Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Paksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Kağıthane sultan Selim caddesinde Bajaj Kayalar motorda kullandım. Ben telefon falan açmadan, randevu almadan gittim.Test motoru oradaydı, kırmızı-siyah, hatta birde mavisi vardı,satılmış ama sahibi henüz gelip almamış,onu da inceledim.Bence, kayalar motora bir git, kullan.10 dakikalığına veriyorlar.Birde o cadde de çok trafik oluyor.çok birşey anlamıyorsun motordan,oralarda daha sakin bir yer bulup kullanılsa daha iyi değerlendirilebilir.
    Ben bu gün sipariş verdiğim bağcılar oktay motora uğradım öylesine sohbet etmeye.Bir arkadaşımızın daha orda kırmızı pulsarını teslim alışına şahit oldum, gerçekten motoru bir kez daha sevdim ya. Sabırsızlanıyorum,gelsin artık,sabah cbf 150 ile çıkarken cbf i pulsar gibi hayal edip bakıyorum ama yok arkadaş, eşeğin aklına karpuz kabuğu düştü, ne yapsan olmuyor.

Bayiye test için gittiğinizde o civarı iyi bilmediğinizi söyleyin. Bayide görevli bir arkadaş başka bir motora atlayıp size öncülük ederek etrafta bir tur attırıyor. Biz ana caddelere çıktık gayet açık bir yoldu. Ne olduğunu anlamadan 100km/h hıza ulaştı motor. İvmelenmeyi de frenleri de güzelce test etmiş olduk. Bu arada testi artçılı olarak yaptım ben.
    Paksoy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hsnkzyrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125E
    [QUOTE=Paksoy;3394527]
    Alıntı hsnkzyrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi bayi hocam istanbul mu ?[COLOR="Silver"]
    İstanbul Kağıthane sultan Selim caddesinde Bajaj Kayalar motorda kullandım. Ben telefon falan açmadan, randevu almadan gittim.Test motoru oradaydı, kırmızı-siyah, hatta birde mavisi vardı,satılmış ama sahibi henüz gelip almamış,onu da inceledim.Bence, kayalar motora bir git, kullan.10 dakikalığına veriyorlar.Birde o cadde de çok trafik oluyor.çok birşey anlamıyorsun motordan,oralarda daha sakin bir yer bulup kullanılsa daha iyi değerlendirilebilir.
    Ben bu gün sipariş verdiğim bağcılar oktay motora uğradım öylesine sohbet etmeye.Bir arkadaşımızın daha orda kırmızı pulsarını teslim alışına şahit oldum, gerçekten motoru bir kez daha sevdim ya. Sabırsızlanıyorum,gelsin artık,sabah cbf 150 ile çıkarken cbf i pulsar gibi hayal edip bakıyorum ama yok arkadaş, eşeğin aklına karpuz kabuğu düştü, ne yapsan olmuyor.

[SIZE=1]---
    Tmm ben gidiim kagithaneye saol bilgilendirdiğin icin insallah Allah kismet ederse bende mavi-siyah alip stickerlari sökücem depo üzerine duke deki gibi bi büyük bi sticker yazdirmayi düşünuyorum inş hayalde kalmayiz ilk işim benim cb yi satisa sunmak..

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Loverboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikli olarak bu baslık altında toplanan görüşlerini bildiren arkadaşlara ve desteğinden dolayı Ekrem ATA beyefendiye de çok teşekkür ederim.

