Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga anlamiyorum nasil guven vermiyor 135 145 hatta ustu hizlarada ciktim balansta falan birsey yoksa gene motor gidiyor one biraz agirlik verdinmi sorun olmuyor bende gecenlerde kafa sallamaya baslamisti balans ayari gitmis balans yaptik yeniden duzeldi
    üstad lastikler orjinal lastikler. sıcak havalarda tutuşu iyi(asfalt çok sıcak olmayınca)135 km sürati 9500 devirlerde veriyor bassam daha gidecek ama çok acaip rüzgar yiyorsun ve başlıyor gidon tokatlama ve saga sola kaymalar.
    benim kullanış tarzım 6000 devirler sehirler arası yola cıkınca 7000 devir oda 100 km surate tekabül ediyor buda bana yetiyor.
    rahat ve konforlu sürmeyi tercih ediyorum.motor kullandıgımdan beri 25 yıldır hep sakin kullanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Şu arka selenin altındaki sigortaları kabloları akünün yanına alsalarmış orası bomboş bizde arka selenin altına en azından bir kilit atardık yav.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Belki bazilariniza saçma gelecek ama şöyle bir durum.var . Depo dolu iken alet daha oturaklı daha iyi viraj yapıyor. Depo bosaldimi yakıt gösterge çizgileri bitti mi ,alet bayağı bir dengesizlesiyor.

Sizin Pulsar larda da benzer durum var mı? Bir motorum daha var onda böyle bir durum yok

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki bazilariniza saçma gelecek ama şöyle bir durum.var . Depo dolu iken alet daha oturaklı daha iyi viraj yapıyor. Depo bosaldimi yakıt gösterge çizgileri bitti mi ,alet bayağı bir dengesizlesiyor.

Sizin Pulsar larda da benzer durum var mı? Bir motorum daha var onda böyle bir durum yok
    çünkü depo doluyken agırlık merkezi daha da asagıda olur ve bu da viraj yapmanızı kolaylastırır.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad lastikler orjinal lastikler. sıcak havalarda tutuşu iyi(asfalt çok sıcak olmayınca)135 km sürati 9500 devirlerde veriyor bassam daha gidecek ama çok acaip rüzgar yiyorsun ve başlıyor gidon tokatlama ve saga sola kaymalar.
    benim kullanış tarzım 6000 devirler sehirler arası yola cıkınca 7000 devir oda 100 km surate tekabül ediyor buda bana yetiyor.
    rahat ve konforlu sürmeyi tercih ediyorum.motor kullandıgımdan beri 25 yıldır hep sakin kullanırım.
    Abicim orjinal lastiklere hic girmeyelim 120 den sonra sarpa sariyo benim arkadasta orjinal lastikler varken onumde 140 li hiza cikti arka tekerin duz degilde saga sola gittigini gordum michlen var suanda onda ip gibi gidiyo tutunmuyoki lastikler yola cok bisey beklememk lazim

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim orjinal lastiklere hic girmeyelim 120 den sonra sarpa sariyo benim arkadasta orjinal lastikler varken onumde 140 li hiza cikti arka tekerin duz degilde saga sola gittigini gordum michlen var suanda onda ip gibi gidiyo tutunmuyoki lastikler yola cok bisey beklememk lazim
    Bende de orjinal lastikler var fakat 1-2 haftaya kadar Metzeler Lasertec taktırıcam kullanıcıları yağmur performansı çok iyi dediği için hız konusu da lastikler alakalı olduğunu düşünüyorum.
    PULSAR 200RR

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de orjinal lastikler var fakat 1-2 haftaya kadar Metzeler Lasertec taktırıcam kullanıcıları yağmur performansı çok iyi dediği için hız konusu da lastikler alakalı olduğunu düşünüyorum.
    Hızı etkiler demiyorum zaten ama o hızda daha stabil gidecektir zaten orjinal lastikleri değişince aradaki farkı sende görüp yazacaksın
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    lastikleri degiştirdikten sonra denerim ve sonucunu yazarım
    görüşün için teşekkürler ayzek kardeşim.
    ayzek bunu beğendi.

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Benzin aldığım yeri değiştirdim ve stop etme sorunu ortadan kalktı.Anladım ki bu arkadaş kalite benzin istiyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin aldığım yeri değiştirdim ve stop etme sorunu ortadan kalktı.Anladım ki bu arkadaş kalite benzin istiyor.
    Hangi petrol onu söylede millette denesin görsün bence tesadüf te olabilir.
    fero. bunu beğendi.

Motosikleti
    yok
    bi sorum olucak az önce 2.elleri araştırdım.yeni model ve az km olmasına ragmen ya satılık yada takaslı bi sıkıntımı var acaba ?

