Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    puyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler foruma yeni üye oldum sayılır bir sorum olucaktı.155 sayfaya tek tek bakamadım motosiklet genel olarak nasıl?Bu konuyu en baştan beri takip edenler daha iyi bilir genel olarak kullanıcılar memnunmu ne gibi sıkıntılar oluyor genellikle?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı puyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler foruma yeni üye oldum sayılır bir sorum olucaktı.155 sayfaya tek tek bakamadım motosiklet genel olarak nasıl?Bu konuyu en baştan beri takip edenler daha iyi bilir genel olarak kullanıcılar memnunmu ne gibi sıkıntılar oluyor genellikle?
    fiyatını sonuna kadar hakeden bi canavar motorun yanına gidince resimlerdekilerden daha güzel olduğunu görürsün üstüne binip yüksek devir çevirdiğin zaman sebepsiz yere gülersin böyle bir şey işte
    Pashapache ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Herkese merhaba

Genel olarak fiyat ve performans olarak cok basarili .
    Ortalama 16 krs. Yakit sarfiyati var sehir ici kullanima bagli degisir tabiki. Ilk bakimina kadar 500 km . Sarsintilar gevs3klikler olabiliyor montaja bagli bakimdan sonra fakli bir motora binmissin gibi oluyor. Tum civatalar sikiliyor. Titresim konusuna gelince abartili bir titresimi yok egsoz sesi gayet iyi her devirde farkli ses daha iyisi olamaz lastikler cok iyi degil yeni kullanicilar kesinlikle degistirmeli performans cok iyi vites gecisleri yumusak ve rahat genel olarak yeni bir motor her guzelin bir kusuru vardir aynalar cok iyi degil ince bir ayarla gorusu duzelte biliyorsun ama yetmez dersen farkli aynalar takilabiliyor ben taktirmadim henuz yeni bir motor aksesuarlar normal olarak yok ama herkes bunun icin calisiyor yakin bir zamanda tam oturmus olacaktir yedek parcada sikinti oldugunu dusunmuyorum olsada normal otmobilde bile 15 gun beklenebiliyor bence basarili herkese tavsiye ederim.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

As dostum servis tavsiyem yok malesef en kisa zamanda pulsarla yollarda gormek isteriz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

buzgibi yayla turu
    Yayla turu bizim isimiz [/QUOTE]

boğaz tur boğaz tur
    pardon
    yayla tur yayla tur

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:24 ----------

motosiklete lpg montajı yapanlar oluyormuş

merak edenlere duyrulur
    16 kuruş yakmakla 7 kuruş yakmak arasında fark var

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post3428885

by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    Merhaba herkese, Sakarya'daki pulsar kullanıcıları, yarın akşam (Perşembe) saat 19:30'dan sonra , Atatürk Parkı (Akm yanı)'nda tanışma-kaynaşma için toplanmak istiyoruz. Kimler gelebilir?

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Motorun her yerine aliminyum doğramacıların kullandığı hortumlu cam fitil lastiklerini yararak takviyeli ve ayaklı lastik fitiller taktım. Bir türlü o zemberek cırıltısını kesemedim. Gazlarken konsantrasyonumu bozuyor meret ses. Bugün servise götürdüm. Meğerse o cırıltı denge sensörü denen zerzevattan geliyormuş ve bir çok motorda aynı dert varmış.

Motorun orjinalinde denge sensörü yokmuş. Türkiyeye ihraç edebilmek için avrupa normlarına uymak zorunda kalmışlar ve denge sensörü eklemişler ama benzin deposunun altında şaseye ve vibrasyonun en fazla olduğu yere monte etmiş allahın armutları.

Kısacası cırılıtıyı kesemezseniz istikamet servis. Gidip durumu anlatın. Garanti kapsamında bir çare bulacaklardır.
    Aka ve Pashapache bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun her yerine aliminyum doğramacıların kullandığı hortumlu cam fitil lastiklerini yararak takviyeli ve ayaklı lastik fitiller taktım. Bir türlü o zemberek cırıltısını kesemedim. Gazlarken konsantrasyonumu bozuyor meret ses. Bugün servise götürdüm. Meğerse o cırıltı denge sensörü denen zerzevattan geliyormuş ve bir çok motorda aynı dert varmış.

Motorun orjinalinde denge sensörü yokmuş. Türkiyeye ihraç edebilmek için avrupa normlarına uymak zorunda kalmışlar ve denge sensörü eklemişler ama benzin deposunun altında şaseye ve vibrasyonun en fazla olduğu yere monte etmiş allahın armutları.