7 Temmuzda aldım çiçeği burnunda bir makine 2,5 günlük 300 km deneyimi paylaşacağım;

Eksileri;

* Ayna görüş açıları çok kötü,
    * Selesi çok sert
    * Lastikleri çok iyi değil,
    * Artçı için çok rahat olmadığını söyleyebilirim.
    * Titreşim elcikler de çok hafif var, eldiven kullanmadım biraz karıncalanma yaptı eldivenle o sorunda olacağını sanmıyorum. Bu tarz motora oturuş pozisyonu açısından alışık olmadığımdan fren yaptığımda öne doğru atıyor o ara çok sıkıyorum elcikleri
    * Önceki motorum Chooperdı eşim Pulsara binince hem yuksekte olmasından hemde seri olmasından kaynaklı bir korku yasadı hala o korkuyu yenemiyoruz ap ayrı bir sorunum daha oldu:D

Artıları;

* 7.300 Fiyatı
    * Görüntüsü fotograflardan daha kaslı,
    * Seri gidiyor
    * Yakıt tüketimi çok başarılı 0,14- 0,18 kurus ortalama yakıyor
    * Aydınlatma iyi
    * Frenler iyi
    * Arka stop çok hoş
    * Depo kaplaması tahta gibi değil ABS Plastik
    * 4. ve 5. vites arasında sahte boş vites yok ve Pulsarı olan bir çok arkadaşımda da böyle bir sorun yok

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, sormak istediğiniz birşey olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olamaya çalışırım. Motoru almak isteyen almadan önce görmek isteyen iş yerime gelebilir bakabilir Küçükyalı E-5 üzerindeyim.

Fotoğraflarla Pulsar 200NS;

http://i.hizliresim.com/V2269q.jpg

http://i.hizliresim.com/nYY2Q1.jpg

http://i.hizliresim.com/vYYR6O.jpg

http://i.hizliresim.com/1jjr61.jpg

http://i.hizliresim.com/LddElJ.jpg

http://i.hizliresim.com/rYYR0B.jpg

http://i.hizliresim.com/722PBm.jpg

hocam maşallah çok güzel duruyor.senin motoru görünce fikrim değişti ve siyah almaya karar verdim bunun yanında diğer iki renkli olanlar oyuncak gibi kalıyor bence bajaj tek renk olmalı özellikle sarı ve bordo olan çok iyi ama tr piyasasında yok bende bunu almaya karar verdim belki ileide renk değişimi yapabilirim ruhsata işlemek 170 lira civarı tutuyormuş

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaslar temmuz ayinin ilk haftasi yapilacagi soylenen sevkiyattan motorlarini teslim alan kimse olmadi mi? (sevkiyat yapildi mi?)
    Konu cok durgun, hergun bir hevesle bakiyorum ama gelisme yok. Biraz video fotograf bekliyoruz. Aksesuar takan canta takan on siper takan ne bileyim elcik koruma vs..
    Neredesiniz pulsar sahipleri?
    gelebek bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Yağmur soğuk vız geliyor da urfa nın şu sicaklari bitiriyor. Hava bugün 43 yarin 45 derece :(

Oruç ile birleşince nerde klima oraya yerleş.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

megaslender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200ns
    Centil40 kardeş merhaba,

Yolculuk nasıl gidiyor. Bir olumsuzluk yoktur inşallah.
    Kardeş bizde hanımla bir ege seyahatine çıkacağız nasip olursa, artçı için çok zor oluyor mu yolculuk. Bel ağrısı falan. Birde topcase in ne marka ve kaç litrelik. Tavsiye edermisin.

Hayırlı yolculuklar dilerim.

Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba,

Salı günü öğleden sonra Samsun dan yola çıktım ve akşam Bolu Dağında konakladım.
    Çarşamba öğlen İstanbul da Kuralkan ziyareti gerçekleştirdim.

http://i.minus.com/iv8C3quvyqGtp.jpg

Ekrem Ata bey ile şahsen tanışma şansı yakaladım. Sağolsun çok sıcak karşıladı bizi. Kendisine yola çıkmadan önce ayrıntılı bir bakım yaptırmak istediğimi söyledim.

http://i.minus.com/ip3G0wLxNkmpy.jpg

Beni Bağcılar daki Oktay Motor a yönlendirdi.

http://i.minus.com/iLMlxPYMQvj4B.jpg

Selçuk bey 5000 km lik Türkiye turu yapan 2 arkadaştan biri. Sağolsun motorla ilgili oldukça bilgi edindim kendisinden.

