Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Alıntı ANATOLİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SAVA MC 18
    ÖN : 90/80-17
    ARKA : 110/80-17
    Ankara'da Redline motor Sava bayisi. Ankara'da olan arkadaşlara Redline motordan Mete bey yardımcı olabilir. Motorun yol tutuşu çok güzel. Irc lastik için de olumlu konuşanlar var ama ben Sava'yı öneririm.
    Anatolia; bu sava MC 18 lastikler tubelles mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ABİ irc taktirdığın lastikler tubeless değil mi ? Diğer sorum tubeless çevirdiğimiz zaman bu orjinal lastikler çöp oluyor doğrumu?

ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Alıntı Ali reis 17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anatolia; bu sava MC 18 lastikler tubelles mi?
    EVET. BENİM DEĞİŞTİRİRKEN SUBOPLARI DA DEĞİŞTİRDİLER. VİRAJLARDA HAKİMİYET BAYA BİR ARTTI. MOTOSİKLETİ YATIRIRKEN GÜVEN VERİYOR. ANKARA DA 2 GÜNDÜR SÜREKLİ YAĞMUR YAĞIYOR. SU BİRİKİNTİLERİ HARİÇ SORUN YAŞAMADIM. GERÇEKTEN KALİTELİ BİR LASTİK.

takım fiyatı 220 baktım şimdi TUBELESS ÇEVİRMESİ FELAN SİZE KAÇA MAL OLDU.

Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Alıntı zaralı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABİ irc taktirdığın lastikler tubeless değil mi ? Diğer sorum tubeless çevirdiğimiz zaman bu orjinal lastikler çöp oluyor doğrumu?
    ÜZERİNDE Kİ LASTİKLERİ SUBOP DEĞİŞİMİ İLE TUBELLES YAPABİLİYORSUNUZ. FAKAT LASTİK YANAKLARI OLSUN KATMANLARI OLSUN ŞİMDİKİ LASTİKTEN ÇOK FARKLI. YANAKLARA BAKTIĞINIZ ZAMAN NYLON YAZISINI GÖREBİLİYORSUNUZ ORJİNAL LASTİKLERDE. LASTİKLERİN KALİTESİZLİĞİ MALİYET ORANLARIYLA ALAKALI SANIRIM. SONUÇTA 3000 LİRA BU MOTOR. BİR DE VERGİLERİ EKLERSEK BU KADAR KALİTELİ MOTORDAN BAJAJ IN YAPTIĞI KARI HESAPLAYABİLİRSİNİZ. BEN MOTORUMDAN VE DE LASTİKLERİMDEN SON DERECE MEMNUNUM. İLK DEFA BİR MOTORLU ARAÇTAN BU KADAR MEMNUN KALDIM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

takım fiyatı 220 baktım şimdi TUBELESS ÇEVİRMESİ FELAN SİZE KAÇA MAL OLDU.
    260 TL. SUBOP DEĞİŞİMİ DAHİL. ANKARA İSENİZ COŞKUN MOTOR SADECE SUBOP DEĞİŞTİREREK TUBELLES YAPABİLİYOR. YAZIN BU ŞEKİLDE YEDEK LASTİK OLARAK TA KULLANABİLİRSİNİZ.

cevabınız için teşekkürler . Orjinallerin sonradan kullanabilmemiz güzel, saklarız bir gün lazım olur en azından.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    ÜZERİNDE Kİ LASTİKLERİ SUBOP DEĞİŞİMİ İLE TUBELLES YAPABİLİYORSUNUZ. FAKAT LASTİK YANAKLARI OLSUN KATMANLARI OLSUN ŞİMDİKİ LASTİKTEN ÇOK FARKLI. YANAKLARA BAKTIĞINIZ ZAMAN NYLON YAZISINI GÖREBİLİYORSUNUZ ORJİNAL LASTİKLERDE. LASTİKLERİN KALİTESİZLİĞİ MALİYET ORANLARIYLA ALAKALI SANIRIM. SONUÇTA 3000 LİRA BU MOTOR. BİR DE VERGİLERİ EKLERSEK BU KADAR KALİTELİ MOTORDAN BAJAJ IN YAPTIĞI KARI HESAPLAYABİLİRSİNİZ. BEN MOTORUMDAN VE DE LASTİKLERİMDEN SON DERECE MEMNUNUM. İLK DEFA BİR MOTORLU ARAÇTAN BU KADAR MEMNUN KALDIM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

260 TL. SUBOP DEĞİŞİMİ DAHİL. ANKARA İSENİZ COŞKUN MOTOR SADECE SUBOP DEĞİŞTİREREK TUBELLES YAPABİLİYOR. YAZIN BU ŞEKİLDE YEDEK LASTİK OLARAK TA KULLANABİLİRSİNİZ.
    tubeless olmayan lastigin sibobu degistirilerek tubeless yapılıyor

dogru mu anladım?

Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tubeless olmayan lastigin sibobu degistirilerek tubeless yapılıyor

dogru mu anladım?
    EVET. YALNIZ SADECE İÇ ŞAMBREL YOK. TUBELESS LASTİĞE GÖRE HAVA KAÇIRMA ORANI DAHA FAZLA. ÇÜNKÜ YUKARIDA BELİRTTİĞİM GİBİ LASTİK HAMUR VE ÖZELLİĞİ FARKLI. AMA ŞAMBRELLİ LASTİK GİBİ HEMEN YERE YAPIŞMIYOR. ANKARA DA İSENİZ ADRES VEREBİLİRİM. ÇOŞKUN MOTOR. İSTANBUL YOLUNDAN ETİMESGUT ŞEKER FABRİKALARINA GİRDİKTEN SONRA KÖPRÜYÜ GEÇİNCE SAĞDA.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

cevabınız için teşekkürler . Orjinallerin sonradan kullanabilmemiz güzel, saklarız bir gün lazım olur en azından.
    BEN TEŞEKKÜR EDERİM. AMA YİNEDE ORJİNAL TUBELLES LASTİKLERİ KULLANMANIZI ÖNERİRİM.

EVET. YALNIZ SADECE İÇ ŞAMBREL YOK. TUBELESS LASTİĞE GÖRE HAVA KAÇIRMA ORANI DAHA FAZLA. ÇÜNKÜ YUKARIDA BELİRTTİĞİM GİBİ LASTİK HAMUR VE ÖZELLİĞİ FARKLI. AMA ŞAMBRELLİ LASTİK GİBİ HEMEN YERE YAPIŞMIYOR. ANKARA DA İSENİZ ADRES VEREBİLİRİM. ÇOŞKUN MOTOR. İSTANBUL YOLUNDAN ETİMESGUT ŞEKER FABRİKALARINA GİRDİKTEN SONRA KÖPRÜYÜ GEÇİNCE SAĞDA.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

BEN TEŞEKKÜR EDERİM. AMA YİNEDE ORJİNAL TUBELLES LASTİKLERİ KULLANMANIZI ÖNERİRİM.

Merhaba,

MC18 arka ölçüsü 110/80 17.
    Peki zincir muhafazaya surtmuyor mu arka lastik?
    Çünkü orijinal ölçü 100/90 17.
    Ben de MC18 taktıracaktım fakat surter diye MC25 bogard düşünüyorum.

Fotoğraf paylaşmanız mümkün mü? Bir de lastiklerin üretim yılını paylaşır mısınız?

Selamlar.

Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

MC18 arka ölçüsü 110/80 17.
    Peki zincir muhafazaya surtmuyor mu arka lastik?
    Çünkü orijinal ölçü 100/90 17.
    Ben de MC18 taktıracaktım fakat surter diye MC25 bogard düşünüyorum.

Fotoğraf paylaşmanız mümkün mü? Bir de lastiklerin üretim yılını paylaşır mısınız?

Selamlar.
    TABİ Kİ EN KISA ZAMANDA FOTOĞRAFLARI PAYLAŞACAĞIM. AMA DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KADAR FARK YOK 80-90 ARASINDA. ÇOK AZ OYNUYOR. MOTOR HEM DAHA BİR OTURAKLI HALE GELDİ.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    TABİ Kİ EN KISA ZAMANDA FOTOĞRAFLARI PAYLAŞACAĞIM. AMA DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KADAR FARK YOK 80-90 ARASINDA. ÇOK AZ OYNUYOR. MOTOR HEM DAHA BİR OTURAKLI HALE GELDİ.
    Mc 18 mi taktın ne kadara ve nerde taktırdın
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Merhaba

benim dediğim ölçü yanak genişliği yani 110 ve 100 kısmı. Sizin dediğiniz 80 ve 90 ölçüleri*jantla lastik arası mesafe oluyor yani yanak yüksekliği.
    Zincir muhafazaya surtuyor mu derken demek istediğim 110 olan olcuydu.

Selamlar.

Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

benim dediğim ölçü yanak genişliği yani 110 ve 100 kısmı. Sizin dediğiniz 80 ve 90 ölçüleri*jantla lastik arası mesafe oluyor yani yanak yüksekliği.
    Zincir muhafazaya surtuyor mu derken demek istediğim 110 olan olcuydu.

