Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Herkese hayırlı akşamlar servis simgesini ekrandan nasıl kaldırıyoruz şu anahtar şeklinde olan simgeden bahsediyorum int de videosu var baktım ama nedense dönmedi o simge nerde yanlış yapıyorum bilen birisi açıklayabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı motoRaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Yaklaşık 2 aydır falan motoru gaz vermeden çalıştıramıyorum, servis bu duruma bir sıkıntı çıkarmıyor ve normal olarak görüyor. Fakat özellikle bu soğuklarda motor bir gece beklemiş bile olsa çalıştırırken ciddi ciddi gaz vermem gerekiyor. 2 ay öncesine kadar sadece marşa basarak çiçiçuv edip çalışırdı fakat artık en iyi havada bile ufacık gaz vermem şart oluyor. Sizde de durum böyle mi acaba? Bir de ne önerirsiniz bu durum karşısında?
    Güvenli sürüşler.
    yazılım yüklendi ise gaz vermeden çalışmaz, hafif gaz vererek çalıştırmanız lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı akşamlar servis simgesini ekrandan nasıl kaldırıyoruz şu anahtar şeklinde olan simgeden bahsediyorum int de videosu var baktım ama nedense dönmedi o simge nerde yanlış yapıyorum bilen birisi açıklayabilir mi ?
    anahtarı çevirin motoru çalıştırmayın trip iki yapın ve her iki düğmeye basılı tutun anahtar yani bakım işareti sönecektir.
    aksoyy bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Teşekkur ederim ben odometre yazan yerde deniyordum parmaklarım acıdı artık basmakdan,bayada sert tuşları.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün motora gidon yükseltme aparatlarını taktım.Oldukcada şık ve rahat ergonomik bir kullanıp sağladığını farkettim.Keşke daha önceden yapsaydım ama vakit ve uğraşmam istemem yüzünden erteledim.Muhammed kardeşimizden aldım aparatları.Sağolsun montaj hakkında faydalı bilgilerde verdi.Aparatı kendim tahtım.Servise götürüp sağını solunu çizdirmek istemedim.Elin adamı anahtarı hoyratca dayıyor alete kendiniz gibi hafif ve nazik değil.Öncelikle kafayı söktüm aparatları taktım.Gidonu tam sol tam sağ çevirdim.Genleşen kasan yerleri tespit edip rahatlattım sonrada kafayı montaj ettim.Gaz ve debriyaj telleri kasma yapıyor onlara dikkat etmek lazım.Benim en büyük sorunum elcik ısıtmalar oldu.Yeni aparatı takınca elcik ısıtma gaz kolu ayarını kaybetti onu kalibre etmek gerçekten uğraştırdı.

SAZMAN bunu beğendi.

Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mars yaparken amperimi yetmiyor acaba degisince düzeliyor mu
    Daha değiştirmedim ama iki servise sordum ikiside aküden dedi

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben servisle konuştum yazılım diyorlar hepsi , gidip yazılım attırıcam garanti kapsamında bakalım kesin çözüm olacak mı paylaşırım videolu olarak durumu

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    yazılım yüklendi ise gaz vermeden çalışmaz, hafif gaz vererek çalıştırmanız lazım.

bende yazılım yüklettim fakat hiç gaz vermeden çalışıyor,üstelik bir hafta çalışmadıgı halde tek marşta çalışıyor.
    yazılımdan sonra sadece topspeed düştü 135 km yapıyordu şimdi 125 km yapıyor.sürat merekım olmadıgı için önemsemiyorum ara sıra çevre yoluna cıkınca 3-5 dakika tapagaz gidiyorum.

Motosikleti
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende yazılım yüklettim fakat hiç gaz vermeden çalışıyor,üstelik bir hafta çalışmadıgı halde tek marşta çalışıyor.
    yazılımdan sonra sadece topspeed düştü 135 km yapıyordu şimdi 125 km yapıyor.sürat merekım olmadıgı için önemsemiyorum ara sıra çevre yoluna cıkınca 3-5 dakika tapagaz gidiyorum.
    Bende stop etme olayı çok arttı motorun acilen yazılım gerekli umarım yazılımla çözülür

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim servisim zaten toplamda 2 yazılım olduğunu söylüyor birine eski birine yeni diyorlar. Yeni dediğim de haziran ayında gittiğimde yine buydu yani pek de yeni sayılmaz ve bende de o yüklü. Fakat ben bi ara iki yazılımı da kullandım ve hiçbirinde topspeed 135 olmadı bende. Sizde nasıl oluyor da 135 in üstünü göremiyorsunuz ki ben 155 gördüm düz yolda maksimum ama şu ara azıcık zorlamayla 140küsürler ve biraz zorlamayla 150 görüyorum. Hatta daha dün gördüm. Hele hele 125 e düşmesi daha da ilginçmiş bir sorun bence.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsardaki saati düzeltip hafızaya alıyorum fakat kapatıp açtıktan sonra 1.00 dan başlıyor bilgisi olan varmı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Amin,cümlemize kazasız belasız yolculuklar.
    Saat aynen öyle. 1-2 kere ayarladım ama baktım saat ayarı yapmanın sonu yok bıraktım saat yok farzediyorum