http://i.minus.com/ibvPsQf0WOXFMY.jpg

Oktay bey sağolsun bakımı kendi elleriyle yaptı.

http://i.minus.com/ibxkFXSBbrxgVR.jpg

Bakım sonrası borcumu sorduğumda bana bakımın Kuralkan ve Ekrem beyin hediyesi olduğu söylendi ve ücret alınmadı. Ekrem beye jestinden dolayı teşekkür ederim.
    Ayrıca Ekrem bey akşam beni cep telefonumdan arayıp bir sorunum olup olmadığını sordu ve yolculuğum sırasında bir sorun yaşarsam kendilerini aramamı, ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi.

500 bakımında yağ filtresi değişmemişti. Buna rağmen mıknatısta biriken çapakların oldukça az miktarda olduğunu gördüm.

http://i.minus.com/i8GUbvUd31Shq.jpg

Akşam Çerkezköy de konakladıktan sonra Perşembe öğleden sonra Dereköy sınır kapısından Bulgaristan a giriş yaptım.

http://i.minus.com/itelWfMje0Zyl.jpg

Akşam üstü Burgaz şehrine vardım.

http://i.minus.com/ikAYEoxKNEzHr.jpg

Bu günlük yolculuk tamam. Dinlenme ve yemek zamanı.

http://i.minus.com/ika2YSIBt2298.jpg

Yol boyunca tek sıkıntım sert sele oldu. Önceki sayfalarda bir arkadaş şişme yastık alarak sorunu çözdüğünü söylemişti. Sağolsun. Önerisi çok işe yaradı.

Bir kaç kez benzin aldım ancak henüz depoyu doldurup hepsini toplamadığımdan şu an yakıt bilgisi veremiyorum. Sonraki mesajımda yakıtı da yazarım.

Yeni pulsarim gelmis yarin elimde.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Şuan motorum garajda dinleniyor.Aranıza katılmak çok güzel.Pulsar almaya karar verince ağustos 20 ye kadar bekleyemeyeceğimi anladım ve sıkı bir araştırmaya girdim.Ben Bursa da yazşıyorum ve istanbul peker motorun ilanını buldum sahibinden de.Ayın 15 inde gelicek olan motorlar için 3 adet kaldığını ve kapora aldıklarını söylediler bugün kesin almak için karar verdiğimde aradım ve yarım saate biz size dönücez dediler.Bu arada kuralkanın sitesinde bursa bayilerinin numaralarına baktım ve sırasıyla aradım.Önce kemalpaşa tükendi dedi.İnegöl açmadı.Bursa merkezde zaten test sürüşü yapmıştım ağustos 20 dedi.Sonra yenişehir bayisini aradım cevap vermedi cep numarasıda varmış sonradan fark ettim bir daha aradım ve elinde 1 tane siyah-kırmızı kaldığını fakat bir müşterisinin ayırttığını söyledi.Alıcak kişi kredi ile alıcakmış ve kredi çıkmamış adama.Öğlene doğru bayi ile tekrar irtibata geçtim ve adama kredi çıkmadı motoru istiyorsan gel al dedi atladım gittim ve aldım geldim.Yani bu bir şans olsa gerek.Sabah motoru almaya karar verip aynı gün sahip olabilen nadir kişilerdenimdir herhalde.

Motorla ilgili görüşlerim
    -Herkezin bahsettiği gibi aynalarda açı dar fakat bir arkadaşın bahsettiği gibi aynanında bağlı oldugu kontrol üniteleri hafif gevşetilerek istenilen açıda ayarlanırsa sorun ortadan kalkıyor.
    -Rodaj da olduğu için çok sıkamadım ortalama 75km/h ile 60km yol geldim arada dayanamayıp 2-3 kere gazladım performansı şahane
    -Frenler gayet güzel dikkatimi çeken birşey ön frene basınca cırcırcırcır gibi bir ses yapıyor sanki abs var ve pompalıyor gibi(yoksa abs mi var )
    -viteslere laf yok şakır şakır sorunsuz
    -sele evet sert ama her güzelin vardır sert bir yanı
    -yan sehpa açıkken göstergede yanması gereken bir ışık oldugunu okumustum ama öyle bir yer bulamadım sanırım göstergesi ilk çıkan modellerine göre farklı
    -benzin muslugu kitapçığında var gösterıyor ama ben bulamadım bile varsa soylesın
    -titreşim çok hafif var ama motor bu hepsinde var 1000RR - 600RR gibi sıkı makinalarda kullandım onlarda olan kadar titreşim söz konusu