Kısacası cırılıtıyı kesemezseniz istikamet servis. Gidip durumu anlatın. Garanti kapsamında bir çare bulacaklardır.
    ellerinde yok bende yakalsık 1.5 aydır bekliyorum denge sensorunu. kafayı yedim vallaha sesden kulaklık takıyorum müzik dinliyorum duymamak için. 20 tl lik bir parça ama ellerinde halen yok fabrikanın.. beklemedeyiz.
    Pashapache ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    Arkadaşlar abiler ekrem bey bugün Tekirdağ bayisini aradim elinde pulsar varmi diye elinde varmis almayi düşünüyorum ama bi kampanya bekliyordum bayii fiyatlar articakmis öyle söyledi boyle birşey varmi varsa eğer vazgecelim almaktan ben bir iki ay sonra almaya düşünüyordum malum para topluyordum bunun icin fiyati artarsa alamiycam

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    bu apache aynası cakma mı?
    http://www.motorsikletyedekparcasi.com/TVS-APACHE-AYNA-FIEM-TK,PR-3127.html

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu apache aynası cakma mı?
    http://www.motorsikletyedekparcasi.com/TVS-APACHE-AYNA-FIEM-TK,PR-3127.html
    resimlerden çakma gibi duruyor. Orjinali yazılı "OBJEKTS IN THE MIRROR ARE CLOSER THAN THEY APPEAR"

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    ayna için tvs aynasına 50 55 lira vermeyin boxer veya discover aynasıda gayet güzel gröüş sağlıyor daha ucucza gelir

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Merhaba arkadaşlar motorum ilk bakımda yağı servisin elinde bulunan REPSOL motorcycle 15W50 "API SJ" yağı ile değişti daha üzerinden 2300 km geçmiş olmasına rağmen yağ köpürdü simsiyah oldu ve vites geçişleri zor geçmeye başladı. Ayrıca ikinci vitesde iken gazı çekip bıraktığımda motor freni yapması gerekirken kendini boş vitese geçiriyor motor. Yağı değiştireceğim ancak hangi yağ öneriliyor şuan hepsiburada.com da API SL sınıfında Castrol GTX 20w50 yağ var onu mu kullanmalıyım yoksa motosiklet için yağı ayrı mıdır ? Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motorum ilk bakımda yağı servisin elinde bulunan REPSOL motorcycle 15W50 "API SJ" yağı ile değişti daha üzerinden 2300 km geçmiş olmasına rağmen yağ köpürdü simsiyah oldu ve vites geçişleri zor geçmeye başladı. Ayrıca ikinci vitesde iken gazı çekip bıraktığımda motor freni yapması gerekirken kendini boş vitese geçiriyor motor. Yağı değiştireceğim ancak hangi yağ öneriliyor şuan hepsiburada.com da API SL sınıfında Castrol GTX 20w50 yağ var onu mu kullanmalıyım yoksa motosiklet için yağı ayrı mıdır ? Teşekkürler.
    kesinlikle motul yağ kullanman gerek. ben aldıgım gınden bu yana kullanıyom ve 2000 de bir degiştiriyorum serviste. 4240 km motorum. ne kadar erken degiştirirsen ok adar okadar iyi olur motor için özellikle yaz aylarında. 5000km gitcek yağ yok zaten
    katilkoala bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Peki hocam öteki yağı koysam bir sorunla karşılaşır mıyım ? Castrol GTX 20w50 API SL Şuan indirime girmiş 4 LTsi 45 TL'ye geliyor yoksa illaki motosiklet yağı mı kullanılmalı.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hocam öteki yağı koysam bir sorunla karşılaşır mıyım ? Castrol GTX 20w50 API SL Şuan indirime girmiş 4 LTsi 45 TL'ye geliyor yoksa illaki motosiklet yağı mı kullanılmalı.
    Antalya servisi "firma castrol öneriyor ama ben motul tavsiye ederim" dedi. Zira ben de Motul konmasını istiyordum zaten. 45 tl alıyor Motul için, fakat firmanın yaptığı anlaşmayla servislere sadece castrol koymaları söylenmiş. Diğer markalarda garanti dışına çıkacağını da söyledi servis. Şimdilik böyle bir yaptırım yokmuş fakat Bajaj servislerinden diğer marka yağ reklamlarını bile sökmeleri istenmiş.

