Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar.
    Şu yakıt olayı hakkında bilgi rica ediyorum malum kitapçık falan vermediler.)
    Şimdi orta sehpada benzini fulledim 44 TL verdim.305 km yol yaptım.Yine fulledim ortalamam iyi gibi gözüküyor.
    Asıl sorun gösterge 2 çizgiden tek çizgiye düşünce ikaz lambası yanıp sönüyor ikazla birlikte hemen benzin alırım hep.Nitekim ikazdan 5 km sonra benzinlikteydim.
    İkaz ışığı teke düşünce yanıyor sonra ne oluyor?
    Tek çizgide gidiyor hiç çizgi kalmıyor mu?Tecrübe eden varsa Çizgisiz kaç km yol yapıldı.Bunlar hakkında tecrübe eden kardeşlerimden yardımlarını rica ediyorum.
    Eski makine ybr 125 12 lt ana 2 lt yedek vardı.
    Fullemeden sonra yedeğe ortalama 380 km de geçiyordu.
    Şaka bir yana Ybr gibi yakan makinem var üstelik arada gazı açıp kaçamaklarda yapmıyor değiliz.
    Neyse sorumu net bir şekilde anlatabilmişimdir umarım.
    Herkese iyi forumlar..
    Üstad tek çizgiden sonra çizgi kalmıyor ve benzin ışığı yanıp sönmeye devam ediyor ve yaklaşık 20-30 km gidiyor kullanıma göre. Bir kez yolda kalmıştı arkadaşım benzini söylemeyi unutunca.
    Selcuk89 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar.
    Şu yakıt olayı hakkında bilgi rica ediyorum malum kitapçık falan vermediler.)
    Şimdi orta sehpada benzini fulledim 44 TL verdim.305 km yol yaptım.Yine fulledim ortalamam iyi gibi gözüküyor.
    Asıl sorun gösterge 2 çizgiden tek çizgiye düşünce ikaz lambası yanıp sönüyor ikazla birlikte hemen benzin alırım hep.Nitekim ikazdan 5 km sonra benzinlikteydim.
    İkaz ışığı teke düşünce yanıyor sonra ne oluyor?
    Tek çizgide gidiyor hiç çizgi kalmıyor mu?Tecrübe eden varsa Çizgisiz kaç km yol yapıldı.Bunlar hakkında tecrübe eden kardeşlerimden yardımlarını rica ediyorum.
    Eski makine ybr 125 12 lt ana 2 lt yedek vardı.
    Fullemeden sonra yedeğe ortalama 380 km de geçiyordu.
    Şaka bir yana Ybr gibi yakan makinem var üstelik arada gazı açıp kaçamaklarda yapmıyor değiliz.
    Neyse sorumu net bir şekilde anlatabilmişimdir umarım.
    Herkese iyi forumlar..
    Son çizgiden sonra depoda hala benzin kalmış oluyor dağ başında çizgisiz 30 km kadar gittim depoda hala benzin görünüyordu ,
    Selcuk89 bunu beğendi.

knnder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 Ns
    yoğun iş temposu nedeniye 9 gündür binememiştim pulsarıma.1 saat kadar önce bi akşam turu yapayım dedim anahtarı taktım kontağı çevirdim herşey normal marşa bastım tık etti gösterge saat sıfırlandır h3 hatası ekranda belirdi ve arıza lambası yandı.bi kaç daha tekrarladım ama nafile tık diyip çalışmıyor.sonra arkadaşlarımı aradım başka bi motosikletten takviye yaptık çalıştı gazı kesmemizle stop etmesi bir oldu tekrar denedik bu sefer binip site içerisinde bir iki tur attım sürekli hafif gaz vererek durduğumda gene stop etti ve marş almadı.ustayı aradım akünün boşalmış olabileceğini yada konjektör arızası olabileceğini söyledi yarın aküyü şarj edip deneyeceğiz artık.göstergede akü şarj ikazıyla ilgili kısımda yanma olmadı bu arada.bu konuda başka fikri olan var mı?

hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    konjektör arızası olma ıhtımalı yuksek...

Akhelmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Biraz ara verdim
    Alıntı mcsultan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön camı ayrı satarmısın acaba ?
    malesef ayrı satamam

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı knnder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoğun iş temposu nedeniye 9 gündür binememiştim pulsarıma.1 saat kadar önce bi akşam turu yapayım dedim anahtarı taktım kontağı çevirdim herşey normal marşa bastım tık etti gösterge saat sıfırlandır h3 hatası ekranda belirdi ve arıza lambası yandı.bi kaç daha tekrarladım ama nafile tık diyip çalışmıyor.sonra arkadaşlarımı aradım başka bi motosikletten takviye yaptık çalıştı gazı kesmemizle stop etmesi bir oldu tekrar denedik bu sefer binip site içerisinde bir iki tur attım sürekli hafif gaz vererek durduğumda gene stop etti ve marş almadı.ustayı aradım akünün boşalmış olabileceğini yada konjektör arızası olabileceğini söyledi yarın aküyü şarj edip deneyeceğiz artık.göstergede akü şarj ikazıyla ilgili kısımda yanma olmadı bu arada.bu konuda başka fikri olan var mı?
    öncelikle geçmiş olsun H05 dt8 25 diye bir arza verir önceki motorumda bir türlü çözemediğimiz arzadır kendileri her ne kadar aküden de deselerde akü değişimiyle devam edip sonucu geçirdiğim kaza ile sonuçlanan arzadır akü üzerinde durulacağı gibi konjektörü es geçmemeni öneririm ben hareket halinde çok karşılaştım bir anda ateşleme falan kesiliyor gösterge resetliyordu bir iki derken sonunda kaza yaptım ve göstergede aküyle alakalı hiç bir ışık yanmıyordu gel gelelim panelin resetlemesi bana aktarılan bilgiye göre akünün düzensiz akım göndermesinden kaynaklandığı için panel kendini korumaya alıyormuş bundan dolayı bu durumla karşılaşıyormusuz akünün bitik olması değilde bozuk olmasından dolayı peki bu durumda konjektör ne işe yarar konjektör altarnatörün ürettiği akımı ayarlamaya yarayan parça olduğuna göre ve düzensiz akım gidiyorsa yuksek akımdan dolayı panel resetliyorsa bu durumda konjektöre odaklanmamız gerekmezmi keza bu motorda sigorta gibi kavram varken o sigortalarında atmaması ve böyle bı sıkıntının deneme yanılma ıle çözüme ulaşması hala anlam veremediğim durumdur sorunun çözülene kadar mümkün mertebe kullanmamanı zorunlu olarak kullanman durumunda pür dikkat olmanı ve parmaklarını asla debriyaj manetinden bırakmamanı tavsiye ederim geçmiş olsun
    ismo61, Selcuk89 ve srkn.ks bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

mcsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Akü ışığı motor çalıştığı anda yanmıyor. Şarz etmiyorsa, hareket ettikten bir kaç dakika sonra yanıyor. Tecrübe ile sabit . Akü boşaldığı an ateşleme de kesiliyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 Ns
    Akü sıkıntısı konusundaki tavsiyeler için tesekkurler arkadaslar dikkate alacagim.akuyu soktum yarin akuyu once bi sarja takalim sorun devam ettigi takdirde konjektore yonelecegiz umarim baska bi problemi olmaz.artik o sure zarfinda dikkat etmek gerekli gorunuyor.3000e yaklastim bu zamana bi sıkintiyla karsilasmamistim 9-10 gundur yerinden kipirdatmayinca kusuyormus demek

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Akü sıkıntısı konusundaki tavsiyeler için tesekkurler arkadaslar dikkate alacagim.akuyu soktum yarin akuyu once bi sarja takalim sorun devam ettigi takdirde konjektore yonelecegiz umarim baska bi problemi olmaz.artik o sure zarfinda dikkat etmek gerekli gorunuyor.3000e yaklastim bu zamana bi sıkintiyla karsilasmamistim 9-10 gundur yerinden kipirdatmayinca kusuyormus demek
    ben 2 hafta binmedim tek marşla çalışmıştı sarja takmadan doluluğuna baktır önce
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Serviste test cihazı varsa motora bağlayıp sıkıntı nerede bakabilirler. Aküyü beklemeden konjektöre bakmak istersen, motoru çalıştırın ve akü bağlantı kablolarını ölçün. 14.2-14.8 volt aralığında olması gerekir. Altı veya üstü durumunda muhtemelen konjektör bozuk demektir.
    ismo61 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 Ns
    Banada bu kadar surede mantiksiz geldi havalarda iyi oldugu halde,kime sorsam internettende baktigim kadariyla 10 gunluk bi surede olabilir bu durum demisler eski bi akude degil oysaki.Akunun voltajina bakartircaz artik.motosikleti yurutup servise goturebilsem cok daha saglikli olacak ama suan zor gibi

