Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Selcuk89 eline sağlık buraya adını soyadını plakanı tam yazmazsın umarım. Garantin iptal olmasın
    Selcuk89 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUZUKİ AN125
    Sahibinden.comda suan sifir 2015 pulsarlar 7.490 tl ye satiliyor bi bilginiz varmi acaba biseymi var yoksa bbi eksikleri felanmi var ayni motorsa alicam ama kesin sonuca varamadim bi anda bu kadar indirmek garip geldi acikcasi motor guzel hosuma gitti kafaya koydum cevaplarsaniz sevinirim

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı muratberk18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.comda suan sifir 2015 pulsarlar 7.490 tl ye satiliyor bi bilginiz varmi acaba biseymi var yoksa bbi eksikleri felanmi var ayni motorsa alicam ama kesin sonuca varamadim bi anda bu kadar indirmek garip geldi acikcasi motor guzel hosuma gitti kafaya koydum cevaplarsaniz sevinirim
    Ben alanyadaki bayiyi telefonla aradım, hiçbir sorun olmayan 2015 model sıfır km garantili pulsar 200ns olduğunu söylediler. Gidip kendi gözümle inceleyemedim, malum bayii benim şehrime aşırı uzak. Ancak benim şehrimdeki bayii aynı motoru 8200TL ye satıyor.

Bu bayiiler arası uçurum boyutundaki fiyat farkını forumda sordum, herhangi bir yetkili çıkıpta halen bir açıklama yap(a)madı !!

Bu fiyat sorunsalını Bajaj Türkiye internet sayfasından da sordum, halen oradan da bir geri dönüş yapan olmadı.

Açıkçası sıfır km aynı motoru bir bayii 8200 TL ye satarken diğer bayii nasıl 7500 TL ye satabiliyor anlayamıyor, ve merakla cevabını yetkililerden bekliyoruz...
    kara_kule ve LASTROMANTIC bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    İçimde ki ses 1 : Bu fiyatlar bir daha gelmez hemen bayram sonrası koş git bayiye parayı yatır al motoru.Baksana ybr125 kaç para olmuş bu fiyata bu motor diyor.
    İçimde ki ses 2 : Sorunsuzluk önemli , bak sorunlarda bariz bir gelişme yok belki yeni sene gelende çözülür , bekle diyor.

Ses 2'yi dinlemeye devam edeceğim sanırım.

Bir Kötücül'ün not defteri , Elmalı , 26 Eylül 2015

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selcuk89 eline sağlık buraya adını soyadını plakanı tam yazmazsın umarım. Garantin iptal olmasın
    8900 e satilan motorda 7500 liralardan bahsediliyor ayar kacik zaten
    Otomasyon teknisyeni olarak toplarim motoru servisle alakam yok zaten
    Allah dusurmesin kimseyi de cahilligi ile bas basa birakmasin
    Gercek ustalari tenzih ederim fakat kac tane usta diyecegin usta bulursun kuralkanda o da ayri bir mevzu.
    Adamin profesyonel meslegi bu olmasina ragmen benm isimi gorememis yani k.baka ama yerim oyle ustayi.
    Sensore cok ayarim oyle boyle degil.
    Anlamissinizdir zaten..
    SuleymanE ve kara_kule bunu beğendiler.

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçimde ki ses 1 : Bu fiyatlar bir daha gelmez hemen bayram sonrası koş git bayiye parayı yatır al motoru.Baksana ybr125 kaç para olmuş bu fiyata bu motor diyor.
    İçimde ki ses 2 : Sorunsuzluk önemli , bak sorunlarda bariz bir gelişme yok belki yeni sene gelende çözülür , bekle diyor.

Ses 2'yi dinlemeye devam edeceğim sanırım.

Bir Kötücül'ün not defteri , Elmalı , 26 Eylül 2015
    Emin ol husqvarna bile alsan sorun yasiyosun ybr fln onunyaninda devede kulak ben cok motor gezdim sorunsuz yok ufak tefek kesi cikiyo bu firsati kacirma al

Motosikleti
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin ol husqvarna bile alsan sorun yasiyosun ybr fln onunyaninda devede kulak ben cok motor gezdim sorunsuz yok ufak tefek kesi cikiyo bu firsati kacirma al
    Hocam motor parasının hakkını veriyor, bu konuda hemfikiriz. 7500den alabilen alsın tabi ki. Ancak 8200 TL den alırsa 2. elde zarar edeceği kesin. Çünkü önümüzdeki yıl 7500 den alanlar acil satmak isteyince 7 binden koyacaklar 2. el satışa. Busefer 8bin Tl den alan kişi nasıl zararsız satsın motorunu? Daha alırken 700 TL zarar ediyor...