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı katilkoala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya servisi "firma castrol öneriyor ama ben motul tavsiye ederim" dedi. Zira ben de Motul konmasını istiyordum zaten. 45 tl alıyor Motul için, fakat firmanın yaptığı anlaşmayla servislere sadece castrol koymaları söylenmiş. Diğer markalarda garanti dışına çıkacağını da söyledi servis. Şimdilik böyle bir yaptırım yokmuş fakat Bajaj servislerinden diğer marka yağ reklamlarını bile sökmeleri istenmiş.
    yalan dostum. oyle bir anlasma yok. firmanın kendi yagı var salında ama türkiye ye getirtemiyolar evrak işlerinden dolayı. o serv,s motul daha pahalı oldugu için daha fazla kar elde etmek için resmen yalan soylemiş. benim serviste aldıgım günden bu yana motul yağ konuluyor. castrol kalın gelir 15/50w olması gerek yağ olarak da. özellikle yaz aylarında. garanti dışı kalma söz konusu degildir siz kendiniz gerekirse alın gidin yağınızı koymak zorundalar eger ellerinde yok ise... servislere pek güvenmeyin şimdilik. gerekirse direkt açın telefon müşteri hizmetlerine....

gönül rahatlığıyla motul yağ koydurabilirsiniz..

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Ben servise de "Motul yağ var mı?" diyerek girdim zaten Sağolsun çok ilgili bir arkadaştı herhangi bir marka için ısrar etmedi, hatta kağıt filtre için de gerek yok ama için rahat edecekse değiştirelim dedi değiştirttim. Hatta "Antalya - Tayfun Motor'dan Birol" kardeşime buradan teşekkürleri bir borç bilirim çok ilgili ve işinde iyi bir arkadaş.

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz

Arkadaşlar, Allah Aşkına eksozu bu hale gelen var mı bu nedir ya, şans mı kader mi,
    MOTORU kitapçıktaki rodaj hız limitleri neyse öyle kullanıyorum. Bu hız limitleri çok saçma düz yolda bile bayılcak mış gibi oluyor. 6. vites max. 48 km/h ile gidilir mi ya, acaba ekzosun boyası bu yüzden mi attı. Kitapçıkta rodajı düzgün yapamazsanız eksoz sararır denmiş. ben kitapçığa göre yaptım komple boya attı.
    Lütfen sizin kullandığınız vites hız aralıklarını yazar mısınız. en fazla hangi devirde kullanıyorsunuz. Bu işe bi açıklık getirelim artık.
    Şu eksoza bak, 1 hafta olmadı daha. Deneyimlerini paylaşanlara çok teşekkür ederim.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Hocam onun rodajla falan pek alakası olduğunu sanmıyorum, üzerine sökücü bi madde gelmiş olabilir.
    Bu arada ankara veya antalyadan almayı düşünüyorum pulsarı. Bildiğiniz elinde hazır olan bayii var mıdır ve antalyadan alacak olursam bana 1 gününü ayırıp plaka ve ruhsat için yardımcı olacak birisi var mı?
    162 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı 162 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imagizer.imageshack.us/a/img673/1976/us8kKF.jpg

Arkadaşlar, Allah Aşkına eksozu bu hale gelen var mı bu nedir ya, şans mı kader mi,
    MOTORU kitapçıktaki rodaj hız limitleri neyse öyle kullanıyorum. Bu hız limitleri çok saçma düz yolda bile bayılcak mış gibi oluyor. 6. vites max. 48 km/h ile gidilir mi ya, acaba ekzosun boyası bu yüzden mi attı. Kitapçıkta rodajı düzgün yapamazsanız eksoz sararır denmiş. ben kitapçığa göre yaptım komple boya attı.
    Lütfen sizin kullandığınız vites hız aralıklarını yazar mısınız. en fazla hangi devirde kullanıyorsunuz. Bu işe bi açıklık getirelim artık.
    Şu eksoza bak, 1 hafta olmadı daha. Deneyimlerini paylaşanlara çok teşekkür ederim.
    Saygıdeğer kardeşim;
    Yardımcı olabilmek amacı ile önceden de yazmıştım. Kilometreye kafayı takma. Gözün devir saatinde olsun. 6.vites 7.000 devirler civarında kullan. Aşağıda ki viteslerde 7.000 deviri aşmadan motor vites istedikçe ver.

Ayrıca egsozun bu hali garip. Ya kimyasal bişey bulaştı ye da motor çok sıkışıp egsozu kavurmuş olmalı.
    162 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)