Şimdilik bu kadar aranızda olmak çok güzel...
    centil40, hak_anm, reverse ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Arkadaşlar,
    Topcase takmak artık izne bağlanmış, Ruhsata işletmek gerekiyormuş...

Haberin Detayı: http://www.motoetkinlik.com/emniyetten-topcase-karari/

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı megaslender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Centil40 kardeş merhaba,

Yolculuk nasıl gidiyor. Bir olumsuzluk yoktur inşallah.
    Kardeş bizde hanımla bir ege seyahatine çıkacağız nasip olursa, artçı için çok zor oluyor mu yolculuk. Bel ağrısı falan. Birde topcase in ne marka ve kaç litrelik. Tavsiye edermisin.

Hayırlı yolculuklar dilerim.

Yolculuğumuz çok iyi gidiyor. Şu an Arnavutluk tayız. Motorla ilgili henüz hiç bir olumsuzluk yaşamadım.

Sele sertliğinin haricinde bir sıkıntı yok. Artçı için de herhangi bir sıkıntı yok. Artçı selesi bize göre oldukça iyi dizayn edilmiş. Artçı selesinin ön ortasında hafif çıkıntı var. AEA bu çıkıntıyı eleştirmiş ama tam tersine bize göre bu çıkıntı iyi bir ergonomi sağlıyor.
    Sele sertliğini şişme yastık ile çözdük. Hanımın hiç bir sıkıntısı yok sele ile ilgili. Benim boyum motora göre hafif kısa kalıyor ve (167 cm.) ayağımın ucu yere değiyor. Altıma bir de şişme yastık koyunca dur kalklarda, ışıklarda vs. şehir içinde zorlanıyorum. Bu nedenle şişme yastığı hanım kullanıyor ama uzun yolculuklarda (2 saatten sonra popom baya acımaya başlıyor) bazen sürüş esnasında ayağa kalkıyorum, eşim şişme yastığı benim altıma koyuyor, yaklaşık 15 - 20 dakika sonra iyice rahatlayınca tekrar yastığı eşime veriyorum. Bu şekilde yola devam ediyoruz.

Topcase konusuna gelince mutlaka taktırmanı öneririm. Topcase sayesinde artçı istediğinde arkaya yaslanabiliyor. Bu şekilde hem daha rahat hem daha güvenli yolculuk yapabiliyor. Topcase in varlığı artçıya güven veriyor ve daha rahat oturmasını sağlıyor.
    Benim kullandığım maxem marka 52 litre. 2 büyük kaskı birden içine alabiliyor. Gerçi şimdi içi dolu olduğu için artık kask koyamıyorum ama. Söküp takmak için iç tabanında 1 adet vidası var. İçteki vida ile sökülüp takıldığı için çok pratik değil. Ben motordan hiç çıkarmıyorum. Keşke anahtarla dışarıdan sökülebilen bir model alsaymışım daha kullanışlı olurmuş. Çantanın başına bir şey gelsin de değiştireyim diyorum, hatta üstüne sonradan portbagaj da ekledim ve bazen ona da eşya bağlıyorum ama sağlam çıktı namussuz, banamısın demiyor.

