Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    1- Evet A2,
    2- Adam gibi motorcu eksik parça ile satış yapmaz, o satıştan da hayır gelmez. Motorun kilometresi değil o kilometreye nasıl geldiği önemli. Dürüst ve deneyimli birinden motor alman en doğrusu olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Superlight yazısını silip harley stikeri yapıştırmayı düşünüyorum ama harley etiketi türkiyede yok ebay sitesinde var yurtdışından söylemek istemiyorum türkiyede illaki vardır ben bulamadım bilen var mi

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Evet A2,
    2- Adam gibi motorcu eksik parça ile satış yapmaz, o satıştan da hayır gelmez. Motorun kilometresi değil o kilometreye nasıl geldiği önemli. Dürüst ve deneyimli birinden motor alman en doğrusu olur.
    Çok teşekkür ederim. Allah izin verirse çok yakında bende SL200 ile aranızda olacağım. Sağlıcakla kalın.
    omrustun bunu beğendi.

Merhabalar ben de yeni katıldım aranıza.Ankara'da oturuyorum.Sigorta işiyle ilgili sıkıntımı bir türlü çözemedim 1500-1800 lira gibi rakamlar çıkıyor onu bir halletsem rahat rahat motorumu kullanmaya başlayacağım hayırlısı ile.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bu rakamlar 2016 model içinmi
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @urg ; hoşgeldin ...
    Ankara'da baya bir SL oldu, sezon başı bir Ankara yapacağız artık

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Abiler öncelikle selamınaleyküm ben 17 yaşındayım a1 ehliyet alıcam sl 200 bana çevirmede ne gibi sıkıntılar yaratır bitek cc sınırı uymuyo beygir falan uyuyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

He birde sigorta bana kaça patlar yaş 19 ilk aracım 2015 sl için

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    @shadowmaster Bekleriz �� Burda konuşup motor üzerine muhabbet ettiğimiz insanlarla yüzyüzede muhabbet etmek isterim doğrusu ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

@urg bende Ankara dayım iki ay önce yaptırdım ben sigortayı en uygunu Axa sigortaydı o zaman 750₺ ye yaptırmıştım ben

Beyler şu ön çamurluğa takılan kartal kafasının alt kısmı yokmu bana sadece üst tarafını yollamışlar ne çivi var nede alt taraftaki monte edilcek parça adamları aradım yapistirarak kullan diyorlar saka gibi yapistirilarak kullanılır mi neyle yapistirilir japonla mi )

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Japon yerine slikon daha mantıklı. Hem sökülmesi mümkün hem de esnek olduğu için titreşime karşı daha dayanıklı olur.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı muko_18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba güzel dostlar.
    @burakcvck önceki sayfalarda sinyal flaşörünün somunundan kurtulup zincir üzerinde gezindiğinden ve diğer arkadaşların da bu flaşörün yedek parça olarak zor bulunmasından bahsettiğini hatırlarsınız. @burakcvck'ın başına gelen olaydan yola çıkarak motorun sol kapağını söktüm bu parçayı kontrol etmek için.

http://i.hizliresim.com/92rPkO.jpg

görüldüğü üzere sinyal flaşörü sağlam bir şekilde duruyor yerinde. şimdi akü üzerine bağlı o beyaz ipi soracak olursanız aşağıdaki fotoyla açıklamak isterim

http://i.hizliresim.com/qPNZ7V.jpg

aküyü tutan muhafazanın perçini atmış malesef. kendi adıma buradan çıkardığım ders; motorumuz ve bundan sonraki motorlarımız ne olursa olsun, herhangi bir arkadaşın başına gelen bir olumsuzluk karşısında onu hemen kendi motorumuzda da kontrol etmekte fayda var. aynı sorun başımıza gelmese de başka bir sorunu fark etmemize olanak sağlıyor.

şu anda motoru çıkaramayacağım için yarın cırt kelepçe ve başka sağlamlaştırma yöntemleri deneyerek sorunu çözmeye çalışacağım. havalar ısınınca da artık kaynak falan hallederiz bir şekilde. hepinizin tekeri düz bassın
    İyi etmişsin kontrol etmekte her zaman fayda var

@shadowmaster teşekkürler bide silikon deneyim japon hem tutmadı üstüne camurlukta iz yaptı

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.

Kırmızı daire içindeki yeri çıkartıp sinyalleri oraya takabilirmiyiz.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Daha uzun bir somunlu vida ile adaptör kullanıp takabilirsin. Sanırım o vida çamurluğu sabitliyor tamamen iptali mümkün olmayabilir. Bir de elektrik kablosu için ikinci bir delik gerekebilir iyi hesaplamak lazım.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Benim sinyaller oraya takılı zaten,oluyor.Custom aldığım sinyalleri o bölüme takmıştım,hoşda duruyor.