Motosikleti
    Alıntı Heaven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sorum olucak az önce 2.elleri araştırdım.yeni model ve az km olmasına ragmen ya satılık yada takaslı bi sıkıntımı var acaba ?
    Hocam biz burdan sana ne desek boş adamın paraya ihtiyacı vardır satar , motor gücü yetersiz kalmıştır satar , ailesinden tepki vardır satar kısacası her türlü bahane olabilir motorda sorunda olabilir fakat ben kullanıcı olarak bir sorununu görmedim memnunum 2k km oldu bu arada.
    PULSAR 200RR

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Oktay usta'nın uzun zaman önceden beri shell ile ilgili bir teorisi var. Shell'den alınan benzinlerdeki katkının stop etmeye yol açabileceğini söyleyip alınmamasını istiyor.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oktay usta'nın uzun zaman önceden beri shell ile ilgili bir teorisi var. Shell'den alınan benzinlerdeki katkının stop etmeye yol açabileceğini söyleyip alınmamasını istiyor.
    Tam tersi bir durum shell den alıyorum 1 aydır ve 1 defa stop etti.Bende durum böyle
    Daha önce opet kullanıyordum ve günde en az 3 kez stop ediyordu.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Bendeki durum psikolojik olabilir
    Sanki petrol ofisin den aldığım zaman motor daha az vibrasyonlu çalışıyor.

OrhanGokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07
    Merhabalar sol koruma demirini motoru garaja koyarken ufak bi şekilde vurdum sol demir çok az sallanmaya başladı elimle oynayınca sadece, üç dört gün bindikten sonra vida kökünden kırılmış içinde kalmıştı, biraz şanslıydık pense tutuyordu ve çevirip çıkardık daha sağlam bir vida taktık iyice sıktık fakat yine de elimle oynayınca demir ufacık sallanıyordu şimdi yine vida kökünden kırılmış hiç bir yere vurmamış olmama rağmen sebebi nedir acaba? Birde fotoğrafları var ama nasıl atacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız onu da atarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Fotoğrafların devamı

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı OrhanGokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar sol koruma demirini motoru garaja koyarken ufak bi şekilde vurdum sol demir çok az sallanmaya başladı elimle oynayınca sadece, üç dört gün bindikten sonra vida kökünden kırılmış içinde kalmıştı, biraz şanslıydık pense tutuyordu ve çevirip çıkardık daha sağlam bir vida taktık iyice sıktık fakat yine de elimle oynayınca demir ufacık sallanıyordu şimdi yine vida kökünden kırılmış hiç bir yere vurmamış olmama rağmen sebebi nedir acaba? Birde fotoğrafları var ama nasıl atacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız onu da atarım
    http://i.hizliresim.com/RQD8qG.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Fotoğrafların devamı
    http://i.hizliresim.com/NkD8PP.jpg
    http://i.hizliresim.com/VED84r.jpg
    http://i.hizliresim.com/vZPAkv.jpg
    http://i.hizliresim.com/znMLvY.jpg
    İç kısmına ve takacak olduğun vidaya plastik parça köy ve koruma demirinin diğer vidasını da gevşet oraya da plastik malzeme köy demirin boşluğunu alarak her iki vidayı da sık.

Motosikleti
    Dominar D400
    ...
    Demiri vurmanızla vidanın kırılması tesadüf olmuş, zira sol koruma demirinin vidaları siz bir şey yapmasanız da sürekli olarak titreşimden kırılıyor. Özellikle sol alttaki vida kırılır. kdiner'in önerilerine uyarak titreşimi emecek değişiklikler yapmalısınız. ya da benim gibi korumasız süreceksiniz, zira sol korumanın vidalarından sonra sağ tarafın üst vidası da kırılmıştı, o tarafı da çıkarttım. Uygun bir zamanda halletmeye bakıcam(2 aydır bakıcam... )

Motosikleti

Fotoğrafların devamı
    http://i.hizliresim.com/NkD8PP.jpg
    http://i.hizliresim.com/VED84r.jpg
    http://i.hizliresim.com/vZPAkv.jpg
    http://i.hizliresim.com/znMLvY.jpg
    Vidayı takmadan önce hem conta hem de rondela koyarsanız daha sağlıklı olur , başınıza bu türden olay gelmez.
    BDmuxer bunu beğendi.
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Tam tersi bir durum shell den alıyorum 1 aydır ve 1 defa stop etti.Bende durum böyle
    Daha önce opet kullanıyordum ve günde en az 3 kez stop ediyordu.
    Bende shell normal alınca stop ediyor vpower alınca sıkıntı yok
    fero. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)