"Ben kullandığıma sayarım, gerekirse 500 - 1000 tl zarar edeyim sorun değil" diyen çıkarsa birşey diyemem, tercih meselesi...

hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Arkaşalr bu 2015 model pulsarların lastık markaları ne bılenınız var mı :D bide on disk bıldıgın kuş gibi ötüyo denge sensörümüdür nedir ztn oda aynı bunların cozumu varmı

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı hector15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaşalr bu 2015 model pulsarların lastık markaları ne bılenınız var mı :D bide on disk bıldıgın kuş gibi ötüyo denge sensörümüdür nedir ztn oda aynı bunların cozumu varmı
    Benede Eurogrip 2 diye bir lastik vardı.Motoru orta sehpaya al ön teker boşta elinle çevir ses geliyorsa sürtme sesi gibi balatadır.
    Balatayayı sabitleyen 2 pim var.Onları pense v.s. yardımıyla sök balatalar düşer zaten.
    Balatayı temizliyici ile temizle bezle kurula su zımparası tercihen 600 lük zımparala fazla bastırmadan ölü deriyi al tekrar temizlik işlemi yap elin balata yüzeyine temas etmeden yerine tak pimleri geçir.
    Sonra motora start vermeden bir durr kalk yap marş ver yavastan frenleri dene kademe kademe yap bu işlermi.Sorun çözülür.
    Pislik olduğu için ses yapar genelde zımparalama işlemini es geçebilirsin.
    Denge sensörü motor sesinden daha fazla ses çıkartıyor haberin olsun.
    Şimdi Kuşadası yapacağız hazırlık falan yapıyoruz.
    Şimdiden hayılrlı olsun..
    Cümleten kazasız belasız olsun..
    hector15 bunu beğendi.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Sıfır motorun fren balatasını niye temizlemek gereksin ki

mcsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motorun fren balatasını niye temizlemek gereksin ki
    Sıfır motorumun konjektörü nün bozuk olması ile aynı sebepten olabilir.
    kara_kule bunu beğendi.

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Eğer balatayı temizlediğin halde düzelmezse ve şayet yakın zamanda sert bir kasis veya çukurdan geçtiysen tekerlek milinin vidalarını gevşet ve milin duruş yönünü değiştir sonra sık.
    Çok aşırı sıkılıldığında veya kasise sert vurduktan sonra gelir o ses.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

1400 km lik Bingöl istanbul yolculuğunuda gidiş dönüş bitirdik sağ salim..
    Bu motorla uzun yolculuk biraz zahmetli ve yorucu. Geçen senede güney 4000 km lik bir seyahat yapmıştım.200 300 km lik duraklamalar olduğundan daha kolaydı.Ama direkt uzun yolculuk oldukça yorucu.
    Ayrıca yakıtta hiç ekonomik değil. Gidiş 3.6 lt/km dönüş 4 lt/km yaktık.
    100 kg ben 20 kg da yüküm vardı.
    Yakıt hesabını düşünen hiç kimse bu motorla tapagaz gitmesin.Yakıyor hiç acımadan. 120 km ortalama ile geldim 4 lt uçtu.Hele Bolu ismailin yerinden G.o.paşaya gelinceye kadar 70 tl benzin içti 135 km basınca
    Ne gül olmak kolay ne de bülbül!Bülbül olmayı istersen bir ömür boyu yanacaksın!Gül olmayı seçtiysen bir ömür boyu solacaksın

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Aka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer balatayı temizlediğin halde düzelmezse ve şayet yakın zamanda sert bir kasis veya çukurdan geçtiysen tekerlek milinin vidalarını gevşet ve milin duruş yönünü değiştir sonra sık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Bu motorla uzun yolculuk biraz zahmetli ve yorucu. Geçen senede güney 4000 km lik bir seyahat yapmıştım.200 300 km lik duraklamalar olduğundan daha kolaydı.Ama direkt uzun yolculuk oldukça yorucu.
    Yakıt hesabını düşünen hiç kimse bu motorla tapagaz gitmesin.Yakıyor hiç acımadan. 120 km ortalama ile geldim 4 lt uçtu.Hele Bolu ismailin yerinden G.o.paşaya gelinceye kadar 70 tl benzin içti 135 km basınca
    Tapa gaz gidince yakiyor full depoyla tapagazda tek cizgi kaldi benzin simgesi yanip sonuyor 262 km yol yaptim
    Aka bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

safak3457 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Kuralkan'ın yaptığı iş mi şimdi ?

Motosikleti Mayıs ayının sonunda 8700 + muamele parası verip aldım. Şimdi sitelerinde fiyatı 8960'tan 8290'da çektiklerini yazıyorlar. Eylül ayından sonra motorun fiyatı 7500 olursa şaşırmayın.

Zaten aldığım bayi de 2015 yeni ürünü (orta ayaklı) geçen senenin fiyatıyla fatura etti. Sonra ekstra bir fatura daha kestirdim. Muameme Kilit ve aksesuar ücretleri dediler ona da.

