Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı tunahanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun bende 570kmde pulsar aldım ortalama bi depoyla 285km yaptım ortalam 18 kurus yapıyor.baklaım zamanla gorucez rodaj diye cokmu yakıyor. yoksa 5binden sonra düşermi zaman....
    dostum rodajda bende 18 kr yaktım, şu anda 4000 i geçtim basıyorum biraz, hakkıyla kullanıyorum 16 17 kr civarında seyrediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8115 tl ye motor al daha ne yuzgorumluğe ya battık battık, cumartesi alırsam neden olmasın gelirim, alamazsam driftle gelirim söz vermim drifte pazar gunu gorucu gelebilir o gün gelsin hallederiz, sağlık olsun arkadaşın motoruda hayırlı olsun inşallah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Ayıp ettın artçı olursun bana en kötü yeterki gelmek iste tabi benim gitceğim garantı degıl tunahanla ama bakalım hayırlısı dediğin gibi o gün gelsin belli olur bakımım geldı benımde fırsat bulup bakıma sokarsam gidicem işte..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Aldık gezdik keyfini sürelim dedik. Birazcık aldık.5000 km yaptık ama doymadık.
    Beklenen haber geldi Bingöl işimiz oldu.
    Kararsız kaldım şimdi.
    Bingölde mart sonuna kadar motor kullanılmaz neredeyse havalar yollar buz malum o yüzden götüremem.mart nisan da izinde gelip istanbuldan alsammı yazın kullanmak için yoksa yaza Allah kerim deyip satıp gitsemmi ?
    3 ay içinde motordan ayrılmakda zor geliyor yahu..
    Ne gül olmak kolay ne de bülbül!Bülbül olmayı istersen bir ömür boyu yanacaksın!Gül olmayı seçtiysen bir ömür boyu solacaksın

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı Aka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldık gezdik keyfini sürelim dedik. Birazcık aldık.5000 km yaptık ama doymadık.
    Beklenen haber geldi Bingöl işimiz oldu.
    Kararsız kaldım şimdi.
    Bingölde mart sonuna kadar motor kullanılmaz neredeyse havalar yollar buz malum o yüzden götüremem.mart nisan da izinde gelip istanbuldan alsammı yazın kullanmak için yoksa yaza Allah kerim deyip satıp gitsemmi ?
    3 ay içinde motordan ayrılmakda zor geliyor yahu..
    +1
    Ben de aynı durumdayım kardeşm 11.000 yaptık doyamadık
    Afyonkarahisar'a tayin çıktı ne yapacağımı bilmiyorum, korumalı kıyafet iş görürmü, yollar buz. Kışı uzun. Çok kararsızım. :(
    Aka bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı KnnBy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B][B][B]Merhaba arkadaşlar

11 ekim 2014 tarihinde bu motoru almış bulunuyorum. yalnız şöyle bir problem var yardımcı olursanız sevinirim
    yakıtından hiç memnun değilim hesaplamalarıma göre kilometrede 230 kuruş yakıyor.depoyu fulledim 185 km yol yaptım ve tekrar fulledim 42 tl benzin aldım. 42tl/185km yaptığımızda 0,23 sonucunu alıyorum.
    not: hızlı gitmiyorum hızlıdan kastım motoru üzmeyerek sakin kullanımda bu sonuçları alıyorum

bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    dostum sorun yok merak etme. kilo ile alakalı olabiliyor. benim 2 nci pulsarım 110 kiloyum 22 kurus altına indiremedim 2 side sıfır motordu. bu az ölçen arkadaslar ya cok zayıflar yada baska bir şekilde ölçüm yapıyorlar benim bulunduugum yer izmir dikili yani trafik yok dur kalk yok sürekli olarak izmire gidip geliorum. 80km hız ile denedim aynı sonuc hemen hemen 130 km hız ilede denedim. bence agırlık cok fark ettiriyor. hele topcase falanda oldumu fark yaratıyordur diye tahmin ediyorum.. ilk motorumunda yapaılmayan kalmadı ama yakıt hep 22 kurusu idi. motoru actılar falan ama nafile. 2 nci motorda da aynı degerleri görünce ben böyle bir yorum yaptım yani ... herkese kazasız sürüşler.