Ancak orjinal sinaylleri sökerseniz stop lambasının yan taraflarında boşluk kalır ve hoş durmaz,belirteyim.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Sol sinyali kırdım bugün. Custom stop sinyalmi alsam yoksa orjinali orayamı taksam bilemedim. Gerçi oraya karanlık oldugu için bakamadım bile sinyal için uygunmu değilmi diye. Sinyalin bağlantı yeri sağlam stop lambasının nikelaj kısmından kırıldı. Yarın denerim olursa iyi olur yoksa yeni stop sinyal alacağız artık.

Teşekkürler.

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu rakamlar 2016 model içinmi
    2013.400 TL ye hallettim Demir Sigorta'dan.

@shadowmaster

Teşekkür ederim.

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Herkese merhaba abilerim,ablalarım ve kardeşlerim.

Uzun süredir forumu takip ediyorum ancak üye olamıyordum sitenin bir sorunundan ötürü sonunda bugün üye olabildim.Eylül ayında burda da yazan ve motosikletinin ilanını veren Batuhan abimden motorumu almıştım her gün düzenli olarak sl200'ümü kullanıyorum ve gerçekten çok mutluyum.Blackghost ve shadowmaster abimede teşekkür ederim sorunlarımı buraya yazamasamda zaten onlar daha önceden hepsini cevapladığı için çoğu sorunu okuyarak hallettim.Sizlere başıma gelen olayları ve şuanda yaşadığım bir sorunu aktarmak istiyorum.
    Öncelikle kuba sl200 ile büyük bir sıkıntı yaşamadım ama ufak teker ciddi kazalara yol açabilecek sorunlarım oldu özellikle;
    -2.Köprüde 90km/h ile giderken orta sehpa ayaklığını tutan yay yerinden koptu ve tam köprüde o hızla gidrken orta sehpam açıldı.allaha şükür hemen yavaşlayıp ayazağada'ki ustama gidene kadar 20km/h yi geçmeyerek kenardan takır tukur bir şekilde gittim
    -Benzinimi fulledikten sonra motorumu parkettiğimde genelde yanlardan 1 litre civarı dökülüyor o yüzden artık ağzına kadar doldurmuyorum depomu.
    -Yine yolda seyir halindeyken sağ taraftaki gaz kolunun yanındaki denge topuzu fırlayıp koptu yerinden 3 aydır denge topuzsuz sürüyorum motorumu
    -Sanırım titreşimden yada birisinin park halindeyken vurmasından ötürü tam bilemiyorum arka tamponumda plakanın hemen altında yaklaşık 6-7 cmlik bir çatlak var buda uzun zaman önce oldu ama değiştirmedim henüz.

şimdi daha bu sabah yaşadığım ve önceden de yaşadığım bir sorunu size söylemek ve abilerimden yardım bekliyorum;motorumu 1 hafta falan kullanmayınca çalıştırdığım zaman daha doğrusu kontağı açtığım anda kornaya basmadığım halde kornası tutulu kalıyor ve susmadan çalışıyor kontağı kapattığım anda kornada susuyor.Bu sabah tekrar motoruma binmek istedim kış diye 1.5 haftadır motoruma binmiyordum kontağı açtığım anda tekrar korna kendi kendine ötmeye başladı yaklaşık 5 dakka kanter içinde kaldım onu susturabilmek için sanırım motor ısınınca kendiliğinden sustu.Bu sorunu daha önceden yaşamış arkadaşlardan yardım bekliyorum. herkese kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Korna iki ihtimalle kendiliğinden öter.
    1-Elcikteki korna anahtarı nem yüzünden sürekli temas halindedir (WD 40 sıkıp denemek lazım)
    2-Elektrik tesisatında kablo sıyrılmış şase yapıyor olabilir. (Bir elektrikçiye baktırmak gerek) Gidondan kornaya giden kablonun şaseye değme ihtimali yüksek.

Isınınca geçmesi daha çok anahtar izlenimi bırakıyor.

Bir chopper/cruser kullanıcısının yanında her zaman temel avadanlık takımı, sağlam bir bant, plastik kelepçe ve 50-60 cm bir bakır tel bulunmalı. Motorlarımız titreşimli ve her parça gevşer, bu normaldir. Yolda kalmamak için geçici çözüm üretebileceğiniz destek malzemeleri hep çantanızda olsun

Bir de motorunuzu yıkarken her tarafına bakın gevşeyen vidalar için. Denge topuzu 10-15 TL bir parça, servislerden bulabilirsin.

Benzin kaçağı normal değil. Benzin kapak contanı değişmen lazım.

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    çok teşekkür ederim kornayı en kısa zamanda baktıracağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)