İlla mide bulandıracaksınız yani. Klima satmıyorsun ki yazın fiyatını yükseltip kışın fiyatını indireceğin. Araç bu.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bayram tatilini boş geçmeyelim dedik ve 3 pulsar bir chooper motorla istanbuldan çıktık yola, sygıç navigasyonla aksu ya kadar gittik marketten ekmek ve içeçeklerimizi aldıktan sonra tabelalara göre yolmuza devam ettik birazda hislerimize dayanarak yol terciği yaptık ve sağ salim çiğdem yaylasına vardık, turnali yaylasıda aynı güzergahta olduğu için oraya bir bakalım dedik ama muhteşem di, telefon çekmediği için çiğdem yaylasında kamp kurduk, akşam yemeği et sabah kahvaltısı da etten oldu tek değişiklik sabah kahvaltısında etin yanında cayımız da vardı.

yaktığımız kamp ateşi muhteşemdi.
    mcsultan, AttilaXtreme, oknglr ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı safak3457 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan'ın yaptığı iş mi şimdi ?

Motosikleti Mayıs ayının sonunda 8700 + muamele parası verip aldım. Şimdi sitelerinde fiyatı 8960'tan 8290'da çektiklerini yazıyorlar. Eylül ayından sonra motorun fiyatı 7500 olursa şaşırmayın.

Zaten aldığım bayi de 2015 yeni ürünü (orta ayaklı) geçen senenin fiyatıyla fatura etti. Sonra ekstra bir fatura daha kestirdim. Muameme Kilit ve aksesuar ücretleri dediler ona da.

İlla mide bulandıracaksınız yani. Klima satmıyorsun ki yazın fiyatını yükseltip kışın fiyatını indireceğin. Araç bu.

Hocam o zaman sana daha vahimini de söyleyeyim, benim arkadaşa kampanyalı 8200 TL den yakın tarihte sevine sevine pulsar aldık, aldıktan 2 gün sonra alanyadaki yetkili bir bayi pulsarları 7500 den satıyormuş, sevincimiz kursağımızda kaldı. Hala o bayii 7500 TL den pulsar satıyor, buda ilan linki , inanmayan arasın sorsun : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0096745/detay/

Şimdi 7500 den sıfırını alan adam 2. elde aynı paraya satsa sen motorunu kaça satabileceksin? Daha alırken 1200TL zarara girdin 2. elde.

Kuralkanın acilen bu saçma sapan fiyat uygulamasına çözüm bulması lazım. Kendi marka güvenilirliklerini sarsıyorlar farkında değiller.

Keşke herkes aynı fiyattan motorunu alsaydı, hiçbir kullanıcı 2. elde zarar etmeseydi...
    mcsultan bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Adamlar stoklari eritiyor pazarda bundan sonra ns degil as olacak fikrimce bundan dolayi fiyatlari bu kadar geriye cektiler bizede ne halimiz varsa gormek kaldi

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Aka adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tapagaz 4.5 litre yaktım, foruma da test fotoğraflarını koydum. İnanmadılar senin motorun bozuk, o kadar yakıyosa benzin dök yak o motoru dediler. Motorun fiyatının sürekli düşürülerek pahalı fiyattan alanların 2.elde satmak isterken zarar etmeleri sorun değil, Motorun iddia edildiği gibi tapagaz 2.5-3 litre yakmadığını belgelemek sorun oldu. Bu motor rakiplerinden farklı olarak sanki tamgaz sürülse dahi az yakıyor gibi gerçek dışı bir izlenim oluşturuldu. Halbuki 6500 deviri geçtiğin anda motor yakıtı resmen içiyor.
    Aka ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tapagaz 4.5 litre yaktım, foruma da test fotoğraflarını koydum. İnanmadılar senin motorun bozuk, o kadar yakıyosa benzin dök yak o motoru dediler. Motorun fiyatının sürekli düşürülerek pahalı fiyattan alanların 2.elde satmak isterken zarar etmeleri sorun değil, Motorun iddia edildiği gibi tapagaz 2.5-3 litre yakmadığını belgelemek sorun oldu. Bu motor rakiplerinden farklı olarak sanki tamgaz sürülse dahi az yakıyor gibi gerçek dışı bir izlenim oluşturuldu. Halbuki 6500 deviri geçtiğin anda motor yakıtı resmen içiyor.
    Tapa gaz gidersen yakar tabi tam gaz basip yakmayan bi motor soyle cg 125 tam gaz 18 krs cbf150 20krs cbr250 25krs yakiyo dip devor basarsan yakar yani tek yakmayacak motor sukuter spacy110 al anca o yakmaz dip gazda

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Gopro kamera bir harika ya, 12 dakikalık görüntü 2 küsür gb ya, 500mb a indirdim anca internet zaten yavaş şak diye paylaşayım. iki tane köpek, lazların bol bol kursun sıkması haricinde bir sorun yoktu. Ama doğa bir harika.

Ahmet Naci bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)