arkadaşlar selam, kanuni motor'un sattığı hiçbir ürünü almayın.... kanuni pony aldım eşime sıfır km...43 km.sonra 1500tl. zararla sattım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

43 km. gidebilmesi için 5 kez akü şarz oldu, 2km.gidip, stop ettikten sonra birdahada çalışmazdı, iterek eve getiriyordum....

Hocam aynı olayı bi kaç saat önce yaşadım dün herhangi bir sıkıntı yokken bugun kontağı çevirdim sanırım enjeksiyon sesi ya da yakıt pompası sesi her neyse o ses çıkmadı marşa bastım, ilk almayacak gibi yapıp sonradan çalıştı. Biraz acelem vardı işimi hallettim, eve dönüşte çalıştırırken aklıma hiç gelmedi dikkat etmedim. Yarın dikkatlice bakacağım devam ediyorsa hemen servisle görüşmeyi düşünüyorum. Çok anlamam ama aklıma gelen şey havalar birden soğudu (16 derece idi) alakası var mıdır bilmem. Foruma girip sadece yazılanları okuyorum. Mesaj sayım az diye motoru kötülediğim falan düşünülmesin.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Aksesuar takabilmek için iki ayna arasına demiri(alüminyum askı borusu) yaptım. Baya zamanımı aldı.

B65, kdiner ve hitit63 bunu beğendiler.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı flame1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam, kanuni motor'un sattığı hiçbir ürünü almayın.... kanuni pony aldım eşime sıfır km...43 km.sonra 1500tl. zararla sattım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

43 km. gidebilmesi için 5 kez akü şarz oldu, 2km.gidip, stop ettikten sonra birdahada çalışmazdı, iterek eve getiriyordum....
    1500 tl zarar edeceğinize 50tl ye bi akü alaydınız.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    Arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim. aktif araç sürücüsüyüm, Ufak tefek scooter tecrübem var ama vitesli motor tecrübem yok. Pulsar 200 ns in sele yüksekliği 80 cm civarı sanırım. boyum 175, bayide motorun üstüne oturunca motor yüksek geldi bana. parmak uçlarımda ayakta durabiliyordum. bu yeni başlayan birini zorlar mı? sırf bu yüzden duke 200'e de yönelebilirim. şimdiden teşekkürler yorumlarınız için

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim. aktif araç sürücüsüyüm, Ufak tefek scooter tecrübem var ama vitesli motor tecrübem yok. Pulsar 200 ns in sele yüksekliği 80 cm civarı sanırım. boyum 175, bayide motorun üstüne oturunca motor yüksek geldi bana. parmak uçlarımda ayakta durabiliyordum. bu yeni başlayan birini zorlar mı? sırf bu yüzden duke 200'e de yönelebilirim. şimdiden teşekkürler yorumlarınız için
    ben 1,63cm boyla kullanıyorum, tek sıkıntım durduğum yerde ileri geri harekette sıkıntı yaşıyorum hareket halinde ışıklarda bir sıkıntı yaşamıyorum.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.69 ile kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yok. Daha önceki motorum bundan çok daha yüksekti. Onda da bir sıkıntı yaşamamıştım.

Dün bahsettiğim kontağı açınca göstergeler hareket ederken çıkan sesin çıkmaması problemi bugün olmadı. Fakat marşa basınca tutukluk yapar gibi çalıştı. Sorun aküde olabilir mi? Bi fikri olan varmı?

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Beyaz pulsarımla 518 km oldu. Dün bakıma götürdüm 4.44 motora. Kaldırım yenileme çalışması olduğu için motoru içeri alamadılar :D Bu günde aradım bitmemiş daha. Gidecek arkadaşlara duyurulur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)