Ayrıca iyi kötü birde ön cam taktırmanı tavsiye ederim. Bana göre ön cam Pulsar a yakışmıyor, en azından benim camım yakışmadı, ancak uzun yolda asıl rüzgar insanı yoruyor. Yola çıkmadan önceki hafta 3 günlük Samsun - Sinop gezisi yapmıştık. Rüzgar nedeniyle biraz yorulmuştum. Taktığım cam beni çok rahatlattı. Ege nin rüzgarı sizi yorabilir. Rüzgardan başka da sıkıntınız olmaz zaten. Rüzgar derken önden göğüse gelen rüzgardan bahsediyorum. Yoksa motor yan rüzgarlardan fazla etkilenmiyor.

Yola çıkacak arkadaşlara tek tavsiyem mümkün olduğunca az eşya alsınlar ki otellerde yükle boşalt derken fazla zorlanmasınlar.

Sizin de yolunuz açık olsun, tekeriniz düz bassın.
    reverse, megaslender, conmech ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bir Çok Marka
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi ildeki bayii pesin fiyatina taksitle veriyor , bayii ismi verirmisin..
    Arkadaşlar Ben Trabzon Bayisinden aldım..

megaslender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200ns
    Yolculuğunuzun sorunsuz gitmesine sevindim. İnşallah böyle devam eder. Önerilerin için teşekkür ederim. Topcase resimlerde hiç 52 lik gibi durmuyor, ben 35 lik zannetmiştim. Anladığım kadarıyla en az bi 40 lık almam lazım. Kappa k46 düşünüyorum. Bugün çanta demiri siparişini verdim. Haftaya takarım muhtemelen ama topcase lere ruhsata işletme zorunluluğu getirmişler. Birde bu çıktı başımıza. Hayırlısı...

Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolculuğumuz çok iyi gidiyor. Şu an Arnavutluk tayız. Motorla ilgili henüz hiç bir olumsuzluk yaşamadım.

Sele sertliğinin haricinde bir sıkıntı yok. Artçı için de herhangi bir sıkıntı yok. Artçı selesi bize göre oldukça iyi dizayn edilmiş. Artçı selesinin ön ortasında hafif çıkıntı var. AEA bu çıkıntıyı eleştirmiş ama tam tersine bize göre bu çıkıntı iyi bir ergonomi sağlıyor.
    Sele sertliğini şişme yastık ile çözdük. Hanımın hiç bir sıkıntısı yok sele ile ilgili. Benim boyum motora göre hafif kısa kalıyor ve (167 cm.) ayağımın ucu yere değiyor. Altıma bir de şişme yastık koyunca dur kalklarda, ışıklarda vs. şehir içinde zorlanıyorum. Bu nedenle şişme yastığı hanım kullanıyor ama uzun yolculuklarda (2 saatten sonra popom baya acımaya başlıyor) bazen sürüş esnasında ayağa kalkıyorum, eşim şişme yastığı benim altıma koyuyor, yaklaşık 15 - 20 dakika sonra iyice rahatlayınca tekrar yastığı eşime veriyorum. Bu şekilde yola devam ediyoruz.

Topcase konusuna gelince mutlaka taktırmanı öneririm. Topcase sayesinde artçı istediğinde arkaya yaslanabiliyor. Bu şekilde hem daha rahat hem daha güvenli yolculuk yapabiliyor. Topcase in varlığı artçıya güven veriyor ve daha rahat oturmasını sağlıyor.
    Benim kullandığım maxem marka 52 litre. 2 büyük kaskı birden içine alabiliyor. Gerçi şimdi içi dolu olduğu için artık kask koyamıyorum ama. Söküp takmak için iç tabanında 1 adet vidası var. İçteki vida ile sökülüp takıldığı için çok pratik değil. Ben motordan hiç çıkarmıyorum. Keşke anahtarla dışarıdan sökülebilen bir model alsaymışım daha kullanışlı olurmuş. Çantanın başına bir şey gelsin de değiştireyim diyorum, hatta üstüne sonradan portbagaj da ekledim ve bazen ona da eşya bağlıyorum ama sağlam çıktı namussuz, banamısın demiyor.