Motosikleti
    Gosterge motor calistiktan sonrada kendini resetliyor oyuzden saat ayari kalniyor

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı motoRaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim servisim zaten toplamda 2 yazılım olduğunu söylüyor birine eski birine yeni diyorlar. Yeni dediğim de haziran ayında gittiğimde yine buydu yani pek de yeni sayılmaz ve bende de o yüklü. Fakat ben bi ara iki yazılımı da kullandım ve hiçbirinde topspeed 135 olmadı bende. Sizde nasıl oluyor da 135 in üstünü göremiyorsunuz ki ben 155 gördüm düz yolda maksimum ama şu ara azıcık zorlamayla 140küsürler ve biraz zorlamayla 150 görüyorum. Hatta daha dün gördüm. Hele hele 125 e düşmesi daha da ilginçmiş bir sorun bence.
    110 kiloyum iki kişi biniyormuşum gibi düşün
    birde rodajı yaparken lastikler orjinaldi 120 den sonra motor gidon tokatlıyor gibi rahat sürüş keyfi vermiyordu.motoru açmak için zorlamadım
    birde halen sürat yapınca hiz kesici işigini yakana kadar basıp vites değiştirmiyorum.normal aralıklarla vites değiştirip gaza basıyorum.düz yolda 125 yapıyor.
    yazılım olayına gelince beyindeki koda göre yazılım atıyorlar.benim koda göre yazılım yoktu.yazılım atılsa dahi motor kabul etmiyordu.beyin kodu ta hindistandan geldi.bir kere yazılım atıldı.olay bitti.yazılımdan sonra motorun ilk hareketi arttı.daha bir serileşti ama son surat biraz düştü önemsemedim.böyle gayet memnunum.

Motosikleti
    Arkadaşlar bugun aşırı stop etme problemi üzerine servise gittim yazılım attırmaya gidene kadar 8 kmde en az 10 kere stop etti dönüşte baya dolaştım 20 km yakın yol yaptım denedim 1 kere bile stop etmedi bilginiz olsun

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KumanBayram dostum ö.m den mesaj gönderemiyorum neden bilmiyorum,garip bir durum.O nedenle burdan yazayım.

Gidon aparatını takınca önceden olan titreşim ne ise o,extradan bir titreşim olmuyor.Fiyatı kargo dahil 70-tl.Aliminyumdan tornada işlenmiş,işçilik güzel.Bu aparatı takınca gaz ve debriyaj telleri kasıyor.Kafayı söküp kablo demetlerinden rahatlatmak gerekiyor.Kafanın 4 vidası var ikisi sağ yanda ikisi sol yanda.Sağ ve sol üst vidaları sökmen yeterli kafa aşşağı doğru eğiliyor ve kablolara mudahale edebiliyorsun.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    pulsara jant kırılıyor diye bok atanlar dün pendik de ölümle biten motor kazasına baksınlar tam emin olamazsamda honda cbr ıdı motorun ön jantı kollarfan kırılmış çerçevesi ve lastik saglam kalmıştı arkadaşa ALLAH dan rahmet diliyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsara jant kırılıyor diye bok atanlar dün pendik de ölümle biten motor kazasına baksınlar tam emin olamazsamda honda cbr ıdı motorun ön jantı kollarfan kırılmış çerçevesi ve lastik saglam kalmıştı arkadaşa ALLAH dan rahmet diliyorum.
    bu işi amma uzattılar ve uzatıyorlarda beyinden yoksun insanların pulsar cant kırıyor yea dediği bir durum kardeşim kaza anından hepsi kırılır aldığı darbe darbeyi nerden aldığı önemlidir ki kaldıkı pendikteki kazada adam öldü öldükten sonra jant sağlam kalsa neye yarar sen o jantı kıracak kadar hızlı kaza yapıyorsan ve hala hayattaysan bence nefes aldığın için dua etmelisin uçak bile yeri geliyor 2 ye bölünüyor kaza bu sonuçta
    kdiner ve Potenza bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Arkadaşlar stop etme ve çözümü için videomu inceleyebilirsiniz
    mavellen bunu beğendi.

arkadaşlar kullanıp beğendiğiniz kışlık motosiklet eldiveni var mı önerebileceğiniz ?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arkadaşlar birşey merak ettim. 200 NS ile 200 RS arasında hp ve tork bakımından ufak bir fark var. Motor blukları aynı diye biliyorum ben. Bu fark yazılımdan mı kaynaklanıyor?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Alıntı maroon5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kullanıp beğendiğiniz kışlık motosiklet eldiveni var mı önerebileceğiniz ?
    Prosev M102 Kışlık Motosiklet Eldiveni fena değil fiyatına görö bütçe var ise daha iyilerine bakabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)