KnnBy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sorun yok merak etme. kilo ile alakalı olabiliyor. benim 2 nci pulsarım 110 kiloyum 22 kurus altına indiremedim 2 side sıfır motordu. bu az ölçen arkadaslar ya cok zayıflar yada baska bir şekilde ölçüm yapıyorlar benim bulunduugum yer izmir dikili yani trafik yok dur kalk yok sürekli olarak izmire gidip geliorum. 80km hız ile denedim aynı sonuc hemen hemen 130 km hız ilede denedim. bence agırlık cok fark ettiriyor. hele topcase falanda oldumu fark yaratıyordur diye tahmin ediyorum.. ilk motorumunda yapaılmayan kalmadı ama yakıt hep 22 kurusu idi. motoru actılar falan ama nafile. 2 nci motorda da aynı degerleri görünce ben böyle bir yorum yaptım yani ... herkese kazasız sürüşler.
    1,73 boy 85 kiloyum. topcase de yok. anlamadım gitti bir türlü. eğer böyle ise ben bu motoru kullanmam satarım. bir önceki motorum yamaha ybr 125 2013 modeldi. şimdi bu motorla kıyaslama yapmıyorum ama sonuçta pulsar 200 lük bir motor. ybr ise 125 lik. ybr nin deposunu doldurduğumda ne zaman petrole uğradığımı unutuyordum. yanlış anlaşılma olmasın motoru kötülediğim yok. on numara bir motor sürüş zevkli torku gazlaması süper. Amma velakin benzin konusu beni üzüyor. 1 lt ile 45-50 km gidildiği söylendi bende gittim aldım hemen. doğrumu yaptım yanlışmı bilemiyorum. şu andaki kilometre 680. herkese keyifli kazasız sürüşler dilerim..

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum rodajda bende 18 kr yaktım, şu anda 4000 i geçtim basıyorum biraz, hakkıyla kullanıyorum 16 17 kr civarında seyrediyor.
    işallah düşer baklaım zamanla ya 4bine gelene kadar can sıkcak desene )

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı KnnBy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,73 boy 85 kiloyum. topcase de yok. anlamadım gitti bir türlü. eğer böyle ise ben bu motoru kullanmam satarım. bir önceki motorum yamaha ybr 125 2013 modeldi. şimdi bu motorla kıyaslama yapmıyorum ama sonuçta pulsar 200 lük bir motor. ybr ise 125 lik. ybr nin deposunu doldurduğumda ne zaman petrole uğradığımı unutuyordum. yanlış anlaşılma olmasın motoru kötülediğim yok. on numara bir motor sürüş zevkli torku gazlaması süper. Amma velakin benzin konusu beni üzüyor. 1 lt ile 45-50 km gidildiği söylendi bende gittim aldım hemen. doğrumu yaptım yanlışmı bilemiyorum. şu andaki kilometre 680. herkese keyifli kazasız sürüşler dilerim..
    Ybr bile bir litreyle 50 km gidemiyor.
    ayrica o yorumlar pulsar icin degil discovery icin yapildi.
    pulsar gucune ve gidisine gore oldukca makul olan 3 ~ 3.5 litre yakit tuketimiyle oldukca ekonomik..

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr bile bir litreyle 50 km gidemiyor.
    ayrica o yorumlar pulsar icin degil discovery icin yapildi.
    pulsar gucune ve gidisine gore oldukca makul olan 3 ~ 3.5 litre yakit tuketimiyle oldukca ekonomik..
    pulsar 200 ns yakit tuketim resmi verileri
    şehiriçi 3.5 litreyi gözden cikarin
    16 kuruş civarı

benim yüzlük 2.5 litre şehiriçi
    11-12 kuruş

o yüzden buyuk cc ye gecesim gelmiyor

biri 97 kg ile 145 kg

http://hizliresim.com/LomRQb][/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

=http://hizliresim.com/Y5mEE6][/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

=http://hizliresim.com/yngpJL][/url]

://hizliresim.com/MlmB4g][/url]

url=http://hizliresim.com/vorNlz][/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

rekor 1 litreyle 92 km ile bajaj discover 100

uzun yolda 102 km iddiaları da var
    neden getirmiyorlar 2015 te anlamadım
    ama bu hızla giderse 2016 ya gelir inşaallah
    çeşit artti çünkü

Motosikleti
    Artık Yok...
    bunu bu forumda defaatlarca dile getirdim.. yakıt hesabı kuruşla falan olmaz..
    her benzin firmasının yakıt birimi farklıdır ve her yakıt türünün litre birim fiyatı farklıdır kendi içinde.. shellin 3 çeşit benzin çeşidi vardır misal hepsinin yakıt birim değeri farklıdır..

Bunların dışında yakıt fiyatları devamlı dünya petrol varil oranlarına göre değişmektedir bazen düşer çoğunlukla çıkar ve 1hafta önce yapılan hesap 1 hafta sonra gene tutmaz.. o yüzden kuruş hesabı yakıtta tutarlı olmaz..

