Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pulsar_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Aynalar geldi haftasonu takar denerim artık.

Bu arada merak ettiğim bir konu var. Bajaj firması enjeksiyonlu modelleri sadece bizim uklemizde mi satıyor acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı pulsar_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i67.tinypic.com/2vuewe1.jpg
    Bu arada merak ettiğim bir konu var. Bajaj firması enjeksiyonlu modelleri sadece bizim uklemizde mi satıyor acaba?

Ben ayna yükseltme cıvatası aldım yeni ayna almaya gerek kalmadı, ayna görüntüsü baya tatminkar oldu. 30-40 lira verdiğiniz aynalar da çok farklı göstermeyecektir. Ben 10 liraya hallettim o işi.

Enjeksiyonlu Pulsar'ı ilk kullanan ülkeler arasındayız.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Arkadaşlar 400 lük lerin 2016 fuarına geleceği hakkında duyum aldım. Var mı bilgisi olan.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    17 aralık itibari ile ben de aranıza dahil oldum (Eski kötücüllerdenimdir )
    Pulsar konusunda daha önce şikayetler olan stop-resetleme sorunu vb nedeni ile uzak duruyordum , hatta bir süre Sym Wolf baktım , Mecidiyeköy Servisi Motoser'deki usta al güzel motor dedi hatta dedim beğenmezsem satar mıyız dediler satarız o zaman getirin bir tane dedim.
    Yanda Naked sport yazan modellerden.
    Yeni modellerden eski bahsedilen sorunların hiç birini yaşamadım motor gidiyor ve çok keyifli.1250 km sonunda memnunum.
    Açıkçası 8000 tl'ye bu motor diğer motorlarla kıyaslanınca çok iyi bir seçenek.
    Lastikleri henüz değiştirmedim , kuru zeminde keyifli olsa da ıslak zeminde çok güvenemedim bir kaç sefer arka tekeri kaydırdım bereket arka teker kayması ön teker gibi değil.
    Ayrıca Yamaha Ybr125 kullanımım ortada bakalım Pulsar'ın bana dayanımı nasıl olacak , kendisi için iyi bir test olacak.

Bana göre Pulsar'ın şöyle bir şanssızlığı var kullanıcıları motorlarını çok seviyorlar ve çok ilgililer tüm ufak sorunları da görüyorlar.

http://www.motosiklet.net/forum/mark...rileriniz.html

Hocam ayna yukseltme aparatını nereden aldınız? Ben aynayı değiştirmiştim. Dışa doğru daha çıkıntılı iyi gösteriyor fakat biraz alçak kaldı. Bir de sağ ayna bağlantı yeri düz paso mumuş neymiş onu tornacıda ters yaptırdık.( ya da tam tersi oldu) sol ve sağ aynı girişe sahip oldu. Ona göre bi aparat bulabilir miyim?

Bİ ŞİKAYETİM VAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM BAJAJ PULSAR 200NS KULLANICISIYIM MOTORUM 13 BİNDE ÇOKTA MEMNUNUM AMA EGZOZUNDAN GELEN SES YÜZÜNDEN ÇILDIRICAM MOTORU İLK AÇTIĞIM ZAMAN BİNİP GİDİCEĞİM TAM GAZ VERİYORUM EGZOZ BAŞLIYOR ZIRILTI YAPMAYA AMA ÖYLE BÖYLE DEĞİL MOTORU 10 DK SÜRDÜKTEN SONRA SES KESİLİYOR İÇİNDEN PERÇİNLERİMİ KOPTU DİYORUM KENDİ KENDİME Bİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRM

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ZİYAGEZGİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bİ ŞİKAYETİM VAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM BAJAJ PULSAR 200NS KULLANICISIYIM MOTORUM 13 BİNDE ÇOKTA MEMNUNUM AMA EGZOZUNDAN GELEN SES YÜZÜNDEN ÇILDIRICAM MOTORU İLK AÇTIĞIM ZAMAN BİNİP GİDİCEĞİM TAM GAZ VERİYORUM EGZOZ BAŞLIYOR ZIRILTI YAPMAYA AMA ÖYLE BÖYLE DEĞİL MOTORU 10 DK SÜRDÜKTEN SONRA SES KESİLİYOR İÇİNDEN PERÇİNLERİMİ KOPTU DİYORUM KENDİ KENDİME Bİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRM
    İlk önce büyük harflerle yazmayı burakın, internet ortamında bu " bağırmak" anlamına gelir, gözlerimiz normal yazıları da görebiliyor çok şükür.