Ayrıca iyi kötü birde ön cam taktırmanı tavsiye ederim. Bana göre ön cam Pulsar a yakışmıyor, en azından benim camım yakışmadı, ancak uzun yolda asıl rüzgar insanı yoruyor. Yola çıkmadan önceki hafta 3 günlük Samsun - Sinop gezisi yapmıştık. Rüzgar nedeniyle biraz yorulmuştum. Taktığım cam beni çok rahatlattı. Ege nin rüzgarı sizi yorabilir. Rüzgardan başka da sıkıntınız olmaz zaten. Rüzgar derken önden göğüse gelen rüzgardan bahsediyorum. Yoksa motor yan rüzgarlardan fazla etkilenmiyor.

Yola çıkacak arkadaşlara tek tavsiyem mümkün olduğunca az eşya alsınlar ki otellerde yükle boşalt derken fazla zorlanmasınlar.

Sizin de yolunuz açık olsun, tekeriniz düz bassın.

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Sele yüksekliğinden kimse bahsetmemiş. Cycle-ergo sitesinden baktım aynen yazıyorum.
    Ön tarafa doğru kayarsanız : 81.6
    Ortada : 82.1
    Arka tarafa dogru kayarsanız: 82.8

ben 1.65 lik adamım 2 ayağım parmak ucunda duruyor ve epeyce iri bi motor.Tek ayakla kullanım olursa problem olmaz. Başlıkta bu konuyla ilgili pek bilgi yok o yüzden yazdım belki yardımı olur. Bilgide yanlışlık olursa düzeltirseniz sevirim.
    hamzarat bunu beğendi.
    İzma da ne olaki?

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Test ettiğimde yorumlarımı belirtirken yazmıştım, selesi oldukça yüksek. Ha bide motor fotoğraflarda sanki cılız gibi görünüyor ancak daha geniş.

guanhumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200
    On cam icin baska markalardan uydurabilen varmi.
    Birde teknik bilgiler icin ayri bir sayfa acilabilirmi? Aynasini yag filtresini orta sehpasini on camini selesini nasil hangi markadan uyduracagiz diye bulmak icin 100 lerce sayfa ve bir kismi gereksiz mesajlari okumak zorunda kalmamamis oluruz.
    Yukardakilerle ilgili net tavsiyeleri bulabilmek icin iskence oluyor burasi.
    Yollarda gorusmek uzere

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı co2fix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan motorum garajda dinleniyor.Aranıza katılmak çok güzel.Pulsar almaya karar verince ağustos 20 ye kadar bekleyemeyeceğimi anladım ve sıkı bir araştırmaya girdim.Ben Bursa da yazşıyorum ve istanbul peker motorun ilanını buldum sahibinden de.Ayın 15 inde gelicek olan motorlar için 3 adet kaldığını ve kapora aldıklarını söylediler bugün kesin almak için karar verdiğimde aradım ve yarım saate biz size dönücez dediler.Bu arada kuralkanın sitesinde bursa bayilerinin numaralarına baktım ve sırasıyla aradım.Önce kemalpaşa tükendi dedi.İnegöl açmadı.Bursa merkezde zaten test sürüşü yapmıştım ağustos 20 dedi.Sonra yenişehir bayisini aradım cevap vermedi cep numarasıda varmış sonradan fark ettim bir daha aradım ve elinde 1 tane siyah-kırmızı kaldığını fakat bir müşterisinin ayırttığını söyledi.Alıcak kişi kredi ile alıcakmış ve kredi çıkmamış adama.Öğlene doğru bayi ile tekrar irtibata geçtim ve adama kredi çıkmadı motoru istiyorsan gel al dedi atladım gittim ve aldım geldim.Yani bu bir şans olsa gerek.Sabah motoru almaya karar verip aynı gün sahip olabilen nadir kişilerdenimdir herhalde.