yapılıcaksa litre hesabı yapınız.. litre hesabı her daim bakidir.. ister 3 ay ister 3 yıl sonra..
    Aka, maktama ve hamzarat bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Henüz teslim almadım alınca genel kullanımda yakıt tuketimini yazarım yol hava kişi durumuna göre tuketim değişir.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı tunahanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işallah düşer baklaım zamanla ya 4bine gelene kadar can sıkcak desene )
    Koy karşına çay demle otur izle izle dur hacı. . benzın masrafından bınemıcen bu gıdısle tüm birikmişini benzıne harcıcan :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motoru cuma gunu cuma namazindan sonra teslim aldim.alanya mega motordan aldim.aldim almasina fakat motorun faturasi kesilmedigi icin plaka islerine baslayamadim.sistem bozukmus fatura kesememisler?.neyse motoru faturasiz aldim ciktım .yagmurlu hava olmasina karsin motorla sehir icinde 30 km dolastim.nede olsa yagmurda cevirme olmaz firsat bu firsat bol gezdim.motor hakinda soyleyeceklerim sunlar.
    1.motor kalkisi ivmelenmesi guzel.
    2.Frenler guzel.ön biraz sert gibi geldi bana.yani 2 parmakla kullanmak zor gibi.
    3.lastikler iyi.(forumda bir cok kisi degistrilmesini soylemis ama yagmurlu havada arkayi lastigi baya klitleme denemem oldu öyle hemen kaymaya baslamiyor.tabi viraj cikisinda gazi sonuna kadar acarsam lastik kayar tabi.aea test surusunde yaptigi gibi.yani standart bir kullanici icin lastikler makul.
    4.göstergeler iyi gorunuyor.
    5.motorda titresim dusuk devirlerde var. Rodajda oldugu icin 5000 deviri gecmedim ama oyle rahatsiz edecek kadar degil.eldiven kullandigim icin elciklerde pek hissedemedim titresimi.
    6.amortisorler biraz sert geldi bana ama rahatsiz edecek katar sert degil.
    7.oturak cok sert geldi.sunger takviyesi sart.
    8.vites gecisleri gayet yumusak.boşu bulmak bazen ugrastiriyor ama alisinca bulunur cok zor degil.

Genel olarak motor guzel bir motor ama burda bir cok arkadasin soyledigi gibi KURALKANİN acilen servisleri egitmesi ve Teknik malzeme ile donatmasi gerek.bir ornek vermek gerekirse .benim boyum 1.73. Kilom 75 haliyle motor bana yuksek geldi.servise goturdum nitrox ayarlasin diye.servisteki arkadas gitti bir boru anahtari aldi geldi baktim onunla her tarafi cizecek .DURRRRR dedim kalsin bende anahtar var dedim aldim motoru ciktim servistem.
    Ve son olarak MANAVGAT TA bir pulsar daha oldu ALLAH kerkese kazasiz belasiz surmeyi nasip etsin.yolunuz acik olsun.
    agrasiwe, kdiner, ENİGMA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin, bende tüm evrak tamam muameleci bir b plakayı bastıramıyor, bir şey olmazsa yinede motoru alıp gideceğim 4 günde plaka çıkmaz mı ya.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin, bende tüm evrak tamam muameleci bir b plakayı bastıramıyor, bir şey olmazsa yinede motoru alıp gideceğim 4 günde plaka çıkmaz mı ya.
    Anlaşılan senin muameleci aldığı parayı az bulmuş Ben tüm işlemleri kendim yapmıştım. Bir gün içinde tüm işlemlerim bitmişti.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Aynı muameleci benim evrakları yarım günde plaka ruhsatı çıkardı ama ben ertesi günden çok sıkıştırdım.

Motosikleti
    Evraklar plaka hazırmış bugün 4 ten sonra almaya gidicem, 6500 peşin ödedim hangi az bulmuşu ya, paranla rezil oluyorsun. İnşallah alır kazasız binerim inşallah.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Evraklar plaka hazırmış bugün 4 ten sonra almaya gidicem, 6500 peşin ödedim hangi az bulmuşu ya, paranla rezil oluyorsun. İnşallah alır kazasız binerim inşallah.
    Hangi bayiden aldiniz hocam

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    sis farı düşünüyorum ama 12v sis farları akuyu yermi şarj dinamosu sis farlarını kaldırırmı ? bilgisi olan varmı acaba? yada 5 voltluk ledmi taksam

Motosikleti
    Yanlış anlaşılma olmuş galiba peşin 6500 verdim gerisi kredi kartına taksit yaptırdım,motoru teslim aldım iş yerinde yatıyor kullanma nailine ulaşamadım henüz, sigortası yeni plakaya işlenmemiş pazartesi o hallolur yavaş yavaş trafiğe çıkarım parmak uçlarıyla yere temas ediyorum alıştırma yapmam gerek. Kalın sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

İlk izlenimlerim evet sele kotu, benzin kokusu alıyorum, on gidin çok hareketli devamlı hareket halinde drift biraz sert olunca bu çocuk oyuncağı gibi oldu, gidişi güzel motor sesi berbat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Ön fren kaçırıyor gibi yeşil sıvı olmuş yarın akşam servise goturmak lazım hıdrolik goztergesinde de sıvı gozukmuyor sıvı kalmamış içinde kullanırken sorun yaratır mı arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)