İkinci olarak egzozdan gelen zırıltı sesi genelde egzoz borusunun(adını tam bilemedim şimdi) susturucuya bağlandığı yerdeki kelepçe(vidası)'nin gevşemesinden kaynaklı oluyor. Bir kontrol edin, gevşemişse sıkın..

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı pulsar_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i67.tinypic.com/2vuewe1.jpg
    hayırlı olsun. Nerden ne kadar aldınız? ben geçen baktım ama bulamadım çokda detaylı aramadım açıkçası
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Egzoz bağlantı kelepcesini kontrol edin sıkıntı onda değilse egzoz bağlantı vidalarını kontrol edin, tvs aynası veya Discovery aynası gayet iyi işinizi görür, dişlerle oynama yapmanıza gerek yok bire bir uyuyor tabi eğer farklı bir ayna kullanmadı iseniz. Sj4000 Wifi olanı kullanıyorum gayet memnunum, format faktory ve Windows medya maker ı düzenlemek için kullanabilirsiniz.
    sheriff87 bunu beğendi.

pulsar_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. Nerden ne kadar aldınız? ben geçen baktım ama bulamadım çokda detaylı aramadım açıkçası
    http://urun.n11.com/yedek-parca/tvs-...akim-P68072675
    toplamda 51 tlye geldi. ürün resimdekinin aynısı.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bajaj pulsarımı isteyen istanbullu arkadaş bu sitedenmi acaba? Üstü kapalı biraz konuştuk ama çok şüpheci. Olabilir. 2 bin km deki pulsarım satılık. Çizik yan yatma ıvır Zıvır yok. 2014model. İnazuma yı satınca birader binmeyi bıraktı. 6900 e vereceğim. Motor bodrumda. Motorcu arkadaşlara selamlar.........

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    İyi aksamlar
    Arkadaslar pulsar 200rs nin abs sistemini 200ns takamaz mıyım b

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ak.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi aksamlar
    Arkadaslar pulsar 200rs nin abs sistemini 200ns takamaz mıyım b
    Takarsın, 2000 liraya yakın paran gider. Bence çok daha ucuz olsa bile uğraşmaya değmez. Sadece ön tekere etki eden bir abs sistemi. Ayrıca arka tekeri kitleyip ön freni az sıktığın durumda ne yaptığı belirsiz bir sistem(çünkü arka tekerde de abs olması lazım normalde). Ön teker kaymadığı halde ABS çalışırsa kaza yaparsın.

3-4 gündür kullanmadığım motorumun ön lastik havası inmiş bu normal bir durum mu arkadaşlar. patlak olma ihtimali var mı?

HoodlumHavoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Havalar soğuk olduğu için lastik basınçları daha kısa sürede düşebiliyor. Ben de sık sık benzincilerde kontrol ederek doğru basınca getiriyorum. Büyük ihtimalle normal bir durumdur.

Motosikleti
    Dominar400
    Dün itibariyle tvs aynasını takmış bulunuyorum.hasanpaşadaki tvs bayisi 60 tl ye taktı.
    Tavsiye ederim,daha önce trafikte kör uçuş yapıyormuşum.

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    http://superbrace.com/ sitesindeki parcadan pulsarada yapicaz. amortisorun viraja yattiginizda on tarafin daha stabil gitmesini sagliyo. facebook grubu uzerinden sayi topluyoruz. uretim sayisina gore 100 130 arasi bir fiyati olacak. dusunen arkadaslar varsa iletisime gecebilirler. 05396013533
    . zamaninda gidon yukseltmeleride sayi alarak seri urettiginiz icin fiyat uygun olmustu. tek tek uretimde maliyet asiri yukseliyo

Motosikleti
    Dominar400
    Tvs aynayı ihmal etme...