Motorla ilgili görüşlerim
    -Herkezin bahsettiği gibi aynalarda açı dar fakat bir arkadaşın bahsettiği gibi aynanında bağlı oldugu kontrol üniteleri hafif gevşetilerek istenilen açıda ayarlanırsa sorun ortadan kalkıyor.
    -Rodaj da olduğu için çok sıkamadım ortalama 75km/h ile 60km yol geldim arada dayanamayıp 2-3 kere gazladım performansı şahane
    -Frenler gayet güzel dikkatimi çeken birşey ön frene basınca cırcırcırcır gibi bir ses yapıyor sanki abs var ve pompalıyor gibi(yoksa abs mi var )
    -viteslere laf yok şakır şakır sorunsuz
    -sele evet sert ama her güzelin vardır sert bir yanı
    -yan sehpa açıkken göstergede yanması gereken bir ışık oldugunu okumustum ama öyle bir yer bulamadım sanırım göstergesi ilk çıkan modellerine göre farklı
    -benzin muslugu kitapçığında var gösterıyor ama ben bulamadım bile varsa soylesın
    -titreşim çok hafif var ama motor bu hepsinde var 1000RR - 600RR gibi sıkı makinalarda kullandım onlarda olan kadar titreşim söz konusu

Şimdilik bu kadar aranızda olmak çok güzel...
    Hocam yan sehpa açık olduğunda dijital ekranda SIDE STAND DOWN yazısı çıkıyor yan sehpa açıkken motor viteste siz debriyajı sıkıyor bile olsanız çalışmıyor. Güzel bir ayrıntı ayrıca benzin musluğu ben hiç Türkiyeye gelen bir Pulsar da görmedim ayrıca benzin göstergesi yanıp sönmeye başladığı sırada hala içinde 4-5 lt bir yakıt kalıyor sanırım deponun şeklinden kaynaklı.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yan sehpa açık olduğunda dijital ekranda SIDE STAND DOWN yazısı çıkıyor yan sehpa açıkken motor viteste siz debriyajı sıkıyor bile olsanız çalışmıyor. Güzel bir ayrıntı ayrıca benzin musluğu ben hiç Türkiyeye gelen bir Pulsar da görmedim ayrıca benzin göstergesi yanıp sönmeye başladığı sırada hala içinde 4-5 lt bir yakıt kalıyor sanırım deponun şeklinden kaynaklı.
    Dostum gostergenin sol tarafi bajaj logosunun isiginin yandigi yerde baska resimlerde gordugum Side Stand Down yazisi yok bende ama dijital ekrana bakmadim varmi diye sehpa acikken motor calisiyor bende sanirim benim motorun sehpasinda musur yok kontrol edip resimde aticam

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Dostum gostergenin sol tarafi bajaj logosunun isiginin yandigi yerde baska resimlerde gordugum Side Stand Down yazisi yok bende ama dijital ekrana bakmadim varmi diye sehpa acikken motor calisiyor bende sanirim benim motorun sehpasinda musur yok kontrol edip resimde aticam
    Yan ayak açık ve motor ''viteste'' iken çalışmıyor demiş arkadaş. Belki siz boşta çalıştırıyorsunuzdur. Bu durumda çalışması normal.
    conmech bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Yan sehpa dayken motor çalışıyor ancak, motor vitesdeyken yan sehpa açıksa motor çalışmıyor. Yazıya ben de dikkat etmedim, bakmam lazım.

Bu arada arkadaşın yukarıda söylediği gibi kullanıcılar, test edenler deneyimlerini ayrı bir sayfada mı birlestirse ne yapsak. Sayfalarca yazılmış ama bilgi almak için giren adam kullanıcı yorumlarından çok daha pulsar i bile görmemiş adamlar yüzünden ancak polemikleri okuyor.
    centil40 ve meki 60 bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS

Ayaklık açıkken Side Stand sağda dijital kısımda yazıyor ve viteste iken çalışmıyor.
    Ayaklık açıkken boşta çalışıyor ama vitese takınca stop ediyor.
    Aynı özellik 1000RR da vardı
    azygos bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)