Selamlar.
    ŞİMDİ İNCELEDİM, ÇOK AZ BİR MESAFE VAR. AMA KESİNLİKLE SÜRTME YOK.

yasin17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 + mondial snappy 100 sfc
    Herkese selamlar. Boxerımla Biga Çanakkale arasi yaklaşık 110km civarı yol yaptım, rodajda olduğum için 60-70 km hızla bazen anlık hızlanmalar seklinde gittim. 85 km den sonra sadece ayaklarda titreşim hissediliyor. Motorum 270 kmde Su ana kadar motorumdan çok memnunum vites gecisleri yumusadi ama hala boşa geçerken zorlanıyor.
    Birkaç resim çektim bugün.

ANATOLİA ve Ali reis 17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Alıntı yasin17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Boxerımla Biga Çanakkale arasi yaklaşık 110km civarı yol yaptım, rodajda olduğum için 60-70 km hızla bazen anlık hızlanmalar seklinde gittim. 85 km den sonra sadece ayaklarda titreşim hissediliyor. Motorum 270 kmde Su ana kadar motorumdan çok memnunum vites gecisleri yumusadi ama hala boşa geçerken zorlanıyor.
    Birkaç resim çektim bugün.

http://www.upload.gen.tr/uploads/I/r...0-WA0004-1.jpg
    http://www.upload.gen.tr/uploads/I/V...920-WA0009.jpg

http://www.upload.gen.tr/uploads/I/Q...920-WA0002.jpg
    HAYIRLI OLSUN TEKRAR. VİTESLER ALIŞTIKTAN VE DE YAĞ DEĞİŞİMDEN SONRA PROBLEM KALMAZ İNŞALLAH. MUTLAK KALİTELİ YAĞ KULLAN. GEREK VİTES GEÇİŞLERİNDE GEREKSE MOTORUN TİTREŞİMİNDE NE KADAR ETKİLİ OLDUĞUNU GÖRECEKSİN. SANA TAVSİYEM BİRAZ PAHALI OLSA DA 5100 15W50 MOTUL. RABBİM KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER NASİP ETSİN.
    yasin17 bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Boş vites konusunda; vites düşürmeyi topukla yapmayı deneyin. Ayrıca bu her motor için geçerli; vites pedaline birazcık sert dokunun (ben birazcık vuruyorum :D). Honda eğitiminde ilk defa vites pedalıyla tanışırken zar zor geçiriyordum. Hoca bizzat elime vurarak öğretti hayatım boyunca unutmam Onun sayesinde sorunsuzca vites geçiriyorum; boşa geçirirken hiç zorlanmadım. Yani acımayın; şırrak diye vurun sert olun vites pedalına karşı.
    yasin17 bunu beğendi.

ŞİMDİ İNCELEDİM, ÇOK AZ BİR MESAFE VAR. AMA KESİNLİKLE SÜRTME YOK.
    Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Fotoğrafları da paylaşırsanız çok mutlu oluruz.
    Ayrıca lastiğin üretim tarihi nedir baktınız mı? Bize bu konularda bilgi verir misiniz?

Selamlar.

Biloyloy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    SA motorun ilk bakımı kaç kmde oluyor? 60 tl bakım diyorlar. Yağ ve yağ filtresi değişiyormuş. Onun dışında bir şey yapıyorlar mı? Twonanın kullandıgı lastigi alsam yağmurda kayar mı? Kışın kullanmak istiyorum o yüzden güzel bir lastik önerisi olan?

omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    Alıntı Biloyloy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SA motorun ilk bakımı kaç kmde oluyor? 60 tl bakım diyorlar. Yağ ve yağ filtresi değişiyormuş. Onun dışında bir şey yapıyorlar mı? Twonanın kullandıgı lastigi alsam yağmurda kayar mı? Kışın kullanmak istiyorum o yüzden güzel bir lastik önerisi olan?
    bazı bölgelerde ücretsiz ilk bakım. bazı yerlerde para alıyorlar servisin bakış açısına kalmış bi durum. ilk bakım 500-750 arası bakıma gırmedıgım ıcın yorum yapamayacagım twona da bıldıgım kaarıyla lastıklerden memnundu.
    Arabalar bedenimi,motosiklet ruhumu taşır.

fisherKing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 BM
    2-3 haftadır ufakdenemelerden sonra bugün nihayet kaçtım ve ufak bir gezi gerçekleştirdim kara boxerım ile.
    Ayrı bir başlık açtım, ilgilenirseniz linki: http://www.motosiklet.net/forum/etki...kacis-1-a.html
    jackonbir ve Yurdukoru bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)