Motosikleti
    2014 ybr esd
    bugün hava güzel 50km yapmışım pulsarla.on numara.7bin devirden sonra çıldırıyor motor.tvs aynası aldım ben de 45 tl ye kargo dahil ve kapıda ödemeyle

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Öncelikle herkese merhabalar

Forumu ve bu konu başlığını uzun süredir takip etmekteydim. Oldukça canlı bir forum olduğu ve Mengu16 ilgili kişiler olduğu için en sonunda dayanamadım ve aranıza katıldım... Kendimden bahsetmem gerekirse 20 yaşında, İzmir'de yaşayan bir üniversite öğrencisiyim. Okul zamanı İzmirde yaz döneminde ise genellikle kuşadasın'da yazlıkta oluyorum. 13-14 Yaşlarımdan beri, gerek dayılarımın amcalarımın gerekse arkaşlarımın scooterlarını çok kullandım. Bunlar genellikle spacy vb. aletlerdi. Fakat Adada yazlık bölge dışına çok çıkmadığımdan ve sadece yazın kullandığımdan ehliyet almamıştım ta ki 1 ay öncesine kadar. Artık ehliyetim de olduğuna göre motor almanın zamanı geldi

Soruma gelirsek; Totalde 8bin lira kadar bi bütçem var en fazla. Buna uygun olarak az çok kaliteli bir motor arıyorum. Bu fiyatlara siz de biliyorsunuz ki kaliteli sıfır motor almam imkansız ( Herhangi bir japon motoru olabilir; CBR 125 R, MT-125 gibi). 125lik motorlara bile 9binden başlayan komik fiyatlar istiyorlar. Ben de uzun zamandan beri araştırmama rağmen sürekli 2 motor arasnda kaldım: Bajaj Pulsar 200 ns ve Honda pcx 125... Diyeceksiniz ki ne alaka birbirinden çok bağımsız makinalar? Öyle olduğunun farkındayım fakat bütçe beni bu tercihi yapmaya zorluyor ve tabi ki ülkemizdeki kazık motorlu araç fiyatları... Pulsarı istiyorum çünkü 200 cc lik, 23.5 bg, büyük tekerlekli, vitesli,az yakan çok kaçan bi motor. Fakat iş kalite kısmına gelince işte orda insanın canı biraz sıkılıyor. Her ne kadar çin kadar kötü olmasa da bir japon olmadığı realitesi var ve samimi olmak gerekirse forumda özelikle son 10 gündür okuduklarım beni çok şaşırttı. Youtube'daki incelemelerde herşeyin yerinde olduğu alınabileceği söylenirken,sizler gibi bu motorun sahibi olup motorla birlikte yaşayan yani uzun süreli bir denemeye tabi tutan insanların bu kadar sorunla karşılaşmış olması biraz beni bu motordan soğuttu açıkçası.

"Bu fiyata böyle motor başka nasıl bulacaksın?" diyenler olacaktır ve haklı olduklarını da biliyorum ama sonuç olarak verdiğimiz paralar az miktarlar değil.Ben de bari japon olsun da scooter olsun kafasına girdim doğal olarak. Herhangi bir pcx forumundan bu kadar fazla şikayet duyduğumu hatırlamıyorum. Bir dipnot: Aslında ben en başında yeni kasa pcx almayı kafaya koymuştum fakat daha sonra İzmir- Kuşadası arası giderken yapacağım 110 km yol (70-80i otobanda) beni biraz pulsar almaya doğru zorladı.Pcx beni otobanda düşündürüyor (Sadece şehir içi kullanacağımı bilsem hiç düşünmem bile).Şu sorunları görmeseydim almıştım bile belki pulsarı ama şimdi bir de ikinci el alacakken çok kararsız kaldım. Son olarak scooter sürmekten çekinen,daha doğrusu ille vitesli motor olsun diye düşünen ve şekle önem veren birisi değilim. Bir pcx bile beni oldukça mutlu edecektir...

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Daha farklı ( az-çok istediğim standartlarda) motor önerilerinizi de görmeyi çok isterim.
    Hepinize iyi günler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)