gelirken, markete pazara giderken gezilere giderken kısacası aklınıza gelen hemen hemen her şey için kullanıyorum.

Hızla işim yok ama merak edenler için yazayım bu motorların son sürati 188 km. (1) km. dahi üstüne çıkamazsanız. Oğlumda R25 var. Bir keresinde yol ve trafiğin uygun olduğu yerde azıcık yarıştık ve Uzun mesafede beni geçti.:-)

Şunu da belirtmek isterim; güç ve performans bakımından naked tarzı MT 07 tabi ki kullanmış olduğum motordan üstündür. Kullanma fırsatım oldu ve gücü gerçekten müthiş. Fakat hoşuma gitmediği yönleri de oldu.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Cb550 f kullanıcıları arasında sanırım en uzun km. benimkidir....

Tekeriniz düz bassın Sevgiyle kalın.....

Not: Gidon uzatma, orta sehpa ve ayna uzatma apartlarını isteyen olursa piyasa değerinden oldukça ucuz tedarik edebilirim. Ben kendim kullanıyorum isteyen olursa whatsapp üzerinden de gönderebilirim.
    güzel günlerde binmeniz dileğiyle.

ben de hastasıyım bu motorun ancak ekonomik sebeplerden ötürü kavuşmamız hasıl olmadı. fırsatım olursa alacağım. bineceğim üstüne, vuracağım kırbacı, vuracağım kırbacı..
    deniz034 bunu beğendi.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    sayfa ne kaa hızlı ilerliyor böyle
    500f sahipleri motora binmekten heralde buraya yazmıyorlar

https://www.youtube.com/watch?v=-g7CPaM4Yw8

https://www.youtube.com/watch?v=ym4